I tyle zostało z "sensacji" poranka - rzecznik rządu szybko uciszyła opozycję

Doniesienia Onet.pl o rzekomych nieformalnych sankcjach nałożonych przez USA na Polskę, w jednoznaczny sposób skomentowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

"Dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona, kontakty dyplomatyczne pozostają na dotychczasowym poziomie" - powiedziała dzisiaj rano J. Kopcińska, pytana o doniesienia portalu.

Jak dodała, świadczy o tym m.in. wizyta wiceministra spraw zagranicznych Marka Magierowskiego w Waszyngtonie i planowana wizyta szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego w Stanach Zjednoczonych.

Według informacji Onetu, Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz - do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA mają nie spotykać się z polskim prezydentem czy premierem. Portal twierdzi, że to ultimatum zostało sformułowane przez wysokiej rangi oficjeli amerykańskich na spotkaniu z polskimi dyplomatami, a kluczową postacią na tym spotkaniu był Wess Mitchell, jeden z najbliższych współpracowników szefa dyplomacji USA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak Onet „odkrył”, że USA nałożyły sankcje na Polskę. Wiceszef MSZ jednym słowem ocenił „rewelacje”

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Joanna Kopcińska #Polska #USA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo