Te słowa nie pozostawiają wątpliwości. Rzecznik PiS mocno o decyzji ws. senatora Koguta

Beata Mazurek w rozmowie z portalem Niezalezna.pl w stanowczych słowach odniosła się do decyzji senatu w sprawie zatrzymania i aresztowania senatora Stanisława Koguta. – Nie budujemy nadzwyczajnej kasty wśród parlamentarzystów, jesteśmy równi wobec prawa – podkreśliła rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

„Jesteśmy równi wobec prawa” – podkreśla Beata Mazurek
fot. Maciej Luczniewski/ Gazeta Polska

Senat nie zgodził się dziś na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. Do wyrażenia zgody na wniosek prokuratury potrzebnych było 51 głosów.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformowała, że kierownictwo ugrupowania bardzo krytycznie oceniło decyzję senatu. Jak dodała, Jarosław Kaczyński wystosuje w tej sprawie list do członków partii.

Sądzę, że to będzie rozwinięcie tego, co już napisałam, czyli dlaczego kierownictwo partii krytycznie ocenia taką decyzję 
– powiedziała portalowi Niezalezna.pl Beata Mazurek.

W naszej ocenie ta decyzja powinna być zupełnie inna. Nie budujemy nadzwyczajnej kasty wśród parlamentarzystów, jesteśmy równi wobec prawa 
– podkreśliła.

Jak dodała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, prezes Jarosław Kaczyński napisze list do członków partii „najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Prawo i Sprawiedliwość #PiS #Beata Mazurek #Senat #Stanisław Kogut

Paweł Krajewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo