Piotr Żyła jednym zdjęciem podsumował igrzyska

Polski skoczek narciarski Piotr Żyła z pewnością nie tak wyobrażał sobie igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Na treningach prezentował się słabo, więc trener Stefan Horngacher podjął decyzję, że nie znajdzie się w składzie kadry na konkursy indywidualne. 31-letni skoczek podsumował igrzyska jednym zdjęciem. Co za dystans do siebie!

Piotr Żyła pozuje z olimpijskim kotem
Michał Pol - twitter, twitter.com/Polsport

Nie tylko Żyła nie ma na razie powodów do zadowolenia ze swojego występu w igrzyskach. Kamil Stoch i Stefan Hula w konkursie olimpijskim na skoczni normalnej po pierwszej serii zajmowali czołowe miejsca, by skończyć na 4. i 5. lokacie. To spore rozczarowanie, bo w przypadku Stocha liczyliśmy na medalową zdobycz, być może nawet z najcenniejszego kruszcu. Pod uwagę należy wziąć jednak fakt, że zawody były mocno loteryjne przez zmienny wiatr.

Równie zmienna w ostatnim czasie była forma Piotra Żyły, który w ostatnim konkursie Pucharu Świata przed igrzyskami zajął 3. miejsce, by w Korei całkowicie stracić moc. Żyła na treningach przegrywał rywalizację z Maciejem Kotem, a Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch prezentowali się już dużo lepiej i byli pewniakami do miejsca w konkursach. Polska reprezentacja może wystawić tylko czterech skoczków do kwalifikacji konkursowych, dlatego jeden z pięciu biało-czerwonych musiał być odrzucony przez trenera Horngachera. Zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej ten nieprzyjemny wybór padł właśnie na Żyłę.

31-latek może czuć się rozczarowany, ale jak zwykle nie brakuje mu poczucia humoru i dystansu do siebie. Pokazał to na zdjęciu w wiosce olimpijskiej. Pozuje na nim z ogromną figurą... kota, który daje mu porządnego kopniaka. Internauci natychmiast znaleźli w tym analogię do przegranej rywalizacji o miejsce w składzie z Maciejem Kotem. Zdjęcie opublikował na twitterze dziennikarz Michał Pol.

Czy jest sportowiec z większym dystansem niż Piotrek Żyła? pic.twitter.com/0PzCowPitr

— Michał Pol (@Polsport) 16 lutego 2018

 

 

 Źródło: twitter, niezalezna.pl

#zimowe igrzyska olimpijskie #Pjongczang 2018 #Piotr Żyła #Piotr Zyła

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo