niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Jaki ustawia sędziów do pionu. Strajk, gdy „ludzie czekają po 15 lat na wyroki”, to absurd

Dodano: 11.04.2017 [18:48]
Jaki ustawia sędziów do pionu. Strajk, gdy „ludzie czekają po 15 lat na wyroki”, to absurd - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Wiceminister sprawiedliwości nie kryje swojego zdumienia w związku z zapowiedzianą przez sędziów formą protestu. Chcą oni 20 kwietnia na pół godziny przerwać pracę, aby sprzeciwić się wprowadzanym właśnie zmianom w sądownictwie.  Patryk Jaki stwierdził, że „trudno mu się z takim sposobem” protestu zgodzić, a jego forma jest dość niezręczna, skoro „ludzie czekają po 15 lat na wyroki”.

Odnosząc się do planowanego protestu sędziów., wiceminister sprawiedliwości zwraca uwagę na fakt, że obrana przez sędziów forma sprzeciwu jest nietaktowna.

- Pytanie, kogo społeczeństwo ma prosić o gest solidarności wobec ludzi, którzy czekają po 15 lat na wyrok w swojej sprawie. Przypominam, sędziowie nie są sami dla siebie, jak im się wydaje, ale przede wszystkim pełnią służbę, tak samo jak władza ustawodawcza i wykonawcza, służbę dla ludzi – mówił wiceminister Patryk Jaki.

Ponadto wiceszef resortu sprawiedliwości zwrócił uwagę, że zapowiadany przez sędziów protest jest zaskakujący, ponieważ „wprowadzane zmiany funkcjonują w innych krajach Europy Zachodniej” i nikt nie ma tam z tym żadnego problemu.

- Bo co my takiego strasznego wprowadzamy wobec sędziów? Losowanie składów sędziowskich, jawne oświadczenia majątkowego, przenosimy postępowania dyscyplinarne do innej izby? Przecież w zachodnich demokracjach to jest standard, a sędziowie mówią, że nie chcą, żeby u nas było jak na Zachodzie – mówił Patryk Jaki.

Według wiceministra sprawiedliwości to „społeczeństwo jest od tego, aby ocenić, czy władza sądownicza postępuje zgodnie ze swoimi ideałami, czy nie”.
 
Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Waldemar Żurek, sędziowie zamierzają przerwać pracę 20 kwietnia na pół godziny, od godziny 12.00.

- Chcemy zminimalizować skutki. W tym dniu będziemy prowadzić sprawę. Przerwa będzie trwała pół godziny. Może jedynie spowodować przesunięcie rozpatrywania spraw – twierdził rzecznik KRS.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Znam to środowisko.Jest jak zgniłe jabłko.Jeśli lekarzom zarzuca się branie pieniędzy,to prawnicy biją ich na łeb.Nie
mam wątpliwości,znam to z pierwszej ręki.Banda skorumpowanych
przestępców w togach.

to teraz trzeba będzie czekać 15 lat i pół godziny

Adwokaci sedziowie prokuratorzy kuratorzy biegli sadowi i zeby nie zanudzac i reszta bandy to banda oszustow.

To nie zapłacić tej bandzie za pół godziny i tyle. Następnym razem nie będzie strajku.

Kiedy będzie tak, że zwracając się do sędziego "wysoki sądzie", nie będziemy mieli na myśli innego, paskudnego określenia?

Tam tez podwyzek nie bylo od wielu lat kiedy rzadzilo PO i moze sami sedziowie mogli ukrywac dochody bo nie bylo jawnosci majatkowej ale kadra sadowa nie miala tych podwyzek i celowo teraz za PiS wszystkie grupy wychodza z protestami aby pokazac jak niedobrze jest za nowej Władzy PiS.

Kiedy w koncu zamiast PiSkow i wyrazania oburzenia bedzie Nowa Konstytucja i Nowy Kodeks Karny z karami dla wszystkich zajaczkow mieszkajacych w Polsce? (prokuratorowie, sedziowie, poslowie, senatorowie, policjanci, ministrowie, premierzy i prezydenci, etc.,)
Pytanie?
Dlaczego sedzia czy prokurator nie moze byc wylany na zbity pysk z pracy jak zwykly OBYWATEL!
Dlaczego PiS pozoruje zmiany a w rzeczywistosci trzyma sie jak tonacy brzytwy jakiejs utopijnej Demokracji ktorej nigdy Nie bylo, Nie ma i Nie bedzie dopuki Realne/rzeczywiste Prawo nie bedzie dotyczylo WSZYSTKICH bez zadnych wyjatkow?
W koncu WSZYSCY tylko pracujemy, wiec dlaczego te wszystkie wyjatki?
Jeden za kaluze na podlodze np. w sklepie dostaje kopa w tylek i wypada za drzwi bez wyplaty, a drugi za zatopienie np. stadionu premia zostaje kopniety i laduje na nastepnym premia karanym stoleczku?

Jezeli wyborcy będą dalej głosować na elity złodzi,oszustów,kłamców itp.to nigdy konstytucja nie bedzie zmioniona ,bo oni do tego nie dopuszczą ,bojąc się o koryta do gtórych są przyspawani od dawna.

W demokracjach jest tak, że władzę wybiera się w wyborach powszechnych, dając jej glejt do rządzenia, a tym samym i do stanowienia prawa. A cały tzw. wymiar sprawiedliwości /w tym i sądy/, utrzymywany przez państwo, / czyli nas/ ma stać na straży ustanowionego i ustanawianego prawa. Przecież sędziowie pełnią tylko rolę służebną wobec państwa i społeczeństwa. Dziwi zatem taki strajk sędziów przeciw stanowionemu prawu, a de facto przeciw władzy, wybranej w powszechnych wyborach.. czyli strajk przeciw woli Narodu. Sędziowie, którzy nie rozumieją takiego prostego faktu, powinni odejść z zawodu.

przed obywatelami ... którzy ich wybierają .... i mają moc ich odwołania
o ile sędziowie nie nadają się do pełnienia urzędu ...

kiedy sędzia w USA wydaje wyrok zawsze mówi :

" W imieniu ludu stanu np. Alabama, albo Pensylawani etc. ... "

Nigdy w imieniu państwa. NIGDY ŻADNEGO PAŃSTWA ! Państwo bowiem to nie lud, państwo to instytucje i kadry w nich pracujące.

Bo to lud wybiera sobie sędziów, a nie sędziowie sami siebie jak
w Polsce ... "We the People" czyli "My Naród" rządzi w demokracjach
poprzez swoich przedstawicieli, a nie jakieś kasty ...

W Polsce sędziowie wydając wyrok mówią : " W imieniu Rzeczpospolitej
itd. ", czyli w imieniu państwa, którego de facto są właścicielami, czyli
mówiąc krótko, wydaja wyroki w swoim imieniu a nie żadnego ludu ...

Jest to normalne w komuniźmie czy faszyźmie, gdzie państwo (czyli
jego właściciele) jest najważniejszym podmiotem, a nie jacyś obywatele.

Taki stan rzeczy w Polsce jest w zgodzie z niedemokratyczną konstytucją, w zasadzie na pół komunistyczną, na pół faszystowską,
która gwarantuje nadzwyczajne przywileje wybranym kastom
(sędziom daje prawie atrybuty boskie, bo są ponad prawem, skoro
sami siebie wybierają, a od kiedy to ktoś może być sędzią w swojej
własnej sprawie ?).

Demokracja jest wtedy, gdy wybranych przez obywateli przedstawicieli
władzy (sędziów, prokuratorów, polityków) ludzie sami mogą usunąć
ze stanowisk, gdy stwierdzą, że jacyś ludzie przez nich wybrani, nie
mają kwalifikacji, nie nadają się do sprawowania władzy ; ponadto
w demokracji są narzędzia do ukarania każdego, kto złamie prawo,
nie wyłączając sędziów czy prezydentów, czy prokuratorów itp.

W Polsce dla komunistów demokracja jest zagrożeniem. Bronią się
przed nią jak mogą. Proszę zobaczyć jak :

https://www.youtube.com/watch?...

Kasta sądowych nicponi strajkuje od 20 lat. Oni wykazywali się pracowitością tylko dla takich zaprzańców, jak Michnik czy Bul Komorowski, i im podobnych.

Tak ja d... jest od s..., tak sędziowie są od egzekwowania prawa, ustanowionego przez władzę ustawodawcza i wykonawczą. Przecież d... nie ma nic do gadania, jak mózg daje odpowiedni sygnał. Przepraszam, że tak obcesowo, ale tym mundrym sędziom, trzeba tak łopatologicznie wykładać.

Głowa by zrozumiała, ale te d..y tego nie pojmą. Jak poczują kij, to wtedy do nich dotrze.

Nazywanie palestry sędziów władzą sadowniczą to jakieś wielkie nadużycie i nieporozumienie. Skoro sądy muszą trzymać się litery prawa, a to prawo ustanawia władza ustawodawcza i wykonawcza i ferują wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, to ewidentnie widać, że pełnią rolę służebną wobec państwa. To jedna strona medalu. Natomiast jeszcze istnieje coś takiego, jak pojęcie - wyrok sprawiedliwy -, i to jest ten moment procesu, w którym sędziowie dostali władzę nad obywatelem /niektórym obecnym sędziom dokładnie pomieszała się w głowach i myślą, że posiadają władzę nad państwem/. Ale, czy tak powinno być? Moim zdaniem, nie. Sędziowie powinni być tylko urzędnikami państwowymi, stojącymi na straży ustanowionego prawa, a w przypadkach, gdy w grę wchodzą różne możliwości wyroku, o tym, by ten wyrok był sprawiedliwy, powinna decydować szeroka ława ławników, rekrutujących się z szerokiego przekroju społeczeństwa.

Rząd powinien zrobić porządek z sędziami i prokuratorami.Polska to nie jest ich prywatnym folwarkiem.

Pół godziny przerwy spowoduje, że sprawy będą się toczyć latami ? O co mu chodzi ? No właśnie pełnią służbę i dla dobra ludzi dla których służą sygnalizują swoim protestem, że się dzieje w naszym kraju. To chyba dobrze ?
15 lat sprawy ? To może pan Jaki powie ile spraw kończy się na pierwszym terminie ? Może powie ile wynosi przesiętny czas trwania sprawy karnej i cywilnej ? Że to okresy liczone w miesiącach a nie latach ? A które miejsce polskie sądy zajmują w Europie pod względem długości postepowania ? Że to 7 miejsce to lepiej przemilczeć, lepiej mówić, że jest źle ? Jak tak będziecie rządzić, to w kraju będzie stajk generalny, jak za komuny, bo ludzie mają już dosyć.

Czesio ty jako "advocato diaboli" coś brałeś ..... pozostaje ustalić czy nie było to za mocne :). 7 miejsce buhahaha od końca chyba . Idąc twoim tokiem rozumowania to wkrótce swoje postępowania zaczną oceniać skazani a mordercy zaczną resocjalizować się wzajemnie. Widziałeś jakiegoś skazanego, który uważa , że słusznie odbywa karę? A widziałeś jakiegoś przedstawiciela WS , że się myli?

Dlaczego nikt niepisze o zamknięciu Adama Słmki w katowickim areszcie. Dlaczego dochodzi do takiej hucpy gdzie jest minister Ziobro, prawie supełnieniewiidoczny. jak można mieć szacunek do sprawiedliwości pisowskiej, mierna i bierna. PIS szczeka ale nie kąsi.

W sam raz przyda im się przerwa aby uczcić urodziny Hitlera.

Kiedy będzie dekomunizacja i deubekizacja ??????????

Żurek na pastwisko krowy pasać, tam twoje wykształcenie może być niezbędne. Zrobiłeś z siebie ćwoka więc wypad do gnoju.

No a teraz wiadomości z Podkarpacia
Szefowa prokuratury apelacyjnej pani Anna H. oskarżona o korupcje malwersacje i inne podobne sprawy na razie sadzona nie będzie. Powód - Dwóch sędziów którzy mieli prowadzić sprawę wycofali się tłumacząc się bliską znajomością z ta panią. Podobna rzecz ma sie z panem Janem Burym byłym szefem podkarpackiej ZSL Sprawy odroczone, niech żyją złodzieje

Qwa! Kto to pisze?!:"Jaki ustawia..." No rzesz, co za na wpół analfabeta .... Przedstawia się ten niby dziennikarz jako"rz"; a z imienia i nazwiska to nie łaska?!

W Polsce sprawy o kawałek ziemi np miedze sa przeciagane latami.To jest chore.Ale oni tak własnie zdzieraja kase z ludzi na swoje pensje.Jak mozna ciganac latami sprawe o pole kiedy np granica jest ustalona i prawna a jeden z sąsiadów sie z nia nie zgadza.Sąd powinien arbitralnie to zamknac w ciagu dwoch ,trzech miesiecy.No ale mamy jak mamy.

Jak nazwać taki sąd ,którego rzeczniczka tłumaczy nam.Wypuściliśmy podejrzanego,oszukiwał na wnuczka.Bo się przyznał do winy.Brawo,gawiedz dostała odpowiedz.To kpina i pogarda ,czy mamy się na to godzić?

HaHaHa! Siedzowie protestują przeciwko prawu które mają obowiązek egzekwować. Cyba tylko popłuczyny komuny mogą wpaść na taki numer!

No to już na pewno spać nie będą , ręce im się trzęsą i ośmiorniczek z homarami nawet jeść nie mogą. Jak wychodzą ze swoich willi, zamykając garaże i wsiadając do swoich Porsche czy Mercedesów to są tak zmartwieni że nawet nie wiedzą czy jechać na zakupy do Prady czy na wczasy do hotelu i SPA,,,normalnie - wraki ludzkie! A tak po ludzku mówiąc: mają głęboko w D takie stanowiska bo nic im nadal nikt nie robi i nie zrobi oprócz ujadania jak małe pieski. Nic im nie jest i żerują na was nadal jak chcą i kiedy chcą wy jako Kowalski możecie co najwyżej udawać że jest inaczej ale rzeczywistość temu przeczy. Więc nadal żyjcie w zakłamaniu i w fikcji. Tutaj potrzeba prawdziwego działania a nie bełkotu rozzłoszczonego Jasia w piaskownicy. Za mordę, za fraka i kopa w wielce elitarne DU..Y!

W miastach powiatowych których siedzibą są sądy a liczba mieszkańców "stolicy" takiego powiatu nie jest większa od liczby mieszkańców jednej ulicy w dużym mieście sądownictwo karne zajmuje się głównie sprawami pijanych kierowców i rowerzystów a sądownictwo cywilne zajmuje się niemal wyłącznie sprawami w interesie firm windykacyjnych. W takich maleńkich powiatach sędziowie są niemalże na usługach miejscowych mafii a ci którzy się temu sprzeciwiają ze względu zwykłej uczciwości albo z prawidłowego rozumienia etosu zawodowego, są wycinani ( znoszeni są ze stanowiska prezesów sądów, na ich temat rozpowszechnia się kalumnie, itp.). W takich małych powiatach policja i prokuratura jest bardzo często częścią miejscowej mafii i aby wymiar sprawiedliwości działał poprawnie powinno się dążyć do całkowitej niezależności i niezawisłości sądów od policji i prokuratury a prokuratorom powinno się odebrać immunitety a na dodatek powołać służbę, która zajmowałaby się przestępczością w policji i prokuraturze.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl