niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Jest projekt Deklaracji Rzymskiej. Zmiany wprowadzono w ostatniej chwili. ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Dodano: 24.03.2017 [10:08]
Jest projekt Deklaracji Rzymskiej. Zmiany wprowadzono w ostatniej chwili. ZOBACZ SZCZEGÓŁY - niezalezna.pl
foto: Mediamodifier/pixabay.com/CC0 Public Domain
W najbliższą sobotę w Rzymie przyjęta ma zostać wspólna deklaracja 27 przywódców państw członkowskich UE wzywająca do wspólnego działania w duchu europejskiej jedności i solidarności. Okazuje się, że w ostatnich dniach projekt Deklaracji Rzymskiej został znacznie zmodyfikowany. Co ostatecznie znalazło się w treści dokumentu?

Deklaracja Rzymska ma wyznaczyć cele dla UE 27 państw na nadchodzącą dekadę. Zostanie przyjęta na uroczystym szczycie w stolicy Włoch z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały integrację europejską.

- Deklaracja Rzymska nie może dzielić UE, nie może zamykać wspólnego rynku, powinna mówić o roli NATO w polityce obronnej i roli parlamentów narodowych - oświadczył wiceszef MSZ Konrad Szymański, podkreślając, że właśnie te postulaty są warunkiem złożenia przez premier Beatę Szydło podpisu pod dokumentem.

Wiceminister spraw zagranicznych powiedział, że intencje Polski wobec Deklaracji Rzymskiej „warunkują podpis polskiego premiera” pod nią.

- Chcemy, żeby Deklaracja nie otwierała drogi do podziałów UE, [...] by nie zmierzała do osłabienia, by sugestie o podziale nie przerodziły się w polityczny plan, by Europa pozostała silna - podkreślił wiceszef MSZ.

Premier Beata Szydło w wystąpieniu w TVP i TVP Info nawiązała do przypadającej w sobotę 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały integrację europejską. To właśnie z tej okazji w Rzymie odbędzie się jubileuszowy szczyt, na którym szefowie państw i rządów mają przyjąć wspólną deklarację.

- Unia Europejska to jeden z najważniejszych projektów naszych czasów. To wielka idea, wzniosła wizja wspólnych celów i zadań. Podjęcie wspólnej odpowiedzialności za los Europy. Unia Europejska ma wielką wartość. Przez te 60 lat UE się zmieniała, podejmowała różne decyzje, ewoluowała. Niestety nie zawsze były to słuszne kierunki. Od pewnego czasu widzimy, że wspólnota utknęła na mieliźnie. Zamiast iść do przodu, rozwijać się, rozmienia się na drobne – mówiła premier Szydło.

Szefowa polskiego rządu zwróciła także uwagę, że Unia Europejska „z wielkim zaangażowaniem rozwiązuje problemy, które albo sama wygenerowała, albo których znaczenie jest ograniczone, natomiast ciężko i ospale reaguje na prawdziwe, realne zagrożenia i problemy”.

- Brexit czy kryzys migracyjny to są punkty zwrotne dla Wspólnoty. Niestety UE nie radzi sobie z nimi odpowiednio. I właśnie dlatego szybko potrzebujemy odtworzenia tego niezwykłego europejskiego ducha, który legł u podstaw naszej integracji - stwierdziła premier.

Tymczasem z nieoficjalnych informacji wynika, że w ciągu kilku ostatnich dni do projektu deklaracji wprowadzono radykalne zmiany. Dokument w nowej formie ma kłaść akcent na utrzymanie i wzmocnienie jedności UE.

- Jesteśmy zdecydowani uczynić UE jeszcze silniejszą i bardziej odporną poprzez większą jedność, solidarność między nami i poszanowanie wspólnych zasad. Jedność jest zarówno koniecznością, jak i naszym wyborem - podkreślono w projekcie dokumentu, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa.

W projekcie dodano, że tylko razem państwa UE mogą wpływać na globalną dynamikę oraz „bronić wspólnych interesów i wartości”. Jednocześnie zachowano bardzo osłabiony zapis, interpretowany jako uchylenie furtki dla tzw. wielu prędkości integracji europejskiej.

- Będziemy działać razem, w różnym tempie i z różną intensywnością, tam gdzie to potrzebne, jednocześnie zmierzając w tym samym kierunku, tak jak to czyniliśmy w przeszłości, zgodnie z Traktatami oraz zostawiając otwarte drzwi dla tych, którzy chcą dołączyć później. Nasza Unia jest niepodzielna – wynika z treści projektu.

W części dotyczącej globalnej roli UE kraje unijne mają potwierdzić m.in. wolę wzmocnienia wspólnego bezpieczeństwa i obrony, „także we współpracy i sposób komplementarny wobec Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego” (NATO).

W dokumencie wymieniono także cztery ogólne cele na najbliższą dekadę związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wewnętrznego, w tym ochrony granic i skutecznej polityki migracyjnej, promowania wzrostu gospodarczego i trwałego rozwoju, ochrony praw socjalnych i dążenia do wyrównywania szans oraz wzmocnienia globalnej roli Europy, w tym wzmocnienia własnego bezpieczeństwa i obronności.

Deklaracja silniej akcentuje także znaczenie zasady subsydiarności, która zakłada, że Unia nie powinna działać tam, gdzie problem skutecznie może być rozwiązany na niższym szczeblu.

- Obiecujemy, że będziemy słuchać i odpowiadać na obawy, wyrażane przez naszych obywateli i angażować w nasze działania parlamenty narodowe - mają zadeklarować przywódcy 27 państw UE w Deklaracji Rzymskiej.

Projekt Deklaracji Rzymskiej zamyka to samo zdanie, które kończy przyjętą w 2007 roku, w 50-lecie podpisania Traktatów Rzymskich, Deklarację Berlińską: „Europa jest naszą wspólną przyszłością”.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Odwróćmy pytania o imigracje i EU. Pytam jako Europejczyk - co UE oferuje mnie, europejczykowi, wyszktalconemu, znajomosc jezykow, katolik nie praktykujacy - gdy wyraze ochote zamieszkania w tych krajach skad oni uciekaja (pomijajac Syrie, bo kto by chcial miec wojne za sciana i ich akurat rozumiem). Interesuja mnie warunki zamieszkania, zasilki, sluzba zdrowia, nauka jezyka i dostep do uniwersystetow, mozliwosci wyznawania swojej wiary i paradowania z symbolami religijnymi - oczekuje nietykalnosci, bo w koncu jestem wolnym czlowiekiem - piewca pokoju! Kto mi to zorganizuje? Mam dosc tego europejskiego klimatu - pora na zmiane. Mam nadzieje, ze w sklepach - szczegolnie na islamskich terenach pojawi sie schabowy, bo lubie i nie znosze dyskryminacji! Interesuja mnie warunki do wychowywania dzieci - nauki ojczystego jezyka z kraju pochodzenia i ogolnie rozwoju osobistego. Oczywiscie wraz z gwarancja bezpieczenstwa na pierwszym miejscu! Czekam na powazne odpowiedzi - co UE oferuje mnie = europejczykowi na innym kontynencie. Dodam ze goraco wspieram pomoc potrzebujacym w Syrii i konwoje z pomoca humanitarna.

Precz z UE.Stop banderyzacji Polski !

"Polska w walce o zapis nt. gender w tzw. deklaracji rzymskiej pozostała osamotniona. Węgry w tej sprawie milczały"

WSTYD! Orban znowu sprzedał się niemcom, ciekawe co teraz uzyskał (wcześniej za tuska pieniądze na elektrownie). Panie red. Sakiewicz niech Pan się wytłumaczy, niech kluby GP zabiorą głos!

Będziemy działać razem, w różnym tempie i z różną intensywnością, tam gdzie to potrzebne, jednocześnie zmierzając w tym samym kierunku, tak jak to czyniliśmy w przeszłości, zgodnie z Traktatami oraz zostawiając otwarte drzwi dla tych, którzy chcą dołączyć później. Nasza Unia jest niepodzielna

wzadnym wypadkunie podpisywac

to furtka

poniżej? Czyżby ta wiedza Polakom się nie należała? - Chcą zalać Europę 6 milionami migrantów!...."Europejscy przedsiębiorcy potrzebują taniej siły roboczej... UE powinna dołożyć wszelkich starań, by rozbić wspólnoty narodowe..." Migracja z Afryki do Włoch nabiera rozpędu dzięki pomocy organizacji pozarządowych
https://gefira.org/pl/2017/03/...
www.gefira.org 23 marzec 2917
Na początku tego roku, w styczniu,1) śledziliśmy, jak organizacje pozarządowe we współpracy z włoskim rządem przerzucały migrantów z wybrzeży libijskich do Włoch i jak następnie przy wydatnej pomocy świata przestępczego migranci byli wykorzystywani do pracy we włoskich gospodarstwach rolnych lub zmuszani do prostytucji. Pierwsze dostępne dane za początek roku 2017 pokazują, że interes ma się jak najlepiej: nastąpił 57% wzrost w porównaniu z pierwszymi miesiącami ubiegłego roku, co stanowi 81% za cały okres zimowy,2)zaś odsetek osób przewiezionych na statkach pozarządowych organizacji wzrósł z 5% do 40% tego, co obserwowaliśmy w 2016, i zbliża się do 50% w ostatnim miesiącu roku.3) Wygląda na to, że organizacje pozarządowe zajęły miejsce przemytników. Dziennikarze włoskiej gazety Il Giornale zdołali przeniknąć do przestępczego półświatka i przekonali się z pierwszej ręki o wydatnym zaangażowaniu organizacji pozarządowych w ten proceder. Okazuje się, że przemytnicy otrzymują 2600-3200 dolarów za przewiezienie ludzi z Libii, Tunezji, Egiptu i Syrii, których następnie załadowują po około 45 osób na stateczki i wyprowadzają zaledwie kilka mil w morze, skąd migranci są przejmowani przez „misje humanitarne”.4)
cdn...

zaś działacze organizacji pozarządowych czerpią osobiste zadowolenie, że oto dopomogli migrantom w spełnieniu ich marzeń przedostania się do Europy. Ponieważ jednak przerzucanie ludzi przez granice bez pozwolenia, nawet jeśli czynione nieodpłatnie, może podlegać ściganiu z mocy prawa, rząd włoski zajął się sprawą organizacji pozarządowych.5) Ostateczne dane za 2016 pokazują, że do Włoch przedostało się 180 000 ludzi, przy czym odmowę udzielenia azylu otrzymało 60%,6)co bynajmniej nie oznacza repatriacji. W lutym pełniący obowiązki premiera Paolo Gentiloni podpisał porozumienie z władzami libijskimi mające na celu opanowanie napływu ludności,7) jednak działalność organizacji pozarządowych nie znalazła się na celowniku rządu. Frontex a także komisarz Dimitris Avramopoulos twierdzą, że należy przyspieszyć repatriację tych, którzy znajdują się na kontynencie nielegalnie,8)co nie oznacza jednak, że celem Komisji Europejskiej jest powstrzymanie napływu ludności: zadanie sprowadza się raczej do tego, by uporządkować dotychczas chaotyczne przemieszczanie się ludzi. Oto na odbytym w marcu spotkaniu w Genewie, sam Avramopoulos przyznał, że celem jest utworzenie punktów zbornych na afrykańskim wybrzeżu, dokąd migranci mogliby się udawać w poszukiwaniu pracy i przyszłości w Europie oraz że celem jest przyjęcie 6 milionów ludzi w ciągu najbliższych lat, co ma kompensować kurczącą się liczebność europejskiej populacji.9) Gazeta Die Welt jeszcze bardziej obnażyła rzeczywiste stanowisko europejskich przywódców: targ dobity między kanclerz Merkel, holenderskim premierem Markiem Rutte z jednej a tureckim prezydentem Erdoğanem z drugiej strony w sprawie uciekinierów z Syrii zawierał tajną klauzulę dotyczącą corocznego przerzutu 150 000-300 000 tak zwanych uchodźców z Turcji do Europy.10) cdn...

ekonomicznym założeniu, że, jak to ujęła komisarz ds. handlu Cecilia Malmstrom,11)europejscy przedsiębiorcy potrzebują taniej siły roboczej, a ta, z powodu starzejącej się rodzimej populacji, musi być uzupełniana przez przybyszów z Afryki. Najnowsze badania wykazały jednak, że rozumowanie to nie ma podstaw. Wraz z coraz powszechniejszym wykorzystywaniem automatyki zapotrzebowanie na wykonywanie prostych prac staje się coraz mniejsze.12) Na przykład zajęcie szczególnie oblegane przez imigrantów jak prowadzenie taksówek będzie zanikało w obliczu konkurencji ze strony prywatnego transportu Uber oraz pojawienia się samochodów bezzałogowych. Wykuwane przez Komisję Europejską plany masowych migracji nie wydają się być rozsądne i skończą się tym, że miliony ludzi z Trzeciego Świata staną się stałymi klientami pomocy społecznej, jeszcze bardziej obciążając europejskie systemy socjalne. Dane OECD potwierdzają, że w większości państw, zwłaszcza tych mających do czynienia z olbrzymim napływem obcych, a więc we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii a także Włoszech, bezrobocie wśród ludności napływowej jest wyższe (dwa a nawet więcej razy) niż wśród rodzimych mieszkańców.13) Peter Sutherland, członek Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, autor pro-emigracyjnych tekstów tekstów14) wspólnie z wspomnianą już komisarz Malmstrom (odpowiedzialną wówczas za sprawy wewnętrzne, w tym za imigrację), podaje jeszcze jeden ekonomiczny powód dla otwartych granic: Unia Europejska powinna dołożyć wszelkich starań, by rozbić narodowe wspólnoty,15) co ma przyczynić się do rozwoju gospodarczego. Twierdzenie to kłóci się z historyczną prawdą, ponieważ kraje europejskie osiągnęły technologiczny, polityczny i gospodarczy szczyt właśnie wtedy, gdy żyły z dala od reszty świata, który następnie podbiły i to w epoce państw narodowych, podczas gdy teraz, od kiedy wprowadzono politykę otwartych granic, znajdują się one na równi pochyłej. Ostatecznym często wyciąganym argumentem, a ostatnio przez francuskiego kandydata na prezydenta Emmanuela Macrona, jest to, że masowej imigracji nie da się zatrzymać.16) Jednak wystarczyło, by zaczęto egzekwować prawo, tak jak zabrała się za to amerykańska administracja Trumpa, nie powstrzymując się przed deportowaniem ludzi nielegalnie przebywających na terenie USA, by o 40% spadła liczba nielegalnych przekroczeń granicy w pierwszych miesiącach 2017.17) cdn..

od woli politycznej zachodnich rządów. Tam, gdzie rządy, jak włoski, opowiadają się za otwartymi granicami i masową migracją, tam pojawiają się liczne kanały przerzutowe i ludzie przekraczają granicę legalnie i nielegalnie, natomiast tam, gdzie rządy opowiadają się za egzekwowaniem prawa, jak w USA, napływ imigrantów wyraźnie spada. Póki co, we Włoszech narasta atmosfera wojny domowej: gdy się dowiedziano, że rząd przydzielił migrantom 10 domów w Taranto, obywatele zbuntowali się, zaczęli okupację budynków, do których wprowadzili włoskie rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji mieszkaniowej.18) W innym miejscu, w Caserta, reporter telewizyjny filmujący olbrzymie nielegalne targowisko przemycanych towarów, na którym handlowali migranci, został przez nich pobity.19) Italian TV crew attacked by migrants selling fake goods at illegal market - VIDEO:
https://youtu.be/wu9rt7TbAMk
References:
1. Why the Italian government can’t resolve the problems of Mediterranean smuggling boats?Because it doesn’t want to, gefira.org 2 January 2017.
2. Migrant rescues in Med hit three-year high, new data shows, telegraph.co.uk 5 March 2017.
3. Ong che salvano i migranti: due procure sospettano complicità con gli scafisti, tgcom24.mediaset.it 23 February 2017.
4. (l trafficante: Vai in Italia, ti vengono a prendere loro, ilgiornale.it 23 February 2017.
5. Ong che salvano i migranti: due procure sospettano complicità con gli scafisti, tgcom24.mediaset.it 23 February 2017.
6. Applications and granting of protection status at first instance: 2016, asylumineurope.org.
7. Migranti, Gentiloni: “Accordo Italia-Libia è svolta”, quotidiano.net 3 February 2017.
8. Migranti. Monito Ue: paesi ricollochino o rischio sanzioni; servono più rimpatri, impedire la fuga, rainews.it 2 March 2017.
9. L’Europe va avoir besoin de 6 millions d’immigrés, tdg.ch 7 March 2017.
10. Report: Merkel and Rutte made concrete promises with Turkey over refugee quota, dw.com 13 March 2017.
11. EU may fill ‘void’ in global trade left by U.S. under Trump: Malmstrom, reuters.com 2 December 2017.
12. Secular Stagnation? The Effect of Aging on Economic Growth in the Age of Automation, economics.mit.edu 12 january 2017.
13. Foreign-born unemployment, data.oecd.org.
14. Europe’s immigration challenge, theguardian.com 24 June 2012.
15. EU should ‘undermine national homogeneity’ says UN migration chief, bbc.com 22 June 2012.
16. Emmanuel Macron: Europe faces ‘unstoppable mass migration’ says French PM hopeful, express.co.uk 26 February 2017.
17. Illegal Border Crossings Appear to Drop Under Trump, nytimes.com 8 March 2017.
18. Taranto: «No case agli immigrati» E 10 famiglie italiane le occupano, msn.com.
19. Caserta, aggredito l’inviato di Striscia La Notizia, ilmessaggero.it 12 March 2017.

i że te 6 milionów brzmi alarmistycznie - ale jak to się ma do kwoty 30 milionów, zapowiedzianej przez "ałtoryteta" towarzysza majora KBW/NKWD i profesora Baumana, jeszcze w roku 2011, kiedy to Arabska Wiosna dopiero nieśmiało ruszała? 3 miliony na najbliższe lata! ... to się przecież nie kłóci z 30 milionami za jakieś 10 lat! ... spokojna głowa, będzie nawet 50 i 100 milionów ! .... biali Europejczycy będą jak Indianie w rezerwatach USA!

"To wasza wina Tusku, Merkel, zapijaczony Junckerze i Schultzu!"...Jeden z najlepszych dziennikarzy śledczych w Polsce - Witold Gadowski odniósł się w ostrych słowach do sytuacji w Europie. Dziennikarz twierdzi, że winne obecnego stanu rzeczy są elity UE. "No…dalej! Odstawiajcie te swoje płaczliwe jasełka! Odczytujcie listy od imamów, pełne potępień wobec terroryzmu. Listy fałszywe jak nieudolnie podrobione dolary. Jednoczcie się w tym bełkocie i razem spacerujcie w „marszach solidarności z ofiarami zamachów”. Ogłaszajcie w kościołach „dni solidarności z islamem" powiedział Gadowski.
Buta i arogancja władzy w UE...
"Palcie znicze, szlochajcie i … udawajcie, że nic się nie stało. Udawajcie, że to tylko kolejny wybryk ekstremistów, który miał miejsce na najlepszym z ziemskich kontynentów. No dalej! Klepcie te swoje pustobrzmiące pacierze politycznej poprawności,mówki i piszcie durne kondolencje, od których normalnym ludziom zbiera się na wymioty.Merkel, Hollande, Tusk i reszta tej zgrai nadal pouczajcie całą Europę o tym co jest ważne, moralne i odpowiedzialne. To wasza cholerna poprawność polityczna, to wasze wydumane idee multikulti, to wasze otwarcie granic dla obcych…to wasza nieroztropność, brak przewidywania i nieprzezorność… niech was wszyscy diabli! To wyście sprawili, że teraz giną ludzie! Jeśli ktoś jest winny tych zamachów, tej niewinnej krwi, jeśli ktoś jest winien widmu strachu, które przybrało twarz arabskiego sunnity i krąży dziś nad Europą, to winnymi jesteście wy!: Rozszarogęsieni, butni, głupi i próżni eurokraci.
Ukryci za swoimi kuloodpornymi szybami, oddzieleni od ulicy przez sztaby usłużnych gryzipiórków, rozbestwieni lawiną euro, jaka za nic wpada wam do kieszeni, roicie o nowym kształcie świata, o przekształceniach Europy, ale nawet jednej ulicy w miastach, z których pochodzicie, nie jesteście w stanie upilnować!" skomentował ostro dziennikarz. To koniec Europy jaką znamy? "Na naszych oczach ta zgraja darmozjadów podpaliła lont do bomby, która od dawna tykała w brzuchu Europy. W Europie potrzebny jest dziś stan wojenny – stan nadzwyczajny – ale nie ten ogłoszony przez trockistę Hollande, człowieka o twarzy sklepikarza w francuskiej prowincji, lub księgowego z lunaparu. Dziś Europie potrzebny jest stan mobilizacji wokół gasnących wartości. Czas dyskusji się skończył. Granice Europy muszą znów jeżyć się od gotowej do strzału broni, a jej ulice niech się wypełnią dumnymi chrześcijanami, którzy na powrót zaniosą krzyż do miejsc, gdzie rozplenił się żarłoczny półksiężyc" skomentował Witold Gadowski.

Chciałbym wiedzieć (i chyba nie tylko ja) do jakiego stopnia Polska ma się zintegrować z UE?
Traktaty domeną prawników - czy mamy lepszy zespół od UE czy Niemiec?.

Tekst deklaracji jak za późnego Gomółki, istny komunistyczny kabaret. Tekst tak skonstruowany że niema jasności co i jak, każdy może go interpretować jak chce i każdego można na na jego podstawie udupić. A możliwości obrony żadnej. Typowy komunistyczny gniot, bełkot naćpanych i nachlanych oborowych z kołchozu, jakim jest EU.

Co zawiera się w słowach:" będziemy działać razem, w różnym tempie i z różną intensywnością"? Zgodę na rożne prędkości? Obawiam się, że zechcą polskiemu rządowi podłożyć jakiś "niewypał".

tłumaczę: będziemy razem kopać dół albo szybciej, albo wolniej, albo będziemy leżeć odłogiem, albo będziemy się pocić przy szybkim kopaniu. Kluczowym słowem mającym wydźwięk międzynarodowy jest- RAZEM

A nie wydaje Ci się, że już na nim siedzimy, bo to właśnie UE jest tym niewypałem. Turcja zaczęła właśnie, walić w skorupkę tej przeżartej korozją miny.

Mam wrażenie ze to jest jakaś parafraza innego sloganu z przeszłości mówiącego o "zacieśnianiu wzajemnych stosunków". Jakieś to bezpłodne...

"Jesteśmy zdecydowani uczynić UE jeszcze silniejszą i bardziej odporną poprzez większą jedność..." toż to po Brexicie brzmi jak kabaretowe szyderstwo. Podane fragmenty są jak plastelina - wszystko z nich da się ulepić. To brzmi zupełnie jak sowieckie deklaracje pokoju i powszechnej miłości na świecie. Trzeba, należy, będziemy dążyć, dołożymy starań, deklarujemy wolę, w rzeczywistości znaczy, że mamy was gdzieś, zrobimy co chcemy i zawsze was wykiwamy, bo to my rządzimy, a wam się tylko wydaje, że społeczeństwo. Dlatego taką zadrą międzynarodową są Węgry i Polska, bo i PiS i Fidesz realizują rzeczywiście wolę większości swojego społeczeństwa a nie globalnych kolonizatorów.

...poprzez większą jedność, solidarność między nami i poszanowanie wspólnych zasad... czyli rozłóżmy to na czynniki pierwsze. Jedność np. przy Nord Stream 2; Solidarność np. w płaceniu podatków w kraju gdzie ma się biznes; Poszanowanie wspólnych zasad, przede wszystkim jakie konkretnie to zasady i kto je określi. Z tego wszystkiego wynika dla mnie jedno, mianowicie brak podmiotowości dla woli narodu, konkretnego narodu, które miało by być brane pod uwagę, a tak tylko status quo.

"Unia Europejska to jeden z najważniejszych projektów naszych czasów." - ciekawy ten projekt , bardzo przypomina wizjonerstwo budowania III Rzeszy. Najlepiej ten projekt by się przysłużył Narodom Europy, gdyby leżał sobie w szufladzie na jej dnie i był wykorzystany jako pożywka dla moli.

Taka liste zyczen pochwala w Rzymie, ze jest dobra,
ale zyczenia sa jeno zyczeniami na papierze.
Tzw brukselka=berlin+francja+wlochy+hiszpania to
oni beda glownymi silami.Polska liczona jest
tyle o ile jako kraj dajacy taniego najemnika do
wzrostu dobrego podatku dla ich krajow.
Dlaczego nie mowi sie jaki ma byc stan liczebny
Panstwa PR,co jest zakamoflowane te 18 do 20 milionow
POLAKOW co zostalo juz wczesniej podpisane przez bolka.
Takze przywoz roznego rodzaju tzw odpadow technicznych
i radioaktywnych z ich elektrowni atomowych i skladownych
w RZECZPOSPOLITA POLSKA.Czy ruina Naszej gospodarki to
tani kit dla niewiedzacych tych spraw.Czy cos wiecej?
Przypuszczam,ze cenzura obetnie 100% tekstu.

- Deklaracja Rzymska nie...... powinna mówić o roli NATO w polityce obronnej i roli parlamentów narodowych - oświadczył wiceszef MSZ Konrad Szymański, podkreślając, że właśnie te postulaty są warunkiem złożenia przez premier Beatę Szydło podpisu pod dokumentem.

Pytam co tz.powinna ? ale nie musi? Scisle ma byc okreslone slowem np. "musi", " ma mowic" . Jest wiele podchwytliwych sformuowan typu moze ale nie musi. odnosnie emigracji jest tez zle sformuowane dwuznaczaco. Wszystko jest podchwytliwie napisane. Brak o suwerennosci o demokracji.
Mysle ze Pani Premier zarzada swwoich swormuowan tz V4
a nie zmian w ostatniej chwili zeby zaciemnic i zeby cos tam bylo.W takich traktatach nie powinno byc dwuznacznosci "powinno" bo powinno oznacza "nie musi" .
Czytajac ze zrozumieniem wiele slow jest dwuznacznych.
ZADNEJ FURTKI O KILKU PREDKOSCI Uni.
W takich traktatach nie ma prawa byc slow ak np. "jestesmy zdecydowani" bedziemy dzialac" "obiecujemy"
"ze Unia nie powinna dzialac tam....." nie powinna ale moze ma byc scisle "nie ma prawa" Przeciez to jest nie do przyjecia.

Takie deklaracje nie mają żadnego znaczenia, gdyż będa potem przedmiotem interpretacji. Jedna zapisy będa interpretowane rozszerzająco, inne zawężająco, a interpretatotorem beda ci, którzy trzymają w ręku władzę w Unii, czyli ekstremalni lewacy z liberalnej i "ludowej" miedzynarodówki.

Wiara w "deklaracje" i "umowy" prowadzi zawsze tylko w jednym kierunku: na skraj przepaści.

Nie mam nic przeciwko podpisaniu tej deklaracji, ale mam nadzieję, że władze PiS zdają sobie sprawę, że jest to czysta formalność bez żadnego znaczenia.

Chociaż... jak przypomnę sobie, że Waszczykowski, jak ostatni dureń, wierzył jeszcze rok temu, że Komisja Wenecka w ogóle zamierza rozpatrywać jakieś problemy na gruncie merytorycznym, a nie po prostu wykorzystywać swojej pozycji do osiągnięcia celów politycznych to zaczynam wątpić...

Panie "Kielczanin" ...poruszył Pan istotną kwestię tj. problem INTERPRETACJI myśli zapisanych i zaakceptowanych dzisiaj przez wszystkich członków UE. Te myśli z czasem będą budziły wątpliwości dlatego brakuje mi specjalnego i niezależnego organu do dokonywania WYKŁADNI historycznej, legalnej i funkcjonalnej podpisanej dzisiaj deklaracji. Nie może być tak że za parę lat mocniejsi w Brukseli będą swobodnie interpretować czyli dokonywać wykładni zapisów dzisiejszej deklaracji i narzucać ją w swoim interesie słabszym. I tu widzę mankament tego co stało się dzisiaj.

Szanowny Panie Kielczanin,
Dzięki zaproszeniu przez Pana ministra Waszczykowskiego komisji weneckiej, został skutecznie zablokowany TK, czy Pan tego nie potrafi zrozumieć? Proszę wymienić chociaż jeden argument przeciwko Panu ministrowi Waszczykowskiemu, a nie pisać demagogicznych haseł - w oczekiwaniu na merytoryczną odpowiedź, dziękuję Panu za zrozumienie.

Szanowny Panie Lizydu..pa
Zamiast MYSLENIA zajmuje Pan tu miejsce ,i zawraca glowe.
Waszczykowski to duren,ktory zarnowal poltora roku.
Do dzisiaj ambasady PRL dyskryminuja i przesladuja organitacje patriotyczne i prorzadowe na CALYM swiecie,a ty robaku smiesz sie pytac co temu ZDRAJCY mozna zarzucic ?
Przeciez on kontynuuje polityke zagraniczna Tuska i Sikorskiego,slepy i bezmyslny czlowieku...

Trzynastego marca bieżącego minęła czwarta rocznica wstąpienia na Stolicę Piotrową, pod imieniem Franciszka, argentyńskiego kardynała Jorge Maria Bergoglio. Bez żadnej przesady można powiedzieć, iż jego pontyfikat wstrząsnął powszechnym Kościołem. Poniżej trzy teksty, które zajmują krytyczną postawę wobec tego pontyfikatu

http://www.polskacanada.com/tr...

ten projekt deklaracji rzymskiej jest taki ogólnikowy i nic nie mówiący, ze można pod niego podpiąć wszystko ... taka jest gatka z oszustami

Jeżeli ma być podpisana deklaracja, to najpierw wszystkie kraje zgodnie powinny ustalić tekst, a potem bardziej lub mniej uroczyście podpisać. W tym przypadku ogłoszono uroczyste podpisanie deklaracji w Rzymie, a ktoś wciąż jeszcze zmienia jej treść...

Jakies potezne umysly czuwaja nad polska polityka zagraniczna,zeby nigdy nic z niej nie wyniklo.
Trzymamy sie Unii,Niemiec,Izraela,Ukrainy,Anglii,a odpychamy z calych sil Trumpa,Turcje,Bialorus i Le Pen.
A poznij znowu podniesiemy larum,ze nikt nas nie chce.

Proste , jezeli nas sprzedali to dowiecie sie ze:
1. trzeba sie ulitowac nad prawdziwymi imigrantami i ze w koncu przyjelismy 1 mln ukraincow to z syryjczykami damy rade, 2. ze trzeba dbac o lasy i ekologie i stawiac wiecej wiatrakow
3. ze musimy zaciesniac wspolprace wojskowa w ramach unii i powolac cos na ksztalt europejskich sil zbrojnych (pod przywodztwem niemiec).
4. ze euro jako waluta nie jest takie zle i ze za jakis czas jednak je wprowadzimy
5. ze zadnego polexitu nie bedzie !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl