Bolszewizm w praktyce

W Polsce nie ma już zmowy milczenia wokół katastrofy smoleńskiej. Kłamstwo smoleńskie, misternie sklejane przez polityków PO i PSL, sypie się jak domek z kart. Postawa prokuratury, dzięki której poznajemy nowe wstrząsające fakty, pokazuje, jak ważne jest nieuleganie histerii i trzymanie się zasad dyktowanych przez prawo i zdrowy rozsądek. Pamiętają Państwo, jak próbowano zablokować ekshumacje? Co wygadywali politycy PO? To właśnie wtedy dali po raz pierwszy o sobie znać tzw. Obywatele RP, którzy blokowanie normalnej procedury wynieśli na swoje sztandary. Oburzali się przy tym, że zaczęto ich nazywać Obywatelami UB. Dziś wiemy, że próbując powstrzymać ekshumacje, próbowali nie dopuścić do tego, aby społeczeństwo dowiedziało się, jak wygląda bolszewizm w praktyce. Siłą rzeczy stanęli po stronie tych, którzy sprofanowali ciała przedstawicieli polskiej elity państwowej. Którzy gasili pety na zwłokach i zaszywali w nich śmieci. Nie ma sensu apelować do ich przyzwoitości, ale gdyby mieli choć odrobinę honoru, nie pojawiliby się już 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu. No, chyba że są dumni z postawy swojego państwa. Gdziekolwiek by ono było.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Szczegół, który studzi entuzjazm dla V4

Rośnie nam w siłę Grupa Wyszehradzka. Rośnie, aż miło. Oczywiście „siłą” nazywam tu zdecydowanie eurosceptyczne i antyimigranckie nastawienie. Do Węgier i Polski, sceptycznych wobec przyjmowania imigrantów i narzucania swojej woli przez socjalistycznych eurokomisarzy, dołączą zapewne niedługo Czechy.

Można tak przypuszczać po wyborczym zwycięstwie partii ANO 2011 Andreja Babiša, który według wszelkiego prawdopodobieństwa stanie wkrótce na czele rządu w Pradze. Podobne nastroje – niezgody na Unię Europejską, w której dyktat kilku krajów narzuca swoją wizję przyszłości Starego Kontynentu innym – panują w Austrii, gdzie nowy kanclerz też z nadzieją spogląda w stronę Wyszehradu.

Zanim jednak uderzymy w triumfalny ton, upatrując w Grupie Wyszehradzkiej solidną przeciwwagę dla topiącej się we własnych iluzjach Unii, zwróćmy uwagę na jeden drobny fakt. Oprócz Polski wszystkie kraje wchodzące w skład Grupy, także skłaniająca się ku niej Austria, są jednak w mniejszym lub większym stopniu prorosyjskie. Obyśmy się na tym sojuszu nie przejechali.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl