"/>

Prof. Legutko dla niezalezna.pl o tym, kto zajmie miejsce Czarneckiego. Jest poważny kandydat

prof. Ryszard Legutko / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W mediach pojawiła się informacja, że prof. Zdzisław Krasnodębski ma zastąpić Ryszarda Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowany Ryszard Legutko powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że "to osoba poważnie brana pod uwagę", ale nie jest jedynym z kandydatów na to stanowisko proponowanych przez delegację Prawa i Sprawiedliwości w Europarlamencie.

Konsultacje wciąż trwają, jednak do tej pory pojawiło się nazwisko jednego europosła, który ma duże szanse zastąpić Ryszarda Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Chodzi o Zdzisława Krasnodębskiego.

Tą nieoficjalną informację skomentował w rozmowie z naszym portalem eurodeputowany z ramienia PiS prof. Ryszard Legutko.

- Rzeczywiście pojawiło się to nazwisko, ale jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. To jeden z kandydatów, który jest poważnie brany pod uwagę jako europoseł powszechnie szanowany - powiedział Legutko.

Na pytanie, czy pod uwagę brani są też inni kandydaci europoseł nie chciał zdradzić więcej szczegółów. Zaznaczył, że konsultacje w tej sprawie są jeszcze na wczesnym etapie.

- Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie, więc mogę tylko tyle powiedzieć, że jedną z osób branych pod uwagę jest pan profesor Krasnodębski - powiedział eurodeputowany.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Piekielne upały w Izraelu. Temperatura sięga 50 stopni Celsjusza

/ pixabay.com/CC0/edu_castro27

  

W Izraelu odnotowano najwyższe od 70 lat temperatury, niemal 50 stopni Celsjusza - podało dzisiaj w komunikacie izraelskie biuro meteorologiczne. Dziennik "Haarec" napisał: "Gorąco jak w piekle". Towarzyszące upałom pożary wymusiły ewakuację kilkuset ludzi.

Najwyższa temperaturę - 49,9 stopni - zarejestrowano w pobliżu Morza Martwego. To rekord od czasu powstania państwa Izrael w 1948 roku.

Według dziennika "Haarec" to niewiele mniej niż 54 stopnie w 1942 roku. Pomiary rozpoczęto w latach 20., w czasach istnienia brytyjskiego terytorium mandatowego Palestyny.

W całym Izraelu zarejestrowano w ostatnich dniach około stu pożarów i kilka miejscowości trzeba było ewakuować - powiedziała rzeczniczka izraelskiego MSW. - Ale ofiar nie było - dodała.

W pobliżu Jerozolimy, wokół dawnej opuszczonej arabskiej wioski Lifta, do gaszenia ognia zmobilizowano w czwartek 12 ekip strażackich i cztery samoloty. Według rzecznika ministerstwa wieczorem pożar był już pod kontrolą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl