Uwolnić Klaudiusza Wesołka – więźnia reżimu PO!

  

Policyjne radiowozy, kilkudziesięciu wylegitymowanych uczestników manifestacji – tak policja zareagowała na manifestację przyjaciół Klaudiusza Wesołka pod aresztem na Kurkowej w Gdańsku. – Tak zaczyna się państwo policyjne, w którym także my, podobnie jak Klaudiusz, możemy pójść do więzienia za nielegalną manifestację – mówi Niezależnej.pl poseł Zbigniew Kozak z PiS.

Wyjące syreny usłyszeli w samo południe więźniowie osławionego w czasach PRL aresztu na Kurkowej. „Uwolnić Klaudiusza Wesołka”, „Klaudiusz Wesołek więźniem reżimu PO i Tuska”, „Dość” – głosiły przyniesione przez około 70 manifestantów transparenty.

- Żądamy natychmiastowego wypuszczenia Klaudiusza Wesołka. Chodzi o atak na niezależne media, które mówią o tym, czego oficjalne media nie podają – mówił Waldemar Kalinowski z „Porozumienia Rawskiego”. W manifestacji wzięli udział Joanna i Andrzej Gwiazdowie, posłowie Andrzej Jaworski i Zbigniew Kozak z PiS oraz członkowie klubów „Gazety Polskiej”, i „Solidarnych 2010”.

- Klaudiusz Wesołek skazany został skandalicznym wyrokiem sądu, który chciał go upokorzyć, każąc mu stać z miotłą koło urzędu miejskiego. Może jeszcze wysprzątać gabinet prezydenta mającego korupcyjne zarzuty? Wcalemu się nie dziwię, że odmówił wykonania tej kary. To wyrok jak z PRL – mówi Niezależnej.pl poseł Zbigniew Kozak.

Manifestację fimowała straż miejska. Poseł Kozak podjął negocjację z szefem ochrony więzienia, majorem Królem. Poinformował on, że więzień może otrzymać jedną paczkę konsumpcyjną do 5 kilogramów. Uczestnicy manifestacji dokonali tzw. „zrzuty” na jej zakup.
Major obiecał też skontaktować się z posłem Kozakiem w sprawie możliwości odzwiedzenia więźnia.

Kolejna manifestacja pod aresztem w najbliższy wtorek o 12.00.

O powodach aresztowania redaktora naczelnego telewizji TVG-9 Klaudiusza Wesołaka pisaliśmy TUTAJ


Joanna Duda-Gwiazda uczestniczka manifestacji dla niezalezna.pl(posłuchaj klikając na link):
http://niezalezna.pl/9461-joanna-duda-gwiazda-dla-niezaleznapl-w-obronie-klaudiusza-wesolka

Poniżej relacja filmowa z manifestacji

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

„Samozaoranie” Durczoka. Tak się zagalopował w krytyce PiS, że dołożył... rządowi PO-PSL

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

"I niech ktoś jeszcze zacznie bredzić, że mamy w Polsce wolność słowa" – napisał na Twitterze redaktor Kamil Durczok. Dziennikarz myślał, że skrytykuje PiS, ale... coś poszło nie tak – nie doczytał daty i dopiekł rządowi PO-PSL, bo link, który udostępnił ze wspomnianym komentarzem pochodzi z lutego 2014 roku, a wtedy władzy w Polsce na pewno nie sprawował PiS.

Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko Szczepanowi Twardochowi za wpis na Facebooku "pier... się Polsko" - poinformował "Tygodnik Powszechny". Pisarz umieścił taki wpis tuż po decyzji Sądu Najwyższego, który ocenił, że Ślązaków nie można uznać za odrębny naród

– brzmi nagłówek tekstu, który na Twitterze zamieścił Durczok.

Redaktor artykuł skomentował słowami:

I niech ktoś jeszcze zacznie bredzić, że mamy w Polsce wolność słowa. 

Dziennikarz tak zagalopował się w krytykowaniu obecnej władzy, że z rozpędu aż nie doczytał daty tekstu, który udostępnia. Artykuł ten pochodzi z 25 lutego 2014 r., a jak łatwo się domyślić, nie rządził wówczas PiS, tylko koalicja PO-PSL...

Na szczęście internauci okazali się bystrzejsi od pana redaktora i szybko wyłapali jego wpadkę:

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl