Debata "Kształcenie zawodowe w energetyce a rynek pracy" - TRANSMISJA

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

niezalezna.pl

Kontakt z autorem

W czwartek, 18 maja o 11:00 zapraszamy na transmisję na żywo z debaty Gazety Polskiej "Kształcenie zawodowe w energetyce a rynek pracy". W dyskusji udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Energetyki, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przedstawiciele firm energetycznych Tauron, Polska Grupa Energetyczna, Veolia.

Debata będzie stanowiła platformę do dyskusji nad stanem szkolnictwa zawodowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży energetycznej. Podczas spotkania omówione zostaną istniejące inicjatywy i ich mocne strony, propozycje nowych idei i projektów.

Poruszone zostaną także kwestie związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym dostosowanym do potrzeb zmieniającej się gospodarki - istota, dobre praktyki w tym zakresie prowadzone przez polskie i zagraniczne spółki, zagadnieniami stworzenia ram efektywnego funkcjonowania doradztwa edukacyjno-zawodowego w systemie oświaty - inicjatywy, rolą pracodawców jako kluczowych partnerów szkół zawodowych mających wpływ na podnoszenie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego, wspólnego przygotowywania programów nauczania zawodu.

Debata odbędzie się w w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie, a  moderatorami debaty będą Dominika Figurska i Aleksandra Świkszcz.

Początek transmisji w czwartek o 11:00: 
Źródło: Gazeta Polska

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Rusza akcja „Silent Hero”. Johnny Daniels…

Rusza akcja „Silent Hero”. Johnny Daniels…

Złota Piłka dla Ronaldo. Portugalczyk…

Złota Piłka dla Ronaldo. Portugalczyk…

Krytycznie o Domu Historii Europejskiej.…

Krytycznie o Domu Historii Europejskiej.…

Nie ma przywilejów dla byłych SB-ków.…

Nie ma przywilejów dla byłych SB-ków.…

Rada UE pomimo sprzeciwu Polski i Węgier przyjęła stanowisko ws. pracowników delegowanych

/ Mediamodifier; pixabay.com / Creative Commons CC0

Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowisko ws. pracowników delegowanych przy sprzeciwie m.in. Polski i Węgier. Polska chciała, żeby dyrektywa nie odnosiła się bezpośrednio do transportu, jednak nie znalazło się to ostatecznie w propozycji Rady.

W Luksemburgu odbyło się posiedzenie Rady UE z udziałem ministrów krajów członkowskich ds. zatrudnienia w sprawie nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kraje próbowały znaleźć kompromis w sprawie jej zapisów. Ostatecznie dokumentu nie poparły Polska, Węgry, Litwa i Łotwa. Od głosu wstrzymały się Wielka Brytania, Irlandia i Chorwacja.

Zgodnie z przyjętym stanowiskiem, państwa będą miały trzy lata na wdrożenie nowych przepisów od momentu, gdy zaczną obowiązywać, a firmy będą mieć 4 lata na dostosowanie się od nich.

Okres delegowania ustalono na 12 miesięcy, przy czym będzie można wystąpić w określonych przypadkach o dodatkowe 6 miesięcy.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl