Lech i Jarosław Kaczyńscy laureatami nagrody 25-lecia „Gazety Polskiej”

B. prezydent Lech Kaczyński i prezes PiS Jarosław Kaczyński zostali laureatami nagrody 25-lecia tygodnika "Gazety Polskiej".

Lech i Jarosław Kaczyńscy
Gazeta Polska

"GP" od 1995 r. przyznaje Nagrodę Człowieka Roku. Obecny premier Mateusz Morawiecki otrzymał ją za rok 2016; Człowiekiem Roku 2015 "Gazety Polskiej" został Jarosław Kaczyński (lider partii został także wyróżniony tym tytułem w 2004 r.). Odrębna nagroda przyznawana jest przez Kluby "Gazety Polskiej". Ponadto na 5-lecie "Gazety Polskiej" specjalną nagrodą został uhonorowany płk. Ryszard Kukliński.

We wstępie do nowego numeru tygodnika, który od dziś jest w kioskach, redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz ocenił, że Lech i Jarosław Kaczyńscy całkowicie zmienili Polskę i przeprowadzili Polaków od postkomunizmu do "państwa w pełni suwerennego".

Lech Kaczyński zapłacił za to życiem. Jego geopolityka dzisiaj zaczyna odnosić triumfy

- czytamy w felietonie Sakiewicza.

Najważniejszym dokonaniem laureatów nagrody były zmiany wewnętrzne, w tym rozmontowanie komunistycznych i postkomunistycznych struktur oraz przywrócenie Polakom możliwości realnego wyboru elementarnej sprawiedliwości.

Kaczyńscy jeszcze od czasów Solidarności tak grali, by rozegrać dużo silniejszych przeciwników. Rozegrać dla Polski. I rzeczywiście ich rozegrali

- ocenił Sakiewicz.

Przez 25 lat nagroda Człowieka Roku przyznawana przez środowisko Strefy Wolnego Słowa stała się cenionym wydarzeniem społeczno-politycznym.

25 lat temu po raz pierwszy ukazała się Gazeta Polska, tytuł, który istnieje od 190 lat i który stał się podstawą Strefy Wolnego Słowa. Strefa będzie miała swoje święto 6 lutego 2018 roku, kiedy
przyznamy nasze nagrody. To coś dla polskich serc

- powiedział redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz.

Gala „Człowieka Roku” Strefy Wolnego Słowa odbędzie się 6 lutego 2018 o godz. 19.00 w Teatrze Wielkim.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska, PAP

#Gazeta Polska #Lech Kaczyński #Jarosław Kaczyński #25-lecie Gazety Polskiej

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo