To jeszcze Europa? Co piąty Francuz wyznawcą islamu, a będzie ich więcej!

pixabay.com/CC0 Public Domain

  

Populacja muzułmanów we Francji może szybko wzrosnąć nawet do 17 milionów. Na razie jednak żaden urząd we Francji nie może dokładnie powiedzieć, ilu muzułmanów zamieszkuje w kraju. Jak pokazują najnowsze dane, 46 proc. dzieci imigrantów urodzonych w 2015 r. to wyznawcy islamu.

7,3 mln dzieci urodzonych we Francji w 2015 r. miało przynajmniej jednego rodzica obcego pochodzenia (11 proc. populacji) – wynika z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE).

Dane te pokazują, że 46 proc. dzieci emigrantów to muzułmanie, a 45 proc. to chrześcijanie. Pozostałe 9 proc. pochodzi z Azji Wschodniej i Ameryki, ale do tej grupy zakwalifikowano dzieci Turków, z których większość to rodziny muzułmańskie.

Jeśli dodamy dwa pokolenia (imigrantów i dzieci imigrantów), daje to w sumie 13,5 miliona osób lub 20,4 proc. populacji Francji. Mamy więc nieco więcej niż jednego mieszkańca na pięciu, który jest obcego pochodzenia. I to tylko badając dwa pokolenia w 2015 r.

– powiedziała Michèle Tribalat, francuski demograf, która skrytykowała ograniczone badania INSEE.

Triblat podnosi, że ważniejsze niż suche dane z 2015 r. jest oszałamiający wzrost populacji muzułmanów na przestrzeni zaledwie dwóch dekad. Jak podaje, w 1999 r. we Francji przebywało 9,8 mln muzułmanów, w 2011 było ich już 12,1 mln i jak pokazują najnowsze niepełne dane w 2015 r. to już 13,5 mln osób. Oznacza to, że populacja tych osób wzrosła o 9 proc. pomiędzy tylko 2011 r. a 2015 r.

W tym samym okresie liczba francuskich dzieci, których rodzicami są Francuzi, wzrosła jedynie o 2,6 proc. – podkreśliła Tribalat. Oznacza to, że populacja Francji znacząco wzrasta, ale tylko i wyłącznie z powodu imigracji.

Ludność pochodzenia subsaharyjskiego jest tą, która rośnie najszybciej. W ciągu czterech lat (2011-2015), patrząc na dwa pokolenia, populacja Subsaharyjska zwiększyła się o 43 proc. W 2015 r. 80 proc. dzieci imigrantów z Afryki było poniżej 25 roku życia – wynika z badań Michèle Tribalat.

Populacja tureckich i subsaharyjskich imigrantów rośnie w bardzo szybkim tempie. Może to doprowadzić do jej podwojenia w mniej niż 10 lat, jeśli ten trend się utrzyma – alarmuje Tribalat.

Te liczby nie uwzględniają jednak ludności muzułmańskiej, która wyemigrowała do Francji z Afryki Północnej w 1960 i na początku 1970 roku. To kilka milionów osób – nikt nie wie, ile dokładnie. Dla francuskich demografów, wnuki i prawnuki tych osób nie są już traktowane jako imigranci. Ci muzułmanie są traktowani w statystykach jako obywatele francuscy, urodzeni z francuskich rodziców. Są to muzułmanie, ale poza radarem statystyk.

Populacja muzułmanów we Francji może szybko wzrosnąć do blisko 17 milionów, ale nikt nie może tego dokładnie sprawdzić, dopóki ustawa zakazująca urzędowego zbierania danych na temat pochodzenia imigrantów nie ulegnie zmianie.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: gatestoneinstitute.org

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hruszowice – na miejscu, gdzie kiedyś stał pomnik UPA nie ma mogił członków UPA

/ Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN

  

Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN zakończyło w sobotę późnym wieczorem na cmentarzu w Hruszowicach k. Przemyśla trwające trzy dni prace archeologiczne. „Komunikatu należy się spodziewać w poniedziałek” - powiedział Bogusław Kleszczyński z IPN w Rzeszowie, ale na twitterowym profilu Biuro podało, że przeprowadzone badania medyczno-sądowe nie dają podstaw do uznania, iż w miejscu zdemontowanego pomnika ku czci UPA znajdowały się zbiorowe lub pojedyncze mogiły członków tej ukraińskiej formacji.

Celem prac było właśnie ustalenie, czy w miejscu stojącego tam do ubiegłego roku pomnika ku czci UPA znajduje się – jak twierdzi strona ukraińska – zbiorowa mogiła członków tej formacji.

Po modlitwie za zmarłych w obrządku łacińskim i grekokatolickim zakończyliśmy prace badawcze. Ze względu na późną porę oraz to że wyniki są jeszcze opracowywane oficjalnego komunikatu należy się spodziewać w poniedziałek rano. Aktualnie trwa porządkowanie terenu po badaniach.

– powiedział Kleszczyński.

W trakcie prac archeologicznych „odsłonięto szereg pochówków kobiet, mężczyzn i dzieci w różnym wieku, ale na razie nie ma żadnej przesłanki, żeby twierdzić, że są to pochówki związane z działaniami zbrojnymi”.

Rozpoczęte w czwartek badania w Hruszowicach prowadziło Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem wiceprezesa Instytutu Krzysztofa Szwagrzyka. W skład zespołu wchodzą m.in. archeolodzy i medyk sądowy. Obserwatorami było też pięciu specjalistów z Ukrainy, z sekretarzem ukraińskiej komisji międzyresortowej ds. upamiętnień Swiatosławem Szeremetą.

Pomnik na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach został nielegalnie wzniesiony w 1994 r. Był zbudowany w kształcie bramy, której połowy połączono u góry metalowym herbem Ukrainy. Na tablicach znajdował się m.in. napis „Bohaterom UPA walczącym o wolną Ukrainę”. Trzy lata temu z pomnika skuto tablice poświęcone UPA. W ostatnich latach był wielokrotnie dewastowany.

26 kwietnia 2017 r. dokonano rozbiórki nielegalnie wzniesionego pomnika. Demontaż odbył się zgodnie z obowiązującym prawem, decyzję podjął wójt gminy Stubno, na terenie której leżą Hruszowice.

Wcześniej w 2013 r. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zadeklarowała, że „zamierza podjąć zdecydowane działania zmierzające do likwidacji” pomnika poświęconego UPA, który znajduje się w Hruszowicach. Po zdemontowaniu pomnika władze w Kijowie wprowadziły zakaz poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy. Od tego czasu między Warszawą i Kijowem trwa spór w tej sprawie. Strona ukraińska oświadcza, że prace poszukiwawcze i ekshumacyjne na jej terytorium mogą być wznowione pod warunkiem odbudowy zniszczonych ukraińskich pomników w Polsce.

Źródło: dzieje.pl, ipn.gov.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl