niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Debata "Kształcenie zawodowe w energetyce a rynek pracy" - TRANSMISJA

Dodano: 18.05.2017 [10:06]
Debata "Kształcenie zawodowe w energetyce a rynek pracy" - TRANSMISJA - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
W czwartek, 18 maja o 11:00 zapraszamy na transmisję na żywo z debaty Gazety Polskiej "Kształcenie zawodowe w energetyce a rynek pracy". W dyskusji udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Energetyki, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przedstawiciele firm energetycznych Tauron, Polska Grupa Energetyczna, Veolia.

Debata będzie stanowiła platformę do dyskusji nad stanem szkolnictwa zawodowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży energetycznej. Podczas spotkania omówione zostaną istniejące inicjatywy i ich mocne strony, propozycje nowych idei i projektów.

Poruszone zostaną także kwestie związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym dostosowanym do potrzeb zmieniającej się gospodarki - istota, dobre praktyki w tym zakresie prowadzone przez polskie i zagraniczne spółki, zagadnieniami stworzenia ram efektywnego funkcjonowania doradztwa edukacyjno-zawodowego w systemie oświaty - inicjatywy, rolą pracodawców jako kluczowych partnerów szkół zawodowych mających wpływ na podnoszenie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego, wspólnego przygotowywania programów nauczania zawodu.

Debata odbędzie się w w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie, a  moderatorami debaty będą Dominika Figurska i Aleksandra Świkszcz.

Początek transmisji w czwartek o 11:00: 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Możemy być niezależni i wyjść z UE ale w tym momencie nie oczekujmy, że UE będzie nam dawać pieniądze na cokolwiek.

Bez pieniędzy UE nie byłoby żadnej z nowych inwestycji energetycznych.

W nowych blokach energetycznych typu 460 MW w Łagiszy na zmianie jest 6-12 osób. Nie potrzeba kilkudziesięciu szkół w Polsce kształcących setki osób rocznie podczas gdy potrzeba kilkadziesiąt.

Dyskusja głównie o inżynierach, czyli ludzie do biura. Biura rozbudowano do absurdu, armia ludzi produkująca zarządzenia, nowe strategie, coraz to nowsze programy przynoszące teoretyczne oszczędności. Zachwyt nowoczesnymi technologiami itd. Prąd nie jest przesyłany przez internet i jak przychodzi wejść na słup i naprawić uszkodzenie to okazuje się że ludzi do tego coraz mniej bo to praca z prądem, na wysokości, w ciężkich warunkach atmosferycznych wymagająca podejmowania decyzji na miejscu, w żadnej szkole tego nie nauczą. Poprzedni rząd zrobił wszystko żeby ograniczyć liczbę pracowników fizycznych z wielkim sukcesem.

A po co się ksztalcic w kierunku energetyki skoro energetyka się zwija w Polsce?

Elektrownia atomowa będzie budowana w Polsce więc należy wykształcić odpowiednie kadry.W Polsce jest mało prądy więc taka elektrownia powinna już dawno powstać.Wokół granic Polski jest tyle atomówek,że jedna w Polsce nie zrobi różnicy.

Po to sie kształcic ,
by ja odnowić , rozbudować i stać sie niezaleznym samowystarczającym państwem

"Samowystarczajacym panstwem" będziemy wtedy jak nam nikt nie będzie narzucal gigantycznych kar za "brudna energie" oraz nie szantazowal, żeby na sile korzystać np. z wiatrakow (z których prad jest nieporównanie droższy) do których podzespoly produkuje się we Francji.

Podczas gdy Polska nieekologicznie spala ~1000 mln ton wegla/ rok, Niemcy spalają "ekologicznie" 2500 mln ton wegla/ rok.

Sa i inne aspekty (np. zabieranie pieniędzy z energetyki żeby "ratować" górnictwo)

Generalnie poki to się nie ustabilizuje, lepiej isc do szkoły np. ukierunkowanej na szkolenie pracowników oczyszzcania miasta...
Kadry energetyczne już sa i jest ciagle ciśnienie, żeby zmniejszać ich liczbe.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl