niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

​Po tym sondażu feministki się wściekną. Polacy zdecydowanie za życiem

Dodano: 21.04.2017 [17:12]
​Po tym sondażu feministki się wściekną. Polacy zdecydowanie za życiem - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Ponad 70 proc. Polaków popiera postulat pełnej ochrony życia od momentu poczęcia – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej. To kolejny sondaż na przestrzeni ostatniego roku potwierdzający utrzymujące się na bardzo wysokim poziomie poparcie dla ochrony życia.

Sondaż CBOS na zlecenie Ordo Iuris pokazuje wyraźnie, że poparcie dla prawnej ochrony życia od momentu poczęcia ma istotne znaczenie dla zdecydowanej większości Polaków. Na zadane Polakom w okresie 30 marca do 6 kwietnia 2017 r. pytanie „Czy popiera Pani/Pan pełną ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia?” aż 71,6  proc. respondentów opowiedziało, w sposób twierdzący (w tym 40,7 proc. – zdecydowanie tak). To więcej niż w zeszłym roku. Z badania CBOS z kwietnia 2016 r. wynika, że 66  proc. respondentów zgadza się z opinią, że „zawsze i niezależnie od okoliczności, ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci”.

To kolejne badanie opinii na przestrzeni ostatniego roku potwierdzające, że poparcie dla pełnej ochrony życia nie tylko nie zmalało, jak twierdzą środowiska proaborcyjne, lecz utrzymuje się na stale wysokim poziomie.

W marcu tego roku Instytut Ordo Iuris zaprezentował wyniki badań zrealizowanych przez IPSOS, według którego poparcie dla pełnej ochrony życia deklarowała również większość respondentów.

Wbrew tezom głoszonym przez wielu przeciwników pełnej ochrony życia dzieci przed urodzeniem, poparcie dla tego postulatu na przestrzeni ostatniego roku utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.

Badanie zrealizowane zostało przez ośrodek Badawczy CBOS ramach badania OMNIBUS. Badanie jest realizowane na reprezentatywnej próbie ludności Polski powyżej osiemnastego roku życia, liczącej 1075 osób. OMNIBUS realizowany jest techniką CAPI (bezpośredni wywiad ankieterski wspomagany komputerowo).
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Albo nadmierna chuć albo ( w lwiej części) jej całkowity brak - dwie skrajności, czysty ekstremizm. W każdym razie nienawiść do mężczyzn spowodowana jest niskim a wręcz żadnym zainteresowaniem dla tych że feministek. Jak widać, słychać i czuć feminizm to nic pozytywnego... tam jest oczywisty brak mądrości życiowej o innych nie wspomnę.

Ale nie wiem o co tyle bicia piany. Obecna ustawa antyaborcyjna w Polsce jest generalnie dobra. PiS powinien poprawić ją jedynie o zakaz aborcji eugenicznej, co do której barbarzyństwa nikt poza odmóżdżonymi lewakami nie ma wątpliwości. Kwestie zagrożenia życia matki oraz gwałtu nie powinny być zmieniane - to bardzo trudny moralnie temat i tutaj większość Polaków nie ma jednoznacznej opinii poza taką, że powinno to pozostać w gestii osoby bezpośrednio dotkniętej problemem. Rozgrzebanie tej sprawy może tylko spowodować spadek poparcia dla PiS o dobre 10% i otworzyć furtkę do legalizacji aborcji na życzenie po ewentualnym przejęciu władzy przez lewactwo. Zważcie na to, że do tej pory nie odważyli się tego zrobić, pomimo, że rządzili III RP przez tyle czasu.

90%. Albo nawet 95.

A co z dziećmi uszkodzonymi szczepieniami po urodzeniu, dlaczego niewielu ich broni??? Dziecko niepełnosprawne obarczone wadą genetyczną lub z powinno mieć stałą rentę od momentu narodzin, bez łaski urzędnika.

Na calym swiecie,nienarodzonne dzieci chca zabijac zboczone lewaczki.
Albo niedouczone ,odmozdzone pseudo-kobiety.
ZADNA NORMALNA KOBIETA nie podda sie aborcji,a jezeli bedzie musiala to zrobic ze wzgledow zagrozenia zycia ,czy zdrowia,to do konca swoich dni bedzie "rozdarta" moralnie wlasna decyzja...

No i co z tego że Polacy są za życiem, skoro PiS jest za aborcją...

Nie jątrz pajacu! PiS jest za życiem całym sercem, dają tego dowody codziennie ale lewckie ścierwo ma media głównego ścieku w Polsce i temat aborcji jest baaaardzo nośny.

memów sie wystraszyli..
małą intronizacją sprawe przykryli

Polacy, to porządny Naród. Niestety od 1944 r kacapy zbudowały nam ogromną agenturę. Agentura PO niszczyła państwo w każdy możliwy sposób, tak aby było słabe i bezbronne.

Żyj i pozwól żyć!

A teraz 2 najświeższe limeryki:

Fulda

Donator KUL-u z miasta Fulda
Z islamskim Kurdem piwo dulda.
Funduje piwo wciąż dla Kurda,
Mówiąc: „Pij, albo z Fuldy furda!”
Stawia mu piwo… A na KUL da?!

Mosul

Kurd, skoro wrócił do Mosulu,
Zapomniał już o głowy bólu.
We Fuldzie go prowadził ból
Do myśli, by sprowadzić KUL…
I browar Lublin, o matulu!

Astronomowie i inni badacze kosmosu szukają oznak życia we wszechświecie. Wszędzie tam gdzie wysyłane są rakiety wraz z łazikami to pobierane są próbki gleby w nadziei, że znajdą się śladowe oznaki życia. Jak by odkryli żywą komórkę to byłaby sensacja i radość z odkrycia na skalę światową. Ale to są naukowcy żądni poznania i pełni radości odkrywania. Szara rzeczywistość na Ziemi wskazuje nam, że żywa i żyjąca komórka rozwijająca się w łonie matki jest traktowana po macoszemu i żywy rozwijający się embrion pogardliwie został nazwany jako zygota - nic nie znacząca martwa komórka którą można dowolnie usunąć jak chory ząb. Podwójna mentalność osób która wiedzę traktuje jako przyczynek do bogacenia się kosztem etyki i moralności nie spotykanej nawet w świecie bezrozumnych zwierząt. Liczy się wygodnictwo i pycha która przeciwstawia się logice i rozumowi jako strażnika umiejącego rozdzielić zło od dobra.

Tak, szukamy życia we wszechświecie a gardzimy życiem na własnym świecie. Wiecie że jest taka ewentualność ze jesteśmy największym CUDEM WSZECHŚWIATA? A tymczasem zabijamy z premedytacją TEN CUD!

Niech żyje godne i niczym nie skrępowane ŻYCIE! W skutek aborcji, eutanazji i nawe biernej zgody na to, sami stajemy się ŻYWYMI TRUPAMI! Bo jak można żyć jeśli jest się przeciw ŻYCIU!

widziałem czarne feministki na czarnym marszu-były zaprzeczeniem kobiet,dziwaczne ruchy ciałem,wulgarne okrzyki,wyzwiska,transparenty ze słownictwem-prawie niespotykanym w przestrzeni publicznej-niektóre szły z dziećmi-którym pozwoliły się urodzić;oby te dzieci,za kilkanaście lat nie uczestniczyły w POdobnym marszu domagającym sie eutanazji matek w ramach swoich "praw" do wolnosci,bez kłopotu "opieki" nad starym rodzicem,tak jak dziś te matki domagające sie"prawa"do POzbycia się kłopotu z niechcianym dzieckiem....widziałem też nauczycielki/czy od p.Broniarza?/ z czarnym makijażem-dobrze,że nie przyprowadziły uczniów-jaki to 'wychowawczy' przykład mrocznych sił POstępu!

w państwach totalitarnych chce się odebrać człowiekowi poczucie kontroli nad własnym życiem, odebrać mu możliwość decydowania o swoim losie, jak chce żyć i na jakich warunlkach. To usilne zmuszanie ludzi do rodzenia wbrew sobie do tego zmierza.

pomyśl choć raz w życiu cenzorze... Kobieta, dziewczyna powinny myśleć zanim będą się rozkoszowały "rżnięciem", bo to jest przede wszystkim dla podtrzymania gatunku, prokreacji i jeśli robi tylko dla przyjemności, bez opamiętania, to w zdrowym ciele rodzą się dzieci. A to zmienia mikroświat takiej kobiety... i nie tylko jej, a i odpowiedzialnego mężczyzny.

Jaka szkoda, że szanowna rodzicielka cenzora poddała się temu terrorowi. Jednego bęcwała by było mniej. Nie widzisz różnicy między zabiciem czowieka a tym co klepiesz? Przyjemność ci sprawia zabijanie bezbronnych, dewiancie? Stań na przeciwko równemu sobie.

Chcesz sobie pozabijać? Jedź na Bliski Wschód gdzieś gdzie jest wojna. Tam jest taka wolność, że można nawet komuś łeb urżnąć, i nie trzeba się przejmować "totalitarnym" prawem, które chroni życie.

wiesz dlaczego tam na Bliskim Wschodzie się zabijaą bo nie potrafią żyć obok drugiego człowieka kótry wyznaje inny światopogląd. Muszą go albo zabić albo podporządkować, nikt nie zmusza cię do dokonywania aborcji ale ty też nie zmuszaj nikogo na siłę do rodzenia wtedy nie będziemy musieli się zabijać. To niby takie proste ale dla niektórych niemożliwe.

Pozwól , że nie zmieniając ich sensu sparafrazuję Twoje słowa:" nikt nie zmusza cię do ZABIJANIA, MORDOWANIA NAJBARDZIEJ BEZBRONNYCH ale ty też nie zmuszaj nikogo na siłę do POSZANOWANIA ŻYCIA I OCHRONY TYCH CO SAMI SIEBIE CHRONIĆ NIE MOGĄ wtedy nie będziemy musieli się zabijać"
A jak Naród poprzez demokratyczne mechanizmy zmusi takich jak Ty do "rodzenia" to będziemy musieli się zabijać?? Jak uważam inaczej, ale jak widać z Twojej wypowiedzi, zabijanie jest Twoją potrzebą. Wybacz szczerość ale Twoja postawa jest zwyrodnieniem.

Zwyrodnieniem jest zmuszanie kobiet do rodzenia zdeformowanych płodów, istot które będa roślinkami i dzieci swoich oprawców w imię jakiejś psychopatycznej filozofii. Domyślam się że za tym stoi lęk przed gniewem opatrzności, Pana Boga. Kryje się za tym myślenie że jeśli Bóg dopuścił do zapłodnienia podczas gwałtu to znaczy że miał w tym jakiś sens nam nie znany i należy się podporządkować tej woli, wyrokowi opatrzności. To jest chore myślenie, te zwyrodniałe cech przypisywane są naturze czy stwórcy życia. To jest głęboki stres dla takiej zgwałconej osoby i wiara że to coi ją spotkało ma jakiś sens może tej osobie pomóc ale nie kazdy ma ochotę starać się zrozumieć zwyrodnialca i kogoś która dopuściła do tego.

1. Ja Panie Cenzor, miałem możliwość obserwowania, co dzieje się z kobietami, które dokonały aborcji. Widziałem zmiany jakie w nich zachodzą, widziałem jak kobiety pełne życia i radości stawały się istotami wyrachowanymi i zimnymi, z obniżonym poziomem nastroju, rządzonymi przez złość , żal i pretensje do całego świata.
Wiele z takich kobiet, patrząc na bawiące się dzieci do końca życia zastanawia się , jakby to było z ich dzieckiem , gdyby to ono się bawiło, a one mogły na nie patrzeć. To przybiera nieraz postać rozwleczonej na resztę życia, skrywanej i nie przerobionej nigdy żałoby. To jest skazywanie wielu kobiet na męczarnie do końca życia! I Pan mi ma czelność mówić o chorym sposobie myślenia?? To nie ja się boję opatrzności czy Boga. Powinien Pan poznać treść moich modlitw, w których nie obawiam się wyrażać swoich pretensji. Bóg dla mnie to największa miłość, najwyższe dobro i ostateczna sprawiedliwość! To czego mam się obawiać?? 'Trudów" życia wynikłych ze stosowania tych kilku przykazań?? One są po to by mi było ŁATWIEJ żyć.

2. To nie ja się boję. To boją się tacy ludzie jak Pan. Boicie się odpowiedzialności za partnera, boicie się odpowiedzialności i wysiłku związanego z wychowaniem dziecka, boicie się utraty komfortu i wygody jaka jest z rodzicielstwem powiązana! A ponieważ wszystko to składa się na życie ludzkie, boicie się życia po prostu. Boicie się także utraty tych kilku chwil rozkoszy co jakiś czas, i konieczności zapanowania nad popędem. Przez ten strach nie macie nad nim władzy , i to on wami wówczas zaczyna rządzić , a to z kolei prowadzi do czysto instrumentalnego traktowania swoich partnerów. Żyjecie w zakłamaniu, w złudzie, że można mieć kontrolę nad wszystkim (co samo w sobie jest wyrazem strachu), a w istocie macie nikłą kontrolę nawet nad samymi sobą.
Narodziny i śmierć są naturalnie wpisane w naszą egzystencję i nie ma przed tym ucieczki. Gdy dziecko się rodzi i umiera, można się z nim pożegnać tak , jak to się dokonywało w gatunku ludzkim odkąd powstał ten gatunek. Ale ludzie tacy jak Pan będą uparcie przywoływać te pojedyncze przypadki zdeformowanych płodów, po to tylko , by w oparciu właśnie o czyjeś nieszczęście dążyć to aborcji na życzenie , i poprzez to do sprowadzać na świat jeszcze więcej nieszczęść.
Czy wie Pan czym jest mikrochimeryzm płodowy? Od samego początku ciąży komórki dziecka przenikają do różnych organów matki , w tym do mózgu. I pozostają tam to końca jej życia. Nie wiadomo nadal , jaka rolę tam pełnią, wiadomo tylko , że nawet abortowane dziecko pozostaje ze swoją matką , w pewnej cząstkowej co prawda formie, ale już na zawsze. Potrafi Pan wyjaśnić wszystkie procesy związane z zapłodnieniem? Bo wbrew pozorom wiele jest tu niewiadomych. Ja potrafię powiedzieć "nie wiem", i zgodnie z tą moją niewiedzą potrafię okazać pokorę ale i podziw dla cudu życia , i przyjmuję go jako element mojej egzystencji , tak jak przyjąłem moje dzieci. A to uczyniło mnie człowiekiem szczęśliwym, i takiego samego szczęścia życzę innym.

Chcesz sobie porodzic? Droga wolna. Dopoki nie ma jeszcze (niewiele brakuje) katolickiej sharii to narazie nie masz wplywu na czyjas macice.

Znamienne , że dzieciobójcy i dzieciobójczynie kobiecość sprowadzają do macicy, czy jednoczenia się z waginą. Znamienne i tak koszmarnie żałosne , że tylko zapłakać nad waszym człowieczeństwem, bo niewiele już go zostało. Ze względu na płeć "porodzić" sobie nie mogę. Ale ze względu na to , że jestem samotnym ojcem wiem dobrze co jest sensem życia. Tym sensem życia są dzieci, czego nie pojmie hedonistycznie nastawiona do życia promiskuitka ani dekadencki sku..iel konsumujący kobietę jak gumową lalę. Wasze życie jest płytkie, i takie też jest myślenie, toteż i "katolickiej sharii" nie pojmiecie, ponieważ jest ona poza zasięgiem waszych umysłów. Wciąż tylko będziecie bajki na ten temat uparcie opowiadać nie mając nawet bladego pojęcia o czym mówicie. Zestawienie katolicyzmu z szariatem najlepiej o tym świadczy.

W momencie gdy PiS utrącał w sposób haniebny przedstawiony przez Ordo Iuris obywatelski projekt ustawy w obronie życia, poparcie społeczne było nawet minimalnie większe. PiS uległ wówczas agresywnemu marginesowi społecznemu, postępując dokładnie w taki sam sposób, jak postępuje lewactwo, które narzuca nam wole i przekonania garstki aktywistek i zboczeńców. W ten sposób PiS posunął się wręcz do podeptania demokracji , która jak wiadomo , jest rządami większości.
Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Śmiem wątpić. PiS jako partia globalistyczna , wspierająca ONZtowskie agendy i programy społeczne narzucane siłą z UE kontynuuje raz przyjętą linię , zgodną z marksizmem kulturowym. Świadczy o tym pogarda dla kolejnej ustawy: http://prawy.pl/49495-pis-jedn... ; świadczy też podpisanie konkluzji EPSCO oraz brak chęci do wypowiedzenia konwencji przemocowej , która wprowadza do naszego prawa pojęcie płci kulturowej.
Jak w istocie wygląda polityka prorodzinna PiS mamy jak na dłoni: z jednej strony słuszne koło ratunkowe dla biednych w postaci 500+ , który to program jednocześnie kłamliwie przedstawiany jest jako ratunek dla polskiej demografii, z drugiej ciche przychylanie się , wbrew zapewnieniom, do propagowania nawet najbardziej szkodliwych form antykoncepcji, a tym samym uderzenie w demografię. Lewą ręką dają , prawą leją. A to wszystko przy udziale propagandy sukcesu, jakiej nie pamiętam od czasów Gierka.

aborcja nie jest nakazem tylko prawem, prawem wolnych ludzi do decydowania o sobie i swoim losie. Jeśli ktoś ma inny światopogląd może urodzić dziecko chore czy swojego oprawcy. Nikt tego nie zabrania ale wolny człowiek decyduje o tym sam a nie pod wpływem księdza czy strachu przed karą z zaświatów. Jak ktoś się boi kary to niech rodzi a do odważnych świat należy a nie do przelęknionych.

Nie decydujesz tylko o swoim losie ale o dziecku które jest poczęte. Aborcja nie może być antykoncepcją, a teraz do tego wszystko zmierza. Aborcja powinna być możliwa tylko w momencie zagrożenia życia matki i gwałtu. Nie każda kobieta chce rodzić tak poczęte dziecko. I aborcja nie ma nic wspólnego z odwagą.

W Polsce ma dużo wspólnego z odwagą. Urodzenie dziecka które nigdy nie będzie samodzielne w Polsce wiąże się z heroizmem, nie kazdy ma siłę na to, zmuszanie ludzi do heroizmu nie jest niczym chwalebnym. Matka musi chcieć urodzić dziecko, musi je pragnąć i oczekiwać, zmuszanie matki do tego paragrafami ma w sobie coś z zachowania psychopaty który zmusza kogoś do robienia czegoś wbrew sobie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl