List Jarosława Kaczyńskiego do klubowiczów "GP": bronicie wolnej myśli

  

Na zjeździe klubów "Gazety Polskiej" w Spale został odczytany list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do klubowiczów oraz czytelników "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". - My, obóz naprawy RP, konsekwentnie kroczymy wyznaczoną drogą, wprowadzając kolejne elementy programowej "dobrej zmiany" - napisał lider rządzącej partii.

Oto całość listu Jarosława Kaczyńskiego:

Przed rokiem miałem zaszczyt i przyjemność spotkać się z państwem osobiście. Wielce sobie cenię i lubię te spotkania, nasze rozmowy i ich niezapomnianą atmosferę. Gdyby nie to, że swego czasu to wyrażenie było znakiem rozpoznawczym pewnego pana, to mógłbym powiedzieć, że podczas bytności u Państwa "ładuję akumulatory". Dlatego jest mi niezmiernie przykro, że z powodu wcześniej przyjętych zobowiązań i napiętego do granic możliwości kalendarza nie mogłem przyjechać do Spały, by wziąć udział w tym święcie wolnej od poprawności politycznej myśli. Święcie, podczas którego to, co białe, jest białe, a to, co czarne, jest czarne. Słowem: święcie najnormalniejszej normalności.

Można powiedzieć, że od czasu, kiedy na początku czerwca zeszłego roku rozmawiałem z Państwem w Piotrkowie Trybunalskim, strukturalnie niewiele się zmieniło. My - obóz naprawy RP - konsekwentnie kroczymy wyznaczoną drogą, wprowadzając kolejne elementy programowej "dobrej zmiany". Oni - siły broniące starego porządku - tak jak wcześniej starają się nas powstrzymywać. Rożnica jest tylko taka, że my obejmujemy działaniem na rzecz budowy nowej Polski kolejne obszary naszego życia, a oni postępują w sposób coraz bardziej barbarzyński, bo sprzeczny z podstawowymi wartościami konstytutywnymi dla naszego kręgu kulturowego. Ci nowi barbarzyńcy nie szanują już niczego, co jeszcze niedawno wyznaczało ład społeczno-moralny, profanują majestat śmierci, szydzą z modlitwy, próbują pozbawić wierzących prawa do obecności w przestrzeni publicznej, drwią z tych, których boli, że w trumnie ich najbliższych są ciała innych ofiar. Tak zachowują się nasi najbardziej zajadli przeciwnicy wewnętrzni. Ci zewnętrzni zaś, których o pomoc wbrew polskiej racji stanu proszą ci pierwsi, wywierają coraz większą presję, grożą wprowadzeniem rozwiązań sprzecznych z istotą demokracji, niezgodnych z ideami, które legły u podstaw integracji europejskiej.

Smutna prawda o naszych przeciwnikach ideowych i politycznych z obu stron granicy jest taka, iż uważają oni, że demokracja jest tylko wtedy, gdy to oni sprawują władzę. Kiedy zaś w wolnych wyborach zwycięża ktoś inny, wtedy z definicji mamy do czynienia z końcem demokracji lub co najmniej ze śmiertelnym jej zagrożeniem. Rodzi się pytanie: dlaczego tak się dzieje, skąd bierze się ta nienawiść? Odpowiedź nasuwa się prosta: dlatego, że się nie poddajemy. Dlatego, że nie wyhamowujemy. Dlatego, że nie zbaczamy z wytyczonej drogi. A także dlatego, że mimo zmasowanej kampanii propagandowej proestablishmentowych mediów w Polsce i za granicą tak wielu Polaków nie chce świata na opak. Z tej diagnozy płynie dla nas - czyli dla wszystkich Polek i Polaków pragnących naprawy naszego państwa, marzących o silnej i suwerennej RP - jeden wniosek. Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski, bo to od nas zależy siła oporu przeciw ideologicznej ofensywie wyznawców nowego, "wspanialszego" świata. Bo to od nas wreszcie zależy, ilu naszych politycznych przeciwników przekonamy, że "dobra zmiana" jest rzeczywiście dobrą zmianą dla większości rodaków. Wierzę, że na kolejnym zjeździe klubów "GP" będziemy mogli sobie powiedzieć, że jesteśmy dużo, dużo bliżej upragnionego celu. Kończąc, pragnę podziękować Panu Redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi oraz Panu Prezesowi Ryszardowi Kapuścińskiemu za pamięć i zaproszenie, a obecnym tu Państwu - członkom klubów "GP", czytelnikom tygodnika i dziennika, wraz z rodzinami - oraz naszej Ojczyźnie chciałbym życzyć samych dobrych zmian.
 

Wcześniej odczytany został także list arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego:

Pragnę podziękować za skierowanie do mnie zaproszenia do wzięcia udziału w XII Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" Spała 2017, który planowany jest 16-18 czerwca 2017 r. Z przykrością informuję, że z uwagi na wcześniejsze zobowiązania nie mogę potwierdzić mojego udziału w Zjeździe.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniem
Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Niemieckie media zadowolone z wyroku TSUE ws. relokacji uchodźców. „To wystawienie rachunku”

Zdjęcie ilustracyjne / By Zdjęcie to zostało zrobione przez użytkownika Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43196962

  

Wczoraj Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w Luksemburgu orzekł, że Polska, Czechy i Węgry złamały wspólnotowe prawo, odmawiając udziału w tymczasowym mechanizmie relokacji uchodźców. Dziś orzeczenie TSUE komentują niemieckie media w dość triumfalistycznym tonie. - Czwartkowy wyrok TSUE to wystawienie “rachunku” - stwierdził berliński dziennik „Tagesspiegel”.

Do tych podstaw należy „zasadnicze przestrzeganie uzgodnień” - stwierdził w piątek „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Dziennik napisał, że kluczowym składnikiem Unii Europejskiej jest „wola do wspólnego rozwiązywania wspólnych problemów”.

[polecam:https://niezalezna.pl/320460-polska-czechy-i-wegry-zlamaly-prawo-ue-bo-odmowily-relokacji-uchodzcow-tak-orzekl-tsue]

- Wiarygodność tego, co zostało wspólnie postanowione, ma decydujące znaczenie. Decyzja TSUE jest tak ważna, ponieważ pomimo wygaśnięcia mechanizmu dystrybucji uchodźców, problem ten może pojawić się ponownie w każdej chwili 

- dodał.

W sporze o rozdział uchodźców, tak jak i dziś podczas kryzysu koronawirusa, „chodziło także o solidarność między krajami UE” - napisał w piątek „Tagesspiegel”.

[polecam:https://niezalezna.pl/320509-muller-wyrok-tsue-bez-znaczenia]

Stwierdził, że celem było „odciążenie takich krajów jak Grecja i Włochy przy przyjmowania uchodźców”. Plany te nie weszły w życie ze względu na ówczesny sprzeciw rządzących w Warszawie, Budapeszcie i Pradze. Czwartkowy wyrok TSUE to wystawienie “rachunku” - stwierdził berliński dziennik.

Także Tagesspiegel zauważył, że UE zrezygnowała z programu redystrybucji uchodźców, który planowano w 2015 r. „Niemniej jednak decyzja ta stanowi pilne przypomnienie o konieczności zastosowania się do decyzji UE”.

[polecam:https://niezalezna.pl/320501-premier-czech-o-wyroku-tsue-najwazniejsze-ze-zadnych-migrantow-nie-bedziemy-przyjmowac]

Dziennik przewiduje, że problem rozdziału uchodźców powróci po ustaniu pandemii koronawirusa. Jeśli np. Węgry będą dalej odmawiać ich przyjmowania, „to będą musiały wnieść większy wkład finansowy w europejską politykę migracyjną”, np. w ochronę granic zewnętrznych UE w Grecji lub opiekę humanitarną nad migrantami.


Źródła sporu o relokację tzw. uchodźców sięgają 2015 roku, gdy w odpowiedzi na kryzys migracyjny Rada UE przyjęła dwie decyzje, które miały wesprzeć Włochy i Grecję w obliczu masowego napływu migrantów. Chodziło o relokację z tych państw najpierw 40 tys., a potem 120 tys. osób ubiegających się o ochronę międzynarodową. W rzeczywistości rozdzielnik objął znacznie mniejszą liczbę osób, niż przewidywano. Polska, Czechy i Węgry argumentowały, że wykonanie decyzji zagrażałoby realizacji przez nie ich obowiązków, dotyczących utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts