Stoch wygrał w Vikersund

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. W całym cyklu Raw Air, rozgrywanym na czterech norweskich obiektach, zajął drugie miejsce, ustępując Austriakowi Stefanowi Kraftowi.

Skoczek z Zębu zmniejszył też do 31 punktów stratę do Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę Austriak zajął piątą lokatę. Do zakończenia rywalizacji o Kryształową Kulę pozostały dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy w Planicy.

Stoch, który był najlepszy także w piątkowym prologu, oddał w niedzielę dwa dalekie skoki, osiągając 238,5 oraz 237 m, wyraźnie wyprzedzając japońskiego weterana Noriakiego Kasai oraz Austriaka Michaela Hayboecka.

Najgroźniejsi rywale Polaka w drugiej serii zawiedli - Kraft uzyskał tylko 215 m, a prowadzący na półmetku zawodów i w całym cyklu Raw Air Andreas Wellinger wylądował na 166. metrze. Niemiec spadł w konkursie na 18. pozycję.

Maciej Kot był 14., Dawid Kubacki, który w drugiej serii pobił rekord życiowy (232 m), awansował na 17. miejsce, a Piotr Żyła - na 23. (PAP)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oszuści podatkowi staną przed sądem

/ kalhh

  

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód aktem oskarżenia wobec sześciu osób zakończyła śledztwo dotyczące ich udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. dokonywaniem oszustw podatkowych. Grupa prowadziła fikcyjny obrót drogimi, używanymi samochodami.

Akt oskarżenia w tej sprawie został przesłany do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, grupa zajmowała dokonywaniem oszustw podatkowych i popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu. Sześciu osobom zarzucono popełnienie kilkudziesięciu przestępstw.

"W toku śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy liczący ponad sześćdziesiąt tomów, na który składają się przede wszystkim: dokumentacja finansowo-księgowa, akty notarialne, zeznania kilkudziesięciu świadków, opinie biegłych z zakresu techniki samochodowej, informatyki oraz broni i amunicji"

– opisywał Prokopowicz.

W postępowaniu przygotowawczym oprócz odzyskanego mienia o wartości ponad miliona zł, pochodzącego z przestępstw dokonywanych przez grupę, zapobieżono również wyłudzeniu zwrotu podatku VAT – na kwotę pół miliona zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych o wartości ponad miliona złotych.

Zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w marcu i w lipcu. Grupa działała w województwie świętokrzyskim od 2016 r. Zajmowała się fikcyjnym obrotem drogimi, używanymi samochodami – dostawczymi i sportowymi – w celu wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT.

"W związku z tym fikcyjnym obrotem członkowie grupy wystawiali faktury VAT, nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Podejmowali oni także czynności związane z legalizacją pojazdów pochodzących z przestępstwa przywłaszczenia aut legalnie leasingowych. Z przestępczego procederu podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodu. Mogli oni wyłudzić w ten sposób łącznie nawet milion złotych podatku VAT"

– informowała wcześniej Prokuratura Krajowa.

W marcu prokuratorskie zarzuty – udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz podrabiania faktur VAT – usłyszało pięcioro podejrzanych. W lipcu zatrzymano szóstego mężczyznę – ma on podwójne, polskie i bułgarskie obywatelstwo. Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posłużenia się kilkukrotnie podrobionym dokumentem – dowodem tożsamości. Podejrzany jest on także o 11 przestępstw przywłaszczenia samochodów, motocykla i naczepy.

Pięciu oskarżonych pozostaje w areszcie. Część z zarzucanych oskarżonym w sprawie czynów to zbrodnie zagrożone karami pozbawienia wolności na co najmniej 3 lata. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl