Woodstock z podwyższonym ryzykiem i negatywną opinią policji. Błaszczak: „Mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą”

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany również o zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa związane z zaplanowanym na początek sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Przystankiem Woodstock podkreśla, że „już w

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany również o zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa związane z zaplanowanym na początek sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Przystankiem Woodstock podkreśla, że „już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie” i w tym roku nic w tej kwestii się nie zmieni. Minister Błaszczak wskazuje również na serię ataków terrorystycznych za zachodnią granicą i wskazuje na konieczność podniesienia środków ostrożności na imprezach masowych.

Wątek festiwalu muzycznego związanego z kierowaną przez Jerzego Owsiaka Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy pojawił się także w informacji udostępnionej przez dziennikarza Witolda Gadowskiego. Przestrzegał on kilka dni temu na Facebooku przed tym, że terroryści powiązani z ISIS mogą szykować zamachy w Polsce. Dziennikarz ujawnił, że w strukturach ISIS działa sekcja Europejczyków przygotowywana do takich właśnie ataków i dysponująca m.in. Mapami Krakowa, Warszawy i Częstochowy. Gadowski wskazuje również w tym kontekście na odbywający się w lecie Przystanek Woodstock, który jego zdaniem jest najgorzej chronioną imprezą masową w kraju.

- Po pierwsze w ISIS działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w Izraelu. Kilku z nich jest jednak nakierowywanych na Polskę. Są tam mapy Krakowa i Warszawy, oraz Częstochowy.
Po drugie następca Adnaniego wymienił Polskę jako kraj "bałwochwalców", których żołnierze walczą z "wojownikami proroka".
Po trzecie w lecie odbywa się najgorzej chroniona impreza "Przystanek Woodstock".
Po czwarte atak na najbardziej katolicki kraj w Europie przyniesie duży rozgłos. Nowa strefa wojny...
Po piąte......
Nie tego na razie nie ujawnię. Po prostu nawołuje do wzmożonej ostrożności.
Źródła są dobre, m.in. żydowskie organizacje monitorujące skupiska Arabów zbliżone do Mossadu – napisał na Facebooku Witold Gadowski.

O kwestie bezpieczeństwa na Woodstocku pytany był dziś w „Sygnałach Dnia” minister Mariusz Błaszczak.

- Już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie. W związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Protestował organizator, zresztą w mediach prywatnych związanych z totalną opozycją. Sam ten organizator też jest kimś, kto bardzo wyraźnie związany jest z totalną opozycją - powiedział minister Błaszczak.

 
Dodał, że w tym roku opinia policji dotycząca Przystanku Woodstock również będzie negatywna.

- Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą (...). W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak - przypomniał szef MSWiA.


Przypominamy, że po zakończeniu ubiegłorocznego Przystanku Woodstock lubuscy policjanci podali informację o bezpieczeństwie podczas imprezy organizowanej przez Jerzego Owsiaka. Okazało się, że w trakcie Przystanku Woodstock doszło aż do 169 przestępstw, a jeszcze więcej wykroczeń. Najwięcej związanych z narkotykami, ale nie brakowało również poważnych czynów kryminalnych.

"Od 11 lipca od godziny 8.00 realizowane były policyjne działania związane z zabezpieczeniem podoperacji „Woodstock”. W tym czasie do 16 lipca do godziny 16.00 (...) łącznie zarejestrowane zostało 169 przestępstw" - czytamy w komunikacie


CZYTAJ WIĘCEJ: Ktoś mówił o spokojnym Przystanku Woodstock? 169 przestępstw: dwa gwałty, narkotyki, rozbój, kradzieże

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

#Przystanek Woodstock #ISIS #terroryści #zamachy terrorystyczne #bezpieczeństwo #policja #Mariusz Błaszczak.

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo