niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Wyszła prawda o Tusku! To po jego interwencji wszczęto procedurę wobec Polski

Dodano: 08.03.2017 [18:45]
Wyszła prawda o Tusku! To po jego interwencji wszczęto procedurę wobec Polski - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W momencie, kiedy Komisja Europejska (KE) sprawdzała, czy może rozpocząć wobec Polski procedurę badania praworządności, służby prawne Rady Europejskiej zgłosiły poważne zastrzeżenia. Między innymi takie, że komisja wychodzi w ten sposób poza swoje kompetencje. „Po interwencji Tuska zastrzeżenia te zostały wycofane i od tamtej pory procedura ta jest wobec Polski prowadzona” – ujawnił na portalu Naszeblogi.pl europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

KE prowadzi procedurę badania praworządności od 2016 r. Zgodnie z traktatem o UE, procedura nadzoru składa się z trzech etapów. W pierwszym Komisja Europejska analizuje i ocenia wszystkie informacje dotyczące ewentualnego zagrożenia praworządności w danym kraju. Jeżeli Bruksela uznałaby obawy za słuszne, wówczas w drugim etapie rozpoczęłaby dialog z Warszawą w sprawie przyczyn takiej sytuacji. KE nakreśliłaby zalecenia zmian, które musiałyby zostać wprowadzone w wyznaczonym przez komisarzy terminie. Gdyby po tym etapie Komisja Europejska uznała działania za niewystarczające, wówczas zgodnie z art. 7 Traktatu o UE może zwrócić się do Rady Europy z wnioskiem o stwierdzenie naruszenia wartości unijnych w kraju członkowskim. Gdy Rada przychyli się do wniosku KE, wówczas dany kraj zostaje objęty sankcjami.

O kulisach wszczęcia procedury wspomniał we swoim wpisie na portalu naszeblogi.pl europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Wobec Polski nie tylko nie jest neutralny, ale wręcz szkodzi naszemu krajowi, o czym się świadczy jego zaangażowanie, a w zasadzie wręcz skłanianie Komisji Europejskiej, aby rozpoczęła wobec nas procedurę badania praworządności.
 
W momencie, kiedy KE badała czy może rozpocząć wobec Polski tę procedurę, służby prawne Rady kierowanej przez Tuska, zgłosiły poważne zastrzeżenia, między innymi takie, że Komisja wychodzi w ten sposób poza swoje kompetencje.
 
Po interwencji Tuska zastrzeżenia te zostały wycofane i od tamtej pory procedura ta jest wobec Polski prowadzona (w tej chwili trwa II jej etap), a sam przewodniczący Rady przemawiając na ten temat w PE pod koniec grudnia 2015 roku, powiedział, że procedura, która formalnie może się skończyć odebraniem Polsce głosu na posiedzeniach Rady, jest jak to zgrabnie ujął „optymalna”

 – czytamy na naszeblogi.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: TYLKO U NAS! "Jestem Polakiem" było wyrazem solidarności - mówi niezalezna.pl Petr Mach z Czech

W czwartek w Brukseli rozpoczyna się dwudniowy szczyt szefów państw Unii Europejskiej. Podczas niego rozstrzygnie się, czy Donald Tusk zostanie wybrany na drugą, 2,5-letnią kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Więcej na ten temat w „Gazecie Polskiej Codziennie”.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ten francowaty zdrajca powinien wisieć a nie jeszcze zbierać hołdy dużej ilości Polaków. O ile pamiętam to za zdradę karało się śmiercią. To menda.

Co ten antypolski gad robił w Polsce?
On chce wrócić i startować w wyborach prezydenckich? Jeśli nas PiS nie zawiedzie, to powinien czym prędzej wystartować do celi z najwyższym wyrokiem. Czy w którymkolwiek kraju premier starł się, by inni skolonizowali jego kraj i czy wzywał do nałożenia kar na - podobno - swój kraj? Czy media światowe napisały o tym?
Swołocz ze znakiem Q!

Szmata zawsze będzie szmatą. Złodziej pozostanie zawsze złodziejem, a zdrajca zawsze będzie zdrajcą.

Wyszła prawda o Tusku!
To po jego interwencji wszczęto procedurę wobec Polski

W momencie, kiedy Komisja Europejska (KE) sprawdzała, czy może rozpocząć wobec Polski procedurę badania praworządności, służby prawne Rady Europejskiej zgłosiły poważne zastrzeżenia. Między innymi takie, że komisja wychodzi w ten sposób poza swoje kompetencje. „Po interwencji Tuska zastrzeżenia te zostały wycofane i od tamtej pory procedura ta jest wobec Polski prowadzona” – ujawnił na portalu Naszeblogi.pl europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Tusek zdrajca powiesic go za jajca, a potem szabelka obciac jajca od dekielka!

MOJA OCENA JEST TAKA WYJSC NA ULICE W CAQLYM KRAJU I WYJSC Z UE

Za drane stanu kiedys byl powroz. Byc moze powinnismy znowu wrowadzic ten zwyczaj to moze czesc zdrajcow by sie troche opamietala. Takze Donald powinien dyndac na powrozie. Ile w tych naszych czasach analogi do czasow Targowicy. Kiedys byla Katarzyna teraz jest Angela, kiedys byl Stanislaw Poniatowski teraz test Tusk. Rodacy pamietajci co bylo potem ROZBOIARY I utrata NIEPODLEGLOSCI.
Nie dajmy sie podzielic I oszukiwac. Trzymajmy sie razem bo ONI nas chca podzielic I lyknac po kawalku.

Pozdrawiam

Czy problem jest przegłosować ustawę pozbawiających obywatelstwa polskiego zdrajcach Narodu Polskiego? Czy to nie jest najistotniejsza sprawa dla nas Polaków? Na co czaka Polski Rząd? Na skuteczny pucz? Dlaczego my obywatele Polski jesteśmy narażani na taką sytuację? Dlaczego Polacy opłacają ze swoich podatków partie jak PO i Nowoczesną, które są typowo antypolskie? Proponuję Polskiemu Rządowi zaciągnięcie porady u prezydenta Turcji jak się tępi zarazę antypaństwową. Czy ja jako obywatel Polski uczciwie pracujący już 42 lata nie mam prawa spokojnie żyć we własnym kraju? Czy ciągle mam się obawiać posunięć antypaństwowych ze strony byłych członków SB, UB, WSI i ich dzieci wychowanych w taki samym duchu? Nie interesuje mnie wyjazd ze swojej Ojczyzny. Chcę żyć ze swoją cała rodziną w Polsce bez zagrożeń ze strony zdrajców - przebierańców polskich zarówno w polityce, w gospodarce kraju, w sadownictwie, mediach i wielu innych dziedzinach życia. Czy tego nie powinien mi zapewnić i moim dzieciom i wnukom Rząd Polski na którego oddałem głos? Obym się doczekał bo zdrowie coraz bardziej szwankuje.

Nie bójmy się mocnych, acz adekwatnych do sytuacji słów. Ten facio to po prostu skurwiel.

No i co z tych mocnych słów wynika ja się pytam? PIS ciągle tylko "miażdży", "odpowiada stanowczo", "celnie ripostuje" ale nic z tego nie wynika. Tusk siedzi sobie w Brukseli, wpieprza kawior i ma nas głęboko w d...

CZEMU TEN ZDRAJCA NIE SIEDZI W WIĘZIENIU?!?!?! Na co czeka PIS? Jeśli taka ma być ich skuteczność, że ciągle tylko gadają i nic, to chyba trzeba będzie jakąś inną partię znaleść.

Nic dziwnego, ze Tusk jest przeciwko Polsce, bo jest Niemcem z urodzenia, tylko niektórzy uważaja go za Polaka, gdy w rzeczywistości jest rodowitym Niemcem.
I stąd poparcie Niemiec dla niego.

POstawić zarzuty za te wszystkie afery oraz za zdradę ojczyzny jest tylko jeden wyrok domyślacie się jaki !!!!

Za 150.000 zł na miesiąc, pan premier Tusk ma w d...e Polaków, którzy w swojej naiwności wybrali folksdojcza na szefa swego rządu.

Przecież on PO to poszedł do Brukseli aby się nachapać i szkodzić Polsce i Polakom. Przecież "Polskość to nienormalność"

Za krytyke "ciapatych na zydowskim facebook-u zostalem zablokowany juz drugi raz, a za sianie nienawisci na Polske i Polakow oraz Prezydenta i Premiera RP przez zydowskiego facebooka to jest OK. Wypier*olic zydowskiego facebooka z Polski !!!

Tej informacji nie znalazlem w liscie Beaty Szydlo, a bylaby
merytorycznym, udokumentowanym dowodem na przekroczenie przez
Ryzego kompetencji w celu szkodzenia podobno wlasnemu krajowi

BRAWO..niech sie dowiedza ze Polska to jest Bog,Honor i Ojczyzna .Dziekuje Panie Jarosławie

Jeśli ta kanalia zostanie wybrana ponoiwnie wbrew woli kraju, z którego pochodzi - to będzie znaczyło, ze procedury Ojropejskie można o kant rozbić. Lepszego dowodu NIE ZDOBEDZIEMY już nigdy wobec tej niemieckiej swoloczy.
Wobec tego witajcie w komunistycznym szambie

To znaczy można bezkarnie szkodzic Polsce, zdradzac ją, skoro nie ma za to pierdla. Samo dno. Tylko jeden krzyknął "szmata".

Na tego kłamce, Zdrajce i antypolaka brak słów !!! Niech się wynosi do Niemiec i jego zdradziecka noga niech nigdy nie postanie na naszej ziemi !!! A jeżeli to więzienie i ciężka praca w kamieniołomach !!! Oby jeszcze wyjaśniono Smoleńsk i morderców osądzono, bo to co się działo wokół Smoleńska to każdy trochę myślący człowiek umie ocenić i wyciągnąć wnioski !!

A tego folksdeutsch-a corka robi wielka kariere i kasiore jako blogierka. Pytam sie "a co ona takiego publikuje ze ja wszyscy z wielkim zainteresowaniem czytaja, a za swoja prace juz sobie kupila dom i wyremontowala czy to nie sa czasami pieniadze z Amber Gold ???

Tusk to zdrajca polskiej racji stanu. Dlaczego więc rząd nic nie robi żeby go ukarać zgodnie z polskim prawem.A może takowe nie istnieje? Może już czas najwyższy ustanowić surowe prawo dla zdrajców? Czekam panie ministrze Ziobro!!!

I co?
Sqrwesyn! Żydek z Bełchatowa niemieckim kolaborantem!
Czyli: polskość to nienormalność!
Ciekawym co ten szczękobrody teraz wymyśli. On i tak Thuska nienawidzi ale może dla picu będzie gadał!

Możecie trole czerwone z moskwy pisać co chcecie ale tusek to nie tylko zdrajca ale głównie jako folksdojcz, przebieranieć udający Polaka chcąc oddać Polske pod dyktat niemiec. Jak widze te całe PO i nowoczesna, ich nazwiska to 80% z nich jest jak z bundestagu.A dlaczego u nas tak jest, bo się im dajemy!

Pierwsze plusy już mamy: Mamy dowód, że każdy kto stanie po stronie PiS stanie się obiektem nieprzytomnej krytyki niezależnie od poziomu jaki prezentuje (wcześniej Saryusz-Wolski opisywany był wyłącznie w superlatywach), a to obnaża propagandowy charakter przekazu lewackich mediów. Tusk natomiast jako nie polski kandydat będzie miał mocno ograniczone pole do popisu w tematach dotyczących Polski.

Ten zdrajca nadaje się wyłącznie pod stryczek, żadne inne procedury prawne w stosunku do jego czynów nie powinny być brane pod uwagę. To jest temat który powinien być załatwiony jeszcze w listopadzie 2015 roku. PiS pieści zdrajców i komunistycznych przestępców, więc pije teraz piwo, które sobie przez ostatni rok warzył. W Brukseli odbywa się teraz akt koronowania największego polskiego przestępcy przez unijnych zboczeńców.

Chyba nikogo nie dziwi, ze wladze Eurokolchozu wydaja pozytywne opinie o pracy woznego TuSSka, przeciez to wszystko odbywa sie pod (jakby znajomym) haslem: EIN VOLK, EIN REICH, EINE FÜHRERIN (Adolfine) ... Tak uleglego matola szybko nie znajda, ktory poganiany kopniakami z Berlina realizuje wizje Jewropy IV Rzeszy, a swojego grzbietu nadstawia, ilekroc ta ostatnia pragnie wsiadac na chabete. Tylko dlaczego polski rzad ma udawac, ze to POLSKI kandydat ? To jest kandydat hitlerowski ...

A co robił do tej pory europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, że dopiero teraz ujawnił tę wiadomość i prawda wyszła na jaw???

Czekał na odpowiedni moment kiedy ta informacja najbardziej zaszkodzi ryżemu.

Jak go unijna sitwa wybierze na następną kadencję, to koniec Unii Europejskiej jest przesądzony, pozostanie tylko kwestią czasu, kiedy się rozpadnie.

Jestem przede wszystkim niezadowolonym z wpierania kandydatury Tuska przez MSZ mojego kraju, i także Republiki Słowackiej. To jest podważanie współpracy V4, bo Tusk jest nie tyle tylko kandydatam niemieckim - lub raczej osi Berlin - Moskwa, przedstawiciele R. Czeskiej powinni zrozumieć, iż wspieranie Tuska kojarzy się z wsparcimgrudniowej próby puczu przeciwko demokratycznie wybranemu w wyborach rządowi Polski.
Ws UE jestem sceptycznym: Bo do Rady Europy i w ogóle do struktur UE przypuszczono Partię Komunistyczną CZech i Moraw, a to partię otwarcie uchwałającą zbrodnie komuny, także stalinowskie zbrodnie 50-ych lat. Jest hańba, że w parlamencie czeskim posłami nawet sadyści, którzy torturowali w bolszewickich katowniach naszych patriotów, prezesem parlamentu esbek TS "Falmer"...Naszych petycji o delegalizacji takich partii ignorowano...
Tekst listu premier Szydło przetłumaczono na czeski i krąży po sieciach, aby podać obywatelom fakt, bo w kraju dużo desinformacji.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl