Z OSTATNIEJ CHWILI

AS Roma triumfatorem piłkarskiej Ligi Konferencji. • • •

J. Kaczyński o Morawieckim: Niezwykle zdolny człowiek. Może najzdolniejszy w polskiej polityce po 1989 roku. WIDEO

„To było znakomite, konkretne wystąpienie, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie” - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o swoją ocenę exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że Morawiecki jest jednym z najzdolniejszych polityków ostatnich czasów.

Jarosław Kaczyński na antenie TVP podkreślił, że słuchając exposé Morawieckiego zwrócił uwagę na to, że premier przedstawił szeroką panoramę polskich spraw, które wymagają naprawy.

- Powiedział, jeśli nie o wszystkim, bo nikt nie jest doskonały, to prawie o wszystkim w naprawdę znakomitym wystąpieniu i mówił konkretnie. Ta konkretność plus ta szerokość ujęcia spraw, to były te cechy charakterystycznego tego wystąpienia, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS ocenił, że w trakcie sejmowej debaty nad exposé Morawieckiego opozycja próbowała je zakłócać, jednak według Jarosława Kaczyńskiego posłowie „totalnej opozycji” mieli nietęgie miny.

- Opozycja totalna się troszkę starała (przeszkadzać – przyp. red.), ale jak na nich to rzeczywiście było spokojnie. Usiłowali słuchać, ale miny mieli nietęgie, bo nie maja nikogo nawet porównywalnego – skwitował prezes PiS.


Jarosław Kaczyński odniósł się również do samej rekonstrukcji w rządzie i zmiany na stanowisku premiera:

- My w tej chwili zmieniamy jednego bardzo dobrego premiera, mówię o Beacie Szydło, to była świetna premier, na drugiego, jestem przekonany, też świetnego premiera. Wynika to z pewnej zmiany sytuacji. Ale nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w ciągu tych dwóch pierwszych bardzo ciężkich lat premierem dobrym skutecznym, zdeterminowanym, odważnym konsekwentnym i twardym była Beata Szydło – mówił Jarosław Kaczyński.


Ponadto prezes PiS podkreślił, że premier Mateusz Morawiecki jest jednym z najzdolniejszych polityków, we współczesnym parlamencie.


- To niezwykle zdolny człowiek, pewnie najzdolniejszy, jaki pojawił się w polskiej polityce po 1989 roku – przyznał Jarosław Kaczyński.


 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, TVP

#Jarosław Kaczyński #Mateusz Morawiecki #expose #polityka #Sejm #PiS #rząd

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo