Jeden z ośmiu zatrzymanych to zastępca redaktora naczelnego pisma "Służby Specjalne" Tomasz Sz. Czasopismo zadebiutowało na rynku w lipcu 2017 r. Poruszane są w nim - jak twierdzą wydawcy - zagadnienia dotyczące działalności wywiadu, służb specjalnych oraz tematyki szpiegowskiej.

Redaktorem naczelnym "Służb specjalnych" jest dr Leszek Pietrzak, a w skład redakcji wchodzą m.in. Piotr Modrzejewski, Jan Piński, Grzegorz Braun, Grzegorz Jakubowski, Robert Cheda, dr Wojciech Szewko, Łukasz Pawelski oraz Krzysztof Galimski. Ten ostatni to pracownik TVP. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - to właśnie odmowa podpisania umowy z Galimskim była przyczyną odejścia z TVP Klaudiusza Pobudzina, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, oraz Grzegorza Pawelczyka - wicedyrektora TAI odpowiadającego za TVP Info.

Zatrzymani dziś przez CBA są podejrzani o powoływanie się na wpływy m.in. w ABW, SKW i CBA oraz ministerstwach. Działając w zorganizowanej grupie przestępczej, zatrzymani uwiarygadniali te wpływy, m.in. podając się za agentów służb, w celu wyłudzenia kilkuset tysięcy złotych, m.in. ze spółek skarbu państwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka akcja CBA w Warszawie i okolicach