niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Trwa 34. posiedzenie Sejmu. Czy Platforma dalej będzie paraliżować Sejm?

Dodano: 12.01.2017 [08:21]
Trwa 34. posiedzenie Sejmu. Czy Platforma dalej będzie paraliżować Sejm? - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Posłom PO udało się wczoraj doprowadzić do częściowego paraliżu obrad Sejmu. Mimo dalszej blokady mównicy Senat przegłosował budżet na 2017 r., a marszałek Marek Kuchciński otworzył 34. posiedzenie Sejmu. Po krótkiej modlitwie za zmarłych niedawno Marię Łopatkową, Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. Gryf, Longina Komołowskiego i Stanisława Hniedziewicza ogłosił przerwę do dzisiaj do godz. 10:00. Na pustej sali pozostali posłowie PO, których nie wspiera już żadna partia opozycyjna.

Wczorajsze posiedzenie Sejmu miało się rozpocząć w samo południe.

- Chcemy normalnie rozpocząć 34. posiedzenie Sejmu, jeżeli posłowie ponownie będą łamali prawo, będą próbowali nam to uniemożliwić i dawali kolejne popisy warcholstwa, to jesteśmy na to przygotowani – zapowiadała idąca na obrady posłanka Joanna Lichocka z PiS-u.

Podobne zdania wypowiadali również inni posłowie partii rządzącej, ale również Kukiz’15. Nie udało się. Posłowie PO postanowili nie dopuścić do rozpoczęcia obrad, blokując mównicę sejmową.

Poszukiwanie kompromisu
Jeszcze wcześniej rozpoczęły się rozmowy w sprawie kompromisu i rozwiązania kryzysu parlamentarnego. Każda formacja miała jednak swój pomysł na zakończenie konfliktu. Posłowie PO i Nowoczesnej nie chcieli przyjąć do wiadomości, że budżet został przegłosowany. Odrzucili również kompromis, który zgłaszał Ryszard Petru zakładający, że Senat przegłosuje poprawki do budżetu, które wrócą do Sejmu i zostaną jeszcze raz rozpatrzone. Posłowie wmawiają sobie, że ciągle trwa 33. posiedzenie Sejmu, które zakończyło się w nocy 16 grudnia ub.r. Dlatego politycy PO zgłosili projekt uchwały Sejmu, która miałaby rozwiązać kryzys i umożliwić odblokowanie Sejmu. Przez praktycznie kilka godzin debatował Konwent Seniorów (marszałek i wicemarszałkowie oraz przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych w Sejmie). Odbyło się kilka tur negocjacji tekstu uchwały, ale ok. godz. 16.30 nadal nie było wiadomo, jaki będzie finał sprawy. Raz konsensus blokowali PO i Grzegorz Schetyna, a raz Nowoczesna i Ryszard Petru. W pewnym momencie marszałek Marek Kuchciński zaproponował tekst uchwały, na który według plotek zgodził się Schetyna, ale nie zgodził się Petru.

Uchwała Kuchcińskiego
„Działając zgodnie z art. 82 Konstytucji RP, który stanowi, że obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne, mając na celu rozwiązanie kryzysu parlamentarnego, dbając o zachowanie spokoju społecznego, Sejm stwierdza, że na 33. posiedzeniu, w dniu 16 grudnia 2016 r., Sejm uchwalił ustawę budżetową na rok 2017. W związku z nietypowymi warunkami i okolicznościami towarzyszącymi obradom pojawiły się w przestrzeni publicznej różne opinie na temat poprawności 3. czytania nad projektem ustawy na rok 2017. Zgodnie z art. 188 konstytucji i zasadą trójpodziału władzy ustalenie zgodności z prawem przebiegu procesu legislacyjnego należy do kompetencji Trybunału Konstytucyjnego” – głosiłby tekst uchwały.

Schetyna po chwili jednak zaprzeczył, że dogadał się z PiS-em.

- Tu nic się nie zmienia. Jesteśmy na stanowisku takim jak rano. Nie ma porozumienia. My uważamy, że tego budżetu nie ma – stwierdził Grzegorz Schetyna.


O rozwiązanie kryzysu apelował marszałek senior Kornel Morawiecki.

- Nie wolno niszczyć polskiego parlamentaryzmu. […] Blokowanie mównicy sejmowej to anarchia i rokosz. […] To wygląda smutno i źle – mówił wczoraj Kornel Morawiecki, marszałek senior, apelując o rozwagę i zakończenie sporu.


Senat przyjął budżet
Tymczasem w Senacie trwały obrady nad budżetem na 2017 r. Senatorowie nie mieli wyjścia, bo zmuszały ich do tego konstytucyjne terminy. Ostatecznie budżet został przyjęty bez poprawek, chociaż politycy PO uznali, że jest on nielegalny i łamie konstytucję. Grzegorz Bierecki zaapelował do senatorów Platformy, aby nie przyjmowali w takim razie pensji i pieniędzy na uposażenia biur.

Jak stwierdził, PiS odda te pieniądze na Caritas i do domów dziecka.
Ostre polityczne wystąpienie wygłosił również marszałek Stanisław Karczewski.

- Przypomnę państwu. Przegraliście wybory i ta świadomość do was nie dociera. Nie rządzicie wy, tylko rządzi większość. Nie pozwolimy na to, by mniejszość stosowała liberum veto w Polsce. Nie ma liberum veto w Polsce. I nie będzie liberum veto w Polsce – mówił wczoraj Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Wypowiedział się też o blokadzie. – Zrobił to Andrzej Lepper, ale on zszedł z mównicy. Wy nie chcecie tego zrobić, a co więcej, blokujecie fotel marszałka. Powtórzę jeszcze raz. To jest niespotykana sytuacja w polskim parlamentaryzmie i historii – mówił Karczewski.


Posiedzenie Sejmu otwarte
Jak ujawnił portal Wp.pl, blokada mównicy była szczegółowo zaplanowana. Co więcej, opozycja o godz. 10 zrobiła próbę generalną blokady. Grzegorz Schetyna sam ustalał strategię i wydawał komendy, instruując posłów, jakie miejsce mają zająć, aby blokada była skuteczna.

Jeszcze po południu wydawało się, że całkiem realnym scenariuszem był ten zakładający użycie siły wobec okupujących mównicę posłów. Ostatecznie nic takiego się nie stało. Marszałek Marek Kuchciński o godz. 19:00 otworzył 34. posiedzenie Sejmu. Po chwili marszałek wezwał do uczenia pamięci zmarłych w ostatnich dniach : Longina Komołowskiego, Stanisława Hniedziewicza, Marii Łopatkowej i Janusza Brochwicz-Lewińskiego. Posłowie odmówili modlitwę „Wieczny odpoczynek”. Następnie marszałek Kuchciński ogłosił przerwę do dzisiaj do godz. 10. Posłowie PO zostali na sali sami.

Nie mogą liczyć też na wsparcie społeczne. Około godz. 17:00 przed Sejmem było jedynie kilkaset osób z KOD-u. Kontrmanifestację zorganizował klub „Gazety Polskiej” Warszawa II. O stawienie się na miejscu zaapelował Adam Borowski, działacz antykomunistyczny i przewodniczący Klubu „GP”.

Współpraca Magdalena Piejko
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani marszałkowi Kuchcińskiemu i sejmowemu klubowi PiS to "kury szczać prowadzać a nie politykę robić". Chyba każdy widzi że "opozycji" zależy na zadymie, i jak nie ta z blokowaniem obrad bo budżet be, to wymyślą że np. dywany sejmowe są nie takie (jak w Berlinie czy Brukseli).
Przypominam że Marszałek ma prawo w trybie regulaminu do np. subordynowania posłów karami pieniężnymi, ma prawo do zawieszenia obrad parlamentu, ma prawo do użycia sił porządkowych.
Najprostsze jest zawieszenie obrad Sejmu i załatwianie spraw przez premiera i rząd. Niestety, w miekkości wobec "opozycji" widać dalsze konsekwencje "odbudowywania wspólnoty" zapowiadanej przed wyborami i po nich, przez PAD, PBS, JK.
A morał z tego taki - jak chamowi nie dasz w pysk, to sam od niego oberwiesz. Jak się chce z PRL-em budować Polskę, to się zbuduje tylko neo-PRL i jeszcze większy bajzel, co widać dzisiaj!!!

Panie Marszałku, proszę wprowadzić do regulaminu sejmu przepis, że poseł, który blokuje mównicę za pierwszym razem przez pół roku nie otrzymuje pensji i dotacji na biuro poselskie, za drugim razem tę karę powinno się rozciągnąć na całą kadencję, za trzecim razem powinno się zawiesić posła, odebrać immunitet i zgłosić jego działanie do prokuratury.

Już raz pisałem/ blokada bedzie pod byle pozorem.
PO jest skłonne podpalić Polske byle tylko wrócić do władzy i dymania polaków, Za wszystkie ich przekręty które wyrastają jak maślaki po deszczu połowa ich zarządu \POwinna siedzieć w pierdlu. Wiedzą że jak odpuszczą to następny rok bedzie rokiem ostatnim tej formacji w jej obecnym mafijnym kształcie / nie znikną bo trza by ich wszystkich ( władze i zwolenników) POzamykać.
Dla nich teraz jedyną szansą jest nieprzegłosowanie budżetu bo to w zgodzie z prawem daje podstawe rozwiązania parlamentu/
Mają czas do końca lutego
W poprzednich przypadkach usuwanie blokady przez straż było akceptowane skoro PSL, Kukiz 15 i PiS czyli zdecydowana większość chce pracować normalnie to Straż Marszałkowska musi zareagować. Blokujący myszą być wykluczeni z obrad i ukarani za Liberum Veto jak dla nich to po jkieś 500 tys zl od głowy plus milion dla Schetyny za brak przestrzegania przes szefa klubu prawa sejmowepgo i konstytucji.
Nakradli dostatecznie - ostatnio w Warszawie

Okupacja mównicy dla PO jest ważna, bo oni już wiedzą, że przynajmniej cześć z nich będzie siedzieć w pierdlu jeśli nie zdołają obalić tego rządu.A i mocodawcy, którym Morawiecki uszczknął te parę drobnych miliardów też pewnie kopia ich po zadkach.Sytuacja nie do pozazdroszczenia. Warto być uczciwym panie i panowie opozycjoniści. Warto czasem nie mieć konta w banku, prawa jazdy, a i kot będzie milczał jak zaklęty.Nie warto być pętakiem chytrym na 5 tysiów "nagrody" i lewą kasę za faktury. I o to w tym już tylko chodzi i o nic innego. Czas aby do roboty wziął się parlament i wreszcie uchwalił ustawy normujące wymiar sprawiedliwości w PL, bo bez tego ani rusz. Ujawnić co trzeba, zlustrować sk... syństwo, odciąć od urzędów, jak w Niemczech.A teraz już można. I potem nareszcie będziemy wolni.

Oddajcie wladze PO jak nie chcecie stosowac PRAWO oni wam pokaza jak stosowac PRAWO brak stosowania PRAWA doprowadza juz do anarchii -oni tz.PO wywiaza was na taczkach a chcieliscie zmieniac Polske szkoda ze tylu ludzi na was glosowalo to juz po raz drugi oddacie wladze i zawodzicie polakow a szkoda bo kierunki sa bardzo dobre ale jestescie mieczakami i naiwnymi niby politykami ktorzy ludza sie ze tymi rozmowami poukladaja sie z ta lewacko-ubecka cholota.
Prosze oddac na poczatek prowadzenie obrad sejmu p.Tyszce on pokaze ze mozna a nawet trzeba stosowac PRAWO az do skutku nie doprowadzajcie do anarchii bo zagranica za to was tez rozliczy.

Niestety nalezy stwierdzic, ze nasz kraj to nadsal ChDiKK ... To nie jest rzadzenie krajem, co robi PiS, to sa tylko proby wzajemnego wyjelenienia przy okazji przepychanek sejmowych, zlodzieje i malwersanci ery PO nadal maja sie dobrze, nikt nie siedzi ani nawet nie zostal moskarzony (przyklad HGW), Targowica warcholi bezkarnie - to jest kontynuacja panstwa teoretycznego, nie majacego realnej wladzy ani szacunku ...

Do Joanny M.
Pucz to jest wasz ostatni
Śmiechem kończy się trud
Gdy KOD was dobije
Zostanie wstyd i smród
Pa
Ps. Jako lewak to chyba melodię zna

To co sie dzieje w sejmie to jest śmieszne i straszne, ale polacy , którzy nie biorą udzialu w wyborach wogóle nie powinni sie wypowiadac, po przez niską frekwencje wychodzą takie cyrki, ale rządzącej partii życze tylko wytrwałości i zdrowia.

ODSZCZEPIEŃCY, WYRZUTKI SPOŁECZEŃSTWA, AWANTURNICY ...
Jednym słowem TARGOWICA, zdrajcy

Rozwiązanie patu w Sejmie ...
1. Wykluczyć z obrad sejmu 34 kadencji posłów PO blokujących mównicę , nawet gdyby to mieli być wszyscy z PO , lepszego powodu chyba nie ma ...
2. Przenieść obrady do sali kominkowej i wpuszczać posłów tylko z działającymi kartami , sprawdzanie przy wejściu przenośnym czytnikiem ...
3. Postraszyć posłów PO , że bez nich PiS może zmienić konstytucję

Pamietam , ze pod okupacja PRL przez wojaka Czerwonej Armii posły mieli chyba jedynie dwa przywileje , ze mogli za darmo jezdzic koleja i autobusami i tramwajami no i najcenniejsze, ze mogli za darmo chodzić do kina i ogladac sobie do woli amerykańskie westerny. Tego jako dzieciaki najbardziej im zazdrościliśmy.

Pytam sie któryś raz czemu ma służyć ta Straż Sejmowa tych darmozjadów? Za co oni biorą pieniądze? Czy jak jakiś idiota poseł np. stanie na mównicy i zesra sie w mikrofon to oni tez nie zareagują? Za co oni maja płacone?

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali sejmowej zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie w razie czego bardzo głośne, oczywiście w ramach zdrowia i z możliwością regulacji głośności oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić na ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Mam nadzieję, że jest w trakcie taka droga prawna. Jakie mogły by być przeszkody?

Za morde ta cholote i zastosowac gumoterapie.Ci antypolscy szkodnicy i pasozyci za sorosowe srebrniki rujnuja nasz kraj doprowadzajac demokracje do upadku.Jakby ten stan blokady sejmu bylby w odwrotnym przypadku,to na pewno "rzadzaca" platforma z PIS-em by sie nie patyczkowala byloby PALOWANIE i kryminal.GWARANTOWANE jak budowa cepa.NIEMOC PIS-u do tych kryminalistow po,pietru,jest wkurwiajaca i PRZERAZAJACA!!!DEBILE jedne-OBUDZCIE sie z letargu,bo was wysiudaja ze stolkow,a biedny NAROD znow bedzie musial przechodzic od nowa to co bylo,czyli okupacje,zniewolenie,podlosc,wyzysk i klamstwa oraz niwyjasnione morderstwa i znikanie ludzi.CHCECIE TEGO???JAK NIE,TO DO ROBOTY,panie Ziobro, wyczyscic ten GNOJ,ktory zalega na naszej Ojczystej ziemi!!!

Kacapski durniu twoje miejsce jest za wschodnią granicą.
Ci szubrawcy blokujący Sejm RP , a mieniący się " posłami " tylko czekaja na to aby można było któregoś z nich uznać za pierwszego męczennika IV RP. Problem winien być rozwiązany mądrze i z głową , tylko trzeba ją mieć i ruszyć jej zawartością.

Dyplomato od siedmiu bolesci.Wiec,ze obrazajac mnie,obrazasz tym samym wiekszosc spoleczenstwa,ktora tak samo mysli jak ja,popluczyno zydowska.Rzad mial na tyle wolnego czasu,aby wiedziec jak postapic w takiej sytuacji,a dalej jest sytuacja patowa.Ci rozrabiacze na tym nie przestana.Skonczy sie problem z budzetem,to wystapi nastepny i tak w kolo.Tu wszystkie argumenty zostaly obalone.I co za kazdym razem bedzie blokowana mownica???Tu dyplomacja i zdrowy rozsadek sie wyczerpal.Zastanow sie kreaturo,kanalio kto tu jest krasnyj baciuchowym jelopem-debilu!!!

Jak PO doprowadzi do pozbawienia nas pieniędzy z UE to po co nam Unia. Doprowadza też że opuścimy UE ale dla nich już nie będzie miejsca w Polsce. Niech spadają do swoich mocodawców. My POLACY do tego doprowadzimy. Nie trzeba nam zdrajców.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali sejmowej zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie w razie czego bardzo głośne ale z możliwością regulacji głośności oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić a ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Widzę, że robi się tu forum jednego forumowicza. Ciekawie to wygląda. Zupełnie jak w starym dowcipie. "Ojciec, chwalą nas. A kto? Wy mnie, ja Was". Można i tak. Doraźnie się sprawdza.

"Zrobił to Andrzej Lepper, ale on zszedł z mównicy."

Porównanie trochę nie na miejscu. Lepper i samoobrona co prawda blokowała mównicę ba wysypywano nawet zborze na tory;) ale przynajmniej robiono to w jakimś konkretnym celu.
A tu jedyny cel jaki im przyświeca to rżnięcie głupa i robienie syfu.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować ich zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. Zmiana układu sił to min. tym łączne poparcie dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę. Deklarację, którą mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić a ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

A może tak?
1 Marszałek Kuchciński upomina posła Schetynę 3 razy by nie zakłócał posiedzenia i opuścił mównicę a następnie wyklucza Go z posiedzenia
2 to samo dla Kopacz
3 . i to samo dla wszystkich okupujących.

jesli nie opuszczą mównicy przenosi posiedzenie do sali kolumnowej do której straz marszałkowska nie wpuszcza posłów wykluczonych.
przeprowadzane jest 34 posiedzenie w sali kolumnowej.
Jesli w sali kolumnowej czesć posłow zablokuje mównice to analogia jak 1.
i przerwa w posiedzeniu do piątku tj czas
na usuniecie z sali plenarnej posłow wykluczonych

Słabe bo potem ta osoba dobrowolne nie opuści sali czyli jedynie siłowe wyprowadzenie przez służby porządkowe a im o to właśnie chodzi aby potem poszły na zachód nagrania jaki to niby terror jest wobec niewinnej opozycji.

Ale być może w pełni zgodne z prawem . Nie wpuszczenie na salę obrad posła wykluczonego z 34 posiedzenienie jest rozwiązaniem siłowym . ewentualnie to poseł będzie sie awanturował przy wejsciu.

Może dobre by było aby zastosować jakaś formę prawną, formę zgodną z prawem typu powiadomienie np. przez prokuratora generalnego że popełniają przestępstwo. Powiadomienie do każdego z osobna z imienia i nazwiska. Czyli prokurator kieruje się do sali zwraca się do każdego z imienia i nazwiska i przekazuje krótką informację (wskazane dobre nagłośnienie oraz ochrona dla tej osoby i nagrywanie tego). Chodzi o to aby zrozumieli że za to co czynią odpowiada każdy z nich z osobna a nie partia więc nie będą się mogli zasłaniać że szef partii im kazał. Coś takiego może wykruszyć mniej zdeprawowanych i bardziej strachliwych. Dodatkowo potem nie będą mogli mówić że nie zdawali sobie sprawy że łamią prawo że to co robią to zamach stanu. Na końcu informacja że ci co opuszczą blokadę w ciągu 5 minut nie będą w przyszłości pociągani do odpowiedzialności prawej - muszą tylko podpisać jakaś deklaracje przy wyjściu. Oczywiście obecnie nie próbować teraz zamykać bo wiadomo immunitet itp. ale wykonać wszystkie wymagane procedury prawne aby np. za kilka lat gdy sytuacja i układ sił się zmieni w tym łączne poparcie
dla PO i Nowoczesnej na poziomie 10%, wymiana zdegenerowanych elit unijnych, które obecnie atakują pod byle pretekstem Polskę można było ich pozamykać za próbę puczu czy zamachu stanu. To co mają podpisać ci co zrezygnują rozdać lub wyświetlić a ścianie aby się nie obawiali podstępu i widzieli że jest to w zasadzie forma ułaskawienia i dowód że się wycofali z próby zamachu stanu.

Mamy nową nazwę dla PO - Platforma Okupacyjna.

Nie cackać się z tą proniemiecką szajką tylko działać zgodnie z prawem. Zastosować sankcje przewidziane prawem,ponieważ w innym przypadku PiS starci wiarygodność a Państwo szacunek. Ta banda działa na wyraźne zlecenie Berlina i według tam pisango scenariusza. To hołota i zdrajcy.

Wielki Lenin w mauzoleum na pytanie zadane przez komsomolców "jak żyć ?", odpowiedział:
Nie myśleć, nie myśleć i jeszcze raz nie myśleć, bo od myślenia głowa boli.

Nasi totalni i POważni posłowie stosują się do tej światłej porady wodza swiatowego formatu - po co debatować o ustawach w Sejmie, męczyć głowy, skoro można sobie pohasać a pieniążki i tak wpłyną na konto.
Demoralizacja totalna.

Skuteczny może być Marszałek Tyszko z partii Kukiza. Zapowiadał On i p. Paweł Kukiz, że ukarzą finansowo szumowiny sejmowe. I na to czekamy Panowie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl