niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 czerwca 2017

Wykryła złamanie prawa na wydziale... prawa. Zwolniono ją z pracy. Skandal na Uniwersytecie Łódzkim

Dodano: 31.03.2017 [13:49]
Wykryła złamanie prawa na wydziale... prawa. Zwolniono ją z pracy. Skandal na Uniwersytecie Łódzkim - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Wydział prawa Uniwersytetu Łódzkiego zwolnił naukowca, który zgłosił się do objęcia kierowania zakładem. Szykanowana przed usunięciem prawnik kojarzyła się władzom wydziału z PiS-em i wykryła złamanie prawa przez władze wydziału

Specjalistka z dziedziny administracji samorządowej Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Katarzyna Wlaźlak w listopadzie została zwolniona z uczelni. Sprawa trafiła do sądu pracy, zwolniona mówi wprost o tym, że była szykanowana i dyskryminowana. Rzeczywistą przyczyną jej usunięcia z pracy, jak podnosi jej pełnomocnik prawny, była chęć pozbycia się jej przez dwóch emerytowanych pracowników i Dziekana Wydziału. Stała się ona niewygodna, po tym jak w czerwcu po uzyskaniu habilitacji zgłosiła swoją kandydaturę na kierownika Zakładu Prawa Samorządu Terytorialnego na UŁ. Była murowanym kandydatem. Jako jedyna spełniała kryteria prawne wymagane dla pełnienia tej funkcji. Kierownik katedry i dziekan odmówiły jej awansu, stwierdzając, że przez kolejną dekadę jest ktoś inny na to miejsce.

Od lat zakładem kierowała prof. Barbara Jaworska-Dębska. Tyle, że urodzona w 1949 r. profesor od 2011 r. przeszła na wcześniejszą emeryturę. Gdy Wlaźlak wskazała, że zatrudnienie na kierowniczym stanowisku pracownika emerytowanego, a więc pracującego na niepełnym etacie, łamie przepisy ustawy o szkolnictwie wyższym i statut uczelni, kierownik katedry Małgorzata Stahl i dziekan Agnieszka Liszewska zaczęły ją szykanować. Odebrano jej ustalone z nią zajęcia i narzucono takie, które blokowały jej drogę ku profesurze. Gdy Wlaźlak poskarżyła się na to, dziekan wszczęła procedurę mającą ukarać Wlaźlak dyscyplinarnie za odmowę prowadzenia zajęć. Gdy na radzie wydziału dr hab. wskazała, że jest dyskryminowana przez kierownik katedry prof. Małgorzata Stahl – w PRL członka PZPR, zarejestrowanej jako tajna współpracownik SB, do postępowania dyscyplinarnego dodano wątek naruszenia dóbr osobistych. Nie czekając na wynik postępowania o odmowę prowadzenia zajęć  posłużono się tym argumentem w listopadzie zwalniając Wlaźlak, która nigdy nie usłyszała zarzutów dyscyplinarnych.

W przypadkach innych profesorów wchodzących w wiek emerytalny uczelnia zgodnie z prawem uznawała, że nie mogą oni pełnić funkcji kierowniczych. Poza dwoma wyjątkami. Właśnie Jaworskiej Dębskiej i jej męża prof. Ryszarda Dębskiego. On też mimo przejścia na emeryturę kieruje katedrą, w której pracuje dziekan Liszewska. Ta sama, która w styczniu ub. roku napominała w uchwale wydziału Prezydenta RP Andrzej Dudę i PiS, by władze nie łamały przepisów konstytucji w sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego.

3 kwietnia przed Sądem Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia dojdzie do rozprawy w procesie o uchylenie  bezprawnej decyzji o zwolnieniu z pracy dr hab. Katarzyny Wlaźlak.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Sprostowanie to jedno wielki klamstwo,dziwie sie ,ze niezalezna je zamiescila.Znam sprawe -Debscy i Stahl pelnia funkcje kierownicze bezprawnie.Okradaja Panstwo Polskie czyli Polakow na ogromne pieniadze i nikt na to nie reaguje. To sa osoby na emeryturach i nie maja prawa pelnic funkcji kierowniczych.W ich przypadku nie zezwala na to statut uczelni[par.83] Wyrzucili z pracy mloda profesor ,a innym mlodym uniemozliwiaja rozwoj naukowy trzymajac ich na uczelni na pol albo na cwierc etatu .To sa ludzie ktorzy nienawidza Polski i Polakow.

PiS do roboty. Kiedy będzie deubekizacja i dekomunizacja wszystkich instytucji państwa polskiego ??????
Ta bezczynność zagraża bezpieczeństwu narodowemu.

Faraon1313 - kiedy w końcu ogłupiali Polacy -lewacy przestaną
popierać PO, PSL czy Nowoczesną z KODem tak aby PiS miał
65-70 % poparcia wyborczego i mógł zmienić komunistyczną konstytucję ?

Panie Dziekanie Wydziału Prawa na U. Ł!
Proszę zatrudnić na wakującym stanowisku znaną profesor prawa z Warszawy, znawczynię spraw samorządowych. Ze względu na przestępstwa popełnione przez nią przy prywatyzacji warszawskich nieruchomości, wkrótce zostanie ona zwolniona z U.W. Proszę się pospieszyć, zanim ją CBA aresztuje.

Czerwone swinie trzymaja sie mocno, i rzadza wyzszymi uczelniami w POLSCE.Jak dlugo jeszcze?
Nie dziwota ,ze wszystkie polskie uniwersytety maja tak niskie notowania-to przechowalnie starych komuchow,i nowych genderowych lewakow,ktorzy wysysaja KASE na swoje zboczone,bezmyslne programy nauczania-otepiania naszej mlodziezy.

Prosze Redakcje Niezalezna o naglosnienie tej sprawy na cala Polske, poprzez zaprzyjaznione prawicowe zrodla medialne jak i rowniez TVP, TVP Info, Telewizja Republika oraz Telewizja Trwam.
Dla miasta w ktorym rzadza komunisci i zwolennicy PO, bedzie bardzo szkodliwa taka informacja. Prosze przekazac szerokiej opini publicznej, jak totalnie stosuje sie bezprawie poprzez PO-st komunistow i UB-eckich szpicli.
Zdecydowanie rowniez powinno zareagowac stosowne Ministerstwo...
Osobiscie nie mam wiary ani przekonania w wymiar sprawiedliwosci (szczegolnie) w tym miescie, ktore jest pod rzadami PO...

Czemu nadal komuch banda zasiada na wysokich stołkach uczelni sądów prokuratury spółek Skarbu Państwa i innych stanowiskach wstawionych osób przez poprzedników UBecji dokąd będzie jeszcze kasta PZPR-owców dzieci resortowych Ubecji zajmować wysokie stołki a tylu Polaków młodych wyszkolonych nie ma pracy kiedy wreszcie będą Ci ludzie od koryt odsunięci?

Jak widać dekomunizacja we wszystkich dziedzinach życia w Polsce jest niezbędna!Jak nie teraz to kiedy?

Czy możemy zachować równe kryteria?
Opisano historię z Łodzi i dobrze. Czas wyczyścić uczelnie z Tajnych Współpracowników. Zgoda pełna! Ale czy możemy tę samą miarę stosowac do ,,naszych"? T.W. Wolgang - Amnasador RP w Berlinie. Jego zona Prezes TK. Agent wywiadu jest sędzią TK.
A my mamroczemy coś o zrobieniu porządku na uczelniach?
Mamy mentalnośc Kalego, czy stac nas na kopa w tyłek i ostracyzm dla wszystkich upapranych.

Na AHE w Łodzi jest to samo!

Najciemniej pod latarnią.

Na kazdej uczelni jest duzo agentury ,ktora trzeba wymiesc jak najszybciej.
Na Uniwersytecie Warszawskim,po znajomosci dostaja sie tluki z POwskimi korzeniami.
Wiem co pisze.Znam taka panienke z poza Warszawy co to jej dziadek byl znajomym ,pana " zegarka".
Inni warszawiacy nie dostaja sie z braku tzw.miejsc.
Sitwa z PZPRu i SBeckie nadmuchane ,profesory, rzadza na uczelniach.

ot jak się panosza komusze syny i ubeckie lizodupy FUJ aż tu zaleciało komunistycznym smrodem

Tez mnie zwolniono, za mówienie prawdy. Wygrałem proces https://www.facebook.com/group...

Lustracja na uczelniach jak najszybciej! Czas pozbyć się donosicieli, renegatów i degeneratów etycznych jak najrychlej.

To banalnie proste - wystarczy jedna ustawa.

Byli TW i etatowi funkcjonariusze SB nie mają prawa pracować w zawodach zaufania społecznego takich jak: urzędnik, nauczyciel, lekarz, listonosz, dziennikarz etc.

a potem pół godziny na spakowanie biurek i wszyscy won.

dać tydzień abolicji - przyznaj się i sam odejdź - wtedy nie zostaniesz ukarany.

Udawałeś że nie kablowałeś z zostaniesz zlustrowany? grzywna 100 tyś zł

kupuję... w sumie proste jasne i konkretne... oczywiście zaskrażenie przysługuje jeśli kłamca lustracyjny... jeśli apelacja potwierdzi...to jeszcze sto tysięcy kary...

Okazja sama przychodzi żeby oczyścić choć jedną placówkę, ale znając życie to PiS jak zwykle będzie się bał konsekwentnie wszystko pociągnąć do końca.

A Gowin udaje że pracuje! Gowin to Koń Trojański! Od czasu do czasu puści jakiegoś bąka i udaje że pracuje!

Czyścić gdzie się tylko da to czerwone ścierwo i komunistyczna gangrenę.

Brak lustracji tych środowisk odbija się czkawką. Mam nadzieję, że zostaną ukarani i zwolnieni.

O łamaniu prawa to Wy nie piszcie - nawet na Białorusi nie łamie się prawa jak za rządów PiSu.

@stefek
Nie wiem czy zauważyłeś, że za rządów PiS-u łamie się prawo do wyłudzania VAT, do tzw.reprywatyzacji nieruchomości w miastach.

Oj STEFEK !!!!, puknij ty się w czoło bo niezmiennie bredzisz tą samą mocno fałszywą "melodię" i tu CI podkreślę, że Oni, czyli Twoi protegowane członki z PO przez 8 lat, za pośrednictwem Komisji d/s Nacisków, mając w nich miażdżącą, liczebną przewagę i własnego przewodniczącego Pana Czumę i to manipulują faktami na naszych oczach, musieli słowami Pana Przewodniczącego Czumy, jednoznacznie stwierdzić, że żadnych nacisków nie stwierdzono. A ja Ci jeszcze, STEFEK podpowiem, po co im to było przecież wiedzieli od początku, że ta teza nie znajdzie pokrycia w faktach, czyli to będzie tylko, "gonieniem króliczka" zaznaczam tylko taka medialna pogoń o, którą właśnie chodziło, aby przed wyborami ZASIAĆ NIEPEWNOŚĆ i TA CHAMSKA INTRYGA DAŁA IM, przy jednoczesnych stratach dla państwa, WYGRANIE WYBORÓW. O skuteczności tej intrygi świadczą również Twoje słowa, czyli bezrozumnie powielasz kłamliwą narrację. Czy Ty naprawdę myślisz, że ujawniane przykłady defraudacji setek, setek miliardów zł. przez członki z PO to mrzonki "wyssane z palca"? a dodatkowo, będące już tajemnica Poliszynela liczne przykłady ich uwikłania w zbrodnię a przecież to nie PiS ujawnił jako zleceniodawcę "zagłady dinozaurów" "T" tj Tw "Oscara", tylko niemiecki pisarz Pan Jurgen Roth, staraj się wypowiadać zgodnie z ujawniana prawdą to będzie Ci lżej żyć. Tak prawda wzbogaca wnętrze człowieka, podnosi jego godność. Pomyśl to takie oczywiste. Pozdrawiam.

Tak w Łodzi działy się, wokół sądownictwa, b. tajemnicze wydarzenia i w tle jest też jedna BRÓDKA i jego niegdysiejsza
podwładna, która w wyniku szykan, popełniła samobójstwo.
Tu jeszcze wszyscy żyją ale jak widać to PO-PEERELOWSKIE twory, stanowiące balast a raczej wręcz gangrenę, szczególnego środowiska wydaja się nadal nietykalni. Tu chcę podkreślić, że w obecnej sytuacji politycznej, która jest zdeterminowana do przywrócenia, dotychczasowemu słowu "SPRAWIEDLIWOŚĆ" przywrócenia aby SPRAWIEDLIWOŚĆ znaczyła dokładnie to samo ci definicja a nie "WIDZI MI SIĘ ZDEPRAWOWANYCH SĄDÓW", no bo jak tu można określić wyrok bezwzględnego więzienia dla Pana Mariusza Kamińskiego i np. uwolnieni "bohaterów" afery hazardowej od winy i kary, oraz też np. Sawickiej i Marczuk. Panie ministrze Ziobro !!. po raz któryś muszę Panu pogratulować iż ci DURNIE SAMI DAJĄ PANU ORĘŻ DO RĘKI, PRZECIWKO NIM. Ale tu smutna refleksja, że ma Pan tak dużo już argumentów, że "tą zdeprawowaną stajnię Augiasza" trzeba będzie wymienić w całości, czyli w pewnym sensie zburzyć i budować na nowo. w tej szczególnej kasie patologia osiągnęła już ostatnie stadium gangreny A WIĘC DLA RATOWANIA ŻYCIA, TRZEBA METODY RADYKALNEJ, CHIRURGICZNEJ i PO AMPUTACJI, KONIECZNE PRZYPALANIE, ABY TA TUSKAWICA SIE JUŻ NIGDY NIE ODRODZIŁA a tym SAMYM TRZEBA ZE SZCZEGÓLNA UWAGĄ PATRZYĆ NA POKŁOSIE, to są potencjalni NOSICIELE.

trzeba przewietrzyć wszystkie uczelnie i na zbity pysk wywalać czerwoną hołotę

Ten Uniwersytet w mieście dymów i kominów zawsze był czerwony. Wiem. Pracowałem.

Od zawsze powtarzam że rola kobiet w rozwoju nauki, szczególnie prawa, jest marginalna i wprost proporcjonalna do skali możliwości rozwalania ducha w instytucjach naukowych i ograniczania potencjału myśli naukowej instytucji akademickich poprzez wprowadzanie typowych babskich zachowań. Podobnie baby rozwaliły prace sądów i prokuratur gdyż nieodpowiedzialne władze nieopatrznie pozwoliły na nadmierną feminizacje tych zawodów. Będzie ciężko poprzedni stan przywrócić skoro raz pozwolono garnkotłukom zejść z drzew i rozzuchwalić się.

Moze nalezaloby zorganizowac jakas akcje protestacyjna, zbieranie podpisow? Chetnie wzialbym w tym udzial, jesli ktos, kto wie jak to zrobic by sie tym zajal. Dosyc juz tego panoszenia sie komunistycznych smieci!

Można by powiedzieć wreszcie potwierdzenie moich opinii o mafii sądowniczej. Jeżeli gdzieś się rozpoczyna prawnicza macka ośmiornicy, to właśnie w mieście Łodzi i szeroko rozumianym województwie łódzkim. utaj orzekają nie tylko przestępcy, ale i półanalfabeci, dla który syn czy córka, kobieta, czyt mężczyzna, to wsio ryba. Przecież sztuka jest sztuka.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl