Niemowlę z obrażeniami głowy walczy o życie

  

Sześciomiesięczny chłopiec trafił do jednego z rzeszowskich szpitali. Stan dziecka jest krytyczny, ma między innymi obrażenia głowy.

Pogotowie wezwała matka chłopca, gdy nie dawało oznak życia - podaje rmf24.pl.

- W czasie prowadzenia czynności, przy matce obecna była 2,5-letnia córka, u której policjanci także zauważyli obrażenia. Obrażenia te nie zagrażały życiu dziewczynki, ale funkcjonariusze podjęli decyzję o zabraniu dziecka do szpitala - poinformował  RMF FM Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

23-letnia matkę i 26-letni ojciec dziecka zostali zatrzymani.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Do kościoła tylko przy okazji

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Himsan

  

We Włoszech w czasach pandemii koronawirusa do kościoła można chodzić tylko przy okazji wyjścia do pracy lub na zakupy, czy do apteki - takie zalecenie wydało MSW. Wyjaśniło, że chodzi o to, by maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się.

W nocie wysłanej do Konferencji Episkopatu Włoch ministerstwo spraw wewnętrznych zapewniło, że osoby, które chcą iść do kościoła, mogą to zrobić, bo „nie jest przewidziane zamknięcie” świątyń.

Resort wyjaśnił jednak, że aby ograniczyć wychodzenie z domu „konieczne jest to, by przyjście do kościoła następowało wyłącznie przy okazji przemieszczania się z powodów uzasadnionych pracą lub koniecznymi sytuacjami”. To zaś oznacza, wyjaśniono, że do kościoła w okresie zakazu wychodzenia z domu bez ważnych powodów można iść po drodze do pracy, sklepu czy apteki lub wracając z tych miejsc.

Wiele kościołów we Włoszech jest otwartych. Nie są w nich odprawiane msze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts