Znamy więcej szczegółów wizyty Donalda Trumpa w Polsce

  

Na wizytę Donalda Trumpa w Polsce mają złożyć się: osobiste spotkanie z Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza. Szef MSZ Witold Waszczykowski poinformował dziś, że prezydent USA będzie w Polsce późnym wieczorem 5 lipca.

Biały Dom potwierdził w piątek, że prezydent Trump odwiedzi Polskę 6 lipca, przed szczytem G20 w Niemczech. Wizyta odbędzie się na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś mówił o tym minister Witold Waszczykowski.

Ta wizyta jest dopiero przygotowywana

- oświadczył minister.

Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, iż prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program (jego wizyty - red.) będzie odbywał się 6 lipca do wczesnych godzin popołudniowych

- mówił szef MSZ.

Poinformował, że w ramach wizyty planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Na pewno (będą) osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja - jak się spodziewamy - sekretarzy obrony, być może sekretarzy stanów, być może szefa agencji bezpieczeństwa. To będzie wtedy spotkanie w szerszym formacie

- podkreślił.

W następnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza

- zaznaczył Waszczykowski. Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski.

Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona

- dodał.

Czytaj też: Droga ku Międzymorzu. Wypełnić „Testament I Rzeczypospolitej”

Minister podkreślił, że ważnym zagadnieniem w rozmowie będzie także współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa, zarówno w ramach NATO, jak i bilateralna.

Będziemy wychodzić poza nasz region Europy Środkowej i zajmować się również kryzysem i wojną rosyjsko-ukraińską

- mówił Waszczykowski.

Ponieważ mamy do czynienia z prezydentem, który jest prezydentem państwa globalnego, o globalnych interesach, na pewno poruszymy też problemy kilku regionów bliskich nam, takich jak Bliski Wschód, Afryka Północna, bo to są regiony, skąd wychodzą zagrożenia dla Europy, a pośrednio również dla Polski

- zapowiedział minister.


Przypomnijmy, że do Polski przyjechali agenci Secret Service. Odpowiadają oni za bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier zagłosował na.. syna

/ skeeze

  

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen zagłosował w wyborach europejskich na swojego syna, nie robiąc z tego tajemnicy.

Jeśli w tym lokalu wyborczym nie będzie co najmniej pięciu głosów na Begura Lokke Rasmussena, atmosfera w rodzinie zrobi się napięta

- powiedział po spełnieniu obowiązku wyborczego w jednej z kopenhaskich szkół. Słowa te odczytano jako aluzję do liczby uprawnionych do głosowania członków rodziny.

W minionych tygodniach premiera i jego syna można było zobaczyć na umieszczonych obok siebie plakatach. 29-letni junior prowadził kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a jego ojciec jest zaangażowany w kampanię przed duńskimi wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 5 czerwca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl