niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa już w Polsce. Wojskowy konwój jedzie do Żagania

Dodano: 12.01.2017 [11:32]
Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa już w Polsce. Wojskowy konwój jedzie do Żagania - niezalezna.pl
foto: mon.gov.pl
Na przejściu granicznym w Olszynie odbyło się symboliczne powitanie żołnierzy amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT - Armored Brigade Combat Team) w Polsce.  Następnie w Żaganiu, na Skwerze Czołgisty odbędzie się powitanie wojskowe.

Ok. 300 amerykańskich żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce, wylądowało w nocy z wtorku na środę na lotnisku Ławica w Poznaniu. Centralne uroczystości związane z powitaniem amerykańskiej brygady odbędą się w sobotę w Żaganiu (lubuskie).
 
Centralne uroczystości związane z powitaniem amerykańskiej brygady z udziałem premier Beaty Szydło i szefa MON Antoniego Macierewicza odbędą się w sobotę w Żaganiu. Tego samego dnia zaplanowano też serię imprez w miastach wojewódzkich.
 
Pierwsi amerykańscy pancerniacy, na razie tylko z uzbrojeniem indywidualnym, przybyli do Polski w sobotę. Pierwszy ciężki sprzęt, w tym czołgi, dojechał w poniedziałek. Natomiast amerykańskie pododdziały przygotowujące obecność zasadniczych sił są w Polsce od grudnia 2016 r.
 
W piątek w niemieckim porcie Bremerhaven rozpoczęto wyładunek skierowanego do Polski sprzętu Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z USA. Z niemieckiego portu sprzęt amerykańskiej brygady pancernej jest przewożony koleją, konwojami wojskowymi i komercyjnymi w rejony Żagania i Drawska Pomorskiego (Zachodniopomorskie). Od lutego żołnierze i sprzęt z brygady zaczną się dyslokować w regionie, by ćwiczyć z europejskimi sojusznikami.
 
Brygadowa grupa bojowa przywozi ok. 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley.
 
Amerykańskie brygady mają przebywać w Polsce i innych krajach regionu rotacyjnie w ramach operacji Atlantic Resolve. Pierwsza przyjeżdża 3 Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa (Armored Brigade Combat Team, ABCT) z 4 Dywizji Piechoty w Fort Carson w stanie Kolorado.
 
Dowództwo brygady, pododdziały zabezpieczenia i bataliony wsparcia, pułk artylerii polowej, szwadrony kawalerii mają stacjonować w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Rosja zawsze udziela pomocy braterskiej sąsiednim państwom, a że już udzielila wszystkim sąsiednim państwom, to teraz wzięła sie za udzielanie "pomocy" Syryjskiej Republice Radzieckiej. Taka zamorska Cuba i Venezuela po udzieleniu pomocy sa bankrutami, a kolejki za chlebem sa już od 4 rano.

Da wszystkich zapłakanych ruskich trolli co tak biadolą że Polacy się nie dają im nabrać pioseneczka:
mam dla ciebie oszuście podający się za Polaka pioseneczkę:
https://www.youtube.com/watch?...

Russian VDV (airborne) veterans anti-Putin song

https://www.youtube.com/watch?...

Moim historycznym odkryciem jest wykazanie ,ze Putin jest lesbijka.
Wyjasnia to zreszta dlugoletnia i romantyczna przyjazn z Jakajla Michnikiem.

Rozumiem, że każde zdanie mówiące prawdę o Amerykanach i nie rzygające dostatecznie mocno na Rosję od razu kwalifikuje użytkownika jako "onucami śmierdzącego agenta Moskwy".

Gratuję.

Zeby wydobyc z siebie jakas mysl logiczna oparta na wnioskach wyciagnietych z dalszej i najblizszej historii naszej Ojczyzny, naszych wiekowych stosunkow z panstwem polozonym na wschod od naszych granic, trzeba co nieco na ten temat wiedziec.
Napoleon Bonaparte sytuacje owczesnej Europy, w ktorej przez lata nic sie nie zmienialo, okreslil slowami: "Bez odbudowania Polski, Europa z tej strony pozostaje bez granic". Historia niejdnokrotnie udowodnila prawdziwosc Jego slow, a nasz narod i Ojczyzna odczuly to najtragiczniej. Dopiero w roku ubieglym , poprzez staranie polskiej dyplomacji na roznych szczeblach, dyplomacji z nowego patriotycznego rozdania, Europa i NATO pomyslaly o wschodniej granicy sojuszu, ktora jest jednoczesnie wschodnia granica Polski. To o czym Napoleon wiedzial ok 200lat temu, dopiero teraz zaczyna byc wypelniane trescia, zaczyna perzybierac realne ksztalty, zaczyna sie materializowac. Miedzynarodowe oddzialy wojskowe stana na strazy pokoju w Europie, przestrzegania miedzynarodowego prawa i podpisywanych umow, a zatem bezpieczenstwa i pokoju w Europie, a przez to i na innych kontynentach. Czesc tych wojsk rozlokowuje sie juz wraz ze sprzetem na terenie naszego kraju, ktory pelni strategiczna role w tej politycznej europejskiej ukladance.
Istnieja jednak w kraju naszym sily inspirowane i zasilane z wrogiej Polsce czasci zagranicy, aby ten proces skutecznie sparalizowac. Jako dowod na to, przez caly poprzedni rok, a w szczegolnosci w obecnym czasie podejmowane byly i sa proby doprowadzenia do paralizu panstwa i wladzy /wczesniej TK, niedopuszczanie do szczytu NATO w W-wie, obecnie Sejm, ulica i zagranica/. Do takiej sytuacji odnosza sie inne slowa Napoleona; "Partia podtrzymywana bagnetami cudzoziemcow zawsze jest banda przegranych kryminalistow", a Hans Helmut Kirst zauwazyl: "Z naszymi tysiacami kryminalistow jakos sobie poradzimy. Prawdzwy klopot sprawia ten niecaly tysiac tzw.intelektualistow, ktorzy chca innym ludziom narzucic swoje chorobliwe kryteria jako wiazaca norme". Czy nie jest to trafny opis obecnej sytuacji w Polsce? Czy w Polsce nie ma sil probujacych wprowadzic chaos, anarchie i bezprawie pod zludnymi haslami walki o demokracje? Po co to czynia, w czyim interesie, pozostawiam wszystkim czytelnikom pod rozwage. Boze chron Polske i jej narod!

Właśnie się tu .. PolishPolackski | 12.01.2017 [12:56] .. najbardziej cuchnąca rusko onuca ujawniłeś pod idiotycznym nickiem, najbardziej stęchła onuca nad wszystkimi ruskimi onucami, zwłaszcza tymi na Kremlu.
Won psubracie.

Ojojoj jak nam się rozpłakał ruski troll. Aż miło. Ale onuce wyprał i nie chucha w naszą stronę więc mniej śmierdzący jest niż zazwyczaj. Ale mam dla ciebie oszuście podający się za Polaka pioseneczkę:
https://www.youtube.com/watch?...

Masz racje.
Stany nie sa naszym wrogiem,choc naszych wrogow w Ameryce nie brakuje.
Natomiast Rosja Putina jest naszym smiertelnym wrogiem.
Na Westerplatte Putin sformulowal doktryne o nielegalnosci miedzynarodowej niepodleglosci Polski.
I wkrotce potem zamordowal Prezydenta RP oraz polskich generalow przeszkolonych w USA.

Co tam znowu biadolisz ruski trollu?

Niestety przykre jest że poziom dyskusji sprowadza sie do nazwania mnie ruskim agentem, onucem itd.Świadczy to o jakiejś chorobie umysłowej adwersarzy.Bo ja rozumiem historyczne zaszłości lecz dziś stoimy przed innym zagrożeniem jakim jest islaamizacja Europy i planiści NWO. Aszkalowanie kogoś kto ma swój punkt widzenia świadczy żle o adwersarzach -nie chodzi o zachwalanie Rosji lecz o obiektywizm.USA jest także winne tragedii milonów ludzi.Zwykli żołnierze amerykanscy oczywiście nie są odpowiedzialni lecz politycy USA na usługach żydomasonerii.

Ojojoj jak nam się rozpłakał ruski troll. Aż miło. Ale onuce wyprał i nie chucha w naszą stronę więc mniej śmierdzący jest niż zazwyczaj. Ale mam dla ciebie oszuście podający się za Polaka pioseneczkę:
https://www.youtube.com/watch?...

nie wiem czy tak znudzony jestes - to raczej ty jestes wielkim trollem i od ciebie jedzie ruskimi onucami na kilometry! a z tego co wypisujesz to wynika nie myslacym za wiele!
Zabieraj sie idz i sluchaj swoje glupie piosenki.

nie wiem czy tak znudzony jestes - to raczej ty jestes wielkim trollem i od ciebie jedzie ruskimi onucami na kilometry! a z tego co wypisujesz to wynika nie myslacym za wiele!
Zabieraj sie idz i sluchaj swoje glupie piosenki.

Russian VDV (airborne) veterans anti-Putin song

https://www.youtube.com/watch?...

Zle sluzy Polsce ,kto zaslaniajac sie jednym zagrozeniem,neguje inne.
Polska ma wielu wrogow,i nie wolno zapominac o zadnych z nich.
Zas Stany Zjednoczone NIE SA wrogiem Polski,choc tam roznych naszych wrogow tez nie brakuje.
Zolnierz amerykanski ochronil Zachodnia Europe przed tyrania trepow rosyjskich,i na to wlasnie liczymy bez zadnych innych zludzen.
Z Ameryka laczy nas IDEAL WOLNOSCI,zas z Rosja po prostu NIC.
W Ameryce Jan Pawel II dziekowal na kolanach Ojczyznie Wolnosci,USA,ze obronila swiat przed panowaniem komunizmu.
I robi to dalej.

Łączy nas z Rosją wiele - np. wspólna granica.

Anonim Gall

Mówisz żydomasoneria..Przykład że nie wszyscy żydzi są "beee" Johny Daniels, żyd, prezes fundacji upamiętniającej ofiary holokaustu, doradca prezydenta Trumpa:
Słowa o "polskich obozach" to po prostu nieprawda. Więcej - to haniebne kłamstwo wypaczające historię i gwałcące naszą przeszłość. Nawet ludzie pozbawieni elementarnej edukacji nie powinni popełniać tego błędu. A co dopiero świetnie wykształcony prezydent USA Barack Hussein Obama.

Co więcej są gotowe scenariusze tak więc za rok, dwa będą szanse na ciekawe filmy.

Z innej beczki nie widzisz sojuszu chińsko-ruskiego z domieszką arabską? Ta ekipa startuje vs resztki europy i usa. Powiedz mi po której stronie mają być żydzi i po której Polacy? Neutralność dzięki naszemu położeniu geopolitycznemu jak się domyślasz odpada w przedbiegach.

Nikt powazny nie widzi sojusz chińsko ruskiego.Natomiast każdy normalny dopuszcza sojusz rusko amerykański przeciw chinom.Jesli putin robi w porcięta to tylko dlatego ze chinczycy wykupują i osiedlają syberię już dziś . O biznesowych małżeństwach nie wspomnę. Tylko zascianek Polski tego nie rozumie i nie widzi,

Typowa próba zdyskredytowania bez podania dowodów.
Ja Ci podam przystawkę: Wspólne rus-chn ćwiczenia wojskowe, 8 dniowe duże ćwiczenia marynarki wojennej poprowadzone wiadomo w jakiej części świata. Co ich jednoczy? oczywiście azjatycko-komunistyczna wrogość do usa i kwitnąca na nowo czerwona myśl że usa jest już słabe. Oczywiście ruscy kręcą na siebie bata bo za kilka lat Chiny zrobią z Rosją co chcą.

Wybacz, ale niestety jazda po USA i obrona Rosji zajeżdża trolingiem.
Faktem jednak jest, że mamy trudna sytuację geopolityczną i od dawien dawna jesteśmy miedzy młotem i kowadłem. Chowanie głowy w piasek czy wahadłowe odchyły w którąś stronę nie są żadnym rozwiązaniem. Podstawą obrony zawsze powinien być własny potencjał, a wsparcie sojuszu jego uzupełnieniem - nie odwrotnie. A u nas niestety nie wyciąga się lekcji z historii i odwrotnie, całość obrony opiera się na obronie sojuszu, a tylko uzupełnia własnym, mizernym potencjałem.
Nie tak powinno być, oj nie tak.

A co do islamizacji etc. to tutaj kolego nie kwestia armii akurat, przynajmniej nie w naszych warunkach i na obecnym etapie. Więc tym bardziej trolingiem zajeżdżasz mieszając zupełnie różne bajki.

Pisałem o islamizacji Europy w kontekście bezpieczenstwa kontynentu.Chodziło mi o sytuację w której imigranci stwarzaja zagrożenie dla rdzennej ludności (Niemcy,Francja) i w dalszej perspektywie gdy będzie ich coraz więcej to dojdzie do rzezi Europejczyków.Nieprzypadkowo uczy się w szkołach dzieci genderyzmu by chłopiec jako dorosły mężczyzna nie była w stanie się obronić.To edukacyjna papka której celem jest samozniszczenie europejczyków a imigranci mają dokonać swojego.Kto za tym stoi? na pewno nie Rosjakolego.To światowy spisek żydomasonów.A USA jest jednym z pomagierów tej polityki.Dlaczego dotychczas nie aresztowano Sorosa żydowskiego miliardera? który finansuje najgorsze dla Europejczyków przedsięwzięcia.Moje zdanie jest takie: to nie Rosja jest zagrożeniem dla stabilizacji w Europie lecz muzułmanscy najeżdzcy.Rosja stałasię chlopcem do bicia bo łatwiej zamiast analizować problem (przyczyny i skutki) jest oskarzyć o wszystko Rosję.Gdy tymczasem pejsaci z Brooklynu aż zacieraja łapska z realizacji planu wybuchu konfliktu w Europie.Ja biorę pod uwagę całą Europę wy natomiast tylko swoje d..ska wpatrzeni jak w zegar w swój kraj.Polska jst ważna lecz trzeba obiektywnie spojrzeć że sianie nienawiści wobec Rosjan to choroba umysłu.

Iolas - zapomnij na tym forum sie prawdowac. Jesli cos nie jest czarne albo biale nie bedzie zrozumiane! Jesli poruszysz szarosc jestes od razu rosyjskimi onucami, trolami czy licho wiem kim czy jak tu tam opowiadaja. To jest chore! Polsce do niedawna ze strony rosji zupenie nic nie grozilo - no teraz to nie jestem taki pewny... Nikt nie pomysli, ze mamy i z jednej i z drugiej strony takich a nie innych sasiadow i nie mamy za co kochac a nie jednych ani drugich ale mozemy sie przynajmniej gospodarczo dogadac za nim zrobi to ktos inny - wlasciwie juz to zrobil, bo niemcy dogadali sie z ruskimi i to oni robia interesy a nie my!
Usa jako wieczny wrog rosji mimo wszystko robia kokosy w rosji! My natomiast nie! Realnie patrzac to usa znajduje sie dookola rosji a nie odwrotnie - to straszenie rosja to jest jak powiadasz choroba umyslu! Niemcy nasciagali islamistow do europy ale o tym nikt nie chce sluchac - tu jest powazne zagrozenie a nie jakas tam upadajaca rosja.

Jestes prowokatorem komunistycznym I smierdzi od ciebie onucami.
Jesli nie widzisz zagrozenia ze strony mordercy Putina,to jestes po prostu Wrogiem Polski.

Typowy poziom dyskusji o Rosji, po wyzywać innych, którzy mają własne zdanie od ruskich itp. Jak ma mnie to przekonać do waszego stanowiska? Może lepiej napisać dlaczego Rosja stanowi zagrożenie, jak normalni ludzi wymienić się argumentami, czy to jest takie trudne?

Dlaczego mateczkarossija stanowi zagrożenie? Dobre!
Książka od historii w łapkę i odrób lekcje.
Nie sięgajmy za daleko ostatnie 100 lat wystarczy mały srót dla Ciebie: 1920r i mateczka z bagnetem leci na Warszawu hurra, 1939 wrzesień pakt z niemcami i nóż w plecy Polaków i znów na warszawu hurra, Katyń wymordowanie polskich oficerów i kłamstwa sypane prosto w oczy iż to niemcy mordują(ich wcześniejszy sojusznik). Po 1945 kontynuacja mordów na Polakach, niszczenie Polskości, ruski język w szkołach żaden inny, bieda, szare ulice i ruskie onuce w każdych koszarach, (a do teraz pomioty-agenci czerwoni zajmują wiele strategicznych posad ale ich czas mija) zakaz poruszania się po Europie itd. I zwykły Polak ma im ufać? trzeba być upośledzonym aby dalej iść tą drogą z taką mateczką rosijką.. Polska da sobie radę w obecnym sojuszu

Odwołując się do historii, to samo możemy powiedzieć o Niemcach, Turcji o Ukraińcach, a mimo trudnej historii z tymi krajami w jakimś stopniu nawiązujemy z niemi relację. Co więcej jesteśmy w UE pod przywództwem Niemców, którzy od początku istnienia Polski próbowali nas podbić, nawet teraz próbują wywrzeć na nas wpływa, żebyś my im się podporządkowali, mam namyśli szeroko pojęte działania organów UE. Bazując na historii, którą przywołałeś, przez sojuszników Francję, Anglię i później USA zostaliśmy my, Polacy zdradzenia na początku II WŚ i pod jej koniec w Jałcie. Argument odwołujący się do historii jest jak miecz obusieczny. Rosja owszem jest zagrożeniem, ale sojusznicy również. Dziękuję, że nie wyzywasz, a starsza sie argumentować. Doceniam taką postawę.

To po ch*j tu przychodzisz jak nie podobają ci się nasze poglądy na ruskie onuce?
Idż do Michnika tam cię będą chwalić, i na szwabski onet tam też będą ci bić brawo.
Wypad ruski ćwoku.

No właśnie o tym pisze. Agresja, zamiast merytorycznej dyskusji. O ile się nie mylę Polska jest wolnym krajem i mam prawo wyrazić swoją zadanie w komentarzach różnych mediów, co też czynie. Nie liczę na pochwały za swoje opinie, ale jeśli ktoś ma zadanie przeciwnie do mojego to oczekuję, że ustosunkuję się do niego w sposób cywilizowany.

jak juz pisalem wczesniej - jesli cos nie jest czarne lub biale nie znajdzie zrozumienia tutaj - otrzymasz tu odpowiedzi w stylu gosc 1 czy ruska onuca itd. Ciemnota ludzka nie zna granic! znajdujemy sie od wiekow w sasiedctwie ze wschodu i zachodu nizbyt nam przyjaznym panstwom i nie wiem, ktory wyrzadzil nam wiecej krzywd rosja czy niemcy - powiedzialbym bardziej niemcy a tam wlazimy (szczegolnie PO) im w d..e a na drugich jazda bez trzymanki - tak strasza tym putinem ale po co on mialby wchodzic do Polski? szukac sobie nastepnych klopotow? No teraz jak prowokujemy niedziwedzia to kto wie.
Ukraincom wchodzimy bez mydelka gdzie nadal cholduja bandere!
Jesli ktos tu wspomina Historie to powinien sie jeszcze troche cofnac - kiedys zylismy w zgodzie ale tez dalismy im sie we znaki w Moskwie troche tluklismy moskala, 1920 tez ich boli.
Kazdy kraj ma jakiegos Hitorycznego wroga ale dogaduja sie - przynajmniej gospodarczo no ale na to potrzebna jest znajomosc dyplomacji i Historii - a nie powtarzanie czegos co jakas propagandowa gazeta napisze i dlatego wszyscy co tutaj tak onucami i ruskimi trollami rzucaja powinni sie troche doksztalcic jesli to oni sami nie sa tymi ruskimi trollami i tylko tu mieszaja aby wywolac burde.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl