Wałęsa będzie zakłócał miesięcznicę smoleńską? Na taką reakcję nie był gotowy

– Nikt nie stoi ponad prawem, jakkolwiek się nazywa – stwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji.

Fotomag/Gazeta Polska
– Nikt nie stoi ponad prawem, jakkolwiek się nazywa – stwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Błaszczak skomentował w ten sposób zapowiedź Lecha Wałęsy, że pojawi się on na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca.

Mówię stanowczo i wyraźnie: nikt nie jest ponad prawem, wszyscy są zobowiązani do przestrzegania prawa (...), a policja stoi na straży porządku i bezpieczeństwa – powiedział szef MSWiA w czasie konferencji prasowej.

Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość wszyscy są równi wobec prawa. Rzeczywiście poprzednio było tak, że byli równi i równiejsi – te czasy już się skończyły 

– podkreślił Mariusz Błaszczak.

Były prezydent udostępnił wpis stowarzyszenia „My naród”, które zapowiedziało: „My, Naród razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca 2017, nie może Was zabraknąć. To się dzieje teraz!”. Były prezydent skomentował: „Potwierdzam swoją obecność”.

W czasie obchodów ostatniej miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestników Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród blokujących marsz był m.in. Władysław Frasyniuk.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Mariusz Błaszczak #Lech Wałęsa #miesięcznica #miesięcznica smoleńska #Władysław Frasyniuk

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo