niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Odtajnili tysiące dokumentów o Holokauście

Dodano: 21.04.2017 [11:52]
Odtajnili tysiące dokumentów o Holokauście  - niezalezna.pl
foto: Clem Rutter, Rochester, Kent/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en
Dokumenty archiwum Komisji Narodów Zjednoczonych do spraw Zbrodni Wojennych, które ukazują niemieckie zbrodnie Holokaustu, zostały udostępnione przez Bibliotekę Wienera w Londynie. Odtajniono około 10 tys. dokumentów wywiezionych ze wschodniej Europy w tym listę 37 tys. osób uznanych za przestępców wojennych.

Komisja działała w latach 1943-49, ale dostęp do jej zapisów był ograniczony ze względów politycznych. Niemcy stały się ważnym elementem globalnej rozgrywki podczas zimnej wojny, a alianci postawieni wobec groźby ZSRR postanowili z mniejszą gorliwością rozliczać zbrodnie nazizmu.

Dokumenty szczegółowo opisują wysiłki zmierzające do ścigania tysięcy domniemanych nazistowskich i japońskich przestępców wojennych, od szefów państw takich jak Adolf Hitler do strażników w obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu i Treblince.

Archiwum zawiera dowody zgromadzone przez miejscowych ludzi, którzy dokumentowali zbrodnie na długo przed zakończeniem wojny.

- Katalog Komisji NZ ds. Zbrodni Wojennych, będzie można wyszukać online, został udostępniony przez stronę internetową biblioteki.

Jest bardzo duże zainteresowanie. Niektóre pliki PDF liczą więcej niż 2 tys. stron. To pierwszy raz, kiedy każdy w Wielkiej Brytanii będzie miał dostęp do tych plików

– oświadczył Falksohn.

Biblioteka Wienera została założona w 1934 roku w Amsterdamie przez dr. Alfreda Wienera w celu dokumentowania przejawów antysemityzmu. Po ewakuacji do Wielkiej Brytanii Wiener współpracował z brytyjskim rządem, m.in. dostarczają dowody na procesy norymberskie.

Do tej pory tylko osoby, które uzyskały zgodę rządu i sekretarza generalnego ONZ, mogły dostać dostęp do archiwum. Robienie notatek i kopiowanie treści było zabronione.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No to optymistyczne - jeszcze tylko jakieś 70 lat i będzie udostępniony aneks do raportu z likwidacji WSI. Jak dobrze pójdzie.

A kiedy pokażą dokumenty KTO I KIEDY machnął ręką na europejskich Żydów???? Wystarczyło zbombardować KREMATORIA we wszystkich obozach, i raz na 3 dni demolować tory kolejowe i by było po problemie. Ktoś PODJĄŁ DECYZJĘ żeby tego nie robić!!!! KTO?!?!?!

A świat patrzył jak ich dobijali...nieludzkie.

No właśnie. Przecież wszyscy kochają żydów. Bo ich sensem życia i zasadą działania jest wypełnianie prawa, tak jak sensem życia i zasadą działania chrześcijan jest służenie żydom i ich wywyższanie. Nie łaska i nie błogosławieństwo ale PRAWO. W związku z tym jedyną prawdziwą religią musi być PRAWOsławie.

Oby wróciła religia Słowian... Katolicyzm, prawosławie, protestantyzm - wszystko piękne w teorii, jak na CHAT-cie, a w praktyce to jedno i to samo.

Panowie red. z niezależnej, może by określili położenie geograficzne takiego kraju jak "Nazaja" z którego to, prawdopodobnie wywodzą się naziści. Taką Japonię można łatwo zlokalizować , Nazja natomiast gdzieś zniknęła.

Ja natomiast nie ustaję w poszukiwaniu prawdziwego białego kruka - słownika niemiecko-nazistowskiego. Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje. Dobrze zapłacę dowolny egzemplarz!
To niebywałe, że do dziś trwają spekulacje na temat zaginionych kontynentów - Atlantydy, Mu, Lemurii zaś wyparowanie niemalże na naszych oczach całego kraju i zamieszkującego go narodu uważa się za normalne.

Kilkadziesiąt lat aktywnego zatajania PRAWDY przez ONZ,organizację,powołaną do obnażania prawdy i ścigania ludobójców i zbrodniarzy!!! Oto jak się przedstawia wiarygodność ONZ!
W kontaktach z USA, Francją, W.Brytanią i resztą tzw. Europy Zach. i wszystkich innych państw, nie wolno, nie wolno nam, pod żadnym pozorem zapomnieć, że SPRZEDALI NAS ZSRR, żeby ratować własne d…!!!
My przelewaliśmy naszą krew na wszystkich frontach świata a oni,bez chwili wahania,oddali nas na pożarcie krwawemu Stalinowi i nawet nie drgnęła im powieka!
Niech nikt się już nie waży wysyłać naszych żołnierzy na śmierć za cudzą wolność!
Mamy przede wszystkim walczyć o nasze interesy, a kiedy poproszą nas o pomoc, to mamy zażądać jak najwyższą cenę!
Życie Polaka jest warte tyle samo co życie Amerykanina czy Anglika!
Już nigdy nie wolno nam iść na śmierć w walce o cudze interesy i na koniec zostać oddanym na pożarcie bestiom!
Niech ta lista i to kilkudziesięcioletnie zatajanie – i to przez ONZ! - popełnionych na nas zbordni, będzie żywym przypomnieniem, że nasze życie nie jest na sprzedaż i do szastania w obronie obcych łajdaków,pozbawionych skrupułów,którzy zdradzają kiedy tylko widzą w tym swój interes!

To był prosty rachunek, Amerykanom było TANIEJ dać ruskim czołgi, samoloty i armaty zamiast płacić rodzinom swoich żołnierzy ODSZKODOWANIA za nich. Wypłacali po 30 000 ówczesnych dolarów, to była wartość około 30 samochodów, na dzisiejsze ok 1 miliona USD. A u ruskich ludiej mnogo.

Kiedy odtajnią kulisy zamachu na gen. Sikorskiego i inne dokumenty związane z ludobójstwem na Polakach???
Dokumenty związane z obojętnym stosunkiem amerykańskich Żydów do ich rodaków w krajach okupowanych w czasie II wojny światowej też mogły by być bardzo interesujące! Dziś domagają się nienależnych odszkodowań!

"domniemanych nazistowskich i japońskich przestępców" ERROR!
jeśli japońskich to i niemieckich, jeśli nazistowskich to i orientalnych! Redaktorzy! dajcie baczenie jak co piszecie! nie powielajcie propagandy fałszu i zakłamania

I mowia ,ze teorie spiskowe sa bzdura.
Atakowano Polske za udzial w ludobojstwie niemieckim na Zydach,jednoczesnie ukrywajac dokumenty o Niemcach.
Wspaniali przyjaciele ,ci Amerykanie.
Reke do rany przyloz.

37 tyś. zbrodniarzy wojennych ... pewnie wszyscy "nazistowkiego" pochodzenia

Zachowanie kontrolerow archiwum jest co najmniej nieetyczne jesli nie wrecz, przestepcze.
To tak jakby dawac schronienie kryminaliscie. Za to groza bardzo surowe wyroki.

kiedy odtanimy dokumenty STASI dlaczego rzad do tego nie dazy dlaczego tych ponoc 14500 STASI niby polakow jest utajnionych ,pytalem borUsewicza w 2014r odpowiedzial mi jak jestes ciekawy to jedz i pros na kolanach bo mnie nie ciekawi kto jest kto BORUSEWICZ to ten z bylego wysoko stojacego senatu wypasiony na biedzie solidarnosci SB

Uwazam Borusewicza za wyjatkowa szuje.

Wiele ludzi zgadza sie z Twoja wypowiedzia,tylko ze to okreslenie przez Ciebie, tego typa, jest bardzo,bardzo delikatne.
Pozdrawiam

Z NOTATNIKIA REPORTERA, CO NIENAWIDZIŁ HITLERA
Zrzedła Mina zakochanym w andżelice

... a tak prxez ostatnie lata – przy cichym przyzwoleniu donia i radzia - głównie Niemcy – wrabiali Polaków w „polskie obozy koncentracyjne”.
No, i co? Oliwa sprawiedliwa!

mgr Wal-Duś

Żebyż tak odtajnili jeszcze te dotyczące wypadku SSikorskiego w Giraltarze

tomies

"Żebyż tak odtajnili jeszcze te dotyczące wypadku SSikorskiego w Giraltarze"

Sikorski zostal zamordowany (uduszony w hotelu) przez polskie komunistyczne sluzby specjalne.

Wypadek zostal zorganizowany aby zatuszowac prawde!

ONZ utajniala dokumenty na temat niemieckiego ludobojstwa na Zydach pod wplywem naciskow amerykanskich ?
W glowie sie kreci.
A moze to prostu Trump jest pierwszy,ktory patrzy krytycznie na Niemcy ?

Dlaczego dopiero teraz!

Bogaci Żydzi z USA godzili się na holokaust.

nawet więcej niż "godzili się", dlatego nikt nie chciał słuchać Karskiego bo jego raport nie był dla nich żadną rewelacją

a mogli przekupić Hitlera i Goeringa? Chyba bez szans

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl