US Navy wkrótce z lotniskowcem nowej generacji

flickr.com

  

Wart 13 miliardów pierwszy super lotniskowiec GERALD R. FORD (CVN 78) klasy USS Ford trafi do sił US Navy już w kwietniu – informuje amerykańska agencja prasowa UPI.

Rzecznik Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych kapitan Thurraya Kent zakomunikował w tym tygodniu iż w 99 procentach zakończyły się pracę nad pierwszym z dziesięciu lotniskowców nowej generacji USS Ford. Pierwszy morski test jednostki, pod którą stępka została położona w listopadzie 2009 roku ma mieć miejsce w marcu br. natomiast przekazany oficjalnie zostanie miesiąc później. Obecny okręt ma zastąpić wycofany w 2012 po ponad 50 latach służby lotniskowiec USS Enterprise (CVN-65), który był pierwszym okrętem tego typu wyposażony w napęd atomowy. Natomiast kolejne lotniskowce klasy Gerald R. Ford mają wejść do służby w 2022 roku i 2027. Te egzemplarze zastąpią lotniskowce typu Nimitz, których pierwsze jednostki rozpoczęły służbę w połowie lat 70 XX wieku. Lotniskowce typu Gerald R. Ford mają wyporność 100 tysięcy ton, długość 332,8 metrów i szerokość 78,0 m. Napęd jednostce zapewniają dwa reaktory jądrowe o mocy 400 tys. KM każdy, dzięki którym może osiągnąć 30 węzłów. Zasięg lotniskowca jest nieograniczony, a operować może bez ponownego zasilania nawet 20 lat. Załogę ma stanowić 4660 wojskowych. Operować natomiast z tego okrętu może pomiędzy 75 a 90 śmigłowców dronów i samolotów. Uzbrojenie okrętu stanowią pociski rakietowe krótkiego zasięgu RIM-162 Evolved Sea Sparrow Missile (ESSM) i RIM-116 RAM, a także system artyleryjski obrony bezpośredniej CIWS. Mają one zapewnić bezpieczeństwo przed samolotami, dronami,śmigłowcami oraz pociskami manewrującymi.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wicepremier Beata Szydło o kłamstwach ws. Polexitu: Polska była, jest i będzie w Europie

Beata Szydło / twitter.com/Dariusz Lasocki

  

- Polska była, jest i będzie w Europie. Nie zmienią tego nawet polscy politycy, którzy kłamią mówiąc o Polexicie - powiedziała wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

W Szeligach pod Warszawą odbywa się konwencja PiS. Poza premierem bierze w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podczas konwencji zostaną podsumowane trzy lata działalności ugrupowania oraz przedstawione zostaną plany na przyszłość.

"Jesteśmy dumni, że jesteśmy Europejczykami. Polska była, jest i będzie w Europie i nikt i nic tego nie zmieni. Nawet ci polscy politycy, którzy ciągle kłamią, krzycząc o jakimś Polexicie. Czas, żeby wreszcie zrozumieli, że Polska jest, była i będzie w Europie"

- oświadczyła Szydło.

Jak podkreśliła, przyszłość powinna być budowana na czterech niezbywalnych dla każdego człowieka wolnościach. "Tych wolnościach, które stały się również podstawą naszej wspólnoty europejskiej. Wolności do poglądów, wolności słowa, wolności do wyznawanej wiary, wolności od niedostatku i wolności od strachu. Cztery wolności, które powinny być przynależne każdemu człowiekowi. Zastanówmy się, czy tak jest, czy każdy tymi wolnościami może się cieszyć" - powiedziała wicepremier.

W tym roku przypominaliśmy całemu światu, że Polska 100 lat temu stała się suwerennym krajem

- zaznaczyła wicepremier.

Rozmawiajmy o przyszłości, która powinna być budowana na 4 wolnościach, na których została także zbudowana Europa

- dodała.

Zobacz Europo, jak można pięknie żyć, jak można się rozwijać. Chcemy Europo, abyś czerpała od nas dobre wzorce, jak mu czerpiemy od Ciebie

- powiedziała Szydło.

- Znakiem firmowym PiS, rządu Zjednoczonej Prawicy jest dotrzymywanie słowa - mówiła wicepremier. - Biało-czerwona drużyna musi iść dalej do przodu. To wy dajecie nam siłę - dodała.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl