niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

NASZ NEWS: Janicki nie zainteresował się audytem BOR ws. Smoleńska. „Nie znam go”

Dodano: 19.05.2017 [11:45]
NASZ NEWS: Janicki nie zainteresował się audytem BOR ws. Smoleńska. „Nie znam go” - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Były szef BOR, gen. Marian Janicki, zeznaje w piątek w procesie b. szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego i innych oskarżonych o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r. Janicki nigdy wcześniej nie zainteresował się dokonanym w 2016 r. audytem BOR dotyczącym katastrofy smoleńskiej– wynika z jego odpowiedzi na pytanie zadane przez reportera portalu nizalezna.pl.

Janicki, który zjawił się w sądzie, unikał wypowiadania się dla mediów. Zapytaliśmy czy kwestionuje wyniki audytu BOR z 2016 r. wskazujące liczne nieprawidłowości w działaniach Biura.

–Nie zapoznawałem się z tym audytem, nie znam go – rzucił Janicki i na resztę pytań odmówił odpowiedzi.

W 2016 r. powstał audyt Biura Ochrony Rządu, który wykazał liczne nieprawidłowości w działaniach BOR przy organizacji wizyty śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kwietniu 2010 r. w Katyniu.

Audytorzy potwierdzili wcześniej formułowane zarzuty o nieprawidłowości w działaniach BOR. Wśród nich - nie przeprowadzenie rekonesansu lotniska i miejsc  jakie miał odwiedzić prezydent Lech Kaczyński. Wśród zarzutów znalazły się też brak odprawy koordynacyjnej czy niewyznaczenie dowódcy zabezpieczenia wizyty prezydenta.

Funkcjonariusze BOR nie widzieli na oczy lotniska w Smoleńsku, nie ustalili, kto będzie kontrolerem lotu, choć mieli obowiązek to wszystko dokładnie zweryfikować. Jak wiadomo  kontroler lotu powinien być zweryfikowany pod kontem fachowości i rzetelności wykonania swoich obowiązków.  Jednym z podstawowych zarzutów wobec BOR jest  też to, że 10 kwietnia 2010 r. dnia żaden funkcjonariusz Biura nie oczekiwał w Smoleńsku na samolot, którym leciał Lech Kaczyński. Wreszcie  funkcjonariusze BOR nie mieli też żadnej wiedzy dotyczącej ewentualnych lotnisk zapasowych.

Mimo tego, że te zarzuty wobec BOR były znane już w 2011 r. i jeszcze trwała kontrola działalności Biuro przeprowadzana przez NIK,  prezydent Bronisław Komorowski awansował gen. Mariana Janickiego  na stopień generała dywizji. Awans przyznał też jednemu z jego zastępców płk Pawłowi Bielawnemu.  

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że przesłuchanie Janickiego będzie niejawne. 5 czerwca świadkiem w tym samym procesie ma być były zastępca Janickiego - gen. Paweł Bielawny - prawomocnie skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu za nieprawidłowości przy ochronie wizyt prezydenta i premiera w Katyniu w kwietniu 2010 r.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Upraszczajac, takie byly "polskie sluzby" podlegle rosji a potem niemcom. Tepaki bez rozumu, ktorym mozna wszystko wmowic
, ze trzeba zabic, trzeba tepic, trzeba terroryzowac, trzeba zamykac, trzeba wyrzucac z pracy, trzeba karac. Bo oni to ci wybrani, ktorzy na roznych szkoleniach i odprawach byli niby specjalnie informowani(wyprani z rozumu), kto jest prawdziwy wrog, ktorego trzeba zniszczyc. To dla nich Profesor Kaczynski byl smieciem z niezawiazana sznurowka, wrogiem "ich polski", natomiast producent marnych win byl ich bohaterem. Bo im nie wolno bylo myslec. Tak byli przez rosjan i niemcow dobierali. Oni musieli tylko sluchac, wykonywac rozkazy "merkel lub putina". Oplacani przez Polski Budzet narodowi zdrajcy. Wysylani na generalska emeryture, generalscy "kierowcy" za zaslugi dla nieposkich "generalow".

Wiemy,że Janicki został awansowany na generała za katastrofę smoleńską!.Napewno nie była to kara,bo generałem został ignorant i prostak- taki człowiek to wstyd dla kadry generalskiej!.Tępotę ten człowiek ma wymalowaną na twarzy!

Powinien sie znalezc w ksiedze Ginesa. Dostal generala za
przyczynienie sie do smierci 96-ciu osob. Kto go pobije?

Jak już skazują którego zaprzańca czy złodzieja,to zawsze dostaje w zawiasach,czyli pozostaje dalej na wolności.Jak uczeń podrobił Legitymację to poszedł siedzieć do pierdla. Sądy mamy nadal resortowe.Wymagają rewolucyjnej zmiany.

"Jednym z podstawowych zarzutów wobec BOR jest też to, że 10 kwietnia 2010 r. dnia żaden funkcjonariusz Biura nie oczekiwał w Smoleńsku na samolot, którym leciał Lech Kaczyński".

Nie oczekiwali bo wiedzieli, że samolot TU-154M NIE wyląduje w Smoleńsku.

Dlaczego ten bandzior odpowiada z wolnej stopy a nie w pomarańczowym uniformie i z kajdankami na rękach i łańcuchami na nogach?

ONI wszyscy mają AMNEZJĘ, a więc nie powinni sprawować jakichkolwiek stanowisk, a wręcz przebywać w ośrodku odosobnienia - bez pamięci, przyszłości i w błogiej niewiedzy. Niepokojące, że ludzie z amnezją sprawowali (i jeszcze gdzieniegdzie sprawują) ważne funkcje panstwowe i w strukturach UE - to prowadzi do ZAGŁADY!

Jak nie mają pamięci to w obawie, że mogą ujawnić tajne informacje powinni być po nadzorem. W pasiastych uniformach?

Co to za politycy czy generałowie jak niczym sie nie interesują , nic nie pamietaja itd. ?
Jak tacy maja bronic kraj , nie wiem czy tacy rozpoznaqja wroga ? a co bedzie jak taki bedzie sam decydował bez dyrektyw - załamka co to za o0ficerowie??

Albo to kiepy nieudaczne nie nadajace się do zawodu albo głupa palą, co taki człowiek robi w wojsku co nie zna audytu albo go nie chce znac ?
Wszystkich co nie pamietaja albo nie mają woidzy zwalniac i degradować .

Na litość skad takich nazbierano niekumatych ?

Powinna wejść w życie ustawa weryfikujaca stopnie wg zdolności , umiejetności , przewidywalności taki tekst na wiedze i refleks ... nie zdajesz spadasz o stopień nizej .
Natworzono tych generałow a faktycznie jeden z drugim powinien byc góra kapitanem.

Czym się miał interesować? Przecież jest więcej niż pewne, że Maniek ledwie czytać potrafi, a myślenie sprawia mu wielki bul. Bolszewickie trepy tak mają.

Pamiętam, że studium wojskowego (kto studiował w tamtych czasach wie co to takiego) - przyszedł na wykład człowiek w stopniu pułkownika i przekonywał nas, że Polacy "walcowali" na wszystkich frontach II WŚ:)

Bidulka, ten parszywiec juz dawno powinien siedziec w kryminale i bielawny tez. Nie nazywajcie tej swoloczy generalami bo polscy generalowie sie w grobach przewracaja.

Kiedy PLL LOT w latach 70-tych rozpoczął regularne loty do N.Yorku gdzie ruch w powietrzu był nieporównywalny do największych lotnisk europejskich. Samoloty wąskokadłubowe były w powszechnym użyciu. Lotnisko wykonywało kilkadziesiąt operacji start,lądowanie na 1 godzinę. Dyrektor PLL LOT Wilanowski zarządził aby w pierwszych rejsach samolotów PLL LOT na wieży w N.Yorku był przedstawiciel lotu do ewentualnej pomocy gdyby załoga czegoś nie zrozumiała - trwało to około 2 - 3 miesiące załogi oswoiły się z nowymi wymogami i przyzwyczaiły się do olbrzymiego ruchu na lotnisku.
MĄDRY BYŁ TEN Dyr.WILANOWSKI. Jak tu oceniać pana gen.JANICKIEGO ????,który organizował lot do Smoleńska ??????

I taka kreatura została awansowana na stopień generała. Ciekawe za co. Zapewne za to , że go nigdy nic nie interesowało , poza napychaniem swojej kieszeni. Zdrajca , który nie starał się zapewnić bezpieczeństwa Prezydentowi. On powinien zostać zdegradowany do szeregowca , pozbawiony emerytury i postawiony przed sądem za swoją krecią działalność zdrajcy.

Jak miał się zapoznać skoro czytać nie umie i na pewno nic nie pamięta.

Zdegradować dziada

TE POLANIANKI TO TYLKO POD PUBLICZKE efektow brak wszyscy na wolnosci smieja sie i ciesza ze pisiory to cienkie bolki W CZORAJ W KRAKOWIE SZMATY UBEKOW WYSZLI NA ULICE BYDLO HOTLERA STALINA NA WOLNYM WYBIEGU

Jak żeś się już wygdakało , to idź do kurnika znieść jajo kwadratowe

ubolewac,iz stracilismy wybitnego Pana Generala Blasika,ktory posiadal fachowa wiedze i zasady kompetencji w wielu dziedzinach.Mimo iz uplynelo 7lat,wyrazy wspolczucia dla malzonki,Pana Generala.

Dostali awans ob Bula za dobrze zorganizowanie katastrofy Smolenskiej Co oni ladowali w te apteczki przed startem w Warszawie??????XejTji

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl