niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Platforma Obywatelska zawiesza protest w Sejmie

Dodano: 12.01.2017 [12:57]
Platforma Obywatelska zawiesza protest w Sejmie - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Lider PO Grzegorz Schetyna oznajmił, że Platforma Obywatelska zawiesza protest w Sejmie i blokowanie mównicy.

Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

- PO zawiesza protest w Sejmie. składamy też wniosek odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest. Zła aktywność marszałka Kuchcińskiego, popełniane błędy, zła organizacja pracy Sejmu, zawieszenie Michała Szczerby, doprowadziła do konfliktu i blisko trzydziestu dni konfliktu parlamentarnego i państwowego- poinformował szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o to, żeby nie podpisywał budżetu.

- Uważamy dalej i będziemy o tym mówić, że budżet jest przyjęty w sposób wadliwy, że tak naprawdę jest nielegalny. Apelujemy do prezydenta Dudy, żeby go nie podpisywał, bo jeżeli będzie sankcjonował procedurę legislacyjną, która łamie prawo będzie także stawiał siebie w przyszłości w świetle odpowiedzialności za tę decyzję – mówił Schetyna.

Szef Platformy zapowiedział, że zawieszenie protestu jest tylko „końcem pewnego etapu”.

- Chcę podziękować tym, którzy nas wspierali. Tym, którzy w emocjonalny sposób przekazywali nam wyrazy solidarności. To jest koniec pewnego etapu, ale początek następnego. Dekalog, który przygotowaliśmy, dekalog wolności będzie wyznacznikiem naszej dalszej polityki. Czujemy się jako PO partią, która pokazała nieprawidłowości, wymusiła na rządzącej, mamy taką nadzieję chwilę refleksji i jedną konkretną decyzję – przywrócenie mediów do pracy parlamentarnej – oznajmił Schetyna.

(fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska)

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Partia Ferdków Kiepskich i ich przygłupich sąsiadów.

Wirtualna rzeczywistość Schetyny całkiem dobrze działa!
Taki happening można prowadzić w nieskończoność, demolując parlament i podkur*iając społeczeństwo.
Jedyne wyjście, to rzeczywście kogoś wsadzić do kicia, najepiej conajmniej kilku najbardziej aktywnych. Może w końcu można będzie wyciągnąć te teczki Schetyny z IPNu i znaleźć jego rzeczywistą biografię? Inaczej ten gość nie odpuści. Jego kariera będzie polegać na podpalaniu, aż wygra PO albo jakaś kolejna internacjonalistyczna partia neo-liberalna i sfederalizują nas na amen.

PO w swoim dekalogu domaga się wolności parlamentu. Ale jaja, jak berety. Niech ktoś mnie jeszcze przekonuje, że oni są normalni. Zapamiętajcie sobie, nienormalnych należy leczyć a nie dawać im władzę do rąk.

Dobrze Wam skompromitowane Pociotki. Proszę o sondaże. Gdzie się podziały?

A kto was wspierał? Ach, ten cwaniak Kijowski. Ale mucha karalucha minę ma nietęgą.

Jak to wyraził się któryś z internautów: „Schetyna ogłosił zwycięstwo i podał tyły”.

Co za bełkot wydaje ten Widelec!

PAJACE!!! PAJACE!!!

O dzięki królu!
O POzwól też królu, że skorzystam z pkt. 1,2,4 i 7 waszego Dekalogu Wolności i nieśmiało spytam co nastąpi dalej?
Czy jeżeli Tusk skaże Schetynie wejść na mównicę sejmową i ściągnąć gacie to będzie to, uwaga:
a) Goła du.a Schetyny widziana okiem Polaka
b) Gęba POlskiego parlamentu widziana okiem europejczyka np. pana Van Guya czy temu POdobnego
Proszę o ewentualne odPOwiedzi

Ja sie tylko zastanawiam kiedy spoleczenstwo sie wkurwi na tyle zeby pogonic wszystkich jak leci Po, N , Pis wszystkich ktorzy maja zwiazek z polityka przed 89 , zlodzieje .

Normalny czlowiek jakby w pracy protestowal nosil sobie koce , robil zarty za czyjes pieniadze to byloby raz dwa fora ze dwora nieroby .

Kazdy polityk powinien podpisac umowe w ktorej deklaruje sie dzialac tylko i wylacznie dla dobra kraju , jesli cokolwiek zrobi co byloby przeciwko krajowi oraz obywatela natychmiastowa dymisja i oddanie pieniedzy ktore wzial .

Niestety ludzie dalej beda glosowac na te mordy zakazane , to my jestesmy ich pracodawcami , my powinnismy decydowac .A nie oni sobie chodza z partii do partii bo tak im wygodnie . Zastanawiam sie czy kiedys Polski Narod obudzi sie wyjdzie na ulice, tylko nie tak jak ci z tego chorego kodu , tylko normalni obywatele wyjda , w ogromnych liczbach najpierw zmiota kod z powierzchni ziemi , ale nie sila a potem zajma sejm i wygodnia wszystkich politykow dopoki sie nie uspokoja, chyba zaczne sie w to bawic, zbiore pare milionow ludzi i zrobie robote w tym kraju ! ;d

A teraz Polska w ramach sprawiedliwości i obowiązującego prawa powinna każdemu który blokował mównicę i fotel Marszałka wymierzyć sprawiedliwy wyrok po 10 lat odsiadki zgodnie z treścią artykułu Kodeksu Karnego.

Żeby wszyscy zapamiętali, że wszyscy są równi wobec prawa i zawsze wyciągnięta ręka łamiąca prawo - na Polskę i Polaków zostanie obcięta- bez dwóch zdań.

Zbierzmy sie i wywieźmy z Polski na taczkach Schetynę,Kopacz,petru i cała opozycję....dosyć warcholstwa!!!!

mina skatowanego kundla Szetyny,którego kłopoty dopiero się zaczynają warta jest każdych pieniędzy.
Targowica ma zlecenie jak co roku wyprowadzić miliardy z Polski...kurek został zamknięty,wziątki skonsumowane...a zleceniodawcy domagają się efektów...c.d.n.

PO zostala calkowicie wyszczerbiona

********* SUGESTIE DLA NARODU POLSKIEGO ... *********** Już rozpoczęcie przygotowań do Wyborów Samorządowych . NIE GŁOSUJEMY NA WROGOW POLSKI tj- NIE GŁOSUJEMY na komuchów , NIE GŁOSUJEMY NA "PO" , "PSL" i tzw.*nowoczesną*. W zamian GŁOSUJEMY na Ugrupowania Narodowo-Patriotyczne i na "PIS" !. W gminach już powinny powstawać Patriotyczne Komitety Wybor cze ( PKW ). Stosujemy ZMANE POKOLENIOWA !. Schetynów, Petrów *czerwonych* Ogórków na śmietnik histori, bo tam jest Ich mi ejsce!!!.

Odnoszac sie do postulatow domoroslych Lutrow z PO nalezy uzupelnic ostatni akapit traktujacy o gwarancji wolnosci!Mianowicie jest nia niezawislocc sadow i trybunalu od szajek ,koterii i jaczejek jakie tworza dzisiaj w Polsce pogrobowcy gwardii Stalina trzymajacy Polske po 44' nieprzerwanie przez 45 lat w morderczym uscisku!
P.S. A o wolnosc internetu na ich miejscu bym nie postulowal , bo przyczynila sie ona do wykopania ich na smietnik historii ,jak w istocie mozna nazwac przejscie do opozycji w sytuacji, kiedy rzadzaca partia dysponuje wiekszoscia parlamentarna !

Dlaczego za Skretyną stoi zawsze ten "koń-mongolski" ?
Grabiec zaczyna transformację ze "starego-Baby" na "konia-mongolskiego" ta sPOchnięta BOTOXEM gęba spowodowana tym, ze mamy przykład robienia zastrzyków przez ślepca (zapewne Grupińskiego).
Wstrzyknął mu w mięśnie mózgowe zamiast mięśnie rzwaczej-gęby!

Niestety mamy "demokracje" I z takimi idiotami jak PO, Niezalezna (lub jak kto woli Niezreczna) trzeba rozmawiac... Cytujac "klasyka" z PO - jak wygracie wybory to sobie bedziecie rzadzic...

Belzebuby

Platforma obywatelska za...
Ciezko sie przyznac do porazki. Osmieszyliscie sami siebie.
leza na dwie lopatki, i jeszcze pyskuja. To co schetyna wypowiada, to jeden wielki belkot, ni ladu, ni skladu ni kukuryku.

Przestraszyli się, że im "dadzą" PO kieszeni ?!

SHITtino po_legl!

"Dekalog wolności" - koń by się uśmiał. Ów dekalog może sobie Platforma zastosować w swoich prywatnych mieszkaniach, szczelnie zamkniętych. Tam może sobie paradować nawet nago - dosłownie, panowie z paniami o podobnych gustach spragnionych nowoczesności. Mogą się fotografować w rozmaitych pozach. A nawet wyjść na ulice by pokazać czym jest "prawdziwa" wolność.Jak oni to rozumieją? To wszystko pod kątem wolności sumienia? Dalej - "wolność" nauki. Co to takiego? Jakiej nauki? W szkołach wyższych , średnich? Kto naprawdę chce się uczyć, pewnie będzie to robił.Nawet wbrew wszystkiemu.Nawet po kryjomu. Inna sprawa -dlaczego miałby kryć się z tym? A propos tzw. "ograniczeń". Samodyscyplina,ład i porządek,zdecydowanie, konsekwencje w działaniu muszą mieć miejsce nawet w rodzinnym gronie. Jeśli chce się funkcjonować poprawnie, panować nad sytuacją, i być zadowolonym. A tym bardziej w obiekcie jakim jest państwo (kraj). W czasach komunizmu były obecne rygor,dyscyplina,rozmaite ograniczenia - ale to wsztstko była propaganda.Nikomu do niczego nie potrzebna.Sztuka dla sztuki. Wielu "uczonych" wojskowych w stopniu nawet pułkownika nie znało się na technice, ale za to politycznie to potrafili gnębić wszystkich i wszystko.Nacisk na szkolenie polityczne był stokroć wyższy niż na techniczne(mówię o technice wojskowej).Natomiast cywilne uczelnie techniczne były wymagające, nie to co dziś. Którą nawet każdy głupek może skończyc jeśli tylko będzie cwany i przebiegły.I będzie umiał oszukiwać.A dzisiaj stawia się na cwaniactwo, agresję, nadmierną pewność siebie, itp. Praktycznie w każdej dziedzinie.To jest ta właśnie "nowoczesność".

Bumelanci!

Ten Dekalog to musiał naćpany Szczerba wymyślić bo tylko ktoś na haju mógł takie punkty tam zapisać.

a z którym punktem się nie zgadzasz? Czy może ze wszystkimi?

nie zgadzam się ze wszystkimi punktami
ponieważ są bzdurne i jako takie
nie utrzymają się w praktyce życia
bo życie przyniosło już korektę
wcześniejszych POmysłów
np. jaka jest definicja wolności
co ten śmiszny prawodawca rozumie
pod pojęciem - wolność ?
takie hasłą można pitolić w nieskończoność
np. wolność dla żabek, wolność dla komarów
albo wolność dla pingwinów
byly już takie co to próbowali ustawiać - róbta co chceta
ale tylko pod moją dyktandurę

tylko głupcy łykają hasła
bankrutów politycznych
bo polityka jest jak piękna pani
- niesprawdzonymi i odrzuconymi nieubłagalnie pogardza ...

O czym Ty czowieku gadasz? Napisali sobie jakies haselka , a ja sie pytam czemu nie latali z takimi haselkami jak byli u wladzy ? gdzie byla wolnosc slowa , wolnosc do protestow ? Ludzie gazem dostawali pod sejmem w 2014 , gdzie wolnosc mediow gdy policja wchodzi do siedziby WPROST i przejmuje materialy pytam sie gdzie ? Bienkowska mowi ze tylko zlodziej lub idiota bedzie pracowal w Polsce za 6tysiecy zloty miesiecznie a Ty ich dalej bronisz ?! Wszystkie te mendy ktore mialy stycznosc z polityka przed 89 nie powinny zostac dopuszczone, wtedy Balcerowicz ktory zniszczyl kraj teraz Petru ekonomista wielki , niech wypierdala z cala banda i niech bierze ze soba tez i PIS i jada na ukraine pomagac w rozwoju preznej gospodarki na ukrainie ktorej doradza balcerowicz

Wolność Słowa i Mediów? To za PO ABW wkroczyło do siedziby "Wprost" i podsłuchiwanych było 40 dziennikarzy i ich rodziny.
Wolność zgromadzeń? to za PO policja strzelała gumowymi kulami do protestujązych górników JSW, a Sienkiewicz kazał spalić budkę przy ruskiej ambasadzie w czasie Marszu Niepodległości (jest o tym w rozmowie Bieńkowska-Wojtunik),
Wolność Sumienia? czy to nie Hanna Gronkiewicz Waltz zwolniła prof. Chazana, który wystąpił w obronie wolności sumienia?
Wolność organizacji obywatelskich? Przecież to za PO były problemy z rezerwacją sal na spotkania z posłami PiS, służby inwigilowały obrońców krzyża.
Nie chodzi o zgadzanie się czy nie z postulatami, ale o HIPOKRYZJĘ.

Zwróć uwagę jak napisana jest w dacie jedynka i czwórka, w polskiej szkole tak nie uczą! Czyja ręką to było pisane? Wszystko na temat.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl