niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

„Śląsk” pod pieczą MKiDN. Resort przeznaczy na zespół 5 mln zł rocznie

Dodano: 17.05.2017 [12:38]
„Śląsk” pod pieczą MKiDN. Resort przeznaczy na zespół 5 mln zł rocznie - niezalezna.pl
foto: Facebook\Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
Dziś w Koszęcinie ​minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa podpisali umowę o współprowadzeniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Grupa ma na swoim koncie liczne nagrody, koncerty wielomilionowej publiczności i 12 płyt. Na mocy zawartej dziś umowy coroczna dotacja resortu kultury dla zespołu będzie wynosić 5 mln zł.  

O godz. 11.30 w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współprowadzeniu tej instytucji przez MKiDN oraz Województwo Śląskie. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny posiada ponad stuosobowy skład artystyczny, który obejmuje chór, balet i orkiestrę. Poziom artystyczny Zespołu i jego bogaty repertuar przyniósł mu uznanie na całym świecie, a także liczne nagrody i dyplomy honorowe. „Śląsk” odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. W swoim dorobku Zespół ma 12 płyt. Cztery z nich posiadają status Złotej, a jedna Platynowej Płyty. Dotacja MKiDN będzie wynosić 5 milionów złotych rocznie.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panu MKiDN polecam uwadze rownie znany i lubiany z niemalymi sukcesami,zespol Mazowsze.Jesli juz zdobywamy sie na tak wspanialy gest,nie widze powodu dla ktorego mielibysmy roznicowac te dwa najpopularniejsze zespoly.

wierze, ze to dobry poczatek....

No dobrze, a co z zespołem "Mazowsze"? To również zasłużony zespół i grupa ludzi, którzy popularyzowali kulturę polską i bardzo dobrze byłoby wrócić do odnowy folkloru narodowego. W kolejce stoi również kilka innych zespołów, np.: chór Wojska Polskiego, czy zespół z Wielkopolski. Na terenie Polski powinny funkcjonować zespoły reprezentujące główne regiony naszego kraju. ITD.

Zespół "Mazowsze" niech wspomaga żelazny marszałek mazowiecki, Struzik i towarzyszka Hanusia która ponoć zrobiła niezłą kasę na kmienicach...

Po trzykroć racja!!!

Juruś dzięki za poparcie. Zapomniałem dodać, że powstawanie takich zespołów i chórów jest ze wszech miar wskazane, chociażby ze względu, żeby nie wysłuchiwać śpiewanych przez Chór Aleksandrowa pieśni "Czerwone maki pod Monte Casino". Byłem słyszałem i widziałem, jak 14 tysięcy ludzi w Gdańsku wstało i przyjęło postawę zasadniczą - byłem w pierwszej trójce osób inicjujących. Śpiewający po polsku Rosjanie się trochę zdziwili, ale było widać zrozumienie. Pomimo tego, to profanacja patriotycznej pieśni II korpusu.

TAK!!!

Apokryfita - obudzony od teraz, z odzyskanym wzrokiem i myśleniem.. a co przez ostatnie 25 lat??????

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl