Petarda wybuchła mu w dłoni. Mężczyzna miał ładunki wybuchowe w mieszkaniu

Policja ewakuowała 90 mieszkańców jednego z bloków w Końskich (Świętokrzyskie), zablokowana jest też droga krajowa nr 42. W jednym z lokali znaleziono materiały pirotechniczne. Zatrzymano 40-letniego mieszkańca tej miejscowości, który trafił do szpitala po tym, jak w dłoni wybuchła mu petarda.

policja.pl

Około 90 mieszkańców bloku przy ulicy Zamkowej w Końskich zostało we wtorek ewakuowanych. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli materiały pirotechniczne.

- Otrzymaliśmy informację, że do miejscowego szpitala trafił mężczyzna z raną dłoni. Uraz miał nastąpić w wyniku wybuchu petardy – powiedział st. sierż. Piotr Przygodzki z KPP w Końskich.

Funkcjonariusze ustalili, że 40-letni mieszkaniec Końskich interesuje się militariami. Zapadła decyzja o przeszukaniu jego mieszkania.

- W pomieszczeniu ujawniliśmy prawdopodobnie ładunki wybuchowe, proch, pociski moździerzowe i substancje chemiczne. W związku z tym podjęto decyzję o ewakuacji trzyklatkowego bloku mieszkalnego przy ulicy Zamkowej w Końskich – dodał Przygodzki.

Ewakuowano mieszkańców. Zablokowana jest też droga krajowa nr 42, przy której znajduje się blok. Policja zorganizowała dla kierowców objazdy drogami lokalnymi.

- Trwają czynności, które mają ustalić, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tych niebezpiecznych przedmiotów – podkreślił policjant.

Dodał, że za gromadzenie i posiadanie ładunków wybuchowych grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#materiały wybuchowe #Końskie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo