niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

PZU zbiera nagrody za 2016 rok

Dodano: 11.01.2017 [20:39]
PZU zbiera nagrody za 2016 rok - niezalezna.pl
foto: media.pzu.pl
Ubiegły rok Grupa PZU zakończyła symbolicznymi sukcesami. Ubezpieczyciel zdobył tytuł „Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2016” w kategorii polis komunikacyjnych, a Michał Krupiński, prezes PZU SA, nagrodę „Ubezpieczeniowego Menedżera 2016”. Obydwa wyróżnienia zostały przyznane przez  Gazetę Bankową.

– Nie sposób nie docenić rozmachu i dynamiki zaprezentowanej przez PZU w 2016 roku – tymi słowami jury uzasadniło nagrody dla ubezpieczyciela za działalność w ostatnim roku.

Michał Krupiński, kierujący Grupą PZU od 12 miesięcy, rzeczywiście ma wiele powodów do zadowolenia. Okres ten obfitował w spektakularne transakcje bankowe – zakup akcji Pekao wspólnie z PFR oraz przejęcie Banku BPH za pośrednictwem Alior Banku. W tym czasie powstał także Witelo Fund – fundusz mający ściągnąć do Polski innowacyjny know-how i poważnych inwestorów technologicznych. Uzupełnieniem powyższego jest dynamiczny rozwój TUW PZUW, najmłodszej spółki w Grupie PZU, odpowiedzialnej za ubezpieczenia wzajemne dużych podmiotów. W sferze finansowej Michałowi Krupińskiemu udało się ograniczenie kosztów stałych w PZU SA przy jednoczesnej poprawie dochodów (skonsolidowany zysk netto za III kw. 2016 były wyższy o 27% niż w 2015 r.). Prezes PZU został także pozytywnie oceniony za nowa politykę dywidendową. Wszystkie te inicjatywy przełożyły się na wycenę spółki, której akcje od momentu ogłoszenia nowej strategii w sierpniu 2016 roku podrożały o blisko 23% (30% nie wliczając wrześniowego odcięcia wartości dywidendy).

- Jestem zaszczycony a zarazem pełen satysfakcji, że nasza praca jest nie tylko dostrzegana, ale i nagradzana przez branżę. W jury konkursu znaleźli się przecież przedstawiciele innych firm ubezpieczeniowych, co tym bardziej podnosi jego wartość. Pragnę podkreślić, że przyznane nagrody są zasługą całego zespołu PZU. Obiecuję, że obydwa wyróżnienia będą nas wszystkich mobilizować do konsekwentnej realizacji swoich założeń. Jestem przekonany, że w kolejnych latach, PZU nadal będzie stawiane za wzór do naśladowania – podkreśla Michał Krupiński.

Michał Krupiński sprawuje funkcję prezesa zarządu od stycznia 2016 roku. Wcześniej piastował stanowiska m.in. prezesa zarządu Merrill Lynch Polska i szefa bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch, a także podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Posiada dyplom Szkoły Głównej Handlowej. Zdobył z wyróżnieniem dyplom studiów eksperckich w zakresie ekonomii na Uniwersytecie Katolickim w Louvain. Ukończył program MBA na Columbia University Graduate School of Business, studiował także na Harvard University. W 2012 roku uhonorowany został tytułem Young Global Leader przez Davos World Economic Forum. Biegle posługuje się językami obcymi: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Konkursy „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa” i „Ubezpieczeniowy Menedżer 2016” organizowane co roku przez wydawnictwo Fratria opierają się na dedykowanych ankietach wypełnianych przez ubezpieczycieli oraz decyzji jury. W aktualnej edycji członkami kapituły byli m.in. prof. dr hab. Irena Jędrzejczyk i Aleksandra Wiktorow.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Najlepiej jest rządzić sie w państwowej firmie, bo ona nigdy nie zbankrutuje, co bys sobie nie wymyślił robic, to pewna praca dla naszych zon i córek.

PZU SA należy się tytuł przekręt czy krętacz roku, a nie przyjaznej firmy. W kancelarii mamy kilkanaście spraw o odmowe wypłaty odszkodowania w których odmowa wypłaty jest w większości bezsprzecznie bezpodstawna. W biurze Rzecznika Finansowego ta firma ma najwięcej skarg. Tną koszty, odmawiają wypłat, rozpatrują reklamacje po kilka miesięcy. Jednym zdaniem PZU SA PRZEKRĘT ROKU.

Wyróżnienia przyznaje wydawnictwo Fratria ? No to rzeczywiście wybór zaskakujący, he he he.

A dlaczego OC mojego samochodu w PZU poszło w górę z 608zł na 1278zł? Przecież to ponad dwa razy więcej! Dlaczego mam sponsorować zakup banku z moich pieniędzy?

Jagiełłę to chyba zazdrość zżera, że to nie ON (pupil speca od Power Pointa) jest człekiem roku 2016.

PZU - ponad 20% strat uzyskała firma zarządzając moim funduszem emerytalnym od samego początku powstania OFE. Mam mniej pieniędzy niż złożyłem w funduszu. Lepiej byłoby gdybym te pieniądze trzymał w skarpecie. Złodzieje dostają teraz nagrody jako przyjazna firma - zwykła kpina.

Sorry Walfek, powierzasz im kasiorę na własne ryzyko, zdejmując z siebie obowiązek pilnowania ich (czyli patrzenia im na łapy), sorry Walfek ale TAKI mamy klimat (inwestycyjny) ;-) To TWOJA kasa, nikt nie zadba o nią najlepiej jak TY! BTW wszystkie przykre sytuacje, które spotykamy w życiu nazywamy - DOŚWIADCZENIE.

Jeśli to była moja kasa to czemu musiałem gdzieś konkretnie ją ulokować? Żeby można było ukraść?

Ale obecny szef jest dopiero 12 m-cy czyli rok.
A wycyckali nas inni , mnie też .
Ale te pieniądze przed 6 laty szybko sie przeznaczyło na remont łazienki i nie martwie sie juz nimi, bo ich nie ma .

Teraz też Was wycyckają, bo wycyckanie jest niezależne od szefa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl