niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

UJAWNIAMY: Krzysztof Penderecki kontaktem operacyjnym kontrwywiadu

Dodano: 03.03.2017 [13:40]
UJAWNIAMY: Krzysztof Penderecki kontaktem operacyjnym kontrwywiadu - niezalezna.pl
foto: twitter.com/pnisztor
Dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor opublikował na Twitterze dokumenty, z których wynika, że Krzysztof Penderecki był wykorzystywany przez Służbę Bezpieczeństwa ze względu na swoje częste wyjazdy zagraniczne.

Z notatki podpisanej przez zastępcę naczelnika wydziału „C” KWMO w Krakowie wynika, że Penderecki był „wykorzystywany operacyjnie” ze względu na swoje częste wyjazdy za granicę.

W inwentarzu IPN jest teczka założona Pendereckiemu jako kontaktowi operacyjnemu. Nie ma teczki pracy, ale wynika z materiałów, że był wykorzystywany operacyjnie ze względu na częste wyjazdy zagraniczneJak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Instytut Pamięci Narodowej opublikował wykaz 6 467 jednostek archiwalnych, które w 2016 r. zostały wyłączone z tzw. zbioru zastrzeżonego. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl wśród dokumentów są m.in. materiały dotyczące Ryszarda Kuklińskiego i tzw. nielegałów, czyli oficerów SB podszywających się pod inne osoby. Specjalnie dla czytelników portalu zamieszczamy szczegółowe wskazówki oraz objaśnienia opracowane przez IPN, które mogą okazać się niezwykle pomocne, w trakcie przeglądania poszczególnych wpisów zbioru.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak czytać zbiór zastrzeżony. Co zawierają odtajnione przez IPN akta?

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No to co z tego. Współpraca z wywiadem własnego państwa nie stanowi powodu do wstydu. W przeciwieństwie do współpracy z wywiadem państwa obcego.

Masz racje ruska onuco ! Ten Pędracki czy jak mu tam to ruski żydo-komunista
dlatego współpracował ten gnój z PRL-owskim czyli ruso-sowieckim wywiadem
na szkodę Narodu Polskiego ! Dlatego trzeba tę gnidę zlustrować i odebrać mu
majątek i polskie obywatelstwo oraz kopem w d.. wyeksmitować do Rosji !
Tam nie będzie miał powodów do wstydu :)

Kto Ci Historyczku taką krzywdę zrobił? Może zażyj norvosol, może ulgix?

Tatuś był kontaktem operacyjnym, a synuś,zdaje się zasadzał się na młodą Tuskównę..
http://www.wirtualnemedia.pl/a...

Penderecki, albo jak mówią niektórzy Pender, od zawsze żył ponad stan. Bez służby kierowców, dworu i innych nieruchomości życie jego i jego drugiej żony byłoby nie do wytrzymania...takie, jak pędzi, jak on to powiedział w radiowym wywiadzie...chołota ze wsi i z miasta....
W wywiadzie dla pisma Prestiż stwierdził, że .."nie czuje się polskim kompozytorem, może bardziej niemieckim czy armeńskim?", a czy czuje sie donosicielem?,.. o tym nie wspomniał.. zapomniał. Skąd ten pomysł by nasz kraj płacił za jego wystawny tryb życia od kilku dekad? Sposób na życie w wielkim stylu to m.in. imprezy o zawsze wielomilionowym budżecie. Czy ktoś w końcu przeprowadzi kontrolę jak były wydawane? Przeraża fakt, że postkomusza ekipa donosicieli trzyma się mocno. Na bieżący rok E.Penderecka (vide "Stowarzyszenie Beethovenowskie",nie wspominając o innych ich podmiotach) już ma zapewnione conajmniej 2 miliony złotych z budżetu państwa, gdy pzostałe instytucje mogą uzyskać najwyżej 10-cio krotnie mniej..."wygodnie się żyje, a jak, zrelaksowani, uśmiechnięci.." Nawet okiem laika można to dostrzec w tabelarycznych wykazach MKiDN, Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.. . Czy nikt nie zadaje sobie pytania dlaczego tak jest? Odpowiedź już chyba znamy !...Pan Minister Gliński twierdzi, że u niego pracują państwowcy, a efekt jest jak za komuny. Elżbieta Penderecka kiladziesiąt razy wiecej z państwowej kasy niż pozostałe instytucje. Czy tylko za zasługi męża-kompozytora-donosiciela? Jeżeli Polska ma być państwem prawa to najwyższy czas na zaiteresowanie odpowiednich służb, w tym CBA kwestią wydawania tak ogromnych sum publicznych pieniędzy.

100/100

każdy w Polsce o tym wiedział,że ten rzęPOła,to kapuś!

NO wlasnie, Penderecki w komitecie poparcia komoruskiego..nic dodac nic ujac.Bylo wiadomym ze jego "kariera" nie jest bezinteresowna pomimo duzego dorobku i wielkiego talentu.

Ale jego kultura osobista, niczym lewactwo.

Penderecki to Mistrz i Geniusz. Może sie nie dowiemy nigdy dlaczego współpracował ze służbami i tworzył genialne utwory, nie wszystko od razu wiadomo. Najbardziej ciekawe jest to, co go inspirowałao do tworzenia tak genialnej muzyki.

Na czym POlega osołku ten jego Geniusz i to jego Mistrzostwo ?:) Odpowiedź jest tylko jedna -
ten żydokomunistyczny (bo na pewno nie Polak) muzyczny hochsztapler, szuler i oszust przekonał
PRL-owskie żydo-komunistyczne "elyty", że warto w niego zainwestować aby swoją "sztuką" poprawiał

wizerunek PRL-owskiego reżimu w świecie. Komuniści zmasowanie inwestowali w reklamę "polskiej"
kultury za granicą. I w tym tkwi cała tajemnica sukcesu tego oszusta i tajnego współpracowanika
sowieckiego wywiadu. Takich socjalistycznych "geniuszy" PRL-owski reżim zrodził mnóstwo - Hasior,
Mrożek, Kołakowski, Wajda, Kantor itd. itd. Pośmiertnie prawie zapomniani.

Ale tak serio, ile masz kompaktów Pendera? I które najbardziej lubisz i słuchasz przed snem??

A gdzie jest zdjęcie lojalki ambasadora - męża pani prezes TK?

Krzysiek~ skąd wiesz, że to mąż pani prezes TK? Przeglądałem osoby zarejestrowane jako TW na stronie IPN-u nie znalazłem nazwisko Przyłębski Andrzej, jest nazwisko Przyłęcki Andrzej. Zresztą wszystko jest możliwe.

Jak to jest, ze jedynie ta gruba alte Tante Merkel chce mieć przydupasa Tuska w UE na rozkaz, i nikt inny sie nie liczy? To jest demokracja? gorsza jak w NRD pod zarządem Krasnej Armii.

Jedno jest pewne - ten nawiedzony muzykant-dziwoląg-geszefciarz :) kontakt operacyjny SB, krypto-żydokomuch (matka z domu

Berger - żydokomunistaka ?) zrobił gigantyczny, multimilionowy geszeft sprzedając siebie jako "guru" i mesjasz nowej,

"muzycznej" formy, której nie da się słuchać bez środków uspokajających i waty w uszach :) używając m.in. żydowskich psal-

mów i żydowskich wątków historycznych. Wspierany w PRL przez żydo-sowietów i tajne służby, a na arenie międzynarodowej

przez swoich braci, zbił gigantyczny, multimionowy majątek. Stał się nietykalnym "majestatem", właścicielem zamków i licz-

nych nieruchomości. Nie był natomiast i nie jest Chopinem XX Wieku ! I Proszę nie obrażać genialnego, patriotcznego, wiel-

kiego Polaka Fryderyka Chopina, którego wirtuozeria otworzyła nowy rozdział muzyki światowej ! Na tego Pędrackiego gigan-

tycznym cieniem kładzie się też jego kumplowski związek z prymitywnym, rosyjskim szpiegiem Bulem-Komoruchem, który jest

współmordercą Wielkiego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, i który także jako prezio 3-rp spotykał się POtajemnie z szefem

wszystkich rosyjskim zbrodniczych służb - Patrauszewem !

Spokojnie. Tylko patrzeć, jak tzw. „dziennikarze śledczy” dotrą do dokumentów świadczących o tym, że Fryderyk Chopin i Amantine Aurore Lucile Dupin, primo voto Dudevant (znana bardziej jako „George Sand”), byli TW carskiej Ochrany.

Jak zwykle bredzisz ruska onuco opłacana przez putinowców !
Miejmy nadzieję, że śledczy dziennikarze wkrótce dotrą
i do twojej teczki i dowiemy się wreszcie gdzie się nauczyłeś
polskiego i kiedy twoim ruso-żydokomunityczni przodkowie
zostali zrzuceni do Polski na rozkaz stalina !

Taki tow. Wolszczan to sie brzydził tymi trywialnymi prezentami jakie dostawał od Ubowca Gestapowca ale musiał udawać, ze jest komunista. UB to była policja polityczna czyli Geheime Stadt Polizei i oni nie zajmowali sie kryminalnymi sprawami tylko politycznymi przestępstwami. W sumie to Polacy zyja już od 300 lat w niewoli od Sejmu Niemego- z małymi przerwami.

Drodzy internauci ! Nie wiem kiedy pan Penderecki podpisał wspolprace z SBecją ale mogę na własnym przykładzie powiedzieć ze nie wszystkich namawiano do współpracy ze slużbami. Ja jako młody chłopak po szkole muzycznej pierwszy raz wyjechałem z zespołem przez PAGART w 1976r. I to do RFNu. Wiem tylko tyle co mówili sąsiedzi ze zanim dostałem paszport to dzielnicowy przeprowadzał wywiady w środowisku szkół do których uczęszczałem i wśród sąsiadów. Wiadomo że w Pagarcie pracowała głównie SBecja i trzeba było uważać żeby się nie wychylac za bardzo. Jak wrociłem po pierwszym kontrakcie do kraju to już w nastepnych latach nigdy nie miałem problemu z otrzymaniem paszportu. Wiem tylko tyle że w tym środowisku byli kapusie zwlaszcza ci którzy pewnie coś podpadli i następnie żeby wyjeżdżać podpisywali kwity z SB.

Na takch jak Penderecki wiecej naciskano,ale wlasnie tacy mogli bezkarnie odmawiac,bo chronila ich miedzynarodowa slawa.

A kim byl maz Prezes TK, ale wtopa, rewolucja zjada swoje ofiary, ha ha

On rozsadzał system od środka :)

komuchy sie urządzili. a ta brzdąkanina pendereckiego jak bazgroły picassa to podnieta dla odmieńców aby kasować naiwnych co to kupują

No cóż to prawda, że jego muzyki większość ludzi nie rozumie. Nawiasem mówiąc gdy Penderecki został zaproszony na koncert do swojego rodzinnego miasta Dębicy to wziął taką kasę ,że budżet miasta prawie ogołocił. Ja pochodzę z tego miasta i pamiętam jak było nam przykro, że mówiąc w wywiadach o swoim miejscu urodzenia mówił ze urodził się w miasteczku nad Wisłoką. Natomiast jego pierwsza żona w wywiadzie powiedziała ,że na studiach muzycznych w Krakowie niczym wielkim się nie wyróżniał.

Natychmiast należy wprowadzić ustawę zakazującą byłym tajnym współpracownikom korzystania z dotacji państwowych. Zakazującą im prowadzenia jakichkolwiek fundacji lub stowarzyszeń! To właśnie żydokomuniści czerpią najwięcej korzyści zakładając takie podmioty!

Kontakt operacyjny (KO) – kategoria osobowego źródła informacji Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945-1960 i 1970-1989. Jedna z kategorii tajnej, odpłatnej i świadomej współpracy o uproszczonych procedurach.
Wikipedia

Najuprzejmiej przypominam wszystkim półgłówkom, że tzw. „kontakt operacyjny” to każda osoba, która rozmawiała z oficerem SB, Wywiadu, Kontrwywiadu lub innymi funkcjonariuszami służb specjalnych, a ta osoba (ten funkcjonariusz) sporządziła później notatkę służbową z odbytej rozmowy. Wiele osób nie ma do dzisiaj zielonego pojęcia, że była „kontaktem”.

No więc zanim półgłówek coś napisze, to rekomenduję najpierw odszukać tę połówkę głowy, którą posiada i puknąć się w nią.

misiorny! A co, miałeś taką rozmowę?? Bo, wyobraź sobie, że ja miałem, a teczki w IPNie nie mam. Pełnygłówku, oświeć mnie, dlaczego?
http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=1999275&q=penderecki%20krzysztof&page=1&url=[|typ=0]

Jestes typowym "operacyjnym" klamca komunistycznym,czerwony pajaku.

Panie "misiorny" Pisze pan nieprawdę. Wyjeżdżałam wielokrotnie do rodziny i nie tylko za komunę. Po paszport chodziłam na komendę MO i za każdym razem funkcjonariusz mnie pytał,o to, jak było, co widziałam etc. pewnego razu z promu wycieczkowego zmustrowała cała liczna grupa z pewnego miasta i nie powróciła. Funkcjonariusz rozpytywał mnie, czy widziałam coś podejrzanego, jak się zachowywali, czy miałam podejrzenie Moje odpowiedzi były takie, że nic z nich nie wynikało. Po prostu nigdy niczego nie widziałam i nie słyszałam I tak za każdym razem. No i co, też jestem kontaktem operacyjnym? Nie, ponieważ zachowałam się zawsze przyzwoicie, a pełniąc funkcje państwowe i samorządowe zmuszona byłam złożyć stosowne oświadczenie i w IPN nie ma nawet wzmianki o mnie! Czyli że można było się nie zeszmacić? Można.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl