niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Jak się leczyć? Całościowe spojrzenie na człowieka

Dodano: 24.05.2017 [22:38]
Jak się leczyć? Całościowe spojrzenie na człowieka - niezalezna.pl
foto: Unsplash
Wielu zadaje sobie to pytanie. Powody są różne, najczęściej chodzi o zniechęcenie bezradnością lekarzy, nieskutecznością prowadzonych terapii, skutkami ubocznymi zażywania leków.

Często przyczyna naszych problemów tkwi w niewłaściwym podejściu do człowieka w czasie leczenia. Już w starożytnej Grecji lekarze nie byli tylko specjalistami od chorób, ale prawdziwymi mędrcami i filozofami. Leczenie polegało na równoczesnym oddziaływaniu na psychikę i ciało. Lekarz przez własny przykład dawał pacjentowi wskazanie na temat zdrowego stylu życia (posty, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna). Za czasów Hipokratesa (460–377 p.n.e.) w procesie leczenia szczególną uwagę zwracano na dietę, na drugim miejscu były naturalne leki, na ostatnim chirurgia, jako najbardziej inwazyjny środek. Człowiek jest całością i skuteczne leczenie powinno zawsze zakładać integralne podejście do ludzkiego organizmu.

Postęp w medycynie to długi proces. Cieszy, że wielu lekarzy w coraz większym stopniu używa leków naturalnych, ziół i innych środków opartych na naturalnych składnikach.

Wydaje się, że stopniowo coraz bardziej doceniane jest tzw. holistyczne czyli całościowe spojrzenie na człowieka i jego zdrowie. Podczas leczenia zamknięcie się tylko w jednej wąskiej dziedzinie specjalizacji medycznej bez oglądu całego organizmu to kardynalny błąd, bo poszczególne narządy są ze sobą ściśle powiązane i choroba może być spowodowana różnymi przyczynami.

Nie należy sztuczne oddzielać sfery psychiczno-duchowej od fizjologii: wiele chorób i dolegliwości somatycznych ma podłoże psychiczne, a z kolei każda choroba somatyczna mocno wpływa na psychikę.

Optymalną sytuacją jest, gdy lekarz potrafi łączyć dużą wiedzę z zakresu psychiatrii czy psychologii z inną specjalizacją, np. kardiologią.

Klasyczna medycyna za mało docenia wpływ diety i aktywności ruchowej na zdrowie i nie traktuje jej jako skutecznych i pełnoprawnych metod terapii. Wiedza lekarzy powinna obejmować podstawy dietetyki, informację na temat wpływu odżywiania na powstawanie chorób cywilizacyjnych, na temat leczenia dietą i postem.

 
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panaceum na wszelkie horoby to M M S -Jim Humble.

Dobrze, że poruszacie temat medycyny holistycznej,o której kasta lekarzy na smyczy firm farmaceutycznych nie chce słyszeć. Lekarze chyba zapomnieli w tym "owczym pędzie" farmaceutycznej medycyny i ich zyskach, że PRZYWRACAJĄC ORGANIZMOWI HOMEOSTAZĘ- ORGANIZM SAM SIĘ WYLECZY. Homeostaza to oczyszczony z toksyn, odpowiednio nawodniony i odżywiony organizm. Dziś, w dobie śmieciowego jedzenia z bombą pestycydów, zatrutej wody i powietrza, trudno utrzymać homeostazę. Dlatego dr Hoffer i dr Saul od medycyny ortomolekularnej mówią o meganiedoborach witamin i minerałów, których brak w naszym pożywieniu.

Dlaczego nie piszecie(szeroko)o demonstracji przeciw przymusowym szczepionkom?Uważam że pismo konserwatywno-prawicowe nie powinno się bawić w "Demiurga".

Ciekawa książka na ten temat, a nawet idąca jeszcze dalej to: "Poprzez chorobę do samopoznania".

Wreszcie! Co za przełom! Moje gratulacje dla niezależnej!
Może więc podziemie lekarskie będzie mogło legalnie przywracać ludziom zdrowie bez obawy o swoją karierę czy, po prostu, o chleb dla własnych dzieci?

Prosta recepta na zdrowie wg uczonego Buteyki:oddychaj płytko
i wolno,wstrzymuj oddech,żeby pozwolić dwutlenkowi
węgla oderwać tlen od hemoglobiny,żeby ten mógł dotrzeć do każdej komórki.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl