niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Niemcy przeciw stacjonowaniu wojsk USA w Polsce

Dodano: 10.01.2017 [01:01]
Niemcy przeciw stacjonowaniu wojsk USA w Polsce - niezalezna.pl
foto: twitter.com/printscreen
Przyjazd pierwszego konwoju brygady pancernej USA na poligon Lehnin w Brandenburgii opóźnił się o jeden dzień. Nie przeszkodziło to zwolennikom niemieckiej Lewicy w zorganizowaniu w poniedziałek protestu przed koszarami. Uczestniczyło w nim 100 osób

Demonstranci wyrażali poparcie dla prezydenta Rosji Władimira Putina i krytykowali NATO za rzekome złamanie porozumienia o niestacjonowaniu na stałe wojsk Sojuszu w Europie Wschodniej.

Niemcy są krajem tranzytowym dla brygady pancernej USA, która z portu Bremerhaven nad Morzem Północnym przemieszcza się w kierunku Polski, gdzie będzie stacjonowała przez najbliższe miesiące. Granicząca z Polską Brandenburgia jest dla amerykańskich żołnierzy ostatnim punktem postoju przed przekroczeniem polskiej granicy.Niemiecka Lewica jest przeciwna wzmacnianiu wschodniej flanki NATO. Brandenburska organizacja tej partii wezwała do protestów pod hasłem „Czołgi nie zapewnią pokoju - nigdzie”. Współrządzące w Brandenburgii ugrupowanie krytykuje decyzje szczytu NATO w Warszawie jako „wymachiwanie szabelką”.

Zaniepokojenie przejazdem wojsk USA przez jego land do Polski wyraził też premier Brandenburgii Dietmar Woidke. Polityk SPD powiedział w wywiadzie dla piątkowego wydania „Tagesspiegla”, że czołgi nie pomogą w rozwiązywaniu problemów i że zamiast nich konieczny jest dialog z Rosją.

Woidke jest koordynatorem rządu Niemiec do spraw niemiecko-polskiej współpracy międzyspołecznej i przygranicznej.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Opinia publiczna i pismaki nie zrozumieli zdaje się o co chodzi. Czołgi nie są na Putina tylko na Niemców. USA odbiera Niemcom hegemonię w Europie. Kolumny stoją pod niemiecką nie rosyjską granicą, a problemem w Europie są rząd Niemiec a nie Rosji.

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć dlaczego cały sprzęt amerykański jest wymalowany tak jak by nasz kraj był pustynny i nie było w nim lasów? Może wybierają się do Syrii a postój u Nas to tylko preteks? Tylko mi nie mówcie że sprowadzili dwa wagony farby i będą je teraz mazać. W tej chwili są łatwym celem na naszej "zielonej wyspie".

Mieszkam w Niemczech i jakos nie zauwazylem aby ktokolwiek byl nastawiony nieprzyjaznie wobec Polskiego Rzadu Polski i Polakow. Wrecz przeciwnie. To najbardziej przyjazny kraj w jakim bylem. Nie piszcie nieprawdy. Nie mozna podlog 100 osob oceniac pogladow 80 000 000 Kranz.

Najwyższy czas wystawić niemieckim hitlersynom rachunek za wymordowanie 6 mln obywateli Polski i dokonane zniszczenia i rozgrabienie majątku narodowego Rzeczpospolitej w okresie II Wojny Światowej. Rachunek ten według szacunków z 2004 roku winien wynieść ok. 700 miliardów USD. Tego boją się Niemcy , i dlatego tak płaczą za Tuskiem , który był ich ostatnią po Buzku ostoją w Polsce.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_niemieckie_w_Polsce_(1939%E2%80%931945)

A ja jestem przeciw Niemieckim wojskom w Polsce one kiedyś już były i bardzo pomogły Polakom... odejść z tego świata. Łatwo mordować i okraść słabszego nieuzbrojonego sąsiada, ubolewam że to nie USA było ich sąsiadem i nie na Niemców tylko na Japonię USA zrzuciło bomby jądrowe. Niemcy po wojnie wstały silniejsi i bogatsi, oni wcale nie przegrali, dalej toczą wojnę. Polska nie ma szans z tym barbarzyńcą bez potężnego sojusznika. Gdyby nie USA, trzeba by dalej bratać się z Rosją.

nikt niemców nie pyta czy sie zgadzają więc niech swoje opinie zachowają dla siebie bo ich to gu.no obchodzi niech sie zajmą tymi przyjezdnymi pani merkel co im kobiety i dzieci''ubogacają''

To nie ich sprawa kogo do nas zapraszamy.

CZAS Na PLEXIT

Przeczytałem wszystkie komentarze, i na szczęście, przynajmniej tu mamy wszyscy jednakowe zdanie.
Jednak Polacy potrafią się zjednoczyć jak trzeba. Już nieraz to pokazaliśmy.

Szwabom z Brandenburgii bliżej do armii sowieckiej aniżeli amerykańskiej. Zresztą sama Makrela też wywodzi się i wychiwała w młodzieżówkach sowiecko-niemieckich FDJ. Trudno zatem dziwić się że im są obce wojska amerykańskie, które u potomków hitlerków uchodzili za okupantów.

siema mendoszkopy! jak długo jeszcze będziecie lizali dupe kacapom??? Ile to już wieków jesteście na kolanach??? Trudno kogoś kochać w takiej pozycji. Czy w ogóle KIEDYKOLWIEK mieliście własne zdanie???

Naziści są wściekli, że Polacy witają Amerykanów, najchętnie widzieliby w Polsce niemieckie i rosyjskie czołgi. Oni pakcie Ribbentrop-Mołotow nie zapomnieli.

Kiedyś lewactwo sterowane przez moskwę wyło, że "better red than dead". Na temat złamania porozumienia trzeba im przypomnieć gwarancje, które złamała rosja wobec Ukrainy i pakt ribentropp-mołotow.

Niemcy pragną by Polska była wolna, jak kiedyś było Wolne Miasto Gdańsk.

Niemcy chcą abyśmy rozwiązali sprawy dyplomatycznie no chyba sobie żartują z nas , Szkopy się boją ze coś wyjdzie nie po ich myślach
po pierwsze nie dostana kasy za stacjonowanie wojsk u nich a Polska dostanie ,
po drugie gdy wojska rosyjskie wejdą do kijowa Niemcy beda mieli problem z dogadaniem się z rozbiorem polski bo na przeszkodzie stoją wojska USA ,
po 3 USA nie da się szkopom na imperalizacje niemiec lecz USA,
po 4 boja się odszkodowan wojennych po 1,2 wojnie swiatowej a jest tak duzo ze by musieli oddac zrabowane terytorium odebrane slowianom az do leby,
boja sie szkopy ze polacy beda wspolpracowac militarnie i gospodarczo z amerykanami a nie z niemcami ,
po przez ewentualna wojne w polsce niemcy sa na straconej pozycji .

Dwa dni temu byl tez protest kikutysieczny w samej Bremie.
Niemcy nie protestuja przeciwko Amerykanom w Niemczech,ale tylko w Polsce.
Przypomina to strajki I demonstracje w czasie wojny polsko+bolszewickiej,kiedy porty w Anglii ,w Niemczech,i we Francji byly blokowane przez komunizujacych robotnikow I przez Zydow
Porty ,skad mialy isc transporty z bronia do Polski.
Analogia z dniem dzisiejszym pelna.

Ciągle liczą, na podział Polski, zapoczątkowany paktem Mołotow Ribbentrop!...

"Każdy Niemiec czy Austriak miał ojca lub dziadka w SS, Wermachcie, SD, Kripo, Gestapo , Hitlerjugend lub innej niemieckiej służbie. Dodatkowo prowadzono zaciag do ochotniczych oddziałów SS, uczestniczyły w tym kraje : Holandia, Belgia, Norwegia, USA, Ukraina , Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Francja, Słowenia, muzułmanie z Bośni, Chorwacji i Hercegowiny... . Jedynie Polska nie uczestniczyła w tej gigantycznej zbrodni. Za to masowo wymordowano nam jak nigdzie więcej polską inteligencję (ok. 80%), unicestwiono na długie lata wolność."

Czyżby co niemiec to idiota?

Przypominam, że:
1- niemce w 2002 roku obchodzili uroczyście na uniwersytecie w berlinie (a więc już po obaleniu berlińskiego muru przez polską SOLIDARNOŚĆ- bezpiecznie było) 60. rocznicę przyjęcia wielkiego planu wschód, który zakładał wymordowanie 24 000 000 polskich obywateli wśród ok. 70 mln Słowian,
2- przed 1.09.1939 r. niemce uzgodnili z sowietami wspólne wymordowanie polskiej inteligencji, aby Polacy nigdy już nie stanęli im na drodze; po wojnie brakło ok. 80% polskiej inteligencji,
3- do dziś (styczeń 2017) u niemców bowiązuje hitlerowskie, niemieckie prawo pozbawiające POLONIĘ majątków,
4- w czasie okupacji niemce porwały i zniemczyły ok. 200 000 polskich dzieci
5- w latach 1939 - 1945 niemce ukradli z Polski dobra kultury,do ich wywiezienia użyli 1 500 000 wagonów towarowych - dane niemieckich kolei skrupulatnie rozliczających wykorzystanie taboru kolejowego.
6- do dziś niemce usiłują zniemczyć polskie dzieci mieszkające w ich kraju
7- ile to już niemce są winne Polsce za celowe, z rozmysłem niszczenie Polski? 3 - 5 bln euro (z odsetkami)??
8- niemce na swoich drogowskazach nie piszą Wrocław a Breslau
9- od ponad 1 000 lat próbują nas sobie podporządkować, stale najeżdżają.

Po zrabowaniu Europy niemcom zostało jeszcze sporo kasy.
Z samej Polski wywieźli 1 500 000 wagonów towarowych dóbr kultury (dane kolei niemieckich).
A jeszcze nie zapłacili nam odszkodowania za:
- miliny zabitych w przemysłowy sposób planowali 24 mln zdążyli 6 mln
- porwanie i zniemczenie 200 000 dzieci
- celowe z premedytacją zniszczenie polskich miast
- totalny rabunek wszystkiego

Medialna "Papka" czyli jak się robi ludziom wodę z mózgu

Na demonstracje skrzyknęło sie paru niemieckich "KOD"ziarzy
( Brandenburgia to byle NRD wiec postKomuchow jeszcze wbrod)

"Uczestniczyło w nim 100 osób
Demonstranci wyrażali poparcie dla prezydenta Rosji Władimira Putina i krytykowali NATO "

100 osób to nie "Berlin" i nie wszyscy Niemcy.

Dla odmiany Niemcy dostają w prasie zdjęcie 100 rozwydrzonych KODowcow przed Sejmem i przesłaniem ze (caly)
polski Naród ma dość rządów PiS

taaak sam sobie zaprzeczasz ,sam piszesz o stosunku mediow do Polski..... a media w niemczech pracuja w tym samym systemie od niepamietnych czasow ,sa jak za adolfa srodkiem do celu.Srodkiem do celu sa tez te "spontaniczne"demonstracje" ktore musza otrzymac pozwolenie policji.Oficalnie znane jest tez zdanie na temat wojk amerykanskich czy bazy antyrakietowej w redzikowie niemieckiego MSZ do czego zreszta dostosowal sie rzad tuska i zahamowal ratyfikacje tego porozumienia.TAK, Ze wode z muzgu to ty robisz.

....odszkodowań za 2 WOJNĘ ŚWIATOWĄ TO IM SZCZĘKI OPADNĄ.Opisać każdą tragedię każdej rodziny,bo to przecież do dzisiaj sie 'ciągnie'moja matka jako dziecko z rodzeństwem wszystko im zabrano nie mieli na żywnośc jedną parę butów na dwie dziwczynki miały bo przedwojenną rentę po dziandku im na hitlerowską broń zabrali zbrodniarze .A komunizm w POLSCE też przez niech nastał...Polska to kraj łupiony prze Niemców i komunistów sowieckich [szerokie tory to rosji były w polsce,była nadprodukcja żywności w polsce a my w kilometrowych kolejkach nawet za chlebem staliśmy..i tych komunistów tez by cza rozliczyć,bo się panosza i wychwalają niezasłużenie

nie tylko lewica,niemcy sa w ogole przeciwni obecnosci amerykanskiej w europie a w Polsce w szczegolnosci bo przekreslaja im dalekosiezne plany,ich atyamerykanskosc wiaze sie z tym ze amerykanie juz dwukrotnie staneli na drodze opanowania europy i nie tylko.Juz w czasie pierwszej wojny europa bez amerykanow bylaby niemiecka a w drugiej tym bardziej bo rosja sowiecka stalina padlaby tez bez pomocy amerykanskiej.W wojsku sowieckim jeszcze do niedawna jezdzily te mazy,krazy zily kopiowane na amerykanskich autach z czasow II WS ktore przyplyney do murmanska .Ruscy dostawali wszystko wtedy z USA nawet jedzenie.Polska musi byc czujna b tylko nasz kraj stoi teraz na drodze poczynajac od muzulmanskich emigrantow ktorzy mieli byc srodkiem do integracji polakow z uzulmanska ue.

Berlinowi wystarczy że ma Polskę gospodarczo w ręku.

Szwabska protestują, o co chodzi?
Jak zwykle o pieniądze, że będą mieć szkopy mniej.
A tymczasem litewsko-polsko-ukraińska brygada bojowa jest już w pełnej gotowści. Ruskie i szkopy lewackie dostają sraczki, niech zrobią sobie lewatywę na te swoje puste durne łby.
Przestaną nas wreszcie zastraszać i szantażować.

Szwabia nie graniczy z Branderburgią. Jeśli już to z Bawarią. Socjaliści w Niemczech byli zawsze antypolscy i proradzieccy (że przypomnę rok 1920).

No myślę że drżą prze litewsko-polsko-ukraińską brygadą bojową... Nawet generałowie USA oniemieli przed taką siłą. A ile miłości i braterstwa w tych trzech narodach względem siebie

Braterstwo to już mieliśmy całe lata z armią sowiecką.

Niemcy- ambasadorem spraw rosyjskich w Świecie ?..
Nie piękne to?
Jesteśmy w NATO -wspólnie, w UE -też..
A Niemcy troszczą się o dalszego sąsiada bardziej niźli o bliskiego..jak od wieków..
Co ich motywuje? GAZRURA..?

tu jeszcze chodzi o coś innego - do tej pory Niemcy na swoim terenie mieli największą bazę USA na flance wschodniej w Ramstein na której utrzymanie dostawali kupę kasy od USA teraz środki USA się trochę przesuną do Polski na utzymanie brygady pancernej więc Niemcy zaczynają protestować, każdy chce duże pieniądze od USA

No i co was dziwi?! Nic się nie zmienia w relacjach Polski z Niemcami na przestrzeni dziesięcioleci! W 1920 niemieccy dokerzy odmawiali rozładunku statków z pomocą wojskową dla polskiej armii! Niech was nie zmyli wysokość obrotów handlowych miedzy obu krajami, wzrastały one praktycznie do wybuchu wojny z tym, że Polonia miała się w tym czasie dużo lepiej niż obecnie! Jej zrabowanego majątku Niemcy do dziś nie oddali a Polacy mieszkający w Niemczech nie są uznawani za mniejszość odwrotnie niż Niemcy w Polsce, którzy mają nawet swoją reprezentację w Sejmie gdzie żadne progi wyborcze ich nie obowiązują!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl