​Tusk i spółka zaatakowali premier Szydło. Po tym komentarzu powinni zamilknąć

Słowa szefowej polskiego rządu wypowiedziane w Auschwitz na swój sposób zinterpretowali Donald Tusk oraz przedstawiciele coraz bardziej kuriozalnej „totalnej opozycji”.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Słowa szefowej polskiego rządu wypowiedziane w Auschwitz na swój sposób zinterpretowali Donald Tusk oraz przedstawiciele coraz bardziej kuriozalnej „totalnej opozycji”. Wszyscy zapałali świętym oburzeniem. Na ten bezpardonowy atak postanowił odpowiedzieć Paweł Jędrzejewski. Jego opinię zamieszczoną na Forum Żydów Polskich powinni uważnie przeczytać „król Europy” i spółka. I dobrze ją sobie zapamiętać. 

Premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz mówiła, że wstrząsający i haniebny proceder mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata. 

Szefowa rządu podkreśliła, że wielkim zadaniem dla polityków jest doprowadzić do tego, by „tak straszliwe wydarzenia jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni, nigdy więcej się nie powtórzyły”. 

Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli 

– podkreśliła m.in. premier. 

Jak zrozumiał tę wypowiedź Donald Tusk, do końca nie wiadomo, ale na Twitterze skomentował ją w sposób następujący: „Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera”. 

Do ataku przystąpił również Grzegorz Schetyna. „W Auschwitz, miejscu symbolu Holocaustu, należy pochylić głowę i milczeć. Słowa PBS i wpisywanie tej tragedii do bieżącej polityki, haniebne” – napisał. 

Swoje trzy grosze musiały oczywiście dodać niezawodne w takich sytuacjach media przychylne „totalnej opozycji”. 

Na histerię przeciwników rządu celnie odpowiedział na Forum Żydów Polskich Paweł Jędrzejewski. 

Wypowiedź Beaty Szydło  jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub  nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć! 

– podkreślił. 

Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręceniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią (z przyczyn politycznych) odbiera ludziom przyzwoitość 

– dodał na zakończenie.


Do wpisu Tuska odniósł się również minister kultury Piotr Gliński.

Jak zauważył wicepremier, informacje przesyłane poprzez „różne stacje przekaźnikowe są zafałszowane”, zwłaszcza, jeżeli coś zostało wyrwane z kontekstu, nadaje mu się inne znaczenie i przekazuje dalej.

Na końcu mamy to, co mamy, czyli zakłamany wizerunek Polski. Tak te manipulacje niestety wyglądają. To jest kłamstwo. To jest uczestnictwo pana przewodniczącego Rady Europejskiej w kłamstwie skierowanym przeciwko Polsce. Tak to trzeba określić 

– zaznaczył minister Gliński.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Auschwitz #totalna opozycja #Donald Tusk #Beata Szydło #Forum Żydów Polskich #Żydzi

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo