Wypłynął wstrząsający dokument! Szokujące zachowanie Mazowieckiego wobec prezydenta Kaczorowskiego

Bronisław Geremek i Tadeusz Mazowiecki / By Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl - own work, http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Kmarius, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4376481

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Dokument pochodzący z 1990 roku zamieścił na Twitterze Sławomir Cenckiewicz. Wynika z niego, że ówczesny premier Tadeusz Mazowiecki podczas wizyty w Londynie nie spotkał się z prezydentem Ryszardem Kaczorowskim, bo uznał spotkanie z zachowaniem ceremoniału „wejścia prezydenta RP” za... „poniżające wobec prezydenta Jaruzelskiego, swojego rządu i państwa”.

Wiecie co? Ja „dziękuję” serdecznie za takiego Pierwszego Premiera Wolnej Polski, co ze względu na szacunek dla Jaruzelskiego obrażał legalnego Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego 

– napisał historyk i dołączył dokument, w którym attaché wojskowy przy Ambasadzie RP w Londynie melduje, jak zachowywał się podczas swojej wizyty Mazowiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy: Wjechał autem w pochód karnawałowy! "Pędził z pełną siłą w stronę tłumu"

Zdjęcie z miejsca zdarzenia / fot. twitter.com/hapinto2

  

Kierujący autem osobowym wjechał dziś w pochód karnawałowy w miasteczku Volkmarsen w północno-zachodnich Niemczech. Według pierwszych informacji podawanych przez dziennik "Bild", rannych zostało co najmniej 15 osób. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Jak podaje Bild, policja poinformowała, że kierowca samochodu został aresztowany.

Jak informuje z kolei Frankfurter Rundschau, świadkowie zeznali, że kierowca ominął barierę, a następnie "pędził z pełną siłą w stronę tłumu". Na miejscu jest burmistrz Volkmarsen. Dowodzenie nad akcją ratowniczą przejął miejski inspektor przeciwpożarowy, który uczestniczył w paradzie karnawałowej. 

Na miejscu zdarzenia pojawia się coraz więcej pojazdów ratowniczych. Media podają, że lądował także śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Policja odgrodziła teren. Samochód, jaki wjechał w tłum, to srebrny mercedes w typie kombi. 

- Miejscowa ludność jest zszokowana tymi wydarzeniami

- informuje Frankfurter Rundschau. 

Jak informuje portal hassenschau.de, kierowca po wjechaniu w tłum poruszał się jeszcze przez około 30 metrów, zanim się zatrzymał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Bild, Frankfurter Randschau, hassenschau.de

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts