niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

„Nadzwyczajna kasta” nie odpuszcza. Podważa decyzję prezydenta RP

Dodano: 31.05.2017 [14:19]
„Nadzwyczajna kasta” nie odpuszcza. Podważa decyzję prezydenta RP - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Prezydenckie prawo łaski może być stosowane wyłącznie wobec prawomocnie skazanych - uznał dziś Sąd Najwyższy odpowiadając na pytanie prawne, związane z ułaskawieniem w 2015 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych byłych szefów CBA. Prawo łaski, jako uprawnienie prezydenta RP określone w konstytucji, może być realizowane wyłącznie wobec osób, których winę stwierdzono prawomocnym wyrokiem sądu (osób skazanych) - głosi uchwała. „Sąd Najwyższy „weryfikujący” konstytucyjne prerogatywy Prezydenta RP? Nawet TK nie ma takich kompetencji” - podsumował na Twitterze prawnik Kamil Zaradkiewicz.

„Zastosowanie prawa łaski przed datą prawomocności wyroku nie wywołuje skutków procesowych” - wskazał SN w tej uchwale.

Istotą problemu była kwestia, czy na mocy art. 139 konstytucji prezydent RP może ułaskawiać także osoby skazane nieprawomocnym jeszcze wyrokiem sądu, a jeżeli nie - czy SN może badać kasacje na niekorzyść takich osób. Pytanie prawne związane było z ułaskawieniem w 2015 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych byłych szefów CBA, skazanych nieprawomocnie za działania CBA w „aferze gruntowej” z 2007 r. Nigdy wcześniej prezydent nie ułaskawił nikogo przed prawomocnym wyrokiem sądu.

Czytaj też: Burza w Sądzie Najwyższym. Ważą się losy prezes Gersdorf

Zagadnienie rozpatrywało siedmioro sędziów Izby Karnej SN. Pytanie - zadane w lutym przez trzech sędziów SN, badających kasacje złożone przez pełnomocników oskarżycieli posiłkowych - brzmiało: czy art. 139 konstytucji obejmuje też normę kompetencyjną do "abolicji indywidualnej" (odstąpienia od ścigania danej osoby - red.).

W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie pierwsze: jakie skutki wywołuje przekroczenie powyższego zakresu normowania dla dalszego toku postępowania karnego?

- głosiło pytanie.

Prokurator wniósł dziś, by Sąd Najwyższy uznał, że prezydent RP może ułaskawiać osoby nieprawomocnie skazane. Przeciwni temu byli adwokaci pełnomocników oskarżycieli posiłkowych z procesu Mariusza Kamińskiego. Jego obrońcy wnosili generalnie o odmowę odpowiedzi na pytanie prawne.

Środowiska prawnicze wielokrotnie dawały do zrozumienia, że są w ostrej opozycji wobec rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio media informowały o zachowaniu nadzwyczajnej kasty na kongresie w Katowicach.

List do uczestników spotkania wystosował prezydent Andrzej Duda. Gdy minister Andrzej Dera odczytywał fragment listu, mówiący o tym, że z gwarancją niezawisłości sędziowskiej ściśle łączy się nakaz apolityczności, część uczestników kongresu przerywała mu bucząc i skandując „Konstytucja!”. Część zgromadzonych unosiła wtedy w górę książeczki z tekstem ustawy zasadniczej.

- informował portal niezalezna.pl.
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Prawo łaski, jako uprawnienie prezydenta RP określone w konstytucji, może być realizowane wyłącznie wobec osób, których winę stwierdzono prawomocnym wyrokiem sądu (osób skazanych)".

Upraszczajac, Prezydent ma prawo laski. Prezydent ma prawo, prawem laski ignorowac wyrok sadu, majac na uwadze szeroko pojete dobro panstwa, nad ktorym sprawuje urzad. Prawo laski Prezydenta nie jest niczym ograniczone, nie ma relacji prawnej pomiedzy wyrokiem sadu a prawem ulaskawienia. Prezydent wiec, jako jedyna osoba w panstwie jest wlasciwie strozem prawa w panstwie, moze decyzje sadu pomijac zaleznie od wlasnej opinii, oczywiscie majac na uwadze szeroko pojete dobro panstwa i swojej decyzji nie musi tlumaczyc.

Niezrozumiala jest proba SN, wymuszania na prezydencie, rezygnacji z interesu panstwa, az sad wyda decyzje, panstwo poniesie olbrzymie straty, doswiadczeni pracownicy decyzja sadu, beda odsunioeci od pracy w CBA i ... na okres 10 lat az wszystkie afery beda przedawnione.

Sprawa ulaskawienia dotyczy Mariusza Kaminskiego i bylych dyrektorow CBA. Proces wytoczono przeciwko nim, ze wzgledow politycznych, oraz by tak doswiadczeni pracownicy CBA, zostali wyeliminowani z pracy CBA na okres 10 lat. Ulaskawieni obecnie pelnia wysokie funkcie w CBA i swoja praca, miedzy innymi, znacznie przyczynili sie do sciagalnosci WAT w Polsce, zmniejszyla sie ilosc oszustw WAT, miliardy zlotych zostaly uratowane dla budzetu panstwa.

Jak widac, dobrze sie stalo, ze prezydent skorzystal z prawa laski i skorygowal niekorzystne dla panstwa decyzje sadu i prokuratury. Nasuwaja sie podejrzenia nieprawidlowej dzialalnosci sadow z SN w Polsce. Spelniaja one czesto funkcje polityczne, chroniac interesy poprzednich politycznych elit, z szkoda dla panstwa. Wieksze wymagane bedzie, zaangazowanie prezydenta, by wyeliminowac sedziowska "samowole".

Z pokora trzeba dodac, Kroluj nam Chryste.

Coraz lepiej. Żal mi Was. Wraca 33 rok. Jedna partia, jeden naród. Strach co będzie dalej. Żaden Sąd!!! My mamy racje!! bo jesteśmy lepszego sortu, lepiej urodzeni. Naród wybrany. Ale nie wszyscy Polacy do niego należą. Prawnicy za dychę, biedacy i nieudacznicy. Jak za Stalina będą ścigac inteligentów. Żałosny ten Wasz obraz, żadnych argumentów tylko nienawiść do lepszych, mądrzejszych.. Mam nadzieję że Wasz Bóg dotrze do tych pustych łbów. Pozdrawiam

Spie..j POy..na, śmierdząca łgarstwami kacapska onuco, POgrobowcu ruso-żydokomunistycznych
ludobójców na Narodzie Polskim - do GWna putinowskiego cwela, łajdaka szechtera, tam babrać się
w waszych gebelso-sowieckich łgarstwach i nikczemnościach !

Czy na kolaborację z komunistycznym reżimem szli najlepsi, czy
najgorsi, w większości ludzie z marginesu i z dołów społecznych, bo to była ich życiowa szansa na awans społeczny ? Czy musieli ?
Czy ktoś ich zmuszał ? Czy to było moralne ? Uczciwe ?

Jak byli dobrzy, to dlaczego w 1989 roku zostawili po sobie głód, smród, nędzę i ubóstwo plus potężne długi zagraniczne w Klubie Paryskim ?

Któż to doszczętnie zbankrutował, pozostał o całe dekady w rozwoju
cywilizacyjnym za Zachodem ? Kto rządził PRL-em, lepszy, czy gorszy sort ?

Mały Afganistan obronił się przed ZSRR. USA przegrały z Wietnamem.
Indie pokojowo wygrały z Imperium Brytyjskim.

Nie ma wytłumaczenia dla zdrajców, kolaborantów.

Jak dlugo w Trybunale Konstytucyjnym grasowal krol Rzepa I Nietykalny, to tam sie dzialy rzeczy, o ktorych nie snilo sie filozofom, na koniec ten gudlaj wyrokowal nieomal jednoosobowo o ustroju Rzplitej Trybunalskiej i mozliwosciach Sejmu. Byl tez stalym gosciem na lamach zydowskiej gazety dla Polakow i szczujni TVN-u, wsciekle walczacych z legalnym rzadem Polski. Teraz Rzepa jakby sie nieco uspokoil, za to w slady jego stop wstapila zydowica Gechstorf, namaszczona na prezesa SN przez samego Buuula, i ona te heroiczna walke (za gruba kase od Sorosa) kontynuuje z chazarskim uporem i bezczelnoscia ...

Odpowiadam byłemu /specjalnie z małej litery/ ministrowi niesprawiedliwości .Wielce szanowny Panie Budka, czy jak Panu tam, a może byś Pan spojrzał na to zagadnienie z takiej strony, że prawomocne skazanie oznacza skazanie zgodnie z obowiązującym prawem, oraz że termin uprawomocnienia się wyroku jest tylko oznaczeniem czasu, w którym można zaskarżyć wyrok tego sądu, tyle i tylko tyle. Bo przecież, jeżeli wg Pańskiego rozumowania przed uprawomocnieniem się wyroku "skazany" jest niewinny, to po cóż ma się odwoływać od swojej "niewinności " , toż to byłby absurd.

Odpowiadam byłemu /specjalnie z małej litery/ ministrowi niesprawiedliwości .Wielce szanowny Panie Budka, czy jak Panu tam, a może byś Pan spojrzał na to zagadnienie z takiej strony, że prawomocne skazanie oznacza skazanie zgodnie z obowiązującym prawem, oraz że termin uprawomocnienia się wyroku jest tylko oznaczeniem czasu, w którym można zaskarżyć wyrok tego sądu, tyle i tylko tyle. Bo przecież, jeżeli wg Pańskiego rozumowania przed uprawomocnieniem się wyroku "skazany" jest niewinny, to po cóż ma się odwoływać od swojej "niewinności " , toż to byłby absurd.

Ta nadzwyczajna kasta to niebezpieczna mafia,którą trzeba jak najszybciej rozgonić.

Myślę, że SN najwyższy zbyt dosłownie bierze drugi człon swojej nazwy, jak tak dalej pójdzie to określi co wolno Prezydentowi a czego nie. No takich mamy sędziów, w dużej części przeniesionych wprost z PRL-u.

Ustawy oczyszczające polskie sądownictwo z cuchnącego łajna po PRL - sowieckiej kasty czyli ruso-żydo-SB-ckich "sędziów",

zwłaszcza tych z SN - oraz redukujące gigantyczne zarobki tego łajna do poziomu rent esbeckich - są potrzebne natychmiast !

Nie można pozwolić na to aby złodziejscy żydo-SB-cy i WSIory w sędziowskich togach bezkarnie rozwalali Państwo Polskie

wiernie służąc zbrodniczej rosji i lewako-hitlerowskiej 4-rzeszy.

PS
Sądownictwo, prokuratura oraz wydziały prawa na wyższych uczelniach w Polsce to w ogromnej większości gniazda czerwonych

żmij czyli POtomkowie ruso-żydo-komunistów nasłanych do Polski przez ludobójcę Stalina. Według okrągłostołowej zdradzie-

ckiej zmowy mieli się sami zlustrować, co z założenia było "zrobieniem z kryminalisty policjanta". Działają zawsze na ko-

rzyść PO-ruso-żydokomunistycznej mafii, a wbrew Polskiej Racji Stanu i na szkodę Polski i Narodu Polskiego. Patrz wyroki

wywłaszczające Polaków na Ziemiach Odzyskanych na rzecz rewizjonistycznego szwabstwa, wyroki bagatelizujące "polskie obozy

koncentracyjne", wyroki przyzwalające na lżenie Wielkiego Prezydenta Polaków Lecha Kaczyńskiego, wyroki uniewinniające mafię

pruszkowską, uniewinniające PO-lszewickich malwersantów typu Sawicka, skazujące uczciwych funkcjonariuszy CBA ścigających

korupcję na szczytach władzy jak Mariusz Kamiński. Skandaliczne wyroki ochraniające ruso-żydo-komunistycznych zbrodniarzy

jak Jaruzel i Kiszczak czy wyroki osłaniające komunistycznych morderców Popiełuszki, Zycha, Suchowolca, Niedzielaka, Prze-

myka, Pyjasa, górników z "Wujka" czy stoczniowców Wybrzeża itd. "Wyroki" w tym "sędziowskim" bagnie są preparowane przez

dysPOzycyjnych kolesiowych "sędziów" typu koleś Ryżego Ch.ja Milewski, czy korupcyjny "sędzia" SN tow. Pietrzkowskij i jego

kumpel Moraczewskij, czy broniąca ich naczalnaja żydo-komunistka Gersdorf, czy PO-ruso-żydokomunistyczne resortowe bękarty

typu sTępień, Rzeplinskij, Biernat, Tuleja, Tuleya, czy resortowe bękarcice "sędziny" Agata Stankiewicz-Rataj, Anna Boga-

czyk-Żyłka i Izabella Knych, które bezczelnie POdmiotły POd dywan gigantyczne wyborcze PO-PSL-oszustwo - 130 tys. "przekrę-

conych" głosów wyborczych w Katowicach w 2014 roku ! Upolitycznienie, nepotyzm, łapówkarstwo, lenistwo, nieznajomość prawa

- oto atrybuty tej ruskiej mafii, która kisi się od lat we własnym sosie dopuszczając tylko rodzinę, krewnych i znajomków

na nowych sędziów - czyli czerwone dynastie - w 90 % dzieci i wnuki zbrodniczych PO-stalinowców, przeważnie kobiety - ruso-

żydo-komunistki, często skoligacone z esbeckimi, ubeckimi i WSIowymi zbrodniarzami. Dlatego pilnie potrzebna jest bezwzglę-

dna dekomunizacja, tego kryminalnego PO-PSL-SLD-ruso-żydo-komunistycznego bagna POdstępnie niszczącego Państwo Polskie.

Tak jest BRAWO.

Na podstawie jakiego przepisu prawnego SN ocenia konstytucyjne uprawnienia prezydenta? Czy im, tzn SN we łbach się nie po przewracało? Tym bardziej, że art. 139 wyraźnie mówi "Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu." Tu nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskusję i interpretację.

Kastę prymitywów nie interesuje ułaskawienie bandytów przez KWACHA,
koniecznie muszą usadzić kryształowego człowieka.
Wygląd ich prostackich mord mówi wszystko.

Dziękujemy Panu Prezydentowi za obronę tych, którzy usiłowali łapać
złodziei, i których prześladowano za to, że to robili. Teraz, gdy
oni złodziei łapią, bardzo bardzo dużo z nas już nie chodzi głodnych.

Kochamy bardzo Pana, Panie Prezydencie za to, że stanął Pan w obronie naszego Pana Szeryfa i nie pozwolił z niego zrobić ludziom nieuczciwym
kryminalisty.

http://pu.i.wp.pl/k,NTg0ODcxOT...

http://bi.gazeta.pl/im/4c/de/d...

http://cdn11.se.smcloud.net/t/...

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/33924/...

https://i.ytimg.com/vi/M0FWyVP...

http://bi.gazeta.pl/im/e8/7b/e...

Polskie biedne dzieci

Jeżeli nie ustanie !!!ten strajk włoski !!! To wystarczy za pomocą referendum !!! Zakończyć kadencje wszystkich sędziów !! Na ich miejsce mogą orzekać sędziowie ludowi !!! A po tym wybory !demokratyczne wybory sędziów !!!! Bo sędzia to !!! Dowód nie poszlak owalnego zaufania!!

Na dowod kradziezy tradyci SN II Rp wywiesli haslo - nie cofna sie przed niczym a przeciez pochodza z tych co wlasnie mordowali sedziow II Rzeczypospolitej i walcza przeciw nam wlasnie w imieniu i interesie naszych smiertelnych wrogow.

Jakby mogli, to juz przystawiliby nam ruska lub niemiecka lufe do skroni.

https://www.whitehouse.gov/the...

Prezydent powiedział :

"Leaders must uphold the public trust and stand against corruption, not steal from the pockets of their own people. Our societies must embrace a greater justice that recognizes the inherent dignity of every human being."

Tłumaczenie :

" Liderzy muszą podtrzymywać zaufanie publiczne i walczyć z korupcją, a nie okradać swoich własnych ludzi. Nasze społeczeństwa musi objąć większa sprawiedliwość, która uznaje wrodzoną godność każdego człowieka."

Nie chciałabym być w skórze tych ludzi. Jeśli przywódca mocarstwa
światowego zapowiedział sprawiedliwość, to sprawiedliwość zostanie
wymierzona tym, którzy zrobili z Polski dziki kraj i dopuścili, aby m.in.
setki tysięcy dzieci głodowało. Ci, którzy prześladowali uczciwych
funkcjonariuszy walczących z kryminalistami i utrudniali im pracę, odpowiedzą za to przestępstwo.

Mocarstwa nie rzucają słów na wiatr.

https://www.youtube.com/watch?...

Prez. Trampkarz dal sie dotychczas poznac jako czlowiek, ktory dotrzymuje swoich obietnic wyborczych, mozna wiec sadzic, ze i w tej sprawie bedzie staral sie dotrzymac slowa (doprowadzi do uwiezienia Hiklarzycy, czego domaga sie spoleczenstwo w USA. Niepokojace sa natomiast histeryczne proby masonskich lewakow, dazacych do pozbawienia Trumpa urzedu a moze i zycia .. Jednego prezydenta zydokomuna juz zamordowala, bo chcial im odebrac monopol na druk pieniadza w USA, historia moze sie powtorzyc - po Bialym Domu chodza szeptane wiesci, ze platny morderca zostal juz wyznaczony i egzekucja to tylko kwestia czasu. W takim wypadku wszelkie cywilizowane normy by upadly na rzecz absolutnej wladzy pieniadza (Zlotego Cielca), ktory zastapi Boga ...

Cyngiel Kramera został zabity, a Kramer wylądował w pudle. Za prezydentem Trumpem stoją dziesiątki milionów uzbrojonych ludzi.
Oprócz prez. Trumpa są tysiące innych mądrych i sprawiedliwych.
Szacuje się, że w USA jest ponad 300 mln zarejestrowanej
broni krótkiej, ile jest niezarejestrowanej - nikt nie wie. Oprócz
broni krótkiej Amerykanie posiadają również setki milionów sztuk
broni długiej.

To nieprawda, że pieniądz nie rządzi tym światem, jest jego władcą. Właśnie, że rządzi. Tylko on. Od zawsze.

A sad najjaśniejszy nie dopuścił się przestępstwa?????????? Przecież skazanie Kamińskiego było z pobudek ,,,,,_ politycznych.... Sad najwyższy zobowiązany jest do rozpatrzenia całościowego a nie cząstkowego !!! Najpierw celowość skazania !!! A powoływanie się na wymogi konstytucyjne. Malo powarzne !! Czyli sad złamał prawo!!! Dyplomy były przyznane za masło!! Państwo demokratyczne !!!!!! Nie ma orzeczeń politycznych !!!!

Jak widac SN ma wiecej zrozumienia dla przyczyn bezprawia, niz dla jego ofiar.
Nie ma sie czemu dziwic.
Wystarczy sprawdzic pochodzenie, prawdziwe nazwiska oraz stosunek do Polskosci jego czlonkow, a wszystko stanie sie jasne.

szczegolna kasta.. ujada jak sfora wscieklych psow..!

Czy ktoś na forum (prawnik) potrafi zweryfikować odważne tezy pod następującym linkiem:
http://przebierancywsadach.blo...
. To by dużo tłumaczyło.

POdważać to "oni" se mogą łopatą kagretowisko na działce

Podążając za myśleniem mentorów z SN, prezydent winien skorzystać z prawa łaski dla osoby skazanej na KS(której oczywiście u nas nie ma)po uprawomocnieniu się i wykonaniu wyroku.Ci ludzie obrażają rozsądek i zdrowe myślenie.

Brawo, bawcie się tak nadal w politykę posłuszne kundle POpaprańców a spotka was coś ,z czym dopiero nie będziecie mogli się pogodzić !
Chyba im się zapomniało Komu mają służyć i kto ich finansuje ? Oraz kto wybrał Dr.A.Dudę na Prezydenta Polski ,którego popiera większa część polskiego społeczeństwa!

Jakie sędziowskie prylowskie bydło takie i werdykty.

Po okrągłym stolcu powstawały jak grzyby po deszczu "spółdzielnie mieszkaniowe", które za bezcen wyłudzały grunty od prywatnych właścicieli. Groziły przy tym, że jeśli właściciele nie sprzedadzą za proponowaną stawkę, to zostaną wywłaszczeni. Wielu się na to nabrało, a "spółdzielnie" nabiły sobie kabzy. Wiem o tym z pierwszej ręki, ponieważ znajoma z okolic Warszawy jednak odmówiła i wtedy się okazało, że były to tylko strachy na lachy. Gdy inni się o tym dowiedzieli, zrobiła się chryja, ale i tak złodzieje nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Kim byli założyciele "spółdzielni"? Otóż w pierwszym rzędzie sędziowie, a oprócz nich aktywiści PZPR, członkowie MO, ZOMO i innych formacji. O tym też wiem z pierwszej ręki. Tak więc "sędziowie" byli inspiratorami i egzekutorami złodziejskiego procederu na wielką skalę. Więc kiedy nazywają siebie "nadzwyczajną kastą", to wiedzą co mówią. Konserwa stalinowska przetrwała w tych kręgach wyjątkowo "dobrze" zachowana.

Najwyższa kasto, przyjedź na Ursynów, to dostaniesz takiego kopa w dupę, że wylądujesz na Tarchominie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl