niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Sankcje niszczą Rosję. UE traci 17,6 mld euro

Dodano: 05.01.2017 [22:08]
Sankcje niszczą Rosję. UE traci 17,6 mld euro - niezalezna.pl
foto: Kremlin.ru//creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en
Sankcje nałożone na Rosję kosztowały Unię Europejską 17,6 mld euro oraz 400 tys. miejsc pracy - wynika z badania austriackiego Instytutu Badań nad Gospodarką. Są to jednak stosunkowo niewielkie liczby w porównaniu z tym, jak bardzo ucierpiała gospodarka Rosji.

Nowe badanie przeprowadzone przez austriacki instytut pokazują, że stosunki handlowe między Rosją a państwami UE i tak poniosłyby straty, nawet bez polityki sankcji. Powodem tego jest przede wszystkim to, że gospodarka rosyjska zaczęła gwałtownie słabnąć w wyniku spadku cen ropy naftowej, co doprowadziło do ogromnej dewaluacji rubla - czytamy na portalu derstandard.at.

Kombinacja dwóch szoków, których doświadcza gospodarka Rosji - sankcji finansowych i spadku cen ropy - kosztowała ją w ostatnich latach 8,4 proc. wzrostu gospodarczego. Rosja straciła blisko 600 miliardów dolarów - oceniali w lutym rosyjscy ekonomiści w diagnozie, przedstawionej przez dziennik „Wiedomosti”.

W ciągu dwóch lat Rosja straciła z powodu zachodnich sankcji prawie 170 mld dol. Natomiast o 400 mld dol. zmniejszyły się wpływy do jej budżetu w związku ze spadkiem cen ropy na światowych giełdach.

Jak wylicza austriacki instytut, polityka wobec Rosji kosztowała Unię 17,6 mld euro oraz 400 tys. miejsc pracy. Austria straciła 550 mln euro i 7 tys. miejsc pracy. Austriacki eksport do Rosji spadł o prawie 40 proc. w stosunku do poprzednich lat.

Nic dziwnego, że austriaccy politycy jednogłośnie opowiadają się za wycofywaniem się z sankcji wobec Rosji.

Najwięcej w UE straciły Niemcy, bo ponad 6 mld euro oraz 97 tys. miejsc pracy. Polska na ochłodzeniu stosunków gospodarczych z Rosją straciła 1,36 mld euro i była druga na liście państw pod względem strat wśród państw UE – wylicza austriacki Instytutu Badań nad Gospodarką.

Unia Europejska w grudniu zdecydowała wydłużyć okres sankcji wobec Rosji o kolejnych sześć miesięcy.
 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

I dobrze, taka rosja nie jest nikomu potrzebna..nawet Ruskim ,choć oni sa tak spropagandyzowani, ze mogą tego nie dostrzegać.

- aby ich glodny niedźwiedź ominąl - zawsze to chętnie robili.

>>> Nic dziwnego, że austriaccy politycy jednogłośnie opowiadają się za wycofywaniem się z sankcji wobec Rosji. <<<

... i za powrotem radzieckich wojsk okupacyjnych.
Chociaż z tego drugiego nie zdają sobie sprawy.

To cecha charakterystyczna wielu społeczeństw, które za swoimi liderami powtarzają, że trzeba oddzielić gospodarkę od moralności.

Austriaccy politycy jak w polskim kawale z lat 60-ych u.w.: "ja to bym chciał, żeby Chińczycy przyszli do polskiej granicy. Z tym, że Austriacy tak nienawidzą Polaków, że chcieliby okupacji rosyjskiej - mają nadzieje, że będzie lepsza od tej sowieckiej.

Czytając komentarze na forum dochodzę do wniosku że ruskie trolle już po prostu ocipia ....
Ruskie trolle wklejają to co im z działu propagandy ruskiej przekażą i potem są jedynymi czytelnikami tych propagandowych wpisów. Nic dziwnego że ruskie trolle wpadają w ekstazę szaleństwa i upadku rozumu.

No to w końcu sankcje (wzajemne, zaznaczam) niszczą bardziej Rosję, czy Unię? A kto na tym zarabia? Miejmy jednak nadzieję, że nowy gospodarz Białego (ponownie) Domu zakończy ten szaleńczy taniec.

I kto zaplaci za te wyrzucone w bloto miliardy euro ? MY. POLACY ZAPLACA! Ile jeszcze mamy utrzymywac tego raka zwanego "unia JEWropejska" malo nam utrzymywania radzieckiego ? Tak wyglada ta swietlana przyszlosc ? Ja wysiadam. Rosja sie nam smieje w twarz, a my dalej wierzymy w ta propagande niemiecka ze tam biale niedzwiedzie biegaja po ulicach. Podatek liniowy maja, my nie mozemy bo unia zabrania JESZCZE BY SIE POLACY ZACZELI BOGACIC i co wtedy ?! To przeciez nie po europejsku zeby sługa był bogatszy od niemieckiego pana.

Powiem to szczerze, choć niezbyt elegancko - rzygać się chce na takie wypociny jak twoje. Martw się ruski mużyku o swoje śmierdzące onuce i czy starczy ci na kolejną flaszkę płynu do mycia kafelków w łazienkach lub lub denaturatu. O nas, Polaków martwić się nie musisz. Im mniej będziesz nam pomagał swoimi bezcennymi mądrościami - tym lepiej.
Zauważam w tym wszystkich atakach ruskich trolli pewną prawidłowość - im bardziej dogorywa gospodarka w Putinlandzie, tym więcej ruskiego g.owna na stronach internetowych. Cytat z twojego wpisu - my Polacy zapłacą - najlepiej świadczy o znajomości języka polskiego - tylko rusek lub półanalfabeta mógł tak napisać. Oj, chyba nie dostaniesz premii za dzisiejszy wygłup!

Ropa idzie w górę a więc Rosja ma wzrost PKB czyli koniec kryzysu.
Niemcy via Turcja eksportują swoje towary do Rosji omijając sankcje.

noooo,będzie cie stać na nowe onuce

A po co do szczescia Polsce Rosja? Jakos nie slysze zeby rozwijac handel z Australia (np kupowac gaz) czy Brazylia. Od Rosji mozna teraz bedzie kupowac rope i gaz o ile bedza konkurencyjne cenowo no i oczywiscie o ile nie bedzie to tylko niewielka czescia polskiego importu. Po co sie uzalezniac? Sami beda blagac aby od nich brac. Reasumujac: im mniej biznesu z Rosja, tym bezpieczniej dla Polski. Niech inni kupuja sobie sznury na ktorych Rosja ich potem powiesi

Bo rynek wschodni to naturalny kierunek dla robienia biznesu, przez ta całe sankcje i wymachiwanie szabelką zamiast zysków mamy wieczne koszty. Dociera to czy nie!!

No to powiedz Putinowi niech nie wymachuje szabelką a zajmie się interesami z sąsiadami na uczciwych zasadach.

Kto wymachuje szabelką to się dopiero okaże.

Teraz, gdy kacapia słabnie w oczach jest największa szansa dla Chin na odzyskanie swoich ziem i zmniejszenie terytorium kacapii!

- bez rosji i jej surowców.Skoro te dzikusy nie umieją funkcjonować między ludźmi to trzeba ich izolować.

Kacapy nie mogą mieć zachodnich pieniędzy, bo natychmiast je wydadzą na jakieś rakiety, czołgi, okręty desantowe itd. Tam nie ma i nie będzie normalnej gospodarki nastawionej na służenie ludziom. W Czarnobylu zrobili kupę i zostawili to zmartwienie Unii Europejsatej i Ukraińcom. To jest norma na Uralu i reszcie Rosji.

GDP Nominal
12 Russia[n 3] 1,267,750
13 Australia 1,256,640
14 Spain 1,252,160
15 Mexico 1,063,610
16 Indonesia 940,953
17 Netherlands 769,930
18 Turkey 755,716
19 Switzerland 662,483

EU & USA musza zniesc glupie sankcje jak najszybciej i mysile ze Nowy Prezydent Donold z USA to zrobie juz 22 Stycznia 2017 bo eliminuja miejsca prcy w Rosji, Europie i USA a szczegolnie w Polsce zruinowaly Rolnictwo i export Polskiej zywnosci do Rosji wiec godza w interes Ludzi nie Wladzy. Szkoda ze Donald z EU nie zniosl ich pierwszy?

Eksport Polski do Rosji jest (a raczej był) na poziomie eksportu Polski do ... Czech. Biorąc pod uwagę że Czesi to rozsądny naród i nie będą w kółko nikogo szantażować zablokowaniem wymiany handlowej należy dbać o eksport do Czech i innych kraj jak Czechy. W samym artykule podaje się że znaczna część tych kosztów i tak byłaby niezależnie od sankcji bo Rosja w sytuacji niskich cen ropy i gazu jest bankrutem.

- zapomnij o tym i idź spać. Sankcje będą utrzymane do skutku choć by i 100 lat !!!!!!!!

EU & USA musza zniesc glupie sankcje jak najszybciej i mysile ze Nowy Prezydent Donold z USA to zrobie juz 22 Stycznia 2017 bo eliminuja miejsca prcy w Rosji, Europie i USA a szczegolnie w Polsce zruinowaly Rolnictwo i export Polskiej zywnosci do Rosji wiec godza w interes Ludzi nie Wladzy. Szkoda ze Donald z EU nie zniosl ich pierwszy?

Ta część tabelki jest dużo ciekawsza :
08 Italy 1,852,500 ___ [60.7 mln]
09 Brazil 1,769,600 ___ [206.4 mln]
10 Canada 1,532,340 ___ [36.4 mln]
11 South Korea 1,404,380 ___ [50.8 mln]
12 Russia[n 3] 1,267,750 ___ [144.2 mln]
-------
w nawiasie kwadratowym [liczba ludności]
-------
Rosja - kiedyś światowe imperium, dzisiaj margines marginesów.

- przestawia się na energię odnawialną z powodu wyczerpania za jakiś czas paliw kopalnych.Ten proces choć trochę narazie powolny trwa nieodwracalnie i widzicie to na wlasne oczy.Niemcy podczas ostatniej wichury zanotowaly po raz pierwszy w historii nadmiar energii odnawialnej ! - zapotrzebowanie na paliwa kopalne w krajach rozwiniętych będzie malalo z roku na rok i coraz w szybszym tempie.To nie tylko moda czy kaprys albo odpowiedź na szantaż paliwowy ruskich ale konieczność dla przerwania i rozwoju ludzkości.Jeszcze nie dawno TV LCD 32 cali kosztowaly ponad 10tys.zl. dzis za 700zl kupuje się najnowsze modele.To samo będzie za moment ze źródlami energii z fotovoltaniki czyli energii ze slońca - na 1 metr kwadratowy slońce dostarcza 1kW czyli tysiąc watów !- z którego narazie odzyskuje się do 25% enerii. Prace trwają - uważam że za 10 lat max będzie prawdziwy bum na fotovoltaikę !

HI, HI, HI, Pobozne życzenia na "6 Króli".

Oj bardzo powoli. Jak chwilowo jest za dużo produkowane energii to też jest klęska urodzaju.

Kolejny co doskonale wie co wiedzą "WSZYSCY". Otóż nie wszyscy wiedzą, że jeżeli w krótkim okresie jest produkowany nadmiar energii to jest to problem dla systemu el.en. Informuję geniuszy humanistów, iż jeszcze nie potrafimy skutecznie magazynować energii.

Rosjanin unijne sankcje okresla słowem kryzys.Rosjanin dzis postepuje jak Amerykanin w Golden Age tzn pracuje, pracuje,za dwóch,za trzech.Sa samowystarczalni zywnosciowo i energetycznie.Na wsi w zimie gaz do ogrzewania jest za darmo a prąd jest drogi wiec gaz napedza silniki pradotwórcze.Nasycenie technika jest wieksze od kazdego w Europie.Rosyjska zdrowa żywność jest w Chinach i jest trzykrotnie drozsza od lokalnej i jest na nia popyt jak w Lidlu.kto może sankcje obchodzi cichaczem Niemcy w szczególnosci.za 2-3 lata polskie sadownictwo zamieni sie w pola rzepakowe dla niemieckich rafinerii,kwiaty i warzywa podobnie gdyz Holendrzy wchodza w spólki z Rosjanami aby wykolegowac stamtąd Polaków i innych.Ci co o kryzysie najwiecej krzycza mają najwiecej ukrytych interesów z Rosja,nie ma mowy o solidarności.Solidarność Niemców jest tylko w dowaleniu PISow rekoma Junkckersa i Timmermannsa

Ruski trollu no to super!!! To skoro tak to super i należy Rosji jeszcze pomagać sytuacje otrzymując sankcje. I bardzo mi się podoba pozycja przyszła Rosji jako giganta żywności ekologicznej. Za pomocą eko ogórków i eko buraków Rosjanie nie zaatakują cywilizowanego świata.

Kakaja pogodka v Olgino, ruSSkij trol?...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl