niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Antoni Macierewicz dla „Gazety Polskiej”: Tusk przed sąd

Dodano: 21.03.2017 [08:13]
Antoni Macierewicz dla „Gazety Polskiej”: Tusk przed sąd - niezalezna.pl
foto: GP
Do prokuratury złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Były premier powinien stanąć przed sądem i zostać zgodnie z prawem przez sąd potraktowany – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Czy Donald Tusk powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za zaniedbania, które miały miejsce w czasie gdy był premierem, w związku z tragedią smoleńską?
Moim zdaniem nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo. Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie.

Czy nie obawia się Pan, że wokół całej tej sprawy zrobi się wielka awantura: że jest to zemsta i próba osaczenia Donalda Tuska przez polski rząd?
Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany Donald Tusk.

Kto powinien złożyć zawiadomienie na premiera Tuska?
Ono już zostało złożone.

Niedawno SKW złożyła zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa podczas przetargu na remont tupolewa.
Ten przetarg był przeprowadzony w skandaliczny sposób. Wystarczy wskazać, że przedstawiciel spółki Polit Elektronik ustalił z przedsiębiorstwem Aviakor, że remont odbędzie się w Samarze i że stroną będzie spółka Polit Elektronik, już kilka miesięcy przed podpisaniem przetargu... Mówiąc krótko – sprawa była od początku do końca ustawiona i przyjaciel Władimira Putina Oleg Deripaska z góry wiedział, że to jego firma będzie remontowała samolot, którym lata polski prezydent.

Czy Donald Tusk powinien także odpowiadać przed sądem za umowę, którą w czasie jego rządów zawarła Służba Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa?
Zarzuty nielegalnej współpracy z FSB usłyszeli już byli szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego w latach 2010–2015. Teraz prokuratura wyjaśnia, w jakim zakresie Donald Tusk jest odpowiedzialny za to, że przez dłuższy czas ta współpraca była realizowana bez zgody premiera rządu polskiego.
 
Więcej w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”


Cały wywiad w "Gazecie Polskiej" - od  środy w kioskach

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Cenzura w wp.pl moja opinia się nie ukazała w http://wiadomosci.wp.pl/kat,10... inne opinie się ukazały

No cóż - nie przepadam za Antkiem, ale w tej sprawie przyznać muszę mu rację, premier Tusk był wielkim nieudacznikiem w sprawie katastrofy i nie tylko - dowód proszę bardzo, jak zachował się rząd Holandii - w kilka dni po zestrzeleniu, Holendrzy ściągnęli wrak samolotu z regionu objętego działaniami wojennymi.

moje z głębi serca płynące podziękowania dla Pana Ministra Antoniego Macierewicza...

Chwała Wielkiemu Polakowi!!!

lecz to dopiero początek i pierwszy odpowiedzialny za zdradę stanu i zamach pod Smoleńskiem volksdeutsch Donald Tusk sowiecki polskojęzyczny kryminalista został zgłoszony do polskiej Prokuratury Wojskowej... oby tylko nie czekał za długo na Prokuratora?...

dalej w kolejce czekają na zgłoszenie do Prokuratury (tu niezwłoczne działanie niezwykle wskazane) następni polskojęzyczni sowieccy kryminaliści według „zasług”:... Bogdan Klich z Mierosławca, Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski, Edmund Klich, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna... Graś z Brukseli z Nowakiem z Kijowa itd. itd.

zgodnie z wymaganiami polskiego Prawa Kryminalnego wszyscy wymienieni winni być doprowadzeni przed polski Trybunał Stanu... a dodatkowo volksdeutsch Donald Tusk i sowiet Bronisław Komorowski zwany w Polsce Komoruskim... dodatkowo przed Trybunał Konstytucyjny w celu złożenia wyjaśnień dotyczących manipulacji prawnych w Sądzie Najwyższym i publicznego łamania Prawa Konstytucyjnego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej...

Poważne oskarżenia, na które trzeba mieć twarde dowody. Możliwe, że Władimir Władimirowicz nagrywał – na sopockim molo i w katyńskim lasku – rozmowy z ówczesnym premierem Rzeczpospolitej, ale nasz obecny minister obrony nie nigdy zobaczy tych taśm (czy też płyt); ani tym bardziej ich nie posłucha.
Wybór sposobu prowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy to nie przestępstwo. Chyba, że udowodni się obu stronom korupcję.
Zaś zakłady lotnicze w Samarze to producent tego typu samolotów, więc oddanie tam do naprawy to oczywista oczywistość. Marny zarzut prokuratorski.

Tusk tak samo się wykłamuje jak jego rodacy.

Jak widać temat wywołał dużą aktywność ujadających kundli POpaprańców ,którym bardzo się nie podoba iż ich guru miałby pójść do pierdla, no ale na szczęście to jedynie ich złudne nadzieje. Tym bardziej dziwi dlaczego moderator Niezależnej zachowuje się jak cenzor Wyborczej,który wyjątkowo dużo wstrzymuje komentarzy jakie się tu wpisuje.Czyżby również był jednym z tych wyjątków któremu nie w sos że Tusk miałby trafić do pierdla na długie lata ?
-Bowiem ja jak i olbrzymia ilość zwykłych Polaków ,bardzo chętnie ujrzała by rudego Tuska ,najpierw przed obliczem sądu a następnie na długie lata w więziennej celi! Podobnie jak innych sprzedajnych zdrajców typu Wałęsa,Sikorski czy taki złodziej i oszust jak Komorowski! Dawało by to społeczeństwu polskiemu poczucie nadziei że podobny los już wkrótce spotka innych złodziei i oszustów którzy żyli naszym kosztem !
Czy tym razem moderator uzna że podobnych słów użytych w komentarzu nie należy zamieszczać na tej stronie ?!

Czy to nie wstyd i hańba, że żule noszący mundury oficerów Wojska Polskiego sprzedali się za przysłowiową czapkę z "Aurory". Kiedy degradacja?!!!

Merkel, która o tym wszystkim z pewnością wiedziała, będzie musiała przełknąć gorzką pigułkę. Ciekawe, czy nasi "sojusznicy" zażądają wyjaśnień, dlaczego posiadając taką wiedzę, forowała swojego sługusa (potencjalnego przestępcę) na przewodniczącego Rady Europy i zataiła to przed innymi?
Potrzebne niezbite dowody, by nie wybuchła wrzawa w obronie "pokrzywdzonego" przez "państwo PiS".
Czy inne kraje w UE wiedzą, że partię Tuska organizowano za niemieckie pieniądze?

Kodeks karny musi zostać wzbogacony o dodatkowy wymiar kar zanim Tusk będzie sadzony, gdyż dożywocie byłoby jedynie nagrodą dla tego typu zdrajców i kanalii zamieszanych w akty politycznych zbrodni czy smoleńskiego ludobójstwa dokonanego na narodzie polskim, nie mówiąc nawet o traktowaniu przez nich państwa jak swojego prywatnego folwarku ze społeczeństwem w roli współczesnych niewolników. Następnym, w drodze po sprawiedliwość powinien być Komorowski, Wałęsa, Sikorski, itd,.

i Kwasniewski Jola i Olo

No w końcu ! Czas najwyższy ! NIEch się w końcu to wszystko POwyjaśnia !
Jeszcze Polska będzie polską !
ps. i jak teraz wygląda ta NIEmiecka kandydatura na króla Jewropy ? (król jest nagi) A p. Kaczyński POważNIE ostrzegał...... A wszystko to dzieje się przeciwko Polsce, przeciwko wszelkiej POczciwości i normalności....

Tak ! Brawo, brawo, brawo !!
Dobrze, że Pan jest Szanowny Panie Ministrze i Prezesie !!
Wielkie dzięki i życzenia powodzenia !!
Tak trzymać !
Szczęść Boże !!

Panie Macierewicz, wybraliśmy pana na ministra MON po to by sie pan zajmował resetem MON dla dobra i bezpieczeństwa Polski, a nie wszczynał prywatne wojenki, które nic dobrego nie wnoszą tylko zniechęcają do rządu...!!

1. Nie wybierałeś A. Macierewicza na szefa MON, zrobiła to Premier rządu.
2. A. Macierewicz przez poprzednią kadencję kierował komisją ds.Smoleńska, więc ma dużą wiedzę, którą powinien (a nawet musi) ją spożytkować.
3. To nie jest "prywatna wojenka", ale dotyczy wszystkich Polaków (chyba, że ktoś nim nie jest; a skoro nie jest, to nie powinien zabierać głosu w naszych sprawach).
4. Jeśli kogoś to zniechęca, to chyba "oszołomionych pancerną brzozą". Polacy maja prawo poznać prawdę, jak zginęli dwaj prezydenci RP i znaczące osoby w państwie.

Skoro głosował na PiS, to pośrednio wybrał Macierewicza. Proste jak cep rolnika z Mazowsza.

Ja na PiS w życiu bym nie zagłosował, to partia, która z-niszczy Polskę, a Macierewicz z-niszczy Wojsko Polskie!

to ruski kundel Komoruski I niemiecki kundel Tusk niszczyli polską armię, tylko nie wiem na czyje polecenie ruskiego czy niemieckiego wścieklaka a może obaj żądali od swoich kundli aby niszczyć polską armię.

Skoro PIS i Rzeczpospolita ci przeszkadzają to zmień adres na onet.pl , tam będziesz mógł do woli ujadać z goebbelsowskimi kundlami.

Polacy chca NOWYCH WYBOROW!

Natychmiast! Dos cjuz rzadow nieudolnych szalencow, klotliwych indywiduow, nepotyzmu, rzadu Misiewiczow i krwnych krolika!

Nowe WYBORY!

idz sie przespac,bo majaczysz.Prawo i Sprawiedliwosc to Polskie zwyciestwo oni beda dlugo rzadzic aby uporzadkowac nasze panstwo i bedzie jak w szwajcarskim zegarku,perfekcyjnie,praktycznie,suwerennie i sprawiedliwie..Zdrajcy naszej OJCZYZNY musza isc w slady tych ktorych juz nie ma w zyciu politycznym i publicznym.Milych snow.

To nie Polacy chcą wyborów, bo Polacy wreszcie mają rząd, który ich nie oszukuje, ale realizuje przedwyborcze zobowiązania. Nowych wyborów chcą ci, którzy bardzo boją się skuteczności tego rządu i odpowiedzialności za swoje czyny. A od tych "czynów" na szkodę kraju i zwykłych obywateli nie należących do kast, aż się roi. Przerażenie ogarnia, jak skorumpowane i bezkarne były indywidua rządzące dotychczas Polską i ich "elity". To oni dążą do nowych wyborów. Ciekawe na jakiej podstawie?
Przecież to przedstawiciele "totalnej opozycji" twierdzili, że w kampanii wyborczej obiecuje się różne rzeczy, których się potem nie realizuje. Zaprzeczeniem ich poglądów jest PiS, który nie tylko obiecuje, ale dotrzymuje obietnic.
Ciekawe, kto w Polsce chciałby mieć do czynienia z kłamcą, oszustem, złodziejem. Na takich wyborców liczy PO i Niezależna?

Jak chcesz nowych wyborow to zwroc sie o nowe podpaski. Podpaska ci je udostepni po podarciu deklaracji o suwerennosci Polski.

~olo
Nie podniecaj się tak bardzo bo Ci żyłka pierdyknie ... i znów będzie na PiS, Macierewicza i Misiewicza.
Przynajmniej naucz się pisać po polsku, jeśli nawołujesz do czegoś w imieniu "Polaków".

olo - to tylko dzisiejszy dyżurny, NIE POczciwy i mądry inaczej.
Taki wsiegda gatow i CHDiKK.....

Ilu tych "polaków" zmieściło się w siedzibie stowarzyszenia SOWA?

Panie Antoni mniej gadania więcej pracy bo wstyd po 1,5 roku nikt nie siedzi a armia traci kolejnych generałów i to nie tych po sowieckiej ale po AMERYKAŃSKIEJ szkole co psuje i tak słaby wizerunek. Gdzie śmigłowce, gdzie OPL gdzie Homar?
OT nie zaszpachluje konkretnego uzbrojenia ZAWODOWEJ ARMII bez której dostaniemy od Rosji jak ochotnicy ukraińscy i słaba armia pod Iłowajskiem czy Debalcewe. OT jest dobre na czas pokoju ale nie do realnych działań gdzie wróg zasypie nas rakietami z 300 + km ich lotnictwo będzie latało bezkarnie na naszym niebie niszcząc nasze marne 40 F-16.
Żeby nie było jestem zwolennikiem tego rządu mimo że głosowałem tylko na prezydenta Dudę.

Olo masz króciutką pamięć, dlatego ją odświeżę faktami:
1.Minister MON z PO, kierowca Siemoniak skutecznie zabiegał o zabezpieczenie Polski przed agresywną Rosją, instalując w siedzibie polskiego SKW rosyjski wywiad?
2. Osławiony Siemoniak (szef MON z "najlepszej" w Polsce partii POszustów) zakupił od Izraela broń, do której nie było amunicji. Dlaczego wtedy milczałeś OLO?
2.Komorowski nie widział potrzeby wyposażania wojska w nowoczesny sprzęt, bo Polacy są tak wyszkoleni, że cytuję:"potrafią latać na wrotach od stodoły", a po Smoleńsku twierdził, że piloci byli winni katastrofie smoleńskiej.
3. Najbardziej OT boją się siły wrogie Polsce, stąd taki wasz atak na ministra Macierewicza.
Obecny szef MON jest najlepszym w powojennej Polsce i wasze ujadanie nie zmieni tego faktu. Wreszcie patrioci polscy odpowiadają za obronność Polaków i jakoś już teraz Putin przestał mówić, że gdyby chciał zająłby Polskę w ciągu 3 dni.
To rządy PO skutecznie rozbroiły Polskę.

Olo, gdzieś ty był przez wcześniejsze 8 lat? Twoje cenne instrukcje byłyby nieocenionym wsparciem dla znamienitych poprzedników pana ministra Macierewicza.

Tyle w temacie odchodzących generałów:
http://niezalezna.pl/95672-ows...

My potrzebujemy generalow polskich. Nie amerykanskich albo ruskich.

Jak odchodza to bardzo dobrze a moze nawet lepiej.

Maja siedzec na dupie i wykonywac rozkazy. Pan Antoni Macierewicz wie co robi.

I tym ostatnim zdaniem świetnie pokazujesz cały twój szacunek jaki masz do Polskiej Armii. Nie wiem czy sie smiac czy plakac.

Przecież dobrze napisał. Szacunek należy się polskim żołnierzom, a nie ruskim generałom. Nie rozumiesz tego lemingu?

re:Brawo itd
Jak na reprezentanta sortu supreme to czytasz trochę "inaczej". Wg tego kolegi żołnierze mają siedzieć "na dupie" i słuchać rozkazów; to dobitnie wyraża jego szacunek dla Armii. Powinienes tez przeczytac traktat o wyższości leminga nad baranem
https://i.ytimg.com/vi/seEMNfR...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl