niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Sędziowie strajkują! Nadzwyczajna kasta protestuje przeciw zmianom. Ministerstwo Sprawiedliwości ODPOWIADA

Dodano: 20.04.2017 [11:33]
Sędziowie strajkują! Nadzwyczajna kasta protestuje przeciw zmianom. Ministerstwo Sprawiedliwości ODPOWIADA - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sądach w całym kraju o godz. 12:00 rozpocznie się strajk sędziów. Protest ma mieć formę półgodzinnej przerwy w pracy, w trakcie której mają odbyć się zebrania sędziów. Na zebraniach tych sędziowie zajmą się „utworzeniem forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego”. Tymczasem resort sprawiedliwości stanowczo krytykuje formę protestu i apeluje o to, by zebrania nie zdezorganizowały pracy sądów.

Jak już informowaliśmy, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki nie krył swojego zdumienia w związku z zapowiedzianą przez sędziów formą protestu. Sędziowie zapowiedzieli, że 20 kwietnia na pół godziny przerwać pracę, aby sprzeciwić się wprowadzanym właśnie zmianom w sądownictwie. Patryk Jaki stwierdził, że „trudno mu się z takim sposobem” protestu zgodzić, a jego forma jest dość niezręczna, skoro „ludzie czekają po 15 lat na wyroki”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Jaki ustawia sędziów do pionu. Strajk, gdy „ludzie czekają po 15 lat na wyroki”, to absurd
 
Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Waldemar Żurek, sędziowie zamierzają przerwać pracę 20 kwietnia na pół godziny, od godziny 12.00.

- Chcemy zminimalizować skutki. W tym dniu będziemy prowadzić sprawę. Przerwa będzie trwała pół godziny. Może jedynie spowodować przesunięcie rozpatrywania spraw – twierdził rzecznik KRS.

Dziś specjalny list do sędziów skierował wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Poniżej publikujemy pełną treść listu:

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Sędziowie
 
Istotą sędziowskiego urzędu jest służba obywatelom i Państwu, a nie własnemu środowisku. Jest nią zapewnienie obywatelom konstytucyjnego prawa do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki.
 
Szanuję Państwa prawo do nieskrępowanego wypowiadania się na temat dotyczący Waszych spraw. Jednak proszę, aby zapowiedziane na 20 kwietnia zebrania sędziów odbyły się w sposób, który nie będzie uciążliwy dla obywateli. W szczególności dla osób mających tego dnia wyznaczoną wokandę, świadków, interesantów sądowych czy pracowników sądów. Proszę o to, aby wyznaczone w większości na godzinę 12 zebrania przesunąć na godzinę późniejszą, poza porą orzekania, albo np. na sobotę.
 
Byłoby smutnym paradoksem, gdyby zebrania sędziów zdezorganizowały pracę sądów, wpisując się w medialny obraz „sędziowskiej korporacji dbającej tylko o własne interesy kosztem obywateli”. Przeciwko takiemu wizerunkowi przecież Państwo protestujecie. Z treści proponowanych porządków zebrań, a także zarządzeń prezesów sądów, które do mnie docierają – np. Pani Prezes Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy Anny Janas – wynika,
że należy się liczyć nawet z dwugodzinną przerwą w pracy. Rodzi to obawy zakłóceń w pracy znacznie poważniejszych niż zapowiadane przez organizatorów akcji, ze szkodą dla Polaków szukających tego dnia sprawiedliwości w sądach. Proszę wziąć pod uwagę zwłaszcza interes tych, którzy dojeżdżają na sprawy sądowe z odległych miejscowości. Taki wyjazd łączy się ze znacznymi utrudnieniami w pracy i w życiu rodzinnym. Nie może zabraknąć wobec tych ludzi empatii. Lekceważenie ich nie służy odbudowie autorytetu sądów i samych sędziów, na czym – jak wierzę – nam wszystkim bardzo zależy.
 
Wzmacnianiu szacunku dla sędziów nie służą również podjęte przez niektórych prezesów sądów dyscyplinujące działania wobec sędziów orzekających w ich sądach. Żądanie od nich obowiązkowego udziału w zebraniach czy wręcz przedstawiania pisemnych usprawiedliwień w przypadku ich nieobecności to przejaw upokarzającego traktowania. I to nie przez polityków, ale przez innych sędziów sprawujących funkcje administracyjne. To nie tylko stwarza wrażenie traktowania przedstawicieli trzeciej władzy jak uczniów w szkołach czy wzywanych na masówki partyjnych aktywistów w czasach PRL. To coś więcej – taki przymus zagraża konstytucyjnej zasadzie niezawisłości sędziowskiej.
 
Dlatego proszę o powstrzymanie się od takich działań. Głos środowiska sędziowskiego nie będzie demokratyczny i reprezentatywny, jeśli udział sędziów w zebraniach zostanie wymuszony, a ustalenia będą podejmowane pod presją przełożonych. Jest to szczególnie ważne w kontekście reformy sądownictwa, która ma zapewnić sędziom rzeczywistą niezawisłość i niezależność od wszelkich wpływów, także tych pochodzących od ich administracyjnych zwierzchników.
 
Wierzę, że łączy nas troska o sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości, sprawne sądy, które służą wszystkim Polakom i społeczny szacunek dla wszystkich ciężko pracujących sędziów rzetelnie wypełniających swoje obowiązki. Dlatego ufam, że konstruktywnie podejdą Państwo do mojej prośby.
 
Z poważaniem
Sędzia Łukasz Piebiak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nadzwyczajna kaste nalezy wykastrowac i na bruk az bedzie huk a bedzie huczalo oj bedzie ale po huczy i po wszystkim czyli po kascie.

Sąd pod sąd. Jak to będą strajkować? Jako podatnik płacę im sowite wynagrodzenie, a oni nie chcą pracować? Ciekawe, czy jak są na pół etatu pozatrudniani w prywatnych firmach, to tam też strajkują. Wywalić na zbity pysk.

Gdy kontrolerzy lotów zastrajkowali kiedyś w USA, to prez. Reagan natychmiast wywalił ich na zbitą mordę. Były wrzaski, czarnowidztwo, związki zawodowe się buntowały. Nic nie pomogło. No i uspokoiło się i wszystko funkcjonowało normalnie.
Panie ministrze Ziobro, proponuje zastosować tę samą metodę i nie zwracać uwagi na wrzask.

Mnie to najbradziej wqrwia jak ta czerwona "kasta" nosi POLSKIEGO,BIALEGO ORLA,lamiac,brukajac,nie tylko SPRAWIEDLIWOSC,PRAWO,ale i nasze POLSKIE SYMBOLE!

to jest wojna z udziałem najwazniejszej kasty-chodzi o to aby była tak jak było;IIIRP demokratycznym państwem prawników;jak ustalono w Magdalence i uchwalono w Konstytucji Kwasniewskiego;PRL stransformowany w IIIRP;beneficjenci i utrwalacze tego "układu";niezlustrowani i niezdekomunizowani,wsparci dawną "konstruktywną' czyli wyselekcjonowaną opozycją,uwłaszczeni na majątku państwowym,skompromitowani w PRL-odnależli się jako POlityczne elity w IIIRP;różne kasty,słuzby/których już nie ma?/ i POdczepione koterie;zwierają szyki i atakują-wspierani przez zmanipulowanych uliczników jako"obrońców"i targowicę na usługach obcych,czy wręcz V-tą kolumnę,a teoretyczne POpaństwo nazywają zieloną wyspą czy złotym wiekiem ...bestia atakuje.Boże chroń Polske!

Pisal dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu ...

Podobno wspiera ich "uniwersytet III wieku" im. cyrku męczennika Mateusza K. Ciekawe ilu z tych ludzi miało do czynienia w ogóle z wymiarem sprawiedliwości. Inna rzecz, że niektórzy chyba powinni mieć.

Osobna sprawa - nie wiem jak u Was, ale w Wawie to nie jest tak, że ludzie popierają KOD. Warszawiacy się z nich śmieją na ulicach, w tramwajach, w autobusach bardzo często słychać żarty o "podskakujących oszołomach z trąbkami". Jest jak mówił Stuhr: mamy tu ostry polew - ale z nich.

niech oddadza kiełbase którą ukradli dla człowieka ze sklepu.Oni zrobili pOl godz przerwy i poszli po sklepach kraść.

Każda świnie piszczy gdy odsuwa się jej pełne koryto

Nadzwyczajna kasta strajkuje, a nadzwyczajny resort protestuje. Należy dodać, że w odróżnieniu od prawych Polaków, nadzwyczajny resort nie chodzi do pracy, a mimo to stać ich na to, aby dziś drzeć ryja.

To wygląda na zorganizowany bunt i niedopuszczalny strajk (protesty,manifestacje). A tymczasem malwersanci, złodzieje i inny element nie śpią. I proszą, żeby im wymierzyć. A procesy trwają lata, lata. Podobnie jak sprawa putinowskiego nie oddania Polsce wraku naszego samolotu.

05 godz. to zebranie lub przerwa w pracy na przegryzienie czegos.Oni to by jeszcze flache do tego szybko z gwinta walneli.skradziona

To jest środowisko,któremu się wydaje,że gdy opanowało kilka prawniczych maksym i potrafią sformalizować często nic nie znaczące zdanie,to są fachowcami lepszymi niż inni.
Tymczasem większość,to zwykłe tłuki,nie umiejące posługiwać się poprawnie językiem polskim,na sprawach technicznych,gospodarczych,finansowych nie znają się prawie wcale.Do wszystkiego muszą powoływać biegłych,nawet wówczas,gdy problem jest banalny.Gdy podsądny jest od nich mądrzejszy,straszą go,upominają i odbierają głos,często próbują ośmieszyć.
Nie wyrzucać dziadów,tylko obniżyć wynagrodzenie i posłać na przymusowe dokształcenie!!!!Po nie zdanym egzaminie,ZDEGRADOWAĆ!!!!

STRAJKUJĄ! znaczy nic się nie zmieniło! już 30 lat strajkują.
Może nawet będzie teraz szybciej?

Wymiar prawa i sprawiedliwosci w Polsce jest zachwaszczony ubeckimi gnidami(szczegolnie w Gdansku!).
Wymiar prawa i sprawiedliwosci to ostatni bastion zbolszewizowanej czesci spoleczenstwa.
To co Pan Minister Antoni Macierewicz przeprowadza w wojsku,
powinno byc rownolegle i w tym samym wymiarze przeprowadzone przez Pana Ministra Ziobre w sadownictwie.
Przez 25lat bezkarnego panoszenia sie "nadzwyczajnej kasty ludzi", nazbieralo sie mnostwo niesprawiedliwych,krzywdzacych wyrokow.
Szczegolne powiazania,znajomosci i sympatie=mafijnoubeckie struktury,zbyt czesto przesadzaja o tym,po ktorej stronie w Polsce stoi prawo.Wiele nieslusznie oskarzonych osob traci z tego powodu pieniadze,dobytek i przede wszystkim zdrowie,a jeszcze wiecej jest w stanie wzbogacic sie na czyjejs krzywdzie.
Trzeba jak najszybciej przeciwdzialac.Panstwo jest nadal w znacznej czesci zepsute i sparalizowane.
Ubek,donoszacy na swoja ofiare,jest w stanie ta ofiare jeszcze targac po sadach i domagac sie odszkodowania!

jestem zbulwersowana postawa naszego wymiaru sprawiedliwosci toz to kaSTA LUDZI CALKOWICIE CZUJACYCH SIE BEZKARNIE.Od lat obserwuje ich "wyczyny" to sa ludzie obcy naszemu narodowi i Polsce.*0 % to ojcowie,matki i dzieci bylego rezimu ,ktorzy sluza nia Polakom ale naszym dawnym zaborcom.Cale rodziny!!!Tak sie juz osadzili na stolkach ,ze uwazaja iz im wszystko wolno.Nie ma wyjscia :skompromitowanych zlymi wyrokami ,zlodziejstwem i spolegliwoscia wobec poprzednich wladz-zaborcow nalezy wywalic na zbity pysk!!!! Nadzieja nasza sa ostatni ,uczciwi sedziowie,prokuratorzy ,ktorych sie wyrzucalo i oskarzalo podle bo byli i sa uczciwi.To nie jest kasta ,ktora powinna sie trzymac stolkow i apanazy.Cala ta gromada to mafia!!!!!!!!!!!!!!

Nie zgadzam się z przedmówcami dotyczącego tego, że sędziowie bronią demokracji, że zmiany ustawowe PiS maja obalić demarkację w Polsce. Zacznę od tego od kiedy po 1990 roku sądy w Polsce były niezależne od partii politycznych czy obozu władzy? Nigdy! Polacy nie dorośli do demokracji a
krzyczą że PiS demokracje zabija. Demokracje każda władza od czasów pierwszych wolnych wyborów była frazesem tak jak ten strajk sędziów jest żenada i infantylizmem niby ludzi poważnych zajmujących kluczowe stanowisko w kraju - sędziego. nigdy w Polsce nie będzie niezależnego sadownictwa tak było jest i nadal będzie czy rządzi PiS czy PO czy Franek Smetana czy Bolek i Lolek wraz Tolą, Jedno co może sie zmienić po reformie sadownictwa ala PiS to rozpieprzenie Olimpu jaki stworzyło środowisko sędziów w Polsce. Kasty nadludzi którzy mogą wszystko i nie biorą za to żadnej odpowiedzialności. Skazują niewinnego zaś winnego uniewinniają a wszystko w imię dobra kolesi i mamony. Poniżają innych ludzi tworząc hierarchie odmienna od art 31 Konstytucji RP i to sędziowie są głównym problemem w kraju gdyż większość wyroków zapada przed rozpoczęciem procesów.

Państwo musi przestać przekazywać środki finansowe dla sędziów którzy buntują się przeciwko państwu strajkując i organizując wiece i inne imprezy kontra rządowi i jego reformom. Trzeba przygotowywać ekipę młodych wykształconych prawników którzy będą wstanie zastąpić buntowników. Ponieważ procesowanie i tak kuleje , to nic się nie stanie jeżeli jeszcze przez rok dwa będzie kuleć , ale potem pozostanie grupa kilkunastu tysięcy sędziów , która świadoma będzie zaistniałych zmian i będzie pracować szybko i skutecznie . Druga sprawa to obłożenie kasty składkami ZUS . Trzecia sprawa to obowiązek składania obowiązkowych zeznań podatkowych przez kastę. Te zmiany uspokoją środowisko i rozpocznie sie normalna praca dla społeczeństwa i dla Polski .

Nie damy sądów skąd nasz smród! - śpiewają strajkujący sędziowie.

Ale jaja ,najpierw kradli kiełbase a teraz protestują.Apel do ochronirzy szczegolnie w hipermarketach i innych sklepach tam gdzie są pendriwy,kiełbasa,spodnie szczegolnie zwróćcie uwage na wałesających sie w godzinach strajku tych niby sedziów,bo wam mogą znowu cos podpieprzyć.!!!!!Wiem po co sa strajki w takich instytucjach

To po co dali mi wezwanie na 12,00,w hu.a ze mna leca.
Na drugie na pewno sie nie stawie.A karac mnie moga za niestawiennictwo nawet 10tys zł.Gonic dziadów,dużo jest nowych prawników mlodych którzy za duzo mniej moga pracowac
A trzecie wezwanie jak beda chcieli wysłac, to beda musieli ustalic moj nowy adres za granicą.A z ineligencja to sie na pewno nie uda.

Już wczoraj Donald Tusk mówił o sprawie, która ma charakter POlityczny.

POpierający Donalda Tuska sędziowie strajkują.

Tak wczoraj działania prawników określił DONALD - Sprawa ma charakter wybitnie POlityczny.

"POzdrawiam" wszystkich POprawnych POlitycznie zaprzańców ;-P

Tam gdzie strajkowali zwolnić chamów i do roboty za tysiąc pięćset złotych.

Dlaczego sejm odłożył procedowanie w sprawie KRS? Znowu rura mięknie? Sądy i media!!!!!!!!!!!!!!! Przyspieszać a nie opóźniać!!!

towarzysze sędziowie!
powiedzcie mi szaremu Obywatelowi jak to jest
DLACZEGO?

DLACZEGO przez ostatnie 25 lat! ani razu nie zebraliście się żeby (*jak to teraz wynika z tematyki waszych zebrań):
„utworzyć forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego”??!!
że niby po to aby skrócić te wielo-, wieloletnie procesy sądowe?
A czemu nie wnosiliście o to przez ostatnie 8 lat!
Dlaczego przez ostatnie 8 lat nie wnioskowaliście aby przepadał majątek gangsterów pochodzący z przestępstw?!
Dlaczego nie wyrzucaliście ze swojego środowiska sędziów na telefon, sędziów złodziei, sędziów jeżdżących po pijaku? sędziów maltretujących swoje rodziny?!
DLACZEGO!

Dlaczego? Bo kasta nadludzi ferowana przez PO i PSL boi się utracić swoje przywileje i możliwość dorabiania w kuluarach sadów.

zdaje się, że sami są uzbrojeni, lecz broń w rękach ludzi sumienia,
uczciwych i odważnych napawa ich przerażeniem ; powstaje
pytanie : dlaczego ?

https://www.youtube.com/watch?...

dlatego, bo to są komuniści po prostu, albo maja komunistyczną
mentalność, są przyzwyczajeni do totalitaryzmu, dyktatury
a nie do demokracji .... gdzie oni wyrośli i uczyli się ?
w demokracjach zachodnich ? oni pojęcia nie mają o demokracjach
zachodnich, oni mają "tradycje rodzinne", totalitarystyczne,
zamordyzm we krwi, to są homo sovietikusy bo przecież nie
Chrześcijanie

A strajkujcie sobie cwaniacy,spoleczenstwo przy pomocy obecnego Rzadu zrobi nareszcie z wami porzadek po tych tlustych dla was latach.
Do roboty ,na emerytury ,bo mlodzi nie ufajdani w rozne interesy przyjda i was godnie zastapia.

No proszę "zupełnie nadzwyczajna kasta"szuka guza.No wybaczcie ale jak ktoś kto ma służyć obywatelowi i zarabia XXXL , praca jego oceniana jest miernie a on swoimi roszczeniami zakłóca pracę to na pohybel.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl