niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

​„PO przywróciło tradycje liberum veto - mniejszość nie pozwala obradować pozostałym”

Dodano: 11.01.2017 [18:35]
​„PO przywróciło tradycje liberum veto - mniejszość nie pozwala obradować pozostałym” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Platforma Obywatelska i Nowoczesna wróciły do bardzo niesławnego obyczaju liberum veto, które wywodziło się w prawdzie z pewnych tradycji szlacheckich, ale doprowadziło do upadku pierwszej Rzeczpospolitej – zauważa redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska” i dziennika „Gazeta Polska Codziennie” Tomasz Sakiewicz.
 
Dziś w Sejmie posłowie opozycji nadal uniemożliwiają prowadzenie obrad. Ich rozpoczęcie planowano pierwotnie na godz.12. Następnie Kancelaria Sejmu informowała, że godzina rozpoczęcia obrad zmieniła i że będzie to nie wcześniej niż o godz. 14:00. Z najnowszych informacji wynika, że obrady będą mogły rozpocząć się najwcześniej o godzinie 18:30.

Według Tomasza Sakiewicza, działania opozycji to powrót do niechlubnego zwyczaju "liberum veto".

- Liberum veto dokładnie polegało na tym, że jedna lub więcej osób, które nie miały większości w Sejmie, nie pozwalały pozostałym obradować, powołując się na ówczesne prawo. I dokładnie dzisiaj mamy do czynienia z liberum veto. Czyli – „moje prawo! nie pozwalam!”. I jedyna różnica polega na tym, że tym razem bezprawnie nie pozwalają prowadzić obrad – zaznacza Sakiewicz.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” podkreśla, że powrót do tych zwyczajów może mieć tragiczne skutki dla polskiego parlamentaryzmu.

Stosowanie liberum veto rozpocznie proces rozpadu polskiego parlamentu. Bo przecież w te ślady może pójść wielu innych w tych, lub innych kadencjach Sejmu. I każdy, kto nie będzie miał większości, będzie próbował zmusić większość poprzez taki terroryzm polityczny do przyznania mu racji, albo zablokuje obrady. Dokładnie tak upadł parlament pierwszej Rzeczpospolitej. I upadło państwo. Bo nie dało się nic uchwalić”

– stwierdza redaktor naczelny „GP” i „GPC”.


 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że są na postronku sił wrogich Polsce

Dokładnie tak. PO i Nowoczesna powtarzają to co się działo w polskim Sejmie przed rozbiorami.

To jest dokładnie te same działania.

Można by powiedzieć ,ze PO i Nowoczesna dokonują rekonstrukcji tamtych wydarzeń.

Trzeba uświadamiać , szczególnie młodym jak niebezpieczne są "zabawy" PO i Nowoczesnej.

Historia oceni ich jednoznacznie .

Ja polecam skuteczne rozwiazanie:

1. usunac anty-polskich poslow sila
2. rozpoczac postepowanie karne w celu wymierzenia skutecznej i dotkliwej kary, aby byla nauczka na przyszlosc dla innych podobnych debili
3. odebrac immunitety poselskie ludziom specjalnie utrudniajacym obrady parlamentarne Sejmu RP

I serdecznie w dupie miec wszystko, z czym wyjedzie lewacka zagranica .... robic porzadki na polskim podworku skutecznie - a nie cackac sie z cwelami przez bibulke !!!!

ENDE

No i po co ten zamęt z "liberum" padalce się sami zawetowali. Nie istnieje taki rozdział w Polskiej Konstytucji - więc po co, kryminalnym poczynaniom nadawać, legitymacje łamiącym podstawowe prawa demokratyczne.

Na szczęście w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.nie ma żadnego słowa o liberum veto, czyli blokowanie Sejmujest to nielegalne.

PIS igra niebezpiecznie z ogniem, pozwalajac tym parszywcom z Targowicy na bezkarne zuchwale harce w Sejmie i wokol niego - zle to sie wszystko dla Polski skonczyc moze .. W konrontacji dobrego i zlego, to wlasnie zlo najczesciej wygrywa, jesli go dobro usiluje przekonac metoda lagodnej perswazji. Szatan to Szatan, nie wolno z nim dyskutowac, mozna probowac odpedzic woda swiecona, ale zeby go pokonac potrzeba doswiadczonych egzorcystow, bezceremonialnie wypedzajacych zlego ducha za pomoca radykalnych metod .. I ta ostatnia rade daje mieczakom z PIS, ktorzy aktualnie stwarzaja wrazenie stada zagubionych owiec w obliczu watahy zlych i glodnych wilkow - oto slowo Boze ...

I obrażają się, jak się na nich mówi "drugi sort", a oni są najgorszym sortem, są sprzedawczykami!

Co to znaczy ze Sejm jest okupowany to jest rzad a nieCYRK
I PIS niech weznie to do serca ze jakies lachmyty niszcza
Kraj a oni siedza i patrza nie po to ludzie dali im wladze
by takie mendy jak PO Nowoczesna siedzialy w Sejmie braly
pieniadze i niszczyly kraj.ZA ZDRADE STANU jakiej dopuscily sie te wrogie Polsce organizacje pod SAD za ZDRADE STANU kopa w pupe i wynocha z POLSKI.IZRAEL z pewnoscia nie pozwolil by sobie na takie szopki.

W tej całej rozgrywce, to Petru postrzegany jest jako postać nad wyraz labilna, rozchwiana emocjonalnie, co być może z ludzkiego punktu widzenia jest zrozumiałe zważywszy, iż lider .Nowoczesnej wrócił niedawno z ciepłych krajów, ale w politycznie, to naprawdę wygląda fatalnie. Z jajka można zrobić wydmuszkę, ale z wydmuszki jajka już raczej nie! Dobry tekst na www.pamflet.pl

Wiktor - nie dziw się Ryśkowi. Po powrocie z Madery żona wystawiła mu za drzwi walizki a cwaniak 5 dni po wyborach
aby nie ujawniać w oświadczeniu majątkowym swego bogactwa
przepisał majątek na żonę.
Drogo go kosztowało to bzykanie Joaśki.

Panie Tomaszu, to prawda, ale tym razem Polacy do tego nie dopuszczą. Zobaczy Pan i Polska (i Rosja oraz Niemcy).

Skoro już korzysta się z mojego poprzedniego komentarza ( z godz. 14:42 ) to może jakaś wzmianka o tym, że jakiś, internauta słusznie zauważył, że obecne działania opozycji są podobne do "liberum veto"

http://niezalezna.pl/92041-pis...
"
Grzegorz G | 11.01.2017 [14:42]

Przykro patrzeć na takie działania części opozycji.
Kiedyś podobne działanie, spowodowało upadek Naszej Kochanej Ojczyzny("Liberum Veto" z tą różnicą, że wtedy było to legalne).
A najbardziej irytuje mnie mówienie, że to "PIS-iory" psują nasz obraz za granicą...
To jak nas postrzegają za granicą jest dziełem p. Tuska i "kochanej opozycji". Jeśli nasz rząd robi coś źle( a "parę" takich rzeczy się znajdzie - to należy o tym mówić, pisać, wytykać, a nie łamać prawa i wprowadzać anarchię) PiS ma większość i należy to uszanować, podobnie jak za poprzednich rządów było to szanowane. A za uszami, mieli naprawdę bardzo dużo. Nie jestem zwolennikiem PiS-u, nie podoba mi się wspieranie skompromitowanych byłych posłów, nie podoba mi się afera misiewiczowa i wiele innych działań rządu i PiS-u, ale ludzie ich wybrali. Uszanujmy to"

Postępowanie opozycji jest bardzo denerwujące coś w rodzaju "złodziej krzyczy, łapaj złodzieja".

Dość tego cyrku!Okupanci z PO nie chcą porozumienia.Dość tego cyrku i anarchii!Polacy powinni na taczkach wywieźć nierobów z PO blokujących pracę Sejmu RP.Za obstrukcję odebrać diety poselskie,a okupanci powinni z własnej kiesy pokrywać opłaty za obsługę i zużyte media.

PO jest reprezentantem niemieckich (nie tylko) interesów w Polsce.To z ich list startował poseł mniejszości ukraińskiej,który neguje ludobójstwo wołyńskie.Wsparcie niemiecko-ukrainskie niestety może przypominać działania tych środowisk w II RP jak również te z czasów wojny gdy Niemcy wspierali część ukraińskiego środowiska,która to część działała na szkodę Polski.Tylko kto ich prowadzi?BND?Czy mamy do czynienia z innym graczem?Bo to,że niemieckie media w Polsce ich wspierająto wiadomo jużod dawna.

Kto rządzi w Polsce-PO/opozycja czy PiS?Domagam się stanowczych-zgodnych oczywiście z prawem-kroków PiS do uporządkowania całej sytuacji bo przedłużanie tej anarchii szkodzi Polsce i jej wizerunkowi

Rodacy! Nie pozwólmy, aby zgnilizna z KOMITETU OBRONY DARMOZJADÓW i reszta postkomunistycznego ścierwa szargała dobre imię Polaków. Przyjdźcie pod sejm choćby na chwilę. Siedząc i pierdząc w stołek nigdy nie doczekamy się silnej ojczyzny. Nie chcę, aby moje dzieci dorastały w kraju w którym byle łajza alimenciarz wywraca wszystko do góry nogami. Przybywajcie!!!

Jarema, gdybys ty zyl tu i teraz, to nie mam watpliwosci, ze wiedzialbys, jak potraktowac zdrajcow i warcholow, pragnacych zniszczyc nasza Ojczyzne, Polske ... Ty bys to wiedzial, choc byles synem Rusina i moldawskiej ksieznicznki, obojga konfesji prawoslawnej, a na katolicyzm przeszedles w wieku 20 lat, i nie wiadomo jak potoczylyby sie losy Rzplitej, gdyby zawistnicy nie otruli cie w wieku lat 38 ... Chwala bohaterom dawnej Polski !!!

http://wpolityce.pl/polityka/3... = dotyczy również posłów.

PO,Nowoczesna,PSL łamia demokracje w Polsce, łamia prawo, podjudzaja esbeckich emerytów i ich wnuków, już na to patrzeć nie można. Zdelegalizować tych bandytów sejmowych, innego wyjścia nie ma.

PO-twory zawiesiły się w czasie.
Żyją w grudniu a to już prawie połowa stycznia.
33 posiedzenie zakończone, ale u nich wciąż trwa.
Może są zainfekowani jakimś wirusem.
A może utknęli pętli czasowej.
A może wehikuł czasu im się popsuł.
A co będzie,jeśli PO-twory oznajmią światu,że rok 2016 też się nie skończył?
A może po prostu potrzebny im dobry specjalista?
Szkoda,że Klich teraz w Senacie urzęduje.

Petru cały czas straszy że budżet został przyjęty niezgodnie i za kilka lat jak zmieni się skład trybunału konstytucyjnego to wtedy może uznać że obligacje kupione teraz są nieważne

Jak to jest ? Mogą jeszcze coś ugrać Nowoczesna ?

Uważam, ze dla zdrajców ojczyzny powinno powiesić na szubienicy publicznie , z napisem "zdrajcy"

Sejmowi zdrajcy Polski sa juz o krok od zwyciestwa. Jesli marszalek Sejmu nie pokaze, ze stoi na strazy praworzadnosci i nie kontroluje sytuacji w Sejmie RP, to oni sa gora.
Straz Marszalkowska na polecenie marszalka ma ich stamtad usunac i przywrocic porzadek.

Tą bandę pajaców i aferzystów z Po i Nowoczesnej to rozgonić i zrobić porządek bo nie może być tak że rząd nie może normalnie i spokojnie pracować.oni nie chcą zwyczajnie żeby był spokój to widać jak na dłoni.

Ta POstkomusza cholote trzeba pogonić z Polski. Oni albo my. Nie ma miejsca na kompromisy.

Nie po to głosowałem na PIS, żeby teraz oglądać cyrk.
Panie Marszałku Sejmu, czy Pan się zdrzemnął.
W jakim kraju żyjemy, żeby przestępcy byli bezkarni.
A co Pan zrobi jak oni zablokują obrady w Sali Kolumnowej. To co wtedy? - pozostanie ucieczka do Afryki.

Jaka ucieczka ?
Rozwiązaniem jest eklezja - zwołany lud na miejscu zdecyduje o losie warchołów.
Wykluczy "protestantów" z grona posłów i nie będzie potrzebny jakiś papierowy zapis prawny.

PiS nie chce uzywania siły, i dobrze, ale powinni nałozyc kary na tych pajaców - odebrac im diety za zamach na sejm, odebrac im subwencje na partie, a to duże pieniadze, i sami POwyzdychaja, a bandytów Szczerbe, Olszewskiego pod sąd za pobicie Susukiego, Scheuring,Radziszewską, Laubner, Pomaską, Muche, Nitrasa za szabrowanie wywalić z Sejmu.

Nigdy więcej PO w Sejmie RP
(R)

Najgorszy wasz spektakl na żywo ostatnich lat.
Oklasków nie będzie.

Trzeba mieć świadomość, że gdyby te kanalie powróciły do władzy, to już by tej władzy nigdy nie oddały!!!! Teraz widać na co ich stać!!!!! To byłby kres demokracji w Polsce, wybory byłyby fałszowane, a każde niezadowolenie społeczne surowo tępione,o wolności słowa moglibyśmy sobie już tylko marzyć....nastałby jeden wielki terror!!!!!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl