niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

DNO! "Wyborcza" wykorzystała śmierć Młynarskiego do politycznych gierek

Dodano: 16.03.2017 [16:50]
DNO! "Wyborcza" wykorzystała śmierć Młynarskiego do politycznych gierek - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant
Dziennikarze "Gazety Wyborczej" od wielu miesięcy atakują rząd PiS i jasno określili swoją pozycję w sporze. To co jednak zrobili wczoraj wieczorem sięgnęło bruku. Wykorzystali śmierć Wojciecha Młynarskiego i wywiad z Nim, do politycznych gierek. Coś obrzydliwego.

Wczoraj zmarł Wojciech Młynarski.
„O godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy” – napisała wczoraj na portalu społecznościowym Paulina Młynarska.

Wszyscy przyjęli ze smutkiem tę wiadomość, na każdym portalu i serwisie pojawiły się informacje o śmierci wybitnego artysty. Nie każdy jednak potrafili właściwie się zachować.

Już wczoraj zauważyliśmy żałosny tekst, jaki ukazał się na portalu gazeta.pl, ale nie chcieliśmy naruszać powagi żałoby. Dlatego informujemy o tym dopiero dzisiaj.

Taki artykuł opublikowano krótko po podaniu informacji o śmierci Wojciecha Młynarskiego.
"O trudnej polskiej wolności i niespokojnych czasach mówił w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Wojciech Młynarski. Wiele myśli artysty można uznać za nadal aktualne. I wziąć sobie do serca" - napisała autorka tekstu.

"Warto przypomnieć wywiad, którego udzielił przed dwoma laty "Gazecie Wyborczej". Był on swego rodzaju podsumowaniem, ale też refleksją nad czasami, w których żyjemy" - dodaje.

"Nawiązał wówczas też do sytuacji w Polsce. Ubolewał, że ciągle jesteśmy skłóceni" - stwierdziła i zacytowała jedną z odpowiedzi na pytanie: "Napisałem teraz taki satyryczny tekst, który się nazywa "Polaków portret własny". O malarzu, który namalował transformację, ale po 25 latach doszedł do wniosku, że trzeba ten obraz trochę przemalować. Bo on namalował zbiorową mądrość, a widzi, że teraz musi ją zastąpić zbiorową głupotą - opowiadał".


W tekście jest link, do pełnej wersji wywiadu. Dzięki temu dowiedzieliśmy, że udzielony został w marcu 2015 r. Wtedy rządziła Platforma Obywatelska.
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szkoda, ze juz musial umrzec I nie zdazyl do konca przemyslec wszytkiego na tyle aby spuentowac cala rzeczywistosc ze sobie tylko wlasciwa celnoscia.Jakis obled z tymi komuchami.Otoz kazdy kto urodzil sie, rosl I zrobil jakas kariere w czasach PRL-u automatycznie jest zaliczany do reprezentantow owej epoki I samego systemu, czy tego chce czy nie.Po co to wszystko I to cale wywlekanie. obnazanie I strip teasowanie? Najlpesza odpowiedzia na te jalowosci byloby zrobienie jakiegos dokumnentu filmowego, ciekawego I chcialoby sie powiedziec, rownie blyskotliwego jak sp.Mlynarski zeby zapobiec temu politycznemu zawlaszaczaniu jego tworczosci I calej jego osoby.Napewno Mlynarsski zgodzilby sie I chcialby byc zapamietany jako tworca dla wszsytkich bez wyjatku rodakow I jako artysta, ktory jak kazdy prawdziwy artysta sluzy nikomu I niczmu innemu oprocz prawdy.

MLYNARSKI zawsze byl komuchem !! ostatnio we lbe mu sie pokrecilo chodzil na kod marsze lisa i feministek !! nie potrafil sie zdystansowac Coreczki tez nie lepsze !!i tak sie konczy jak sie z kodem skacze ! i beda ludzie po smierci na niego pluli

Najwyraźniej istnieje instrukcja niemieckiego wydawcy, mówiąca jak wykorzystać śmierć Wojciecha Młynarskiego do jedynie słusznych celów. Nie zdziwcie się, gdy usłyszycie w radio - "Jesteśmy na wczasach, w tych poniemieckich lasach..."

ŚP Wojciech Młynarski był fizycznie ŁUDZĄCO PODOBNY DO EDWARDA GIERKA. Mam nadzieję, że się Pan Bóg nie pomyli.
Gierek (chociaż socjalista) był normalny i PO.Polaków, Nowoczesnej WSI oraz KODomitów nie popierałby na pewno.

Na wp.pl gębę sobie Młynarskim niemiaszki wytarły a polaczki naszczute odpowiednio za łby się będą brały jeszcze dni kilka.

Czy ten naczelny brudas nie ma już żadnych ludzkich uczuć?

Kawałek twórczości Mistrza zacytowany przez kodziarza 13.12.2015 r na facebooku:

Bogdan Domeracki · Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Ciągle aktualny...! Brawo Panie Wojciechu...!

Nie jestem już żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną.
Nie zagłosuję na Dudę
Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmianę oblicza
Nie chcę powrotu Ziobry,
I teczek Macierewicza.
Na Dudę nie oddam głosu!
Pamiętam, Jarka premierem,
I kpiny z demokracji
I koalicję z Lepperem.
Nie chcę mieć znów premiera
Co straszy Ruskiem i Żydem
Co ciągle dzieli Polaków
I może zaszczuć jak Blidę.
Za kłamstwa i pomówienia,
Prawdę, mgłą sztuczną okrytą
Za skłócanie rodaków
Za IV Rzeczpospolitą.
Za "Tusk ma krew na rękach",
A memu Bratu Chwała!
Za wrzaski nad trumnami
I nogę generała!
Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli.
Za żądania pomników z kieszeni obywateli!
Za marsze z pochodniami,
Jazdę "po trupach do celu",
Za negowanie wyborów
I PROFANACJĘ WAWELU!!!!
Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie chce powrotu PiS-u,
Bo nie jest mi wszystko jedno!

Wojciech Młynarski

Ten tekst od rana cytuje RUSKI PORTAL WP.
Niestety funkcjonowanie takiej partii politycznej jak PO.Polaków (PO = Pełniąca Obowiązki), której istnienie sprowadza się i ogranicza do retoryki antyPiS - retoryki zmierzającej do podważania zasad prawa i sprawiedliwości i wręcz fizycznej eksterminacji obrońców tych wartości, skutkuje polaryzacją całego społeczeństwa polskiego.
W wypadku chorych na DWUBIEGUNOWĄ (bipolarną) PSYCHOZĘ CYKLICZNĄ (do której to grupy należał ŚP Wojciech Młynarski) retoryka partii PO.Polaków dramatycznie nasila objawy choroby i zmusza pacjenta do opowiedzenia się po stronie jednego z biegunów, nie w sposób definitywny i trwały, ale w zależności od fazy choroby, raz po stronie Polski i Polaków, innym razem po stronie PO.Polaków (bez względu na fakt istnienia ich zewnętrznych sponsorów i mocodawców).
Wojciech Młynarski, był mimo, uwarunkowanej genetycznie, choroby psychicznej, a nawet z powodu tej choroby, szantażowany, wykorzystywany i traktowany instrumentalnie przez PO.Polaków. Jak widać PO.Polacy, Nowocześni ze WSI i KODomici, robią to nawet po jego śmierci.

GW to ściek. I tyle można o tej gazecie powiedzieć.

"Sędzia Tuleja to moja nadzieja". Kto to napisał? Tłumaczy to jakaś tam dwubiegunowa depresja? Wojciech Młynarski to nie Agata Młynarska i nie Jurek Owsiak, ale jakoś tak się układa w jedną całość. To jest ta "inteligencja" ten establishment czy jakoś tak? O zmarłym albo dobrze, albo wcale, ale jak tu nie pomyśleć, nie zauważyć?...

Wroga robota wykonywana w niemiecko-żydowskich mediach twa nadal.
Proponuję, aby polski rząd uznał je za niebezpieczne dla Polski i Polków i je usunął. Żaden kraj ni pozwolił by sobie na taką partyzantkę.

Święta prawda, święta prawda...

Jeszcze gorzej zachowuje się Wirtualna polska cytując dziś antypisowski wiersz Młynarskiego.
Nie wiem dlaczego te SOWIECKIE MEDIA tak postępują. Sowieci zawsze traktowali i traktują zmarłych i ich rodziny wybitnie instrumentalnie.
Młynarski był znakomitym tekściarzem i fajnym, bardzo inteligentnym człowiekiem, ale nie jest tajemnicą, że przez całe życie zmagał się, z genetycznie uwarunkowaną, PSYCHOZĄ CYKLICZNĄ DWUBIEGUNOWĄ, a jego światopogląd zależał od fazy, w której się znajdował.

nie wiem nic o "przeszłości" mistrza Wojciecha Młynarskiego ale dla tych co piszą o NIM paszkwile dedykuję jego dwa wiersze ""na pana to się pisało"" oraz "Wydział bezprawia". Proszę je przeczytać i pomyśleć - to nie boli!

Każdy, kto zetknął się z panem Wojtkiem wie, że nie znosił PiSu, pogardzał nacjonalizmem i naśmiewał się z czołowych polityków polskiej prawicy. Dostrzegał to, czego nie chcą widzieć wyborcy - kołtunerię, zacofanie, cynizm, małostkowość.

Wujek Zielarz

"Każdy, kto zetknął się z panem Wojtkiem wie, że nie znosił PiSu, pogardzał nacjonalizmem i naśmiewał się z czołowych polityków polskiej prawicy. Dostrzegał to, czego nie chcą widzieć wyborcy - kołtunerię, zacofanie, cynizm, małostkowość."

Wujek Zielarz, palisz lewoskretne ziola?

Naśmiewał się z czołowych polityków polskiej prawicy, kpiac z idiotow z zrzeszonej lewicy.

Dostrzegał to, czego nie widzieć wyborcy - kołtunerię, zacofanie, cynizm, małostkowość idiotow z P.O. .Nowoczesnej.
.

A zwyrodnienia, demoralizacji, destrukcji, złodziejstwa, kłamstwa, pasożytnictwa, głupoty, pozerstwa, zaprzedania, bylejakości, nihilizmu, prymitywizmu, zezwierzęcenia, itd...u PO-NOwoczesnych nie widział?

Młynarski Młynarskim a wybory wygrało PiS bo PO czyli NIE ZACOFANIE, NIE KOŁTUNERIA, NIE CYNIZM, NIE MAŁOSTKOWOŚĆ źle rządziło.
Za PO niewielu Polaków zarabiało powyżej 2000 PLN na rękę - oficjalne statystyki ( ok. 20-25% Polaków ).

+Wujek Zielarz+ => możesz wytłumaczyć ten FENOMEN ?!

sprawdź w Wikipedii co to inflacja...

Przez ostatnie 3 lata nie mieliśmy inflacji, a nawet była deflacja.
Co więcej, PKB rosło w Polsce szybciej niż pensje, oznacza to , że ze wzrostu gospodarczego pracownicy korzystali w znikomym stopniu, mniejszym niż by to wynikało ze sprawiedliwego podziału korzyści.

R5

"sprawdź w Wikipedii co to inflacja.."

Inflacja to popularne zjawisko:

Stopa rosnie, a but ten sam!

Młynarski widział to 8-szambo i widział jak beztalencia biją kasę za opluwanie i świte wspierającą ŻYRANDOL TW i UB

A ja dalej czekam na wywiad Hartmana z Geremkiem który jest w niebie patrząc kto i gdzie się ukrywa.

Przy okazji o właśnie zmarłym Młynarskim…
Talent w służbie zła, to podwójna zbrodnia!
Prośba do IPNu:no to teraz to już chyba możecie opublikować teczkę i lojalki podpisane przez tego pieszczocha PRLu i szpicla.
Swoją karierę zbudował na wysługiwaniu się służbom PRLu. On,Wajda i ci wszyscy "wielcy",którzy sprzedali się wrogom Polski i na tej podłości,kolaboracji i zdradzie budowali swoją karierę, niszcząc i depcząc po drodze innych,którzy mieli conamniej taki sam talent albo większy, ale wybrali honor i uczciwość!
Jego córeczki i ich postawa,to opluwanie Polski, to dowód na to,jaki «kurs patriotyzmu» udzielił im ich ojczulek. Podejrzewam,że Młynarski służył bezpiece jako wentyl bezpieczeństwa,no bo jego teksty niby atakowały i ośmieszały władzę,ale jakoś nikt go za to nie ścigał,tak jak innych, bo stał po stronie ZOMO.
Nawet największy talent,jeśli stanie po stronie zła, staje się narzędziem zbrodni i nie wolno go,pod żadnym pozorem, używać do wybielania łajdaków!
Talent w służbie zła to podwójna zbrodnia!

Zgadzam sie z textem, ale rzeczywiscie swoj talent poswiecil PO zlej stronie...hanba DODziarzom i niszczycielom Ojczyzny...

Oko-DNO.

Mówisz o sobie!

Dno to używanie talentu w służbie złu!
Mam nadzieję,że ty masz rację, a ja się mylę,co do Młynarskiego,bo jeśli chodzi o Wajdę i innych, to już znamy prawdę. Jaruzelski zapowiedział, że spadnie niejedna aureola, jak wszystko wyjdzie na jaw.

To prawda. Wojtek nigdy nie cierpiał sprzedawczyków z PZPR, PO, PSL. Dlatego teraz Gowno wyborcza chce sobie go przypodobać i odwrócić sytuacje

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl