Agenci CBA weszli do domu Gawłowskiego. Realizują dalsze czynności. A poseł PO... wściekły

/ cba.gov.pl

  

Funkcjonariusze CBA weszli do domu posła Stanisława Gawłowskiego w Koszalinie. Poseł z małżonką uczestniczą w czynnościach śledczych. Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że Gawłowski udostępnił koszaliński dom śledczym do przeprowadzenia czynności i przeszukania go.

- Potwierdzam, że czynności trwają. Nic więcej na tym etapie nie będziemy mówić - powiedział Piotr Kaczorek .

Sam Gawłowski przekonuje, że działania CBA są elementem „polowania na PO”.

- Sezon polowania na Platformę się rozpoczął. Sezon z udziałem służb specjalnych i prokuratury, sezon, który będzie trwał; to demontaż państwa demokratycznego - powiedział Gawłowski.

Jak informowaliśmy wcześniej, z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że poseł PO Stanisław Gawłowski nie chciał wydać kluczy do mieszkania w Koszalinie, uniemożliwiając tym samym prowadzenie czynności funkcjonariuszom CBA. Gdy pojawiła się możliwość siłowego wejścia do mieszkania, polityk zadeklarował, że do godziny 13:30 pojawi się na miejscu i otworzy mieszkanie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koniec gierek posła PO. Albo wpuści agentów CBA, albo mieszkanie otworzy ślusarz

W czwartek doszło do przeszukania warszawskiego mieszkania Gawłowskiego. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prok. Ewa Bialik poinformowała PAP, że Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. W tym celu prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu wobec posła PO.

Gawłowski w wydanym w czwartek oświadczeniu zapewnił, że w swojej działalności publicznej zawsze „kierował się interesem państwa, ściśle przestrzegał przepisów konstytucji i obowiązującego ustawodawstwa”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy odwołali podróż do Rosji

zdjęcie ilustracyjne / 12019 CC0

  

Delegacja parlamentu Holandii odwołała dziś podróż do Rosji. Decyzja związana jest z tym, że jeden z posłów nie otrzymał pozwolenia na wjazd do tego kraju - poinformowała holenderska agencja ANP. Miała być to pierwsza wizyta w Rosji holenderskich parlamentarzystów od 2008 roku.

Według agencji ANP decyzja zapadła dziś na posiedzeniu komisji ds. międzynarodowych holenderskiego parlamentu.

„Komisja jest jednak głęboko przekonana, że Rosja nie powinna ingerować w sprawy dotyczące składu delegacji”

- przekazała agencja.

[polecam:https://niezalezna.pl/226169-szef-msz-holandii-rosja-bezposrednio-brala-udzial-w-zestrzeleniu-samolotu-pasazerskiego]

W poniedziałek holenderski MSZ podał, że poseł Sjoerd Sjoerdsma, krytyczny wobec Moskwy członek centrolewicowej partii Demokraci 66, poinformował, że znalazł się na czarnej liście Kremla i nie będzie mógł uczestniczyć w planowanym na luty wyjeździe do Rosji.

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok próbował wyjaśnić sprawę za pośrednictwem rosyjskiego ambasadora w Hadze, jednak bezskutecznie.

[polecam:https://niezalezna.pl/220858-usa-holandia-litwa-sprawdz-jak-kraje-ue-i-nato-zareagowaly-na-agresje-rosji]

Holenderscy deputowani nie po raz pierwszy spotykają się z odmową wjazdu do innego kraju. W 2011 roku jeden z członków populistycznej Partii Wolności miał zakaz wjazdu do Egiptu za jego krytykę pod adresem egipskich władz. I wtedy pozostali członkowie delegacji zdecydowali na znak solidarności, że nie pojadą do Kairu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts