Odpowiedzią za zadymę pod sejmem?

Zadymiarze spod sejmu – m.in. KODziarze i grupka tzw. „Obywateli RP” doczekali się.

screen twitter.com
Zadymiarze spod sejmu – m.in. KODziarze i grupka tzw. „Obywateli RP” doczekali się. Policja prowadzi 29 postępowań w związku z blokowaniem jezdni i ruchu przez protestujących poinformował rzecznik KSP asp. szt. Mariusz Mrozek. W nocy przed parlamentem protestowało kilkadziesiąt osób.
 
Policjanci w nocy z piątek na sobotę interweniowali w momencie, kiedy grupa kilkudziesięciu osób blokowała ulicę i przejazd. Wylegitymowali 31 osób, w stosunku do 29 z nich prowadzone są postępowanie w sprawie o wykroczenie związane z blokowaniem jezdni - podał Mrozek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocno zmęczony lider Obywateli RP. Tak się protestuje pod sejmem? WIDEO
 

Dwie osoby będą prawdopodobnie odpowiadały za naruszenie miru. W tym przypadku czynności prowadzone są na podstawie zawiadomienia Straży Marszałkowskiej, która zgłosiła wtargnięcie kilku osób na teren parlamentu


- dodał.

Mrozek poinformował, że żadna z osób nie została zatrzymana, a po wykonaniu przez policjantów czynności na miejscu, wszyscy mogli powrócić do domów.
Protest przed parlamentem związany był z procedowaniem przez Senat nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. W nocy Senat bez poprawek przyjął obie nowele.

CZYTAJ WIĘCEJ: Powstanie #Ciamajdan2? Polacy w sieci już mają ubaw

Protestujący trzymali flagi z napisem: KOD, oraz transparenty z napisami: "Łapy precz od sądów". Był także duży transparent z napisem: "PiS pod sąd". Wśród protestujących był były lider KOD Mateusz Kijowski. Wejście do Sejmu od strony ulicy Wiejskiej było odgrodzone barierkami, a na miejscu byli policjanci.

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#sejm #policja #KOD #Obywatele RP #postępowanie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo