Major Fydrych rozbroił blokadę Obywateli RP. Kasprzakowi nerwy puściły...

TV Republika

  

Lider słynnej Pomarańczowej Alternatywy "Major" Waldemar Fydrych pojawił się wczoraj (10 sierpnia) na blokadzie miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Telewizja Republika ujawnia nagranie co się działo w czwartkowy wieczór.

- W PRL-u był przeciwny agresji wobec komunistów, dzisiaj wznieca ją wobec PiS - stwierdził "Major" komentując zachowanie Pawła Kasprzaka, lidera Obywateli RP, którzy próbują zakłocić obchody miesięcznicy smoleńskiej.


Słynny "Major" udał się - wraz żoną i przyjaciółmi m.in z Francji - na Krakowskie Przedmieście z transparentami "Blokada nie jest drogą", rosyjską czapką pomalowaną na kolor pomarańczowy i kartonowymi tarczami ZOMO.

Swoim zachowaniem "rozbroił" zwolenników opozycji, który - jak przyznała Agnieszka Fydrych - nie umieli logicznie wytłumaczyć powodów, dla których wyszli na ulicę blokować marsz.

Spotkany przez niego Paweł Kasprzak (który brał udział w słynnych happeningach w PRL-u) chciał obrazić swojego dawnego "wodza", wykrzykując w jego stronę różne przekleństwa.

- Paweł Kasprzak był osobą bardzo dzielną, walczył w Pomarańczowej Alternatywie, ale dążył, aby nie było przemocy. A dzisiaj prowadzi w stronę działań, które mogą spowodować przemoc. Kiedyś nie było wśród opozycji tak wielkiej nienawiści do rządzących (nawet komunistów), jak widzimy obecnie - podkreślił W. Fydrych.

TUTAJ MOŻESZ ZOBACZYĆ jak Major obśmiał akcję Obywateli RP

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kwarantanna w Dubaju

/ pixabay.com

  

- Władze Dubaju ogłosiły restrykcje w poruszaniu się i handlu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa - informuje emiracka agencja WAM.

Kwarantanna obejmująca cały emirat Dubaj weszła w życie o godz. 18:00 czasu polskiego.

Ograniczony został ruch i handel; otwarte pozostaną jedynie sklepy spożywcze, apteki oraz usługi dostaw jedzenia. Już wcześniej zawieszono transport publiczny oraz wprowadzono w nocy godzinę policyjną, podczas której miasto jest dezynfekowane przez służby miejskie.

Decyzja o zaostrzeniu ograniczeń spowodowana jest znacznym przyspieszeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w ciągu ostatnich dni. Na terenie całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich wykryto dotąd 1505 przypadków zakażeń Covid-19, ponad połowa z nich została zarejestrowana w ciągu ostatnich czterech dni. Dubaj, najludniejszy z siedmiu emiratów tworzących ZEA, to również największe ognisko epidemii w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts