Sędziowie mają dziś "nasiadówkę". Prezydent Duda tak ich zawstydził, że zaczęli wyć

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

W Katowicach trwa Kongres Prawników Polskich. Prezydent Andrzej Duda wysłał do nich list apelując o apolityczność środowiska prawniczego. Swoim zachowaniem dali jednoznaczny dowód, że są uczestnikami w politycznym sporze.

O Kongresie Prawników Polskich i tajnej instrukcji wydanej przed "nasiadówą" informowaliśmy:

"Nie poruszać tematów związanych z wynagrodzeniami sędziów, a także nie używać słów w rodzaju: „kasta” - takie polecenie miało się znaleźć w tajnej instrukcji rozsyłanej przed sobotnim Kongresem Prawników Polskich w Katowicach do jego uczestników – sędziów i adwokatów"


CZYTAJ WIĘCEJ: Wyciekła tajna instrukcja przed krajowym zjazdem prawników!

Do uczestników Kongresu list napisał prezydent Andrzej Duda. Został on odczytany przez ministra Andrzeja Derę.

"Sędzia nie powinien recenzować działalności innych organów władzy publicznej oraz występować jako strona debaty religijnej, etycznej, światopoglądowej, czy politycznej"- napisał prezydent Duda.

Przypomniał, że z gwarancją niezawisłości sędziowskiej ściśle łączy się nakaz apolityczności.

Prawnicy obecni na sali dali jednoznaczny wyraz swojej "apolityczności". Jak relacjonuje Polska Agencja Prasowa, część uczestników kongresu przerwało ministrowi Derze odczytywanie listu prezydenta bucząc i skandując „Konstytucja!”.

Przemawiała również I prezes SN Małgorzata Gersdorf - ta sama, która zasłynęła tekstem, że za 10 tys. „dobrze żyć można tylko na prowincji” (TUTAJ WIĘCEJ)

Jak można było się spodziewać, podczas wystąpienia narzekała na reformę wymiaru sprawiedliwości.

– Przyczyny zorganizowania tego kongresu są oczywiste. Trwa głęboki kryzys prawno-ustrojowy naszego państwa – stwierdziła Gersdorf.


Może podczas Kongresu zrozumieją wreszcie, że Polacy im nie ufają...
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nagrody dla młodych talentów

Utalentowana młodzież otrzymała stypendia i nagrody / manseok CC0

  

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało dziś stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Wyróżnienia przyznał samorząd województwa podkarpackiego w ramach programu wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zgubić talentu”.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił na uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, że nagrody i wyróżnienia, które odbiera młodzież, to również zasługa ich nauczycieli i rodziców.

Oni wspierają was w edukacji i rozwoju. Wszystko to, co robicie teraz przygotowując się do przyszłego życia zawodowego, jest okupione naprawdę dużym wysiłkiem. Jednak dzięki waszym talentom, pasji i zainteresowaniem na pewno osiągniecie sukces i łatwiej też wejdziecie w życie społeczne i publiczne kraju

– mówił Ortyl. Zwracając się do nauczycieli marszałek życzył im, aby praca przynosiła efekty i satysfakcję.

Samorząd województwa podkarpackiego od 2008 roku realizuje program wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Młodzież otrzymuje stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe. Trafiają one do uczniów podkarpackich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz tych, którzy ukończyli VI klasę szkoły podstawowej.

Stypendia oraz nagrody finansowane są z budżetu województwa podkarpackiego.

W tym roku zarząd województwa podkarpackiego zdecydował o zwiększeniu liczby stypendystów. Dzięki temu stypendium otrzymało 108 uczniów. Z tej liczby 27 uhonorowano za osiągnięcia artystyczne, a 81 za wybitne osiągnięcia naukowe.

Dodatkowo zarząd województwa zdecydował także o przyznaniu nagród pieniężnych dla 88 młodych ludzi. Nagrody pieniężne otrzymało też 8 zespołów artystycznych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl