Akcja służb w Wielkiej Brytanii. Zatrzymują kolejne osoby. Chodzi o ataki terrorystyczne

W nocy z wtorku na środę policja w Londynie i Manchesterze zatrzymała kolejne osoby, które mogą być związane z ostatnimi atakami terrorystycznymi w tych miastach.

twitter.com/metpoliceuk
W nocy z wtorku na środę policja w Londynie i Manchesterze zatrzymała kolejne osoby, które mogą być związane z ostatnimi atakami terrorystycznymi w tych miastach. Zginęło wówczas w Londynie 7 osób, a blisko 50 zostało rannych, w Manchesterze śmierć poniosło 22 osoby, a ponad 120 zostało rannych.

Przedstawicielka policji z Londynu Garda Siochana, nie ujawniając personaliów aresztowanego, powiedziała, że 30-letni mężczyzna został zatrzymany we wtorek w hrabstwie Wexford w południowo-wschodniej Irlandii. Jak dodała, obecnie przesłuchiwany jest w sprawie dokumentów powiązanych z jednym ze sprawców zamachu w Londynie, Rachidem Redouane.

Redouane miał korzenie marokańsko-libijskie. Mieszkał przez jakiś czas w Irlandii, nie był notowany przez policję.

Aresztowany we wtorek mężczyzna to druga osoba zatrzymana przez irlandzką policję w związku z atakiem w Londynie.

Dziś rano zatrzymano kolejnego 30-letniego mężczyznę w ramach śledztwa w sprawie sobotniego ataku terrorystycznego w Londynie.
 
„Śledczy badający atak terrorystyczny na London Bridge przeprowadzili we wczesnych godzinach rannych w środę rewizję w mieszkaniu we wschodniej części Londynu - poinformowała policja w komunikacie.
 

30-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem zlecenia, przygotowania lub nakłaniania do (przeprowadzenia) aktu terroru

- dodała policja.

Do kolejnego zatrzymania doszło również w Londynie. Brytyjska policja aresztowała we wtorek na lotnisku Heathrow kolejną osobę w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie samobójczego zamachu, do którego doszło pod koniec maja w Manchesterze. Zginęły wówczas 22 osoby, a ponad 120 zostało rannych.

Policja w Manchesterze poinformowała w serwisie społecznościowym Twitter, że zatrzymany to 38-letni mężczyzna. Jak dodano, jego zatrzymanie zostało wcześniej zaplanowane, nie było bezpośredniego zagrożenia dla lotniska.

22 maja wieczorem w Manchesterze terrorysta Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, zabijając 22 osoby i raniąc ponad 120. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

W ramach toczącego się śledztwa w sprawie tego ataku do tej pory zatrzymano 19 osób. 12 z nich zostało już zwolnionych z aresztu, a w przypadku siedmiu osób wciąż trwają przesłuchania - pisze agencja dpa

W sobotę wieczorem trzej terroryści wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge w centrum Londynu, a następnie zaatakowali nożami londyńczyków w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Wielka Brytania #Londyn #zamach #atak #Manchester

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo