Brudnymi butami deptał flagę Polski. Facebook: nie narusza to naszych standardów

/ pixabay.com

  

Jeden z użytkowników Facebooka opublikował zdjęcie, na którym zabłoconymi butami depcze flagę Polski. Sprawa została zgłoszona do administracji portalu przez internautów. Odpowiedź Facebooka wywołała falę oburzenia. Władze popularnego portalu twierdzą, że "nie narusza to standardów społeczności".

Sprawę kontrowersyjnego zdjęcia nagłośnili użytkownicy serwisu Wykop.pl. Jeden z nich zgłosił fotografię do administracji Facebooka. 

Portal jednak nie widzi w zdjęciu nic złego.

Dziękujemy za powiadomienie nas o tym. Przejrzeliśmy zdjęcie i, mimo że nie narusza ono naszych standardów społeczności, wysłanie zgłoszenia było słuszną decyzją. Nikt nie powinien czuć się prześladowany ani nękany na Facebooku i jest nam przykro, że spotkało to Ciebie

- odpowiedziała administracja Facebooka.

printscreen/wykop.pl

Internauci nie kryją oburzenia. 

Jeżeli to zdjęcie nie narusza waszych standardów, to strach pomyśleć jakie wy standardy macie

- pisze jeden z użutkowników wykop.pl.

Wiele osób przypomina też, że znieważanie flagi to czyn karalny.

Art. 137. Kodeksu karnego zakłada, że „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, wykop.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska amerykańskie opuściły miasta kontrolowane przez Kurdów. Na miejscu syryjscy żołnierze

/ US army - zdjęcie ilustracyjne / skeeze; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nasze wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju – poinformowało w środę dowództwo amerykańskiej armii w Syrii. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.

Siły koalicyjne kontynuują swój cel, jakim jest wycofywanie się z północno-wschodniej Syrii. 16 października opuściliśmy cementownię Lafarge oraz miasta Ar-Rakkę i As-Saurę

- brzmi komunikat służby prasowej sił amerykańskich w Syrii.

Wcześniej syryjscy żołnierze, wspierani przez wojska rosyjskie, wkroczyli do położonego nad Eufratem miasta Ar-Rakka i zaczęli organizować tam punkty obserwacyjne.

Wkroczenie wojsk syryjskich do Ar-Rakki to efekt niedzielnego porozumienia, jakie zawarli Kurdowie z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ramach tej umowy armia syryjska, wspierana przez siły rosyjskie, ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

Ar-Rakka była stolicą kalifatu Państwa Islamskiego w latach 2014-17. Z rąk dżihadystów Kurdowie odbili ją w październiku 2017 roku przy dużym wsparciu sił amerykańskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl