niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Polacy ocenili: Niezalezna.pl niekwestionowanym liderem po prawej stronie internetu!

Dodano: 20.06.2017 [10:00]
Polacy ocenili: Niezalezna.pl niekwestionowanym liderem po prawej stronie internetu! - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Portal Niezalezna.pl zajmuje bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce wśród prawicowych portali internetowych – wynika z badania Fundacji Centrum Badania Opinii Społecznej, dotyczącego polskich użytkowników mediów online.

Internet jest obecnie drugim w kolejności najpopularniejszym sposobem dowiadywania się o wydarzeniach w kraju i na świecie. Pierwszym nadal jest oglądanie telewizji. Internet wyprzedza tradycyjną papierową prasę oraz radio.

CBOS zapytał badanych, z jakich źródeł czerpią online informacje o aktualnościach, a także, jak oceniają wiarygodność popularnych portali internetowych.

Większość ogółu badanych (61%–80%), w tym także znaczny odsetek internautów (42%–71%), nie potrafi ocenić wiarygodności informacji o bieżących wydarzeniach i polityce przekazywanych przez największe polskie portale (Onet, Wirtualną Polskę, Interię i Gazetę.pl), ponieważ nie ma w tej kwestii wystarczającej wiedzy

– czytamy w raporcie Fundacji Centrum Badania Opinii Społecznej.
 
W zestawieniu znalazł się nasz portal. Niezalezna.pl jest najczęściej wymienianym prawicowym portalem internetowym.
Na pierwszych trzech miejscach ogółem znalazły się Onet, Wirtualna Polska i Interia.


fot. CBOS


fot. CBOS


fot. CBOS
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gdybyście nie sra.. jadem typu Totalna opozycja Totalny ktoś tam, mało tego słowo "zaorany" zbyt często występuje. Mam 35 lat i czytam Was i inne portale ale czytając komentarze to aż się odechciewa czytać. Przykład... Magierowski. Uwielbialiście a później osr..... Go na każdy możliwy sposób. Może trochę się trzeba zluzować ...

Jestem stałym czytelnikiem (codziennym). Staram się obiektywnie podchodzić do rzeczywistości.
Śledzę od kilku lat jak ten portal rośnie i bardzo dobrze, ku chwale mediów oraz właścicieli, dla których statystyki przekładają się na wpływy z reklam.

To,że w skali wydawnictw Internetu pozycja niezależnej nie jest jeszcze znacząca, wynika z wielu przesłanek, także z faktu, iż czytelnicy o prawicowych poglądach w dużej części nie korzystają z Internetu (np. wolą tradycyjne media papierowe lub tez należą do starszego pokolenia, nie korzystającego z elektroniki. Po drugie nie zauważyłem promocji portalu gdziekolwiek poza własnym podwórkiem. Niestety we wszelką promocję trzeba zainwestować.

Wyniki rosną , ale zbyt wolno.
To, co warto poprawić moim zdaniem, w kilku punktach poniżej:

- poziom leksykalny i gramatyczny niektórych artykułów jest niski - trzeba zainwestować w dziennikarzy i korekte.

- tworzenie tytułów , w których zawarte sa sugestie ocenne jest przeciwskuteczne. Po pierwsze jest to nierzetelne dziennikarstwo, które powinno przede wszystkim informować, po drugie czytelnik sam kształtuje swoja opinię jak przeczyta news i nie powinno mu sie narzucać poglądu zanim się z treścią zapozna.

- czasami można odnieść wrażenie , ze dziennikarze sa wyjątkowo dziecinni. Prezentują w tytułach swoje emocje i to za pomocą dziwnego słownictwa.Np. zamiast napisać "poseł X skomentował wypowiedz pana Y" to dziennikarze niezależnej piszą tytuł " poseł X zaorał ..." itp. Rola dziennikarza myli się na niezależnej z rolą publicysty.

- silnik strony jest słaby. Poprzez konieczność ładowania adów i reklam zawartość otwiera się wolno i z błędami.

- wiele istotnych informacji spada zbyt szybko do rozwijalnej listy wydarzeń i traci przez to wartość. Ktoś powinien lepiej czuwać nad hierarchią newsów.

- rozumiem, że każdy chce zarobić, ale puszczanie reklamy majtek z mocno roznegliżowaną panią na głównej obok poważnego artykułu o ekshumacji ofiar Smoleńskich, jest nie na miejscu. Podobnie z reklamą samochodów za 200 tysięcy obok artykułu o trudnej sytuacji biednych rodzin. Ktos powinien nad tym czuwać.

- moderatorzy komentarzy pracują nierówno. Niektóre komentarze jawnie naruszające regulamin są publikowane, inne wydawałoby się zupełnie zgodne z regulaminem sa blokowane. Prędkość publikacji jest ślimacza.

-itp.itp.

Wszystko to sprawia wrażenie braku profesjonalizmu i działania na zasadzie "harcerskiej".

Chcecie być liderem i mieć rynek nie tylko na 2% - trzeba niestety zainwestowac i popracowac.

P.S. I nie piszcie, że jakiś innych portalach jest jeszcze gorzej, bo równanie do najsłabszych nikomu na dobre nie wyszło.

Jedno co bym jeszcze dorzucił, to powielanie newsów niewiele zmieniając treść i tytuł.

Moja opinia tej oceny jest taka:
Odwalacie kawał dobrej roboty, ale musicie nad tym mocniej popracować.
Powielacie artykuły przedstawiające błędy osób podpadniętych Polakom - nie trzeba - te osoby głosów już nie dostaną - są wykreślone, ignorowane - lepiej ich gęb już nie oglądać.

Skupcie się na popularyzacji strony zapraszając do współpracy ludzi, którzy mają swoje własne zdanie i mówią z sensem (mowa tu m.in. o panach podanych wg kolejności alfabetycznej Cejrowskim, Gadowskim, Kolonko) - nawet nie wiecie jaką reklamę może tych troje wam zrobić.

Popularyzujcie też świadomość zakupową Polaków (kod kreskowy 590...) - zwracajcie uwagę np. które produkty w rzeczywistości są tylko imitacją i pseudo polskimi brandami a produkowane nie są już w Polsce i nie są również polską własnością.
Szukajcie i przedstawiajcie jakie firmy czy sieci są Polskie, a które nie.

Teraz macie ogromną szansę by to wykorzystać i stać się liderem.
Kiedyś głosowałem na PO i czytałem/słuchałem wiadomości na/w polsko-języcznych niemieckich mediach. Dziś się tego wstydzę, żałuję że byłem taki głupi i naiwny i dałem zniszczyć i wyprzedać polską gospodarkę bandzie sprzedawczyków-manipulatorów.
Waszym celem powinno być dotarcie do nieprzytomnej jeszcze części społeczeństwa, które nie uświadamiają sobie jeszcze jak obcy kapitał chce nas wykupić, zmarginalizować, wyprać mózgi i zmiksować w multi-kulti - pozbawiając prawa do protestowania.
Jak znajdziecie rozwiązanie - wygracie, ludzie za Wami pójdą - ale musicie podnieść poziom.

Tresc jest OK, ale popracujcie nad forma graficzna * pozostawia wiele do zyczenia. Dzieki temu przyciagniecie wiecej czytelnikow o nieprawicowych pogladach...

Wiec powinniscie sie nazywac prawicowi a nie niezalezni...Do tego wasze tytuly i niektore artykuly maja teksty niczym z taniego magazynu dla nastolatek. Poprawcie to bo do daje "skaze" na waszej niezaleznosci. Nie piszecie "euro-osly", "oszolomy" itp.no chyba, ze macie gimnazjaliste za redaktora. Macie duzo do poprawy, zeby byc "niezalezna".

No to nie ma się potem co dziwić, że pokutują w społeczeństwie takie mity jak ten o Polce zaatakowanej przez meksykańskich marynarzy skoro ludzie info z takich "rzetelnych" portali czerpią :)

To pokazuje, w jakim stanie jest społeczeństwo! Tragedia! Praca u podstaw na 3 pokolenia, albo wpuścić tych "przypisanych" Muzułmanów , to może dadzą tej wiekszości przyspieszony kurs myślenia...

Dlaczego mnie to nie dziwi... Gratulacje :)

material w jezyku angielskim:

Czego Anglicy zazdroszczą Polakom? - Why are they jealous of Poland?

"Liderzy Britain First po raz pierwszy pojawili się w Polsce i od razu zakochali się w naszym kraju. To co Zachód nazywa "polską anomalią", czyli monotonicznym i jednowyznaniowym krajem dla narodowców z Wielkiej Brytanii wydaje się cudem. Ich zdaniem jesteśmy ostatnią nadzieją dla Europy, po tym jak Francja, Anglia, Niemcy i Szwecja znalazły się w stadium kompletnego rozkładu cywilizacyjnego.

Goście z Wysp nie mogli się również nadziwić naszej wolności słowa. W Anglii ludzie są tak zastraszeni, że mimo zamachów, boją się krytykować politykę multikulturalizmu. W imię poprawności politycznej wyrzuca się ludzi z pracy, a nawet zamyka do więzień."

https://www.youtube.com/watch?...

jest tlumaczenie, mozna wlaczyc polskie napisy,

Powodzenia podawajmy link do Niezalezna po prostu dalej

Trzeba wymyslec jaks zlosliwosc dowcipna na cenzurowanie niezaleznej na onetach i reszcie smatlawcow.
Tutaj mozna wypisywac wszystkie i reklamowac, chociaz nie wiadomo po co a tam wrecz lis ogonem umaczanym w smole zamazuje wszystko.

W cenzurze maja wielka przewage!

Szanowni Państwo,
Poraz kolejny pokazujecie tę samą statysktyke, chwalicie się, że jesteście lepsi od kilku niszowych poratli, a prawda jest taka, że zdecydowana większość internautów czyta trzy portale z góry tej listy, a Pańskto maja "poczytność" na poziomie 2%, czyli znikomą. Żeby była jasnośc, nie piszę tego, żeby sobie z Państwa szydzić tylko żeby zwrócić uwagę na problem. To pewnie jest temet na dłuższy wywód, ale w dużym skrócie:
Czytając Niezleżną mam często wrażenie, że czytam "gazetke propagandową PiSu" i proszę mnie źle nie zrozumieć. Sam głosowałem na PiS, i dzisiaj prawdopodobnie znów bym na nich zagłosował. Co nie znaczy, że bezkrytycznie i bezrefleksyjnie zgadzam się ze wszystkim co robią. Na prawdę polityka PiS jest bez porównia lepsza od ich poprzedników i przy rzetelnym dziennikarstwie obroni sie sama.
Po drugie, portal przydało by się poprawić od strony technicznej, niestety obecna wersja wygląda dość amatorsko.
Po trzecie, warto popracować nad wypozycjonowaniem portlu w wyszukiwarkach zwłaszczą google.
I pewnie można by wymieniać jeszcze długo, ale nie o to chodzi. Jeszcze raz, proszę mnie nie zrozumieć źle. Sam należe do tych 2% czytelników, i na prawde chciałby żeby na polskim rybku pojawiła sie realna alternatywa dla portali pseudoinformacyjnych typu Onet. Szczerze Państwu życzę, byście taką alternatywą się stali, ale do tego jeszcze sporo pracy.
Pozdrawiam serdecznie,
Michał

Michał | 20.06.2017 [10:51]
Zgadzam się w 100%, bo też nie zgadzam się z każdym działaniem PiS, np. dzisiejszy artykuł o Partnerstwie Wschodnim zawieranym ze Szwecją - ręce opadają w kim Polska widzi sojusznika - jak nie komunistyczne Chiny, to islamska Szwecja...
Co do technicznych spraw, to:
- niekiedy "niezalezna.pl" przechodzi w "m.niezalezna" na komputerach stacjonarnych,
- czas zlikwidować ten kod z obrazka - wymagany do wysłania komentarza,
- należy też skrócić czas ukazywania się komentarzy, bo to psuje konwersację pomiędzy komentującymi,
- chciałbym też nie czytać w artykułach kilku zdań identycznych - jedno na początku jako motto, drugie w rozwinięciu.
- nie dawajcie tytułów ze znakiem zapytania, bo to Wy nas informujecie, a nie nas pytacie.
Sumując - dobrze ale za mało.

"Na prawdę polityka PiS jest bez porównia ..."

"naprawdę
1. «partykuła, za pomocą której mówiący, chcąc przekonać kogoś o słuszności swojego sądu, potwierdza jego prawdziwość, np. Naprawdę nie wiem.»
2. «partykuła wyrażająca zdziwienie lub niedowierzanie, np. Czy ty naprawdę myślisz, że ci uwierzyłam?»"
http://sjp.pwn.pl

poniewaz ten blad wystepuje czesto we wpisach internautow to wrzucam korekte,

Gdyby te liczby reprezentowały stan faktyczny, to PIS nigdy by nie zdobył władzy.

Gratulacje ! Ciesze sie, czytam.

Do wyborczej, onetu, tvn to wam daleko..... to dobrze

Gratulacje, ale droga przed wami długa i kręta. Mam nadzieję, że dacie radę.

prawa strona internetu to tylko niezalezna i fronda

prawy, kresy oraz pch24 to ruska trollnia

Dodaj niepoprawni.pl.

Może by tak Polacy ocenili który portal internetowy jest najbardziej merytoryczny, zawierający w sobie gro różnych dziedzin. Wyniki byłyby zaskakujące zapewne.

CBOS to "rządowa" agenta. Czy prawda, że powstała z polecenia Jaruzelskiego w 1981. Kierował nią politruk - kierownik polityczny - Stanisław Kwiatkowski.

Moim zdaniem badania są przekłamane. Prawda jest taka, że nasz portal niezależna posiada conajmniej 30% udziału w rynku, jak nie więcej. Jak sądzicie internauci?

Działają mi na nerwy stwierdzenia "moim zdaniem (...) przekłamane". Zrób swoje i opublikuj, albo załóż sprawę.

To może jeszcze bardziej Ci POdziała nerwowo :" POwiedz mi co czytasz, a powiem Ci kim jestes....."

Nie odwracaj kota ogonem. Podaj mi proszę podstawę do twierdzenia, że te badania są fałszywe.
PO nigdy nie powinna powstać.

Sam jesteś przekłamany, internet to akurat najłatwiej zmierzyć w przeciwienstwie do tv, radia i prasy. Wyniki są ok

Jeśli chodzi o to co jest w tytule to owszem tak jest a jeśli chodzi oto co jest w tabelach to wydaje mi się że jest to nieporozumienie.Na przykład taki Onet.pl nie jest prawicowym portalem a portalem od kiedy istnieje bardzo koniunkturalnym. a to że wyszło ze ludzie o poglądach prawicowych go wymieniają jako portal z którym się identyfikują to tym ludziom tylko się wydaje że mają poglądy prawicowe.To samo jest z Wirtualna Polską ( wp.pl) i tym bardziej Interią.pl lub wynika to z faktu że te 3-portale z racji dużego stażu w sieci jako portale informacyjne są bardzo dobrze rozpoznawalne.
Na to miast Co się tyczy portalu Niezależna. pl to uważam ze to jest świetny projekt który cały czas dostarcza bardzo rzetelne wiadomości ze świata i Polski i nie zajmuje się głupotami i plotkami które w coraz większej ilości przeważają nad informacją w tych 3-poprzednich portalach obecnie.Pisanie tu swoich spostrzeżeń czy komentowanie podawanych informacji jest świetną rzeczą te wpisy można uznać że są pisane przez ludzi kulturalnych owszem czasami zdarzy się jakiś wpis ze słownictwem rynsztokowym ale to bardzo rzadko co jest w innych portalach mówiąc ogólnie często normą.Dlatego ten portal jest ogólnie w Polsce ostoja kulturalnej dyskusji na tematy polityczne,gospodarcze. i inne.. dla ludzi o poglądach prawicowych i których prawicą można nazwać.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl