niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

​MSZ odpowiada na tekst „Wyborczej”

Dodano: 08.05.2017 [07:04]
​MSZ odpowiada na tekst „Wyborczej” - niezalezna.pl
foto: lustr. Fafik, arch GP
W związku z publikacją „Gazety Wyborczej” pt. „Kto kogo nauczy jeść widelcem” z 6 maja 2017 roku autorstwa Bartosza Wielińskiego informujemy, że zawarto w niej nieprawdziwe i nieścisłe informacje – podkreślono w sprostowaniu zamieszczonym na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

MSZ podkreśliło, „że nieprawdą jest, iż do spotkania ministra Witolda Waszczykowskiego z przewodniczącą Frontu Narodowego doszło w lutym br.”.

Wyjaśniamy, że minister Witold Waszczykowski spotkał się z Marine Le Pen 15 stycznia 2017 r. w Paryżu. Należy jednak zaznaczyć, że tego samego dnia odbył również spotkanie z Bruno Le Maire, głównym doradcą ds. zagranicznych Francoisa Fillona, ówcześnie drugiego obok Marine le Pen najpoważniejszego kandydata na prezydenta Francji. Minister Waszczykowski miał również kontakty z Emmanuelem Macronem, gdy ten pełnił funkcję ministra gospodarki, przemysłu i cyfryzacji. Ministrowie spotkali się m.in. podczas dyskusji panelowej o przyszłości Europy w Davos w styczniu 2016 roku 

– zaznaczono w sprostowaniu.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że szef MSZ nigdy nie sugerował, że popiera kandydaturę Marine Le Pen w wyborach. Wręcz przeciwnie, minister Waszczykowski wielokrotnie w publicznych wypowiedziach krytycznie odnosił się do poglądów Marine Le Pen. W marcu br. minister Waszczykowski powiedział mediom, że „w styczniu, miałem okazję spotkać się w naszej ambasadzie m.in. z panią Marine Le Pen. I wtedy, kiedy usłyszałem jej receptę na sytuację w Europie, jasno i wyraźnie stwierdziłem, że jest nam nie po drodze z takim kandydatem”. Z kolei w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” z 27 kwietnia br. minister Witold Waszczykowski wskazał na antyeuropejskość i archaiczność koncepcji politycznych Le Pen. Dodał również, że „nie wydaje mi się, aby była potrzeba kontaktowania się z panią Le Pen, bo jej program polityczny jest, delikatnie mówiąc, kłopotliwy dla Europy i Polski. Zresztą powiedziałem pani Marine, że realizacja jej programu byłaby kłopotem dla Polski” 

– przypomniano. 

Ponadto informujemy, że regularnie dochodzi do spotkań i rozmów polsko-francuskich na wysokim szczeblu. Nieprawdziwe jest zatem twierdzenie, że „szef dyplomacji Jean-Marc Ayrault odmówił przyjazdu” do Polski. Do spotkań szefów MSZ Polski i Francji doszło 13 czerwca 2016 r. w Warszawie. Z francuskim odpowiednikiem minister Waszczykowski spotkał się również 28 sierpnia 2016 r. na zamku Ettersburg koło Weimaru w 25. rocznicę ustanowienia Trójkąta Weimarskiego oraz 14 września 2016 r. w Kijowie. 12 października 2016 r. odbyła się rozmowa telefoniczna szefów dyplomacji Polski i Francji na temat zakończonego przetargu na wielozadaniowy śmigłowiec dla polskiej armii. Strony zgodziły się, że zamknięcie negocjacji z Airbus Helicopters nie może negatywnie rzutować na dalsze stosunki Polski z Francją. Minister Waszczykowski podkreślił to też 9 lutego br. w Sejmie w wygłoszonej Informacji Ministra Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2017 r.: „Polska zainteresowana jest jak najlepszymi relacjami z Francją, opartymi na silnych fundamentach wspólnych wartości i bogatej historii. Łączy nas nie tylko wspólna historia, umiłowanie demokracji i zaangażowanie w proces europejski, ale także wielomiliardowa współpraca gospodarcza, inwestycyjna i tradycyjnie bliskie kontakty społeczeństw. Przyszłość stosunków dwustronnych nie powinna być zakładnikiem pojedynczego kontraktu handlowego”. Do regularnych spotkań ministrów spraw zagranicznych Francji i Polski dochodzi także podczas comiesięcznych posiedzeń Rady do Spraw Zagranicznych (FAC) w Brukseli 

– podkreślono.

Nieprawdziwe jest również sformułowanie, że „PiS mydli oczy deklaracjami o wadze europejskich sojuszy, ale chce demontażu UE w jej obecnym wykraczającym poza więzi gospodarcze kształcie”. Minister Waszczykowski wielokrotnie powtarzał, że Polska chce wzmocnienia roli państw narodowych i jest gotowa wziąć udział w dyskusji na temat reformy UE, ale nie dąży do wyjścia z UE ani jej rozwiązania. Np. we wspomnianym wyżej wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” minister Waszczykowski wskazał, że „reforma UE z Macronem jest możliwa na pewno bardziej niż z Le Pen, która dążyłaby do zamknięcia Unii, a nie jej reformy”, co wyraźnie wskazuje na kierunek polityki zagranicznej Polski dotyczący przyszłości UE 

– zaznaczono w sprostowaniu.

Niewłaściwym jest także stwierdzenie, że „sekretarz stanu miał dla Waszczykowskiego ledwie pół godziny, po których nawet nie wyszedł z Polakiem na rutynową konferencję prasową‎”. Przypominamy, że spotkanie ministra Waszczykowskiego z Rexem Tillersonem 19 kwietnia br. w Waszyngtonie trwało ponad 45 minut, o czym informowały szeroko polskie media. Amerykański sekretarz stanu nie organizuje konferencji prasowych po spotkaniach, a jedynie wyjście do mediów na foto opp, co miało miejsce również przy okazji spotkania z ministrem Waszczykowskim. Polska pozostaje jednym z kluczowych sojuszników USA; potwierdza to nie tylko wysoka dynamika kontaktów dwustronnych, ale przede wszystkim rzeczywiste decyzje Waszyngtonu o dalszym wzmacnianiu relacji politycznych, wojskowych i gospodarczych z Polską.

Przypominamy też, że Donald Trump jeszcze podczas kampanii prezydenckiej spotkał się w Chicago z Kongresem Polonii Amerykańskiej. Wypowiadał się z uznaniem o roli Polski w NATO i deklarował podniesienie tematu zniesienia wiz dla Polaków. Minister Waszczykowski pozostaje w stałym kontakcie z administracją Donalda Trumpa, odbywa regularne spotkania z osobami z otoczenia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wyrażamy nadzieję, że prezydent USA będzie uczestniczył w lipcowym szczycie państw Trójmorza we Wrocławiu

– czytamy dalej w sprostowaniu.

Ubolewamy, że autor artykułu ponownie nie zasięgnął przed jego publikacją informacji w biurze prasowym MSZ

– dodano.

W związku z powyższym, zwracamy się z wnioskiem o sprostowanie wskazanych nieprawidłowych informacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną i apelujemy o dochowanie szczególnej staranności i rzetelności przy redakcji materiałów prasowych. Prosimy również o nieumieszczanie na stronie internetowej informacji wskazanych jako nieprawdziwe oraz o ich nierozpowszechnianie, jak również o zamieszczenie powyższego wyjaśnienia w kolejnym wydaniu „Gazety Wyborczej” 

– podkreślono na zakończenie.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ratowalismy Zydów a głupia Franca ma chyba cos na sumieniu bo sie czegos wstydzi - niech tym sie zajmie Michnik

Widac boli ich ten widelec i to mocno

GW miała okazję siedzieć cicho

Tylko tyle ? A gdzie kora finansowa tak z 2 Miliony zł by nabrali rozumu i nie mieszali w głowach obywateli !

Panie ministrze ON bardzo prosze krocej w dwoch najwyzej zdaniach odpowiadac na paszkwile z polskijezycznych mediow. Czy to wasza jakas metoda na tlumaczenie sie? Wedlug mnie ten ktory ma na sumieniu musi sie dlugo tlumaczyc , prosze byc bardziej meskim (przyklad od pani posel Pawlowicz krotko i zwiezle bez ogrodek). jak jest oszczerstwo to oszczerstwo jak jest klamstwo to klamstwo nie j akies mijanie sie z prawda czy jeszcze inne politycznie poprawnie sformulowania. To ze pan Kaczyski jest taki elegancki to nie znaczy ze rzecznik MON moze uzywac takich metod.

Jak można czytać, a co gorsza cytować i odpowiadać na szkalujące paszkwile takiego brukowca i szmatławca, jak "Gó..no wyborcza", jeszcze gorszego szmatławca - jąkały?!!!

A gzie jest jakiś organ odpowiedzialny za działanie mediów? Jak długo dziennikarze będą głosić kłamstwo bez pokrycia
bez żadnych konsekwencji? Jak długo G W czy TVN będą siać zamęt i kłamać przez 24 godziny?Czemu te niemieckie szczujnie maja jeszcze koncesje?

Jak bedzie takija po jewropsku? Prosimy?? Żadamy z rygorem natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes państwa ... Dotyczy również przedruków w prasie zagranicznej i krajowej ( przeprosiny w każdym tytule w którym ukazał się przedruk) ....

Karać dziadów, bo Michnik szuja rozumie tylko wtedy, gdy dostaje po kieszeni. Zwykły szubrawiec i tyle. Przestańcie się tłumaczyć, tylko wystosujcie pierwsze i ostatnie ostrzeżenie : od dziś karzemy za kłamstwo, pomówienia i wszelką niegodziwość. I do sądu z dziadami. Tylko jeszcze te "nagrzane" sądy trzeba zmienić, bo tam też w większości bezkarne kanalie.

no i po co ? przestańcie się ze wszystkiego post esbecji tłumaczyć !

uprawiana, propagande musza odszczekac,najlepiej w swoich gazetkach i po wydaniu wiadomosci.Polacy musza znac prawde,oparta na rzeczywistosci.Mysle rowniez iz pan Minister Waszczykowski,"PORUSZY BULWERSUJACA KWESTIE NIESPRAWIEDLIW¥CH ATAKOW NA POLSKE"?Mam poza tym,prywatne prawo,skoro odpadl,3kandydat-stawiac na usmiechnieta prawde,TO NIE JEST JEJ KOMPROMITACJA!czyli PaniLe Pen-TYLKO NIEZALEZNOSC swiadczy o demokracji,sprawiedlwosci na zdrowych nowoczesnych standartach,ktore nie chca zaakceptowac epokowe przypominajace steropiany,o czym prawdziwi POLACY PRZEKONUJA SIE CODZIENNIE widzac uprawiana manipulacje,obrzydliwa propagande,chociazby czytajac wyjasnienie dla Gazetki"W" wszystkim znanej z insynuacji i donosow na Polski Rzad do steropianowych,(znajomych- bankowo.?)

Właśnie bardzo dobrze, że tak robią. Budują podwaliny pod pozew. Szechtera trzeba okładać jego bronią. Walił we wszystkich pozwami, to niech teraz wydaje na prawników i wysiaduje w sądach. Po reformie sądownictwa te wszystkie wyjaśnienia instytucji publicznych dla tego szmatławca będą jak znalazł...

Dlaczego ministerstwo odpowiada takiemu szmatławcowi! Ten szmatławiec czytają ludzie do których i tak te tłumaczenia nie docierają, oni mają zablokowane mózgi.

To tłumaczenie nadaje się "do dupy" (w dosłownym znaczeniu) bo ta Gówno Wymiotna nadaje się tylko na gwóźdź w kiblu za stodołą !!!

Współczuję pracownikom MSZ-tu jeżeli będą musieli odpowiadać na każdy idiotyzm napisany w brukowcach. Nie rozumiem po co rozgrzebywać łajno, tylko kupa smrodu i żadnych korzyści. Możecie pisać co chcecie a oni i tak będą przeciwko Polsce i Wam. Szkoda czasu na zawracanie kijem Wisły.

Za kłamstwa mas-mediów trzeba było się zabrać w pierwszej kolejności. Niedopuszczalne jest ich ciągłe judzenie, puszczanie w przestrzeń odpowiednio preparowanych nieprawdziwych informacji, a podawanych jako wiarygodnych i sprawdzonych. Kary winny być bardzo surowe, bezwzględnie egzekwowane. W przypadku recydywy winna być zawieszana koncesja na okres próbny do 3 - miesięcy, a w ostateczności odebranie koncesji. Bezkarność rozzuchwala mas -media i totalną opozycję. Totalna opozycja, gorszy sort, czyli zdrajcy bezkarnie opluwają wszystko i wszystkich dookoła. Przedstawiają się jako jedyni godni sprawowania wszystkich urzędów. Demolują struktury państwa. Z patriotów czynią zdrajców, warchołów i chamów. Czas najwyższy szybko i skutecznie oczyszczać przestrzeń publiczną z takich patologi.

Pisanie wyjaśnień do GW jest pozbawione sensu. Oni i tak wiedzą swoje i będą pisali co im wygodne. Na nieprawdziwe i kłamliwe teksty należy złożyć pozew do sądu i to jedyna droga do ukrócenia pismaków.

Jak słyszę: wypierdcza to zmieniam kanał, albo portal, SRAVN podobnie.

Czy MSZ nie ma możliwości,żeby w takich sprawach skuteczni prawnicy zaczęli składać doniesienia do prokuratury na nierzetelnych dziennikarzy?.Przecież fałszowanie rzeczywistości bardzo szkodzi wizerunkowi rządu!.Chyba,że jest inaczej!.

Szmatlawcowi nie nalezy odpowiadac. Szmatlawiec, jego redakcje i wlasciciela nalezy oskarzyc o znieslawienie. I zadac adekwatnego zadoscuczynienia. Pare milionow zaboli GW i ska

czy szechter z urbanem już odebrali z ambasady najnowsze wywtyczne? Przepili i przepalili temat?

Jak długo jeszcze?.Co się tłumaczycie ścierwom ,antypolskiej gównianej .Jak długo ,pytam .Trochę godności powstańcie wreszcie z kolan i weżcie za mordy te ubeckie niedobitki i wygońcie to to nie chce użyć bardziej dosadnego okreslenia .Wygońcie to to swoich mocodawców

też nie mogę już słuchać i czytać ciągłych wyjaśnień rządzących wobec szubrawców z po i totalnej!!! Przecież do licha winno być odwrotnie, co prawda przy obecnym stanie bezmiaru niesprawiedliwości to jest trudne ale przecież nie niemożliwe. Czekamy w pierwszej kolejności na repolonizacje mediów SUBITO !

Już 5 PO 12-tej. Wybory we Francji zakończone.

... POra zacząć szkodzić POlsce !!!

Gazeta Wyborcza już pracuje na naszą szkodę!!

Teksty z GW będą przedrukowane we Francji i Niemczech.
Tak jest od lat.

zażądać publikacji tego wołami na pierwszej stronie GW

Zamknac wreszcie to antypolskie GOWNO WYBIORCZE.
Albo takie odszkodowania zasadzic, ze zdechnie finansowo.
Dosc juz tych parszywych klamstw w GW!!!!!!!

Wszystkich pozamykaj myślących inaczej niż Ty i będzie cacy.

Tu nie chodzi o myślenie tylko o pisanie prawdy lub nieprawdy.Znasz wypowiedź ks. Tischnera o prawdzie? Przypomnę: są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda. I ta trzecia prawda to prawda opisywana w GW.

akcję widelec to robił twój szetyna a czyścił twój szechter!

Dlaczego MSZ tlumaczy sie Gównianej ????
Trzeba za nieprawdziwe "opowiastki" robic tak jak robi
adas mmmmichnik - do Sadu albo jeszcze lepiej do SONDU Niezawislego ( tuleja albo milewski jeszcze chyba sa rozgrzani ). Koniec z grzecznosciami !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl