Znamy więcej szczegółów wizyty Donalda Trumpa w Polsce

  

Na wizytę Donalda Trumpa w Polsce mają złożyć się: osobiste spotkanie z Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza. Szef MSZ Witold Waszczykowski poinformował dziś, że prezydent USA będzie w Polsce późnym wieczorem 5 lipca.

Biały Dom potwierdził w piątek, że prezydent Trump odwiedzi Polskę 6 lipca, przed szczytem G20 w Niemczech. Wizyta odbędzie się na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś mówił o tym minister Witold Waszczykowski.

Ta wizyta jest dopiero przygotowywana

- oświadczył minister.

Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, iż prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program (jego wizyty - red.) będzie odbywał się 6 lipca do wczesnych godzin popołudniowych

- mówił szef MSZ.

Poinformował, że w ramach wizyty planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Na pewno (będą) osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja - jak się spodziewamy - sekretarzy obrony, być może sekretarzy stanów, być może szefa agencji bezpieczeństwa. To będzie wtedy spotkanie w szerszym formacie

- podkreślił.

W następnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza

- zaznaczył Waszczykowski. Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski.

Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona

- dodał.

Czytaj też: Droga ku Międzymorzu. Wypełnić „Testament I Rzeczypospolitej”

Minister podkreślił, że ważnym zagadnieniem w rozmowie będzie także współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa, zarówno w ramach NATO, jak i bilateralna.

Będziemy wychodzić poza nasz region Europy Środkowej i zajmować się również kryzysem i wojną rosyjsko-ukraińską

- mówił Waszczykowski.

Ponieważ mamy do czynienia z prezydentem, który jest prezydentem państwa globalnego, o globalnych interesach, na pewno poruszymy też problemy kilku regionów bliskich nam, takich jak Bliski Wschód, Afryka Północna, bo to są regiony, skąd wychodzą zagrożenia dla Europy, a pośrednio również dla Polski

- zapowiedział minister.


Przypomnijmy, że do Polski przyjechali agenci Secret Service. Odpowiadają oni za bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"To należy natychmiast usunąć!". Muzeum Auschwitz pisze do szefa Amazona

/ pixabay.com/RonPorter

  

- Takie książki należy natychmiast usunąć - z takim apelem Muzeum Auschwitz zwróciło się do szefa Amazona, Jeffa Bezosa, by z popularnego sklepu internetowego usunięto książki nazistowskich propagandzistów, m.in. Juliusa Streichera. Był to zagorzały antysemita, wydawca "Der Stuermera" i współorganizator wielu pogromów i innych aktów eksterminacji ludności żydowskiej.

"Nienawistna, zjadliwie antysemicka propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży nie tylko w Internecie na @AmazonUK. Książki autorów jak Julius Streicher można znaleźć również na @amazon i @AmazonDE. Takie książki należy natychmiast usunąć" – podało na Twitterze Muzeum.

Placówka zilustrowała swój wpis skanem stron Amazon, na których oferowane są angielskie i francuskie tłumaczenia antysemickich książek Streichera, także kierowanych do dzieci.

O to samo do brytyjskiego oddziału Amazon zaapelował też Holocaust Educational Trust. Na Twitterze napisali: „Nie ma miejsca na nazistowską propagandę na elektronicznych półkach z książkami w naszym kraju. Wzywamy @AmazonUK, by usunął nazistowską propagandę, którą sprzedaje”.

Pod koniec ub.r. Amazon – po apelach Muzeum Auschwitz - wycofał z oferty ozdoby świąteczne, otwieracz do butelek oraz podkładkę pod mysz ze zdjęciami obozu Auschwitz. Oświęcimskie muzeum podkreślało wówczas, że sprzedaż produktów ze zdjęciami miejsca, w którym Niemcy zgładzili ponad 1,1 mln osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości, świadczy o braku szacunku dla ofiar. [polecam:https://niezalezna.pl/300028-osobliwe-gadzety-z-widokami-z-auschwitz-muzeum-obozu-reaguje-i-sa-pierwsze-efekty]

Holocaust Educational Trust jest brytyjską organizacją charytatywną, która przybliża młodzieży historię Holokaustu.

Julius Streicher był jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli nazizmu i antysemityzmu. Był wydawcą pisma propagandowego "Der Stuermer" i współorganizatorem eksterminacji Żydów przez III Rzeszę. Podczas procesu przywódców niemieckich w Norymberdze został skazany na śmierć za zbrodnie przeciw ludzkości i stracony w 1946 r. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts