niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Stoch wygrał w Vikersund

Dodano: 19.03.2017 [17:52]
Stoch wygrał w Vikersund - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. W całym cyklu Raw Air, rozgrywanym na czterech norweskich obiektach, zajął drugie miejsce, ustępując Austriakowi Stefanowi Kraftowi.

Skoczek z Zębu zmniejszył też do 31 punktów stratę do Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę Austriak zajął piątą lokatę. Do zakończenia rywalizacji o Kryształową Kulę pozostały dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy w Planicy.

Stoch, który był najlepszy także w piątkowym prologu, oddał w niedzielę dwa dalekie skoki, osiągając 238,5 oraz 237 m, wyraźnie wyprzedzając japońskiego weterana Noriakiego Kasai oraz Austriaka Michaela Hayboecka.

Najgroźniejsi rywale Polaka w drugiej serii zawiedli - Kraft uzyskał tylko 215 m, a prowadzący na półmetku zawodów i w całym cyklu Raw Air Andreas Wellinger wylądował na 166. metrze. Niemiec spadł w konkursie na 18. pozycję.

Maciej Kot był 14., Dawid Kubacki, który w drugiej serii pobił rekord życiowy (232 m), awansował na 17. miejsce, a Piotr Żyła - na 23. (PAP)
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

skad tu tyle kanalijek, ktore nic nie potrafia I jedyne co wiedza I umia to powiedziec cos wredno-kurefkiego.Ach jakie to polaczkowate I polskie!

Brawo, Kamil. Wspaniały sportowiec i człowiek o wielkiej kulturze osobistej, czego niestety nie można powiedzieć o jakości niektórych komentarzy na tym forum.

Stoch jesteś Boski, powinieneś tak jak Herr Tusk podpisać Volksliste!

a Ty powinieneś podpisać zgodę na leczenie

Przestańcie buraki bazgrać nazwy swoich wiosek na fladze Polski !!!
Kopiuj i wklej ten apel !

Pani Premier, panie Prezydencie, Panie PRezesie - serdeczne gratulacje! Chłopaki, dzięki Wam, wiedzą, że reprezentują Polskę, a nie kacapskich mętów i od razu wszystko wygrywają! Popłakałem się ze wzruszenia - dzięki Państwu Polska znów jest Polską!

Najważniejsze,że szkopy ponieśli sromotna porażke!!

Nie wiem jak Tobie, ale szczerze to szkoda mi było Wellingera po tym ostatnim skoku którym zaprzepaścił sobie szansę na wygranie Raw Air. Wielka forma w tym sezonie się mu odezwała, stawał praktycznie cały czas na podium, tyle że na 2 lub 3 miejscu. Tym bardziej zasłużył na ten tytuł.
Ja rozumiem że my Polacy mamy pretensje do każdego, szczególnie do Niemców Ruskich i Arabów, ale czasem trzeba okazać szacunek, szczególnie w skokach, gdzie każdy się szanuje. Nawet wybitny skromny Kamil starał się gościa podtrzymać na duchu, to samo Kraft.

Nie nie jestem z kremla ani z monachiu, :D

specjalista do składania kondolencji jest niejaki K. z tvn
a sport jest dla twardzieli,jak podszkoli sie to pogadamy

Najważniejsze, że Kraft ciągle prowadzi.

Kraft reprezentuje Austrię.

A ja reprezentuję biedę.

zwolnij biedę, weź kredyt i zmień profesje, bo ona cię zagryzie z głodu

czytając twoje wpisy,domyślam sie ,że masz na myśli biedę umysłowa.

riposta,senatorze!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl