Uwolnić Klaudiusza Wesołka – więźnia reżimu PO!

Policyjne radiowozy, kilkudziesięciu wylegitymowanych uczestników manifestacji – tak policja zareagowała na manifestację przyjaciół Klaudiusza Wesołka pod aresztem na Kurkowej w Gdańsku. – Tak zaczyna się państwo policyjne, w którym także my, podobnie jak Klaudiusz, możemy pójść do więzienia za nielegalną manifestację – mówi Niezależnej.pl poseł Zbigniew Kozak z PiS.

Wyjące syreny usłyszeli w samo południe więźniowie osławionego w czasach PRL aresztu na Kurkowej. „Uwolnić Klaudiusza Wesołka”, „Klaudiusz Wesołek więźniem reżimu PO i Tuska”, „Dość” – głosiły przyniesione przez około 70 manifestantów transparenty.

- Żądamy natychmiastowego wypuszczenia Klaudiusza Wesołka. Chodzi o atak na niezależne media, które mówią o tym, czego oficjalne media nie podają – mówił Waldemar Kalinowski z „Porozumienia Rawskiego”. W manifestacji wzięli udział Joanna i Andrzej Gwiazdowie, posłowie Andrzej Jaworski i Zbigniew Kozak z PiS oraz członkowie klubów „Gazety Polskiej”, i „Solidarnych 2010”.

- Klaudiusz Wesołek skazany został skandalicznym wyrokiem sądu, który chciał go upokorzyć, każąc mu stać z miotłą koło urzędu miejskiego. Może jeszcze wysprzątać gabinet prezydenta mającego korupcyjne zarzuty? Wcalemu się nie dziwię, że odmówił wykonania tej kary. To wyrok jak z PRL – mówi Niezależnej.pl poseł Zbigniew Kozak.

Manifestację fimowała straż miejska. Poseł Kozak podjął negocjację z szefem ochrony więzienia, majorem Królem. Poinformował on, że więzień może otrzymać jedną paczkę konsumpcyjną do 5 kilogramów. Uczestnicy manifestacji dokonali tzw. „zrzuty” na jej zakup.
Major obiecał też skontaktować się z posłem Kozakiem w sprawie możliwości odzwiedzenia więźnia.

Kolejna manifestacja pod aresztem w najbliższy wtorek o 12.00.

O powodach aresztowania redaktora naczelnego telewizji TVG-9 Klaudiusza Wesołaka pisaliśmy TUTAJ


Joanna Duda-Gwiazda uczestniczka manifestacji dla niezalezna.pl(posłuchaj klikając na link):
http://niezalezna.pl/9461-joanna-duda-gwiazda-dla-niezaleznapl-w-obronie-klaudiusza-wesolka

Poniżej relacja filmowa z manifestacji

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Prezes PiS rekomendował poparcie wniosku prokuratury

/ senat.gov.pl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński prosił nas podczas posiedzenia senackiego klubu PiS, rekomendował poparcie wniosku prokuratury ws. wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Senat będzie dziś głosował nad wnioskiem prokuratury w sprawie wyrażenia przez izbę zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta.

Bielan został zapytany przez dziennikarzy, czy podczas czwartkowego posiedzenia klubu senackiego PiS prezes Jarosław Kaczyński rekomendował, żeby senatorowie poparli wniosek prokuratury.

Pan prezes był na posiedzeniu klubu senackiego i nas o to poprosił, rekomendował

- oświadczył wicemarszałek.

Na pytanie czy przyczyną tego był fakt, że we wtorek senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie senatora Koguta, wicemarszałek odpowiedział:

Pan prezes często nas odwiedza jako klub senacki, decyzja komisji zapewne wpłynęła na jego determinację, żeby z nami porozmawiać.

Dopytywany, czy senatorowie zostali przekonani przez prezesa PiS wicemarszałek odpowiedział, że "trzeba pytać innych kolegów". Pytany, czy prezes przekonał jego dodał, że "był już przekonany jeszcze przed wizytą pana prezesa".

CZYTAJ TEŻ: Senat zajmie się sprawą Stanisława Koguta

W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również parlamentarzyście, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl