Znamy więcej szczegółów wizyty Donalda Trumpa w Polsce

  

Na wizytę Donalda Trumpa w Polsce mają złożyć się: osobiste spotkanie z Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza. Szef MSZ Witold Waszczykowski poinformował dziś, że prezydent USA będzie w Polsce późnym wieczorem 5 lipca.

Biały Dom potwierdził w piątek, że prezydent Trump odwiedzi Polskę 6 lipca, przed szczytem G20 w Niemczech. Wizyta odbędzie się na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś mówił o tym minister Witold Waszczykowski.

Ta wizyta jest dopiero przygotowywana

- oświadczył minister.

Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, iż prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program (jego wizyty - red.) będzie odbywał się 6 lipca do wczesnych godzin popołudniowych

- mówił szef MSZ.

Poinformował, że w ramach wizyty planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Na pewno (będą) osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja - jak się spodziewamy - sekretarzy obrony, być może sekretarzy stanów, być może szefa agencji bezpieczeństwa. To będzie wtedy spotkanie w szerszym formacie

- podkreślił.

W następnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza

- zaznaczył Waszczykowski. Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski.

Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona

- dodał.

Czytaj też: Droga ku Międzymorzu. Wypełnić „Testament I Rzeczypospolitej”

Minister podkreślił, że ważnym zagadnieniem w rozmowie będzie także współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa, zarówno w ramach NATO, jak i bilateralna.

Będziemy wychodzić poza nasz region Europy Środkowej i zajmować się również kryzysem i wojną rosyjsko-ukraińską

- mówił Waszczykowski.

Ponieważ mamy do czynienia z prezydentem, który jest prezydentem państwa globalnego, o globalnych interesach, na pewno poruszymy też problemy kilku regionów bliskich nam, takich jak Bliski Wschód, Afryka Północna, bo to są regiony, skąd wychodzą zagrożenia dla Europy, a pośrednio również dla Polski

- zapowiedział minister.


Przypomnijmy, że do Polski przyjechali agenci Secret Service. Odpowiadają oni za bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alarm bombowy, most w Nowym Jorku zamknięty

Most Waszyngtona / By Gryffindor - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10306508

  

Nowojorski dwupoziomowy most im. Jerzego Waszyngtona nad rzeką Hudson został wczoraj wieczorem, czasu lokalnego,czasowo zamknięty dla ruchu z powodu alarmu bombowego - poinformowały władze.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio poinformował na Twitterze, że wszystkie pasy ruchu tego mostu zostały zamknięte ok. godz. 21.30 czasu lokalnego (godz. 3.30 nad ranem w piątek czasu polskiego). Alarm ogłoszono po tym jak znaleziono podejrzanie wyglądającą paczkę.

De Blasio wezwał podróżnych do korzystania z możliwych dróg objazdu.

Władze otworzyły później dolny poziom mostu a ok. godz. 23 również górny.

Most Waszyngtona, uważany za jeden z najruchliwszych na świecie, łączy Nowy Jork z sąsiadującym z metropolią stanem New Jersey.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl